Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Hoteluri de 2 stele in Kusadsi

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#37
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postihrive2006, on 15th November 2010, 13:59, said:

Vreau sa intreb un admin daca este voie sa public aici lista cu hotelurile si datele de contact gasite de mine si preturile da anul trecut negociate de mine.
Daca da atunci o sa pun toate datele mele pe forum.
Daca sunt date de contact direct de la hotel si nu de la agentii turism din Romania sau de la agenti care isi petrec timpul prin Turcia, poti posta orice.

View Postihrive2006, on 16th November 2010, 07:55, said:

In cazul in care nu am primit raspuns de la admin, am considerat acest lucru o aprobare tacita, in cele ce urmeaza am sa pun adresele hotelurilor gasite de mine.
Nu a fost nici o aprobare tacita, insa ce ai postat este ok si nu incalca regulamentul, pe viitor pt un raspuns rapid foloseste PM. Nu reusim sa citim post cu post.

#38
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 30.04.2008

View Postihrive2006, on 16th November 2010, 09:55, said:

..., in cele ce urmeaza am sa pun adresele hotelurilor gasite de mine.


Grand Nett Beach Hotel ........................................... www.hotelgrandnettbeach.com
Hotel Rosy Studios ..................................................www.hotelrosystudios.com  
Opus Apart Hotel .................................................... www.opusapart.com
TUNTAS HOTELS ..................................................... www.tuntashotels.com
Sahin Yuvasi Hotel & Apartments ................................
Flora Suites Hotel  ..........................
Bakkhos guesthouse ............................................... www.bakkhos.com
Anzac Golden Bed ................................................... www.anzacgoldenbed.com
Yonca Hotel and Apartments ..................................... www.yoncaapart.com
Atli Hotel ................................................................ www.atlihotel.com
Palmera Hotel ......................................................... www.palmerahotel.com
Melike .....................................................................www.melikeo
tel.com
ABEM HOTEL ............................................................ http://www.kusadasiabemhotel.com/
Pelikan Hotel ............................................................ www.pelikanhotel.com
Ozhan Pension ..........................................................
Baris apart Hotel ........................................................
Alika Hotel ...............................................................
MR. Happy`s Liman Hotel ........................................... http://www.limanhotel.com/contact.htm
Sammys place Hotel  .................................................. http://www.hotelsamm...m/contactus.htm
Dias Hotel  ................................................................. http://www.diashotel.com/giris.php
Atinc Hotel ................................................................. www.hotelatinc.com
Grand Onder Hotel ...................................................... www.onderotel.com
Hotel Asena ............................................................... http://www.asenahotel.net/contact.php
Koken Hotel .............................................................
Merry Hotel ...............................................................
Ozcelik Hotel ............................................................
Palm Hotel ...............................................................
Polat Beach Hotel ......................................................
Sozer Hotel ...............................................................
Turkin Hotel ..............................................................
West Hotel ................................................................
Selay Hotel ................................................................
Hotel Stella ................................................................
Sezgins Boutiqe Pansion  .............................................


Acestea sunt hotelurile gasite de mine, poate gasim si ceva pareri de la turisti care au fost acolo
Flora Suites Hotel numit si Flora Apart Hotel http://www.florasuites.com/ sau http://www.floraapart.com.tr/
hotelul se afla localizat in Long Beach, la 7 km de centrul Kusadasi,
...la sfirsit de august.2008 am petrecut un sejur in acest hotel de 3*, cu un foarte bun raport pret-calitate (42euro/zi/apartament/AllInclusiv/2adulti+1copil) fara transport (sejur achizitionat de la agentii straine pe net) .
      - Apartamentul este compus din: dormitor cu un pat mare dublu + dulap de haine, baie cu dus + lavoar + bideu wc, sufragerie dotata cu doua dormeze extensibile + masa cu 3-4 scaune + mobilier minibucatarie + quveta + frigider + TV + telefon fix + AC split, si balon.
      - Piscina mare pt. adulti
      - Piscina cu tobogane
      - Piscina pt. copii
      - Jacuzi
      - All Inclusiv
      - Mancarea gustoasa, dar nu foarte variata (la salate sta bine).
      - Plaja apartinatoare hotelului neamenajata si neintretinuta.
      - Hotelul situat departe de plaja marii, aproximativ 1 km.
      - Transportul asigurat de hotel (cu un tractor cu o remorca tip minicar) este deficitar ca orar si ca locurilor in remorca. (...pt. mers la plaja am folosit autoturismul propriu, nu am folosit transportul pus la dispozitie de catre hotel, in acest fel am ales alta plaja (plaja publica gratuita), care era mai buna (fara pietre) si care era chiar ceva mai aproape decit plaja hoteluilui.
      - Parcare gratuita in incinta, si pazita.
      - In apropierea hotelului un mare centru comercial "Kipa" si nenumarate alte magazine

Edited by w140, 30 November 2010 - 01:38.


#39
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Multumesc @W140 pentru referinte pretul este chiar super

Am gasit adresa web a hotelului Flora http://www.florasuites.com

#40
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 30.04.2008

View Postarschery, on 30th November 2010, 19:30, said:

Multumesc @W140 pentru referinte pretul este chiar super

Am gasit adresa web a hotelului Flora http://www.florasuites.com

Cu placere, ...dupa cum scriam mai sus, hotelul are doua adrese de web...

View Postw140, on 30th November 2010, 01:24, said:

Flora Suites Hotel numit si Flora Apart Hotel http://www.florasuites.com/ sau http://www.floraapart.com.tr/

Edited by w140, 30 November 2010 - 22:47.


#41
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
@W140 te rog frumos poti sa pui cateva poze cu hotelul sau interiorul camerelor arata ca cele din poze de pe siteul lor? Poate este interesant de vazut

#42
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 30.04.2008

View Postarschery, on 3rd December 2010, 21:26, said:

@W140 te rog frumos poti sa pui cateva poze cu hotelul sau interiorul camerelor arata ca cele din poze de pe siteul lor? Poate este interesant de vazut
Nu am poze, ...dar cu siguranta camerele aratatau ca cele din pozele de pe site.

#43
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
multumesc pentru raspunsuri

#44
naylilu

naylilu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 19.12.2008
Grand Onder Hotel ...................................................... www.onderotel.com

Am stat aici, in perioada 16-22 Nov. 2010. Nu stiu daca pretul are vreo relevanta, intrucat am fost in extra-sezon. Ma rog, macar asa, orientativ.

- 37 Eur/camera dubla, demipensiune (rezervare facuta pe Booking.com).
- hotelul este curat, pozele de pe booking.com sunt reale
- asternuturile schimbate in fiecare zi, minibarul verificat in fiecare zi si completat la nevoie
- mancare foarte gustoasa dar nu "extrem" de variata, stateau totusi foarte bine la capitolul salate
- personalul vorbitor de limba engleza, atat la receptie cat si chelnerii de la restaurant
- piscina exterioara, compartimentata separat pentru copii (era o piscina si in interior, insa goala)
- mese de biliard si pentru tenis, sala de fitness in interior, dar cred ca se platea separat pentru access, asadar n-am incercat
- parcare foarte mica, nu stiu daca era gratis sau contra-cost (nu am avut masina)
- multe alte terase, restaurante, in zona
- 5-7 minute de mers pe jos pana la plaja (dar fiind in extrasezon, toate scaunele si umbrelele erau adunate si stivuite intr-un loc, asadar n-am idee cum arata locul in timpul sezonului cand o fi plin de turisti)
- 10-12 minute de mers pe jos pana la "zona de shopping"
- 15 minute pana la bazar

- nu prea mergea wireless-ul, decat cand si cand; era gratis, si era cam incet

Per total, noi am fost foarte multumiti de toate, avand in vedere costurile.
Personal, nu l-as recomanda pentru copii.

Precizez ca Onder-ul apare la 4 stele, peste tot pe unde l-am vazut.
Pentru mai multe detalii, sau intrebari, ma puteti contacta prin mesaj privat.

#45
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Interesant, ai ceva poze?

#46
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Salut prieteni, astazi am primit mail cu oferta pentru 2011 in Kusadasi, hotel Opus apart, dupa parerea mea este cam cea mai buna oferta in momentul acesta la raportul pret calitate, voi ce parere aveti?

Attached Files


Edited by arschery, 27 December 2010 - 14:20.


#47
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postarschery, on 27th December 2010, 14:55, said:

Salut prieteni, astazi am primit mail cu oferta pentru 2011 in Kusadasi, hotel Opus apart, dupa parerea mea este cam cea mai buna oferta in momentul acesta la raportul pret calitate, voi ce parere aveti?

salut,
fara suparare, dar la aproximativ 78 euro in sistem self catering, mi se pare extrem, extrem de scump. la banii astia iti gasesti cu siguranta in luna iunie un hotel 5* cu all inclusive.
hac... parerea mea! :notangel:

Edited by papone, 27 December 2010 - 16:29.


#48
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postpapone, on 27th December 2010, 16:27, said:

salut,
fara suparare, dar la aproximativ 78 euro in sistem self catering, mi se pare extrem, extrem de scump. la banii astia iti gasesti cu siguranta in luna iunie un hotel 5* cu all inclusive.
hac... parerea mea! :notangel:
papone, pretul e per uik, citeste cu atentie ca te faci de ris

#49
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View Postrottweiler2007, on 27th December 2010, 16:53, said:

papone, pretul e per uik
Pe ce ?  :confuzzled:  
Da, sunt in lire sterline din cate vad. Si mie mi se par scumpe :)
Ca sa nu zic de transfer, e exorbitant :)

Din Izmir de la autogara (care e un fel de Henri Coanda) pana la Kusadasi e autocar pe timp de vara din 5 in 5 minute, costa 10 lire si iti elibereaza bilet tiparit, ca la avion, deci cu loc aferent. Plus de la aeroport la autogara, cateva lire de taxi...Nu te ajunge deci nici macar la 20% din pretul cerut de ei pentru transfer. Si degeaba zic eu de taxi, ca exista si metrou usor cu legatura spre centru, acela chiar e ieftin... 5-6 lire daca nu ma insel.

Te ajunge in total, cu metroul usor si cu autocar Kusadasi-Izmir, cam la pretul unei pizza in Romania, adica maxim 8-10 euro cu totul. Iar ei cer 80 de lire sterline ???

Nu mi se pare ca aceste tarife ar putea fi apreciate de cei care cauta hotel de 2 stele in Kusadasi :)

#50
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View PostSelam, on 27th December 2010, 18:28, said:

Pe ce ?  :confuzzled:
Pretul este de persoana/saptamana. Dar este scump.

De ex. in iunie la Opus poti plati doar :
2 Adults 1 Bedroom Apartment
Self Catering
86.34 lire
Bed And Breakfast
115.12 lire
Half Board
165.41 lire


Dar mai sunt si alte hoteluri de 2* care au camere cu 40-50 lire /saptamana cu mic dejun  :peacefingers:

Edited by ANDOX, 27 December 2010 - 19:28.


#51
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Am stat in aprilie si mai la 2 * (Sozer), cu demipensiune, cu 15 euro/persoana, camera de 2 persoane, nu aparthotel.
Si hotelul e pe faleza, aproape de centru.
Insa pretul respectiv l-am primit prin agentie.


Oferta prezentata ar fi fost buna  daca ar fi fost apartamentul, nu de persoana. (cea de la Opus).

#52
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Pretul este pentru o saptamana, trebuie sa rectific ce am spus mai sus, pretul este cel mai bun dintre cele pe care le-am primit eu, daca voi avti detalii despre alte oferte mai bune de ce nu le scrieti si pe aici?
Cine stie. poate autam pe cineva
@Lori da si tu mai multe detalii, cateva poze macar.

Edited by arschery, 30 December 2010 - 22:43.


#53
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
sa stiti ca in kusadasi sint si campinguri

#54
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postarschery, on 30th December 2010, 22:40, said:

@Lori da si tu mai multe detalii, cateva poze macar.
Acum doi ani, am stat o saptamana la hotel Sozer, cu 15euro/noapte/persoana, camere duble+demipensiune, intre 24 aprilie 2 mai. Masa a fost si ea OK, putina carne, dar am rezistat cu bine.
Am fost 6 persoane, si rezervarile facute prin agentie.
Parcare micuta, receptionerul tinea cheile, si aranja masinile.
Hotelul e pe faleza, cine are sea view e f. frumos.
Chiar peste drum e o micuta plaja publica.
In fiecare zi faceam excursii, de 1 Mai am facut chiar  si baie.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate