Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Hoteluri de 2 stele in Kusadsi

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#1
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Salut, vreau sa intreb pe cineva care a fost la un hotel de 2 stele in regiunea Kusadsi, ce parere a avut si cum a plecta de acolo in sensul daca a fost multumit.
cam cat a costat si csre au fost compromisurile dar si cu ce buget a plect.
Ma intereseaza fiindca vreau sa plec anul acesta in turcia impreuna cu prietena mea insa nu avem foarte multi bani, undeva la 1000 de euro

#2
feelings4uradu

feelings4uradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 18.10.2009
am plecat in kusadasi cu masina si am ajuns noaptea tarziu cu o zi mai devreme (aveam rezervare ziua urmatoare pt 7 zile la un hotel de 4 stele) si nu am gasit locuri decat la o mizerie de hotel de 2 stele (nu mai stiu cum se numea) a fost GROAZNIC!!! apa calda m-a lasat cand mi-a fost lumea mai draga (cu samponu' in cap) patul a cedat, i s-a rupt un picior, lenjeria era patata de sange sau cine stie ce alta chestie...oricum a fost infect. in turcia 2 stele nu inseamna 2 stele in romania, inseamna o stea in romania, 3 stele in turcia=2 stele in romania, 4 stele in turcia=3stele+ in romania, 5 stele in turcia=4 in romania (asa a zis tipu' de la agentia cu care am fost) m-am bucurat enorm cand m-am cazat la cel de 4* a doua zi.
noi am fost 3 oameni si am cheltuit cam 700 de euro pe cazare 4*+all inclusive, vreo 500 ron pe transport (am fost cu un microbuz cu inca 3 familii si am impartit banii de motorina), si am mai cheltuit vreo 800 de euro pe acolo (asta daca esti pus ca lumea pe shopping, asa cum am fost noi) am luat foarte multe chestii (inutile) dar daca esti mai cumpatat cu 400-500 de euro iei o groaza de chestii

Edited by feelings4uradu, 12 April 2010 - 07:55.


#3
peggy22

peggy22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.02.2008
Eu cred ca poti avea si surprize placute la hotele mici si cu stele putine, in Kusadasi, totul e sa te pricepi sa il alegi sau sa ai noroc.
Noi am fost anul trecut in Marmaris, la Hotel cu apartamente, la pretul de (nu e  gluma !) 9,5 euro pe zi apartamentul cu dormitor , camera de zi  cu bucatarie, baie , balcon mare, piscina (supecurata) cu sezlonguri, wireles in hol, biliard. Am stat 11 nopti cu 104 euro, familie de 3 persoane. Am fost f. multumiti si suntem destul de pretentiosi.
Anul asta am rezervat in Kusadasi la Hotel  Opus, acelasi stil, este f. laudat pe Tripadvisor,, pretul a fost tot in jur de 10 euro pe zi apartamentul. Noi am luat fara mic dejun, ar mai fo fost un euro si ceva de persoana pe zi. Au si varianta demipensiune, tot asa la un pret ff mic. Hotelul am inteles ca e cam departe de plaja, dar noi mergem cu masina si oricum vrem sa vizitam zona, asa ca nu ne deranjeaza.
Site-ul hotelului: http://www.opusapart.com/
Deasemenea , anul trecut, in drum spre Maramris am oprit pt. o noapte in Kusadasi, la Rosy Apart, in zona Lady's Beach , super a fost, aveau piscina pe acoperis, la 50 m de plaja, cam 15 euro a fost apart. pe zi.


View Postihrive2006, on 12th April 2010, 01:23, said:

Salut, vreau sa intreb pe cineva care a fost la un hotel de 2 stele in regiunea Kusadsi, ce parere a avut si cum a plecta de acolo in sensul daca a fost multumit.
cam cat a costat si csre au fost compromisurile dar si cu ce buget a plect.
Ma intereseaza fiindca vreau sa plec anul acesta in turcia impreuna cu prietena mea insa nu avem foarte multi bani, undeva la 1000 de euro


#4
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008
in niciun caz nu te duce la 2* in turcia, mai bine mergi la cort la eforie sau la navodari... si nu e caterinca.
daca tot dispui de 1000 eur buget, ia cazare la 4* cu all inclusive, transport cu autocarul si te costa undeva la 6-700 eur de pereche, maxim. asa macar ai o plaja buna, mancare si bautura asigurate si iti mai raman ceva ceva banutzi de iesit din hotel. nu multi, dar macar ai conditii pentru un concediu in adevaratul sens al cuvantului, nu doar sa mergi pentru a te enerva acolo si a spune ca ai fost in turcia.
ar mai fi varianta cu vilutze de inchiriat sunt foarte multe grupuri de cateva vile cu piscina in incinta, dar ar trebui sa fiti mai multi (4-6-8 persoane). sau incearca si varianta cu apartamente de inchiriat, gasesti la preturi foarte bune. aici ar fi un mic impediment, majoritatea fiind destul de departe de plaja. in plus, trebuie sa te descurci cu transportul.
daca ai nevoie de alte sfaturi, posteaza.
alegere inspirata!!!

Edited by papone, 12 April 2010 - 08:39.


#5
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt ihrive2006'
1000 de euro este un buget bun pt un 4 stele all inclusive in kusadasi. eu am stat in iulie 2007 la grand efe 4 stele all inclusive cu 54 euro/zi 2 adulti si 1 copil sub 12 ani care avea gratuitate. sunt convinsa ca vei gasi hoteluri de 4 stele care sa fie conforme cu bugetul tau. alta varianta ieftina este aceea de a inchiriat un studio (gen cele din grecia) care sunt ff ieftine. in alanya eu am gasit un apartament cu 2 camere cu TV, aer conditionat, minibucatarie, frigider, piscina, la 400 m de plaja cu "fabuloasa" suma de 12 euro/zi pt septembrie 2010. in nici un caz nu te sfatui sa te duci la un hotel de 2 stele.
o zi buna,

#6
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postihrive2006, on 12th April 2010, 01:23, said:

Salut, vreau sa intreb pe cineva care a fost la un hotel de 2 stele in regiunea Kusadsi, ce parere a avut si cum a plecta de acolo in sensul daca a fost multumit.
cam cat a costat si csre au fost compromisurile dar si cu ce buget a plect.
Ma intereseaza fiindca vreau sa plec anul acesta in turcia impreuna cu prietena mea insa nu avem foarte multi bani, undeva la 1000 de euro
Bugetul tau e suficient pt un concediu reusit,daca mergeti cu masina va costa  drumul undeva intre 200-300euro+cazare intermediara Canakkale dus intors cam 90euro cu 500 de euro gasiti cazare buna pt 7-8 nopti cu all inclusive si va mai raman si 100 de euro pt suveniruri sau o zi la Adaland sau Aqua Fantasy

#7
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
OK, in 2008 au fost in kusadasi nasul meu cu familia lui la hotelul grand ozcelik, care avea 3 stele si au fost impresionati de conditii, hotelul a fost foarte curat, AC functiona bine, mangarea a fost buna si destula, de mentionat este ca nu merg in goncediu ca sa ma indop cu potol.
Am vazut pe net poze de la grand nett beach de 2 stele si arata bine in poze, acum nu stiu cum este in realitate.
am reusit sa ne strangem 4 adulti si o sa mergem cu masina personala, all inclusive nu ma tenteaza fiindca nu merg in Turcia sa stau in tarc la hotel, vreau sa vizitez cam tot ce se poate, asa ca pt mine hotel OK inseamna asa, o camera cu 2 paturi nu foarte mare ca stau doua saptamnai nu toata viata acolo, lenjeria schimbata la 2 zile macar si AC. Nu ma intereseaza sa fie politicosi, nici sa aiba nu stiu ce mancare ca ma descurc si cu kebap, nici mini bar sau balcon sau sea view sau internet sau alte mofturi vreau un hotel unde sa dorm seara atat si nimic mai mult.
Daca nu gasesc sobolani, gandaci, asternuturi murdare restul nu conteaza, si mai este si apa calda care trebuie sa fie ma gandesc eu in fiecare hotel altfel nu au voie sa functioneze.
peggy poti sa-mi dai mai multe detalii despre hotelul unde ai stat tu in kusadasi ca hotelul Rosy Apart este in Marmaris

#8
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
@ihrive2006

In Kusadasi este Rosy Studios , cred ca despre el vorbeste peggy22.
La sfarsitul lui iunie o camera costa 10 euro/zi self catering sau 15 euro/zi cu mic dejun pt 2 pers.
http://www.tripadvis...gean_Coast.html

Opus Apart Hotel de care spune peggy22 este chiar laudat la greu pe Tripadvisor , deci poti sa-l iei si pe el in calcul.
http://www.tripadvis...gean_Coast.html

Un alt hotel interesant cu reviews bune este Tuntas Apartments Hotel care costa tot la sf. lui iunie 19 euro/zi self catering si in care se pot caza 2-4 adulti
http://www.tripadvis...gean_Coast.html

Si doar ca si curiozitate mai este si Sahin Yuvasi Hotel & Apartments  la care o camera costa 3,5 euro pe zi self catering deci vreo 35 de euro cazare pe 10 nopti de cuplu :D  DAR are reviews proaste deci nu se merita sa risti.

Inspiratie in alegere si vacanta faina .

#9
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Multumesc frumos @ANDOX eu o sa aleg unul dintre aceste hoteluri si promit ca la intoarcere o sa postez poze reale si impresii obiective.

#10
peggy22

peggy22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.02.2008
Da , despre Rosy Studios vorbeam. Rezervarea de la Rosy a fost facuta pe yeego.com, anul asta nu au decat cateva hotele in oferta pt. Kusadasi si Rosy nu se afla intre ele.
Sahin Yuvasi imi facea cu ochiul, pozele aratau bine, dar cand am citit despre el pe tripadvisor, am renuntat. Asa am si ajuns la Opus.
Rezervarea am facut-o pe hotels4u (sper ca e voie sa scriu numele site-ului).
Promit ca la intoarcere, dupa 30 iunie, sa pun poze si sa scriu impresii...


View PostANDOX, on 12th April 2010, 22:48, said:

@ihrive2006

In Kusadasi este Rosy Studios , cred ca despre el vorbeste peggy22.
La sfarsitul lui iunie o camera costa 10 euro/zi self catering sau 15 euro/zi cu mic dejun pt 2 pers.
http://www.tripadvis...gean_Coast.html

Opus Apart Hotel de care spune peggy22 este chiar laudat la greu pe Tripadvisor , deci poti sa-l iei si pe el in calcul.
http://www.tripadvis...gean_Coast.html

Un alt hotel interesant cu reviews bune este Tuntas Apartments Hotel care costa tot la sf. lui iunie 19 euro/zi self catering si in care se pot caza 2-4 adulti
http://www.tripadvis...gean_Coast.html

Si doar ca si curiozitate mai este si Sahin Yuvasi Hotel & Apartments  la care o camera costa 3,5 euro pe zi self catering deci vreo 35 de euro cazare pe 10 nopti de cuplu :D  DAR are reviews proaste deci nu se merita sa risti.

Inspiratie in alegere si vacanta faina .


#11
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Multumesc frumos Peggy22, am facut si eu o cerere de oferta direct la hotel Opus si mi-au raspuns cu un pret de 93 euro/pers/saptamana
Ma gandesc sa fac si eu rezervari la hotelul asta, am citit laudele de pe Tripadvisior insa am vazut ca are o optiune unde poti citi si pe cele negative, din care am inteles ca este foarte departe de oras si igiena lasa mult de dorit mai ales in bucataria unde pregatesc mancarea. Oricum eu ma gandeam sa iau un apartament cu bucatarie si atunci o sa fie OK, in plus merg cu masina mea si nu cred sa fie probleme de distanta, te rog sa ne anunti si pe noi cum a fost, multumesc frumos

#12
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Poate sa ma ajute cineva cu niste linkuri la vile la care au stat in Kusadasi si au fost multumiti?

#13
peggy22

peggy22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.02.2008
Categoric apartament cu bucatarie, asa am luat si noi, dar nu prea merita sa te complici cu gatitul, eventual micul dejun. In rest , sunt o multime de locuri unde poti manca bine si ieftin , cel putin anul trecut in Marmaris asa era, sunt convinsa ca asa e si aici. Nici financiar nu se prea merita, in supermarket mi s-au parut f. mari preturile si era greu sa gasesti produse cu care suntem noi obisnuiti. Daca faci o socoteala, aproape ca iesi la acelasi pret pe la terase.
Legat de Tripadvisor, nici ce scrie acolo nu as lua ca litera de lege, englezii sunt diferiti fata de noi, la un moment dat daduse unul o nota f. mica (nu ma intreba despre care hotel era vorba, ca nu mai stiu) pt ca vezi Doamne nu gasise la barul hotelului nu stiu ce bautura cu care era el obisnuit . Si alte motive la fel de ciudate.

View Postihrive2006, on 13th April 2010, 18:09, said:

Multumesc frumos Peggy22, am facut si eu o cerere de oferta direct la hotel Opus si mi-au raspuns cu un pret de 93 euro/pers/saptamana
Ma gandesc sa fac si eu rezervari la hotelul asta, am citit laudele de pe Tripadvisior insa am vazut ca are o optiune unde poti citi si pe cele negative, din care am inteles ca este foarte departe de oras si igiena lasa mult de dorit mai ales in bucataria unde pregatesc mancarea. Oricum eu ma gandeam sa iau un apartament cu bucatarie si atunci o sa fie OK, in plus merg cu masina mea si nu cred sa fie probleme de distanta, te rog sa ne anunti si pe noi cum a fost, multumesc frumos


#14
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postihrive2006, on 13th April 2010, 23:01, said:

Poate sa ma ajute cineva cu niste linkuri la vile la care au stat in Kusadasi si au fost multumiti?

uite AICI un link cu niste vilutze superbe, cu piscina intre ele. preturile sunt destul de mici, zic eu. au stat niste prieteni anul trecut si au fost extrem de multumiti.

#15
carmenandrei

carmenandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.03.2010

View Postpapone, on 14th April 2010, 09:07, said:

uite AICI un link cu niste vilutze superbe, cu piscina intre ele. preturile sunt destul de mici, zic eu. au stat niste prieteni anul trecut si au fost extrem de multumiti.

E super! Sa inteleg ca preturile sunt pentru o saptamana intreaga vila? Unde exact sunt situate?

Edited by carmenandrei, 14 April 2010 - 10:32.


#16
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postcarmenandrei, on 14th April 2010, 11:31, said:

E super! Sa inteleg ca preturile sunt pentru o saptamana intreaga vila? Unde exact sunt situate?

da, preturile sunt per vila/saptamana si se afla in zona Davutlar, aproximativ 15 km de kusadasi. dar pe ACEST SITE poti vedea toate proprietatile (vile, apartamente) pe care le au de inchiriat in zona, in caz ca vrei fix in oras. ai de unde alege. prietenii mei pleaca deja al 3-lea an aici.

#17
carmenandrei

carmenandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.03.2010

View Postpapone, on 14th April 2010, 12:57, said:

da, preturile sunt per vila/saptamana si se afla in zona Davutlar, aproximativ 15 km de kusadasi. dar pe ACEST SITE poti vedea toate proprietatile (vile, apartamente) pe care le au de inchiriat in zona, in caz ca vrei fix in oras. ai de unde alege. prietenii mei pleaca deja al 3-lea an aici.


Si cand te gandesti ca la noi in Bran gasesti preturile astea doar pt week-end ... Amazing Romania - Land of Choice

#18
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
multumesc prieteni pentru ajutor, dupa ce ma consult si cu ceilalti o sa va spun si voua unde merg, pana atunci sunt deschis la info noi de la cei care pleaca in perioada imediat urmatoare

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate