Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Durere genunchi drept

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
tvlad

tvlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.06.2007
Salut, vreau sa va cer si eu parerea in legatura cu genunchiul meu.

La sfarsitul lunii martie am fost plecat din tara si m-am plimbat f mult.
Intr-una din zile, seara, am inceput sa urc o panta si am simtit brusc cum genunchiul drept ma "tine", daca il flexam ca sa pasesc normal, ma durea.
L-am folosit cam pe post de carja, l-am tinut rigid si sontac sontac pana la hotel.

A doua zi nu m-a mai tinut dar am simtit genunchiul altfel, ma durea usor, era o stare de disconfort.
Am incercat sa-l menajez cat am putut dupa, totusi m-am plimbat destul de mult.

Cand am revenit in tara, imediat dupa Paste am fost la ortoped care m-a consultat si mi-a prescris Celecoxib 200 si Ketonal spray timp de doua saptamani si mi-a spus ca din punctul lui de vedere a fost o intindere de tendon.
Mi-a zis ca neavand apa la genunchi nu e nevoie de RMN, sa fac tratamentul si daca e cazul vedem dupa.

Problema este a trecut deja peste saptamana de cand urmez tratamentul si mi-am menajat genunchiul, nu am mers mult, am urcat cu liftul etc, si in continuare in anumite momente simt cum ma tine genunchiul, mai ales pe partea dreapta, si in continuare simt o stare de disconfort.
De exemplu, astazi dimineata am coborat doua etaje, si cand eram in fata garajului, am facut un pas, fiind o usoara panta si am simtit cum ma tine din nou genunchiul in partea dreapta de langa rotula.
Senzatia este ca si cum ma tine, ca si cum s-ar freca usor ceva in genunchi.

Din ce v-am spus este cazul sa-mi fac mai multe griji si sa insist pt un RMN ?
Teama mea este sa nu fie ceva mai serios care sa ma impiedice pt o perioada mare de timp sa ma plimb sau sa fac schi.

multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate