Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce P.C. all in one sa fie asta?

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 

Cosmote a lansat si vocea pe 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#37
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Merge ok, dar telefonul zice ca e in roaming :lol:

#38
albertin

albertin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 11.08.2007
si la mine tot in roaming arata un lg ku990

#39
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Da, merge, se înregistrează de bună voie telefonul, dar, din păcate se aude tot așa nasol ca pe GSM-ul lor. :(
Și pe un LG din ăla mai vechi nu merge să suni, dă ceva eroare.

#40
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
La fel se aude si pe 3g si gsm ..nu e nici o diferenta .. numai ca bateria la n82  meu de la 3 zile acum tine 2 zile ..asta e diferenta

#41
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Nu stiu ce telefoane aveti voi, dar toata lumea zice ca se aude mai bine pe 3G... Inclusiv eu. Cel mai important e ca nu mai sunt intreruperile acelea, silabe sau cuvinte pierdute...

#42
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003

View Postcrysty2k5, on 23rd April 2010, 23:41, said:

Merge ok, dar telefonul zice ca e in roaming :lol:

Pai e normal sa fie in roaming... doar folosesc reteaua altui furnizor de telefonie mobila

#43
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,205
  • Înscris: 08.12.2006
La mine nu este nicun roaming, pur si simplu a trecut de la E la 3 G, prima data doar l-am pus pe manual (telefonul), si am ales manual reteaua RO06, s-a conectat in 3G, apoi am revenit la automat si la RO COSMOTE si tot in 3G s-a conectat.....nu vad niciun roaming.

#44
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008
si eu am selectat manual RO06 si a aparut cosmote 3G (PETROSANI). Vad ca si dupa setarea retelei cosmote, ramane pe 3g cosmote.

Edited by sorrell, 24 April 2010 - 08:30.


#45
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postcuculea, on 24th April 2010, 08:51, said:

La mine nu este nicun roaming, pur si simplu a trecut de la E la 3 G, prima data doar l-am pus pe manual (telefonul), si am ales manual reteaua RO06, s-a conectat in 3G, apoi am revenit la automat si la RO COSMOTE si tot in 3G s-a conectat.....nu vad niciun roaming.

Depinde de telefon, de exemplu pe U1000s arata roaming (si apare pe ecran RO-06 COSMOTE), iar pe SGH-l700 nu mai arata roaming ( si nici RO-06 nu mai apare , ci direct COSMOTE)

#46
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006
Azi noapte am ținut telefonul (SE P1i) pe 3G only, pe traseul București-Gura Humorului.
Am avut semnal aproape pe tot drumul, cu excepția unei zone între Adjud și Bacău.
Ultimul semnal 3G la Fălticeni, apoi nu mai e.

#47
snapilica2003

snapilica2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 18.11.2007
Asta e o veste care ma pune pe ganduri.

Contractul cu Cosmote imi expira in MAI si eram deja pregatit sa portez numarul sa ma mut la Vodafone pentru internet pe tel mobil.
La cosmote am 12MB cu 2.5E/luna la vodafone sunt 500MB cu 4E/luna.

Am sunat la rel cu clientii si mi-au spus ca momentan ofertele Connect si Connect3G sunt doar pentru modemuri si ca urmeaza sa se lanseze si oferta pentru telefoane mobile. N-a putut sa-mi dea nici un detaliu de pret sau trafic.

Acum sa mai astept o luna pe traficul asta de 12MB care-i termin in 2 zile sau sa continui cu portarea?

Greu... are cineva idee sau "relatii" pe la cosmote, cum va arata ofera... macar asa "in mare". Pentru mine cel mai important acum este internet pe mobil, daca reusesc sa faca o oferta mai buna decat 500MB cu 4E/luna atunci o sa raman clientul lor pentru inca 2 ani.

#48
RaduC2

RaduC2

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 543
  • Înscris: 18.03.2010
Asteapta 3 saptamani.

#49
snapilica2003

snapilica2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 18.11.2007

View PostRaduC2, on 24th April 2010, 10:02, said:

Asteapta 3 saptamani.
Ai vre-o sursa de incredere sau e asa din burta cu 3 saptamani?

#50
RaduC2

RaduC2

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 543
  • Înscris: 18.03.2010
Sursa.

#51
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Si in caracal/olt  este 3G

astazi am ajuns in oras si am constatat ca telefonul meu *un nokia 3120 clasic* a intrat automat pe 3G

[ http://i43.tinypic.com/ixfpt5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S am efectuat cateva apeluri merge ca uns ...uitasem sa precizez :P

Edited by porcusoru, 25 April 2010 - 01:59.


#52
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009

View PostSeattle, on 21st April 2010, 11:53, said:

OK avem voce pe 3G Cosmote. Intrebare. Daca apelez din Cosmote un numar de Zapp la ce tarife vorbesc, in retea sau in afara retelei?
in afara retelei

#53
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
dupa ce l-am inregistrat prima oara in 3g-ul 22606 manual l-am pus apoi pe automat si acum e 3g cam tot timpu...si pe ruta timisoara-arad-deva- orastie,cand trecea din edge in 3g o facea automat

#54
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Posthoria.popescu, on 24th April 2010, 08:24, said:

Nu stiu ce telefoane aveti voi, dar toata lumea zice ca se aude mai bine pe 3G... Inclusiv eu. Cel mai important e ca nu mai sunt intreruperile acelea, silabe sau cuvinte pierdute...

Revin asupra acestei afirmatii... Totusi, mi se pare ca lucrurile nu stau chiar cum ar trebui. E drept, situatia e sensibil mai buna, dar parca tot mai sunt unele probleme pe voce (silabe pierdute). Si vorbesc despre convorbiri 3G - 3G. Ati sesizat acelasi lucru? Ne poate da cineva o explicatie tehnica?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate