Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 

Cosmote a lansat si vocea pe 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
Bucuresti, 3G functioneaza. Am primit si de la Timisoara confirmarea ...au si ei 3G.

Probabil au dat drumul la 12 noaptea si nu s-a propagat schimbarea in HLR pentru toti clientii.

Dar gata au dat drumul la 3G si pe voce

Apelul video inca nu este functional.

Edited by bello1, 21 April 2010 - 00:45.


#2
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postbello1, on 21st April 2010, 00:44, said:

Bucuresti, 3G functioneaza. Am primit si de la Timisoara confirmarea ...au si ei 3G.

Probabil au dat drumul la 12 noaptea si nu s-a propagat schimbarea in HLR pentru toti clientii.

Dar gata au dat drumul la 3G si pe voce

Apelul video inca nu este functional.

Era de asteptat mai ales ca informarea trimisa catre magazinele cosmote/Germanos lasa de inteles ca pachetele Connect 3G pot fi activate si de catre clientii noi! Pe langa asta de 2 zile se lucreaza la seturile de HLR-uri!
Maine testez netul pe telefonul de servici (unlimited data, sper ca si pe APN "broadband")! :)

#3
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

View Postbello1, on 21st April 2010, 01:44, said:

Bucuresti, 3G functioneaza. Am primit si de la Timisoara confirmarea ...au si ei 3G.

Probabil au dat drumul la 12 noaptea si nu s-a propagat schimbarea in HLR pentru toti clientii.

Dar gata au dat drumul la 3G si pe voce

Apelul video inca nu este functional.
Si la IASI este 3G pe COSMOTE!

#4
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Confirm, dar cu iPhone a trebuit sa selectez manual reteaua 22606.

#5
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postbello1, on 21st April 2010, 01:44, said:

Bucuresti, 3G functioneaza. Am primit si de la Timisoara confirmarea ...au si ei 3G.

Probabil au dat drumul la 12 noaptea si nu s-a propagat schimbarea in HLR pentru toti clientii.

Dar gata au dat drumul la 3G si pe voce

Apelul video inca nu este functional.

Confirm. Am efectuat primul apel 3G pe la ora 12:30 in Timisoara, apel video inca nu merge.

#6
rohry2001

rohry2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 25.08.2008

View Postmartonz, on 21st April 2010, 10:22, said:

Confirm. Am efectuat primul apel 3G pe la ora 12:30 in Timisoara, apel video inca nu merge.

Apelul video functioneaza, l-am testat. Probabil pur si simplu depinde de profilul de abonat. Ma gandesc ca se va putea activa prin ussd *100# de catre fiecare in parte, daca il doreste sau nu.

Edited by rohry2001, 21 April 2010 - 09:25.


#7
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postrohry2001, on 21st April 2010, 10:25, said:

Apelul video functioneaza, l-am testat. Probabil pur si simplu depinde de profilul de abonat. Ma gandesc ca se va putea activa prin ussd *100# de catre fiecare in parte, daca il doreste sau nu.

Eu am informatia ca apeluri video inca nu. Nu doar ca nu merge la mine, asa stiu ca nici n-au dat drumul. Astept si pe altii sa confirme/infirme.

#8
albertin

albertin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 11.08.2007
Si la Buzau merge dar telefonul imi intra in roaming  si imi afiseaza ambele retele RO-06   si     COSMOTE    pe ecran Telefonul care il am este un lg-ku990

#9
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
Internet mobil cu apn internet e tot ce ma intereseaza  :D

#10
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
Ma lipsesc de el la 1 euro/mega

Cred ca Voda Si orange se bucura tare mult azi.

Edited by nowories, 21 April 2010 - 10:38.


#11
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005
OK avem voce pe 3G Cosmote. Intrebare. Daca apelez din Cosmote un numar de Zapp la ce tarife vorbesc, in retea sau in afara retelei?

#12
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Deci 21,6 Mbps cu acoperire de 58% din populatie.

Comparati oferta vodafone cu viteza de 21,6 Mbps cu Cosmote.
Tarif mai mic, trafic inclus mai mare, viteza dupa depasirea traficului mai mare.
I-a depasit la 3 criterii esentiale in alegerea unui serviciu de net mobil.

In plus, vad ca ei au venit direct cu 21,6, indiferent de pretul abonamentului.
Diferentierea se face numai in functie de traficul inclus.

Attached Files


Edited by danutz1, 21 April 2010 - 11:03.


#13
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postdanutz1, on 21st April 2010, 12:00, said:

In plus, vad ca ei au venit direct cu 21,6, indiferent de pretul abonamentului.
Diferentierea se face numai in functie de traficul inclus.

Asta-i partea care-mi place cel mai mult! Pe langa Acoperire evident!

#14
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View PostSeattle, on 21st April 2010, 10:53, said:

OK avem voce pe 3G Cosmote. Intrebare. Daca apelez din Cosmote un numar de Zapp la ce tarife vorbesc, in retea sau in afara retelei?

Politica de tarifare se pastreaza!
Se pare ca pe telefonul personal pot sa ma conectez cu apn broadband, dar pe cel de servici nu (doar prin apn internet)!

danutz1, ce e cu testul ala!? Pe RTC Clicknet 6Mbps imi arata 128Mbps! :))

Edited by d1ab0l33k, 21 April 2010 - 11:19.


#15
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu am inteles intrebarea, la ce test te referi?

#16
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005

View Postd1ab0l33k, on 21st April 2010, 12:15, said:

Politica de tarifare se pastreaza!
Se pare ca pe telefonul personal pot sa ma conectez cu apn broadband, dar pe cel de servici nu (doar prin apn internet)!

danutz1, ce e cu testul ala!? Pe RTC Clicknet 6Mbps imi arata 128Mbps! :))


Cu APN broadband la ce tarife te conectezi? Pe partea de prepaid nu apare nici o optiune cu trafic inclus?

#17
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Mediafax

Quote

Cosmote a lansat serviciile 3G în peste 300 de localități

Cosmote România a lansat, miercuri, serviciile de comunicații de generația a treia (3G), care permit cliențiilor acces mobil la Internet la viteze de până la 21,6 Mbps, tariful unui abonament începând de la 11,9 euro/lună (TVA inclusă), a anunțat operatorul.



Rețeaua 3G a Cosmote România acoperă aproximativ 58% din populația României și orașele București, Iași, Cluj-Napoca, Timișoara, Constanța, Galați, Craiova, Brașov, Moinești, Oltenița și Orăștie, precum și alte aproximativ 300 de localități.


"Serviciile 3G de internet mobil în bandă largă Cosmote România sunt disponibile prin intermediul soluțiilor Connect 3G (...), care permite cel mai mare transfer de date cu viteze de până la 21,6 Mbps la cel mai avantajos preț, respectiv 11,9 euro/lună, TVA inclusă, pentru trafic de 5GB", se arată într-un comunicat al operatorului.


Directorul general al Cosmote România, Stefanos Theocharopoulos, a declarat, într-o conferință, că operatorul va continua eforturile de extindere a rețelei 3G într-un ritm foarte rapid, așa cum s-a întâmplat și cu acoperirea 2G (infrastructura GSM).


Complementar cu lansarea serviciilor 3G, în magazinele Cosmote este disponibilă o nouă soluție de conexiune la Internet pentru laptop-uri prin intermediul Connect EVDO, care asigură viteze de acces de până la 3,1 Mbps.


Tariful gamei de abonamente Connect EVDO începe de la 7,99 euro/lună (TVA inclusă) și permite clientului un trafic de 2GB la viteze de descărcare de până la 3,1 Mbps. După depășirea acestui prag, viteza de descărcare se reduce la 128 kbps, iar traficul adițional nu este taxat de operator. Cel mai scump abonament Connect EVDO costă 26,18 euro/lună (TVA inclusă) pentru o perioadă de contract de 24 de luni și asigură un trafic de 20GB la o viteză de descărcare de până la 3,1 Mbps.


În plus față de 3G, în magazinele operatorului sunt disponibile și serviciile de acces mobil la Internet prin intermediul rețelei CDMA cu viteze de până la 3,1 Mbps.

De asemenea, compania și-a îmbunătățit rețeaua de date GPRS existentă la EDGE.


Serviciile 3G furnizate Cosmote România sunt disponibile și în roaming, în 30 de țări prin intermediul a 37 de operatori. Cosmote România este al treilea operator de telecomunicații mobile după numărul de clienți, care a atins 6,9 milioane la 31 decembrie 2009. În prezent, operatorul asigură acopererire pentru 99% din populație și 90% din teritoriu.




Cred ca au început si update-ul site-ului, a aparut o noua categorie (înca goala) Terminale disponibile, în sectiunea Connect...
EDIT : a aparut oferta pe site. Si nu au pus nici o harta de acoperire, ci o lista de localitati. :madanimated:

Edited by Cosconor, 21 April 2010 - 11:31.


#18
rohry2001

rohry2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 25.08.2008
La sectiunea Connect, a aparut subsectiunea Connect 3G.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate