Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Hoteluri de 2 stele in Kusadsi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
110 răspunsuri în acest subiect

#73
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 631
  • Înscris: 29.11.2010
@auranoway poti sa ne dai mai multe detalii? ai fost la hotelul acesta ?
Care sunt preturile etc?
Referitor la mancare ma refeream ca un pret mic pentru allinclusive nu are cum sa asigure mancare de calitate mai ales in zona alimentelor de risc ca de ex: oua, mezeluri etc.

#74
murat1966

murat1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 58
  • Înscris: 08.08.2008
astazi am primit lista de pret pt  http://www.asenahotel.net/
pt luna mai este ff bun, nu fac o recomendare pt hotel, ci pt pret

pt cine vrea sa stie trimit all inc concept pe PM (pot sa postez si aici daca moderatori spun ca e OK)

Editat de murat1966, 28 aprilie 2011 - 15:30.


#75
murat1966

murat1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 58
  • Înscris: 08.08.2008

View Postarschery, on 26th February 2011, 13:54, said:

Mai are cineva informatii despre alte siteuri cu vile de inchiriat?

vechinul meu are o villa (p+2) 3 dormitoare si la parter un salon cu bucatarie si inchirieaza pe termen scurt, saptamana 350 euro, nu este o agentie, e proprietar

#76
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Salut Murat se poate sa-mi dai mai multe detalii despre vila si hotel?

#77
murat1966

murat1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 58
  • Înscris: 08.08.2008

View Postarschery, on 9th May 2011, 20:02, said:

Salut Murat se poate sa-mi dai mai multe detalii despre vila si hotel?

ai PM

#78
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Ceva impresii proaspete de anul asta?

#79
bucharest72

bucharest72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 173
  • Înscris: 25.02.2009
[quote name='w140' date='30th November 2010, 02:24' post='9119040']
Flora Suites Hotel numit si Flora Apart Hotel [url="http://www.florasuites.com/"]http://www.florasuites.com/[/url] sau [url="http://www.floraapart.com.tr/"]http://www.floraapart.com.tr/[/url]
hotelul se afla localizat in Long Beach, la 7 km de centrul Kusadasi,
...la sfirsit de august.2008 am petrecut un sejur in acest hotel de 3*, cu un foarte bun raport pret-calitate (42euro/zi/apartament/AllInclusiv/2adulti+1copil) fara transport (sejur achizitionat de la agentii straine pe net) .
      - Apartamentul este compus din: dormitor cu un pat mare dublu + dulap de haine, baie cu dus + lavoar + bideu wc, sufragerie dotata cu doua dormeze extensibile + masa cu 3-4 scaune + mobilier minibucatarie + quveta + frigider + TV + telefon fix + AC split, si balon.
      - Piscina mare pt. adulti
      - Piscina cu tobogane
      - Piscina pt. copii
      - Jacuzi
      - All Inclusiv
      - Mancarea gustoasa, dar nu foarte variata (la salate sta bine).
      - Plaja apartinatoare hotelului neamenajata si neintretinuta.
      - Hotelul situat departe de plaja marii, aproximativ 1 km.
      - Transportul asigurat de hotel (cu un tractor cu o remorca tip minicar) este deficitar ca orar si ca locurilor in remorca. (...pt. mers la plaja am folosit autoturismul propriu, nu am folosit transportul pus la dispozitie de catre hotel, in acest fel am ales alta plaja (plaja publica gratuita), care era mai buna (fara pietre) si care era chiar ceva mai aproape decit plaja hoteluilui.
      - Parcare gratuita in incinta, si pazita.
      - In apropierea hotelului un mare centru comercial "Kipa" si nenumarate alte magazine
[/quote

Ziua buna...Pe 1 septembrie voi pleca la Kusadasi,cazare la Flora Suites Hotel..Desi,in general, nu am auzit prea multe lucruri frumoase despre el,l-am ales pt ca familia cu care voi merge nu isi permite un sejur la un hotel mai bun.adica 4* sau 5*.Imi poti da,te rog,cateva informatii despre "Aqua Park"-ul de acolo.despre preturile de la "Kipa",preturile de la taxiuri,ce imi recomanzi si ce nu(ca magazine sau locuri de vizitat)..? Pe "Tripadvisor" am citit ca hotelul este frecventat f. mult de catre turci,carora nu prea le pasa de turisti,se inghesuie la mese,nu stau la coada,etc....Este adevarat..? Iti multumesc mult daca ma poti sfatui cu cate ceva..!

#80
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.425
  • Înscris: 30.04.2008

View Postbucharest72, on 14th August 2011, 11:40, said:

Ziua buna...Pe 1 septembrie voi pleca la Kusadasi,cazare la Flora Suites Hotel..Desi,in general, nu am auzit prea multe lucruri frumoase despre el,l-am ales pt ca familia cu care voi merge nu isi permite un sejur la un hotel mai bun.adica 4* sau 5*.Imi poti da,te rog,cateva informatii despre "Aqua Park"-ul de acolo.despre preturile de la "Kipa",preturile de la taxiuri,ce imi recomanzi si ce nu(ca magazine sau locuri de vizitat)..? Pe "Tripadvisor" am citit ca hotelul este frecventat f. mult de catre turci,carora nu prea le pasa de turisti,se inghesuie la mese,nu stau la coada,etc....Este adevarat..? Iti multumesc mult daca ma poti sfatui cu cate ceva..!
Hotelul nu are aquapark, are o piscina mare, o piscina mai mica cu doua tobogane, + un tobogan mic la bazinul pt. copii, si un bazin cu "jacuzi".
La aproximativ 700 m de hotel (spre plaja) exista un aquaparc "Long Beach Aqua Center" http://www.longbeach....com/index.html , dar mai multe amanunte nu stiu fiindca nu am intrat niciodata. In Kusadasi mai sunt inca doua aquapark-ri foarte mari: Adaland http://www.adaland.com/ si AquaFantasy http://www.aquafantasy.com/
Preturile la Kipa sunt cam la fel ca si la restul supermarketurilor din Turcia (Migros, Tansas, etc) adica, la anumite produse pretul este ceva mai mic, la alte produse pretul este ceva mai mare ca si la noi. Chiar in spatele hotelului sunt ceva magazine unde sunt sanse mari ca in septembrie sa prinzi reduceri bune la imbracaminte, dealtfel in septembrie ai sanse mari sa prinzi reduceri la majoritatea magazinelor din Kusadasi si la Bazarul din Long Beach (pe drumul spre Davultar).
Nu stiu pretul la taxi, eu am fost cu masina.
De vizitat in apropiere, Milli Park Davultar, Efes, si orasul Kusadasi.
In perioada in care noi am fost la Flora Suites in hotel nu erau cazati turci, erau doar ceva nemti si majoritatea bulgari.
In weekend terasa restaurantului a fost inchiriata pt nunta unor turci.
Flora Suites Hotel este de 3* cu All Inclusiv (de 3*), pt. care noi am platit un foarte bun raport pret calitate, si daca compar acest hotel cu Hotel Club Tismana din Jupiter RO, tot de 3* si tot cu All Inclusiv, dupa parerea mea pot sa-ti spun ca Flora Suites Hotel este de 5* din toate punctele de vedere (cazare, servici, masa, piscine, tobogane, etc.) comparativ cu acest Hotel Club Tismana din Jupiter RO http://www.hoteltismana.ro/

Editat de w140, 14 august 2011 - 23:18.


#81
bucharest72

bucharest72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 173
  • Înscris: 25.02.2009

View Postw140, on 15th August 2011, 00:02, said:

Hotelul nu are aquapark, are o piscina mare, o piscina mai mica cu doua tobogane, + un tobogan mic la bazinul pt. copii, si un bazin cu "jacuzi".
La aproximativ 700 m de hotel (spre plaja) exista un aquaparc "Long Beach Aqua Center" http://www.longbeach....com/index.html , dar mai multe amanunte nu stiu fiindca nu am intrat niciodata. In Kusadasi mai sunt inca doua aquapark-ri foarte mari: Adaland http://www.adaland.com/ si AquaFantasy http://www.aquafantasy.com/
Preturile la Kipa sunt cam la fel ca si la restul supermarketurilor din Turcia (Migros, Tansas, etc) adica, la anumite produse pretul este ceva mai mic, la alte produse pretul este ceva mai mare ca si la noi. Chiar in spatele hotelului sunt ceva magazine unde sunt sanse mari ca in septembrie sa prinzi reduceri bune la imbracaminte, dealtfel in septembrie ai sanse mari sa prinzi reduceri la majoritatea magazinelor din Kusadasi si la Bazarul din Long Beach (pe drumul spre Davultar).
Nu stiu pretul la taxi, eu am fost cu masina.
De vizitat in apropiere, Milli Park Davultar, Efes, si orasul Kusadasi.
In perioada in care noi am fost la Flora Suites in hotel nu erau cazati turci, erau doar ceva nemti si majoritatea bulgari.
In weekend terasa restaurantului a fost inchiriata pt nunta unor turci.
Flora Suites Hotel este de 3* cu All Inclusiv (de 3*), pt. care noi am platit un foarte bun raport pret calitate, si daca compar acest hotel cu Hotel Club Tismana din Jupiter RO, tot de 3* si tot cu All Inclusiv, dupa parerea mea pot sa-ti spun ca Flora Suites Hotel este de 5* din toate punctele de vedere (cazare, servici, masa, piscine, tobogane, etc.) comparativ cu acest Hotel Club Tismana din Jupiter RO http://www.hoteltismana.ro/

Iti multumesc mult pentru mesaj si pentru detalii..!Da,de AdaLand eram interesat sa aflu,auzisem ca este frumos acolo...Se pare ca nu e dracul atat de negru cum mi se parea in legatura cu hotelul,plec cu inima mai usoara acum...! iti multumesc!

#82
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 631
  • Înscris: 29.11.2010

View Postbucharest72, on 15th August 2011, 19:01, said:

Iti multumesc mult pentru mesaj si pentru detalii..!Da,de AdaLand eram interesat sa aflu,auzisem ca este frumos acolo...Se pare ca nu e dracul atat de negru cum mi se parea in legatura cu hotelul,plec cu inima mai usoara acum...! iti multumesc!

Dupa ce te intorci sa ne spui si noua impresiile tale, ai luat cumva apartament la acest hotel sau camere individuale?

#83
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.425
  • Înscris: 30.04.2008

View Postarschery, on 19th August 2011, 17:10, said:

Dupa ce te intorci sa ne spui si noua impresiile tale, ai luat cumva apartament la acest hotel sau camere individuale?
La Flora Suites Hotel nu exista camere individuale, toate sunt apartamente.

#84
bucharest72

bucharest72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 173
  • Înscris: 25.02.2009
Am inteles ca Flora Suites e la 600 m de Long Beach. Ma intereseaza plaja asta: pricep din ce citesc pe net ca NU este vorba de plaja hotelului Flora Suites ci de o plaja deschisa publicului. Intrebarea mea este cat de deschisa e publicului, respectiv se poate intra gratuit? umbrelutele si sezlongurile sunt gratuite sau platesti? sunt suficiente? ati mers pe jos pana la Long Beach sau ati luat dolmusul?

#85
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.425
  • Înscris: 30.04.2008

View Postbucharest72, on 20th August 2011, 13:34, said:

Am inteles ca Flora Suites e la 600 m de Long Beach. Ma intereseaza plaja asta: pricep din ce citesc pe net ca NU este vorba de plaja hotelului Flora Suites ci de o plaja deschisa publicului. Intrebarea mea este cat de deschisa e publicului, respectiv se poate intra gratuit? umbrelutele si sezlongurile sunt gratuite sau platesti? sunt suficiente? ati mers pe jos pana la Long Beach sau ati luat dolmusul?
Flora Suites Hotel in realitate este la aprox 1500 m de plaja hotelului ( in poza atasata punctul A ), plaja unde am vazut ca clientii hotelului beneficiau de sezlong gratuit. Spun am vazut, fiindca noi faceam plaja pe domeniul de plaja publica gratuita ( in poza atasata este punctul B ) , plaja pe care noi o consideram mai buna (obisnuiti cu ea din anii anteriori), dar unde nu primesti shezlonguri, nici gratuit, si nici pe bani  :rolleyes:
Pentru mersul la plaja transportul era asigurat de hotel cu un tractor ce trage o remorca tip "miniicar" spre si de la plaja marii, dar putin cam deficitar atat din punct de vedere a orarului cat si a locurilor in remorca (traseul tractorasului-minicar este schitat pe harata atasata).
Pentru mersul la plaja noi am folosit autoturismul (traseul este schitat pe harata atasata), ...nu am folosit transportul pus la dispozitie de catre hotel deoarece era inghesuiala si mai ales ca era cu program/orar. In acest fel am ales alta plaja (plaja publica), si care era chiar si ceva mai aproape decit plaja hoteluilui.

PS.
Plaja publica din LongBeach este mare si gratuita, ...pe harta eu am insemnat locul unde faceam noi plaja.
[ http://img856.imageshack.us/img856/2434/longbeach.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de w140, 20 august 2011 - 23:38.


#86
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Poate cineva sa ne ofere informatii noi despre cele mai ieftine solutii de cazare gasite in 2011?
poate a stat cineva la o vila si poate lasa datele de contact ale proprietarului, poate avem updaturi despre hotelurile descrise in paginile anterioare.
Eu anul trecut am vizitat doar Istanbulul nu am fost la mare in Turcia asa ca am postat impresiile in sectia dedicata.

Editat de arschery, 03 ianuarie 2012 - 19:08.


#87
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 398
  • Înscris: 26.06.2007
La Rosy Pension Hotel stam noi, e cel de pe Laday's beach. Rosy are Pensiune+Restaurant  si Apart-Hotel. Sunt relativ aproape una de alta, noi stam fix pe plaja la pensiune cu 12E/noapte/camera + mic dejun. Mi se pare super pretul iar de conditii am auzit numai de bine.
Asteptam sa vedem pe viu:d pe 4 Iulie ajungem acolo

View Postarschery, on 7th February 2011, 22:39, said:

La Rosy studios a fost cineva pana acum? cum sunt apartamentele?


#88
BogdanDnz

BogdanDnz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 21.06.2012
Si pe mine ma intereseaza Rosy Pension,c ea de pe plaja pt ca as vrea sa rezerv pt sf.lui august.Poate la intoarcere cateva poze si pareri.pana atunci concediu placut!

#89
Stroeee

Stroeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 06.09.2011
La hotelul Grand Onder 4* a fost cineva ????

#90
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 631
  • Înscris: 29.11.2010
@GabrielaC cum a fost la Rosy? ai ceva poze impresii?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate