Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 

Durere in genunchi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
el-dan

el-dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 238
  • Înscris: 06.05.2006
Simt de ceva vreme durere in genunchiul drept.
Ea nu se manifesta permanent ci mai degraba dupa un efort , dar nu mediu ci foarte mic.
De exemplu daca merg pe bicicleta o ora/doua incepe sa ma doara.Nu tare , e o durere infundata.
Stangul are si el o mica durere , dar aproape imperceptibila , si ma gandesc ca la el e o stare de oboseala normala.
Am mers la medic , am facut o radiografie  , analize complete ,etc dar medicul a considerat ca nu am nimic(initial suspecta un reumatism).Am facut vreo 5 zile tratament( curenti) si .. cam atat.Durerea m-a lasat vreo saptamana , iar dupa aceasta perioada de timp si-a revenit , medicul ridicand din umeri ulterior.

Inca un lucru: simt cateodata in genunchiul drept( in stangul nu am simtit niciodata) ca o mica paraitura daca intra intr-o pozitie neconvenabila.De exemplu  , daca ma aplec sa ma leg la sireturi , in momentul in care incerc sa ma ridic e posibil sa aud zgomotul ala.Precizez ca nu se intampla mereu , dar totusi cu o frecventa ce ma face sa cred ca nu sunt zgomote normale , accidentale.In momentul producerii zgomotului , nimic nu ma doare , dar pierd forta din picior.
E ca si cum un angrenaj nu ar avea o imbinare perfecta.Tin sa repet , eu nu simt nimic , doar aud zgomotul , dar totusi . .. nu e normal.
Inca un lucru:pe bicicleta cu dreptul aproape ca nu pot pedala datorita acestui zgomot.Nu stiu de ce, dar in pozitia aia fenomenul se intampla foarte frecvent.

Daca imi poate recomanda cineva un ortoped bun prin Constanta , i-as fi recunoscator.

Multumesc anticipat !

#2
musatalin2000

musatalin2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 13.04.2010
Ai aceeași senzatie si când urci scari?Dacă da înseamnă ca ai o dezaxare a rotulei ce se poate rezolva artroscopic

Editat de Mig VWFan, 23 aprilie 2010 - 10:15.
nu mai citati in intregime postul anterior


#3
el-dan

el-dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 238
  • Înscris: 06.05.2006

 musatalin2000, on 18th April 2010, 17:19, said:

Ai aceeași senzatie si când urci scari?Dacă da înseamnă ca ai o dezaxare a rotulei ce se poate rezolva artroscopic

Nu , cand urc scarile nu am aceeasi senzatie .

#4
musatalin2000

musatalin2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 13.04.2010

 el-dan, on 22nd April 2010, 13:50, said:

Nu , cand urc scarile nu am aceeasi senzatie .
Oricum din ceea ce ai spus mai sus ar fi dezaxarea rotulei.Inportant este ca nu te doare.Rotula frecand de femur se poate creea in timp condromalacie.Daca vrei neaparat fa RMN,dar facut bine si vezi ce iti zice.(asta depinde si cati ani  - cu cat ai mai multi cu atat nu trebuie sa faci nimic)
Chiar daca nu faci nimic poti sa stai asa toata viata.

#5
el-dan

el-dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 238
  • Înscris: 06.05.2006
Am 23 de ani .
E mult/putin ?
Inca sunt prins in niste cursuri care nu-mi lasa timp de nimic ,dar imediat dupa ce termin ma duc la un doctor(iar) .

Multumesc mult de informatii !

#6
musatalin2000

musatalin2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 13.04.2010
daca ai doar 23 ani trebuie sa te cauti
Nu forta pana atunci.
Sanatate

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate