Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Hoteluri de 2 stele in Kusadsi

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#19
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Ma, mai gandesc la o solutie, sa nu fac rezervari in tara si sa ma duc cu cash la mine, in felul asta cumpar ce-mi place.

#20
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Din pacate anul acesta nu am mai ajuns in Turcia:(
peggy ai ajuns pe la hotelul ala?

#21
stefanmika

stefanmika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.06.2007

View Postpapone, on 14th April 2010, 12:57, said:

da, preturile sunt per vila/saptamana si se afla in zona Davutlar, aproximativ 15 km de kusadasi. dar pe ACEST SITE poti vedea toate proprietatile (vile, apartamente) pe care le au de inchiriat in zona, in caz ca vrei fix in oras. ai de unde alege. prietenii mei pleaca deja al 3-lea an aici.

Salut, coincidenta sau nu trebuie sa verific... eu si un grup de prieteni ai mei intr-adevar mergem de 3 ani cu Turkeyexpert in Turcia in zona Davutlar la vilele respective. Acum doi ani la vila Melisa Summer Dreams, anul asta am fost la Melisa Mandalin unde a fost intr-adevar super de fiecare data. Vreau doar sa te intreb daca pe tine te mai cheama si Cosmin...daca nu, imi cer scuze daca te-am deranjat in vre-un fel. Sau poate ma cunosti tu pe mine... Sau poate e doar o coincidenta....

Edited by stefanmika, 30 October 2010 - 00:17.


#22
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
OK, nu a fost nimeni low budget anul acesta in Turcia? daca da haideti cu poze si/sau impresii

#23
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Cam cat de low?

#24
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008
400 euro = 2 adulti + copil 12 ani, 7 nopti din 20 iunie la hotel Adakule, 5*, Kusadasi, reducere EB 25%, transport individual.

#25
cozmin_t

cozmin_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 14.06.2006
In 2011 vrem si noi sa mergem la Adakule.
De aceea daca vrei poti sa-mi dai detalii.
Merita banii, v-ati simtit bine?
Din cate am vazut anul acesta a avut oferte foarte bune de pret, mai ales cu EB.
Oricum mltumesc anticipat.

#26
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008
Depinde ce asteptari ai, e discutabil daca merita banii sau nu. Din punctul nostru de vedere, a meritat, am primit mai mult decat am platit! Hotelul e foarte aproape de Kusadasi, de Efes, de Selcuk, de Sirince... nu trebuie sa stai inchis in tarc, desi sunt diferite distractii, depinde ce gen esti.

#27
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
290 euro/persoana/camera dubla, hotel Esdem 4*, Kemer.
Perioada: 7 nopti din 7 sept 2010.
Pretul include cazare 7 nopti, regim masa allinclusive, bilet avion dus-intors, transferuri, taxe aeroport.

Puncte negative: saltelele de la pat erau groaznice-se simteau arcurile, mancarea si bautura -desi variata, am numarat la desert 17 feluri de prajituri la pranz sau cina- nu erau de calitate, sau cel putin nu-mi prea placeau mie avand si condimente si mirodenii orientale, rusii o mancau cu mare pofta.

Puncte pozitive:marea superba,foarte calda-in jur de 30 grade;vremea excelenta, cald si noaptea,nu am folosit maneca lunga deloc;peisajul extraordinar cu munti inalti in fundal;facilitati suficiente pt 4*, plaja proprie cu bar si umbrelute free, niste bureti foarte confortabili pe plaja, locuri disponibile la orice ora, personal amabil.

#28
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Pai dupa cum spune si titlul hoteluri de 2-3 stele. De ex OPUS a fost cineva la acest hotel? sau Pelikan, Melike, Abem, Palmera, Atli, Anzak, sau Hotel Rosy Studios.
Eu din pacate am avut alte prioritati anul acesta fiindca am devenit tatic si nu am putut sa merg in Turcia ca sotia nu s-a simtit bine, si de ce sa nu recunosc am renovat casa pentru cel mic:).
anul viitor sper sa merg fiindca sunt super obosit, insa vreau sa stiu daca a incercat cineva si un concediu neconventional, eu nu sunt genul de all-inclusiv, vreau sa merg in toate mini excursiile lor, vreau sa vizitez si mai putin sa stau pe plaja.
Merg in concediu cu masina mea, si cred ca nu am sa cumpar bilete din tara, ma duc cu banii la mine si este imposibil sa nu gasesc cazare in Kusadasi, si inainte sa platesti vezi si camera si tot asa platesti in tara si cand ajungi acolo vezi ca apa nu ai ca AC nu merge etc.

#29
angelicadraghiceanu

angelicadraghiceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 09.05.2007
Buna tuturor,
interesante preturile de cazare expuse aici. Si noi suntem in cautare de solutii pentru o vacanta cat mai ieftina pentru vara viitoare.Aproape ca nu conteaza destinatia ci doar o oferta avantajoasa, la ce ne-a mai ramas din buget pretentiile si nazurile au disparut. Variantele din acest topic chiar sunt de luat in calcul,eu cel putin astept in continuare noi informatii. :coolspeak:

#30
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Asa cum bine stim vacantele de vara la mare sunt mult mai ieftine in alta tara ca in Romania si mult mai frumoase, din aceste considerente zic eu sun mult mai multi turisti care vor sa plece intr-o astfel de vacanta, turisti care nu au un loc de munca la o multinationala sau un salariu da 1000-2000 Euro.
Aceasta categorie de turisti din care fac si eu parte nu sunt fitosi, accepta si o camera mai mica, si fara vedere la mare fiindca oricum ajung doar noaptea in camera, nici nazuri la mancare care de preferat este sa nu fie inclusa in pret, in felul asta fiecare mananca unde vrea si la ce ora vrea si cat vrea si de cati bani are.
Acesti turisti nu aduc profituri fabuloase agentiilor de turism si sunt oarecum ignorati fapt care se vede si din numarul limitat de posturi din acest subiect.
Nu exzista un agent care sa se fi dus in Turcia sa faca si el cateva poze la hotelurile enumerate mai sus, ca poate atrage si un alt segment de turisti nu doar cei traditionali, am mai observat ca in ofertele de anul trecut preturile la hotelurile ieftine din Turcia erau umflate foarte mult de catre agentii in asa fel incat sa nu fie profitabile, eu am cautat sa intru in contact direct cu turcii si aveam preturi cu 50% mai mici ca la agentia noastra.
Vreau sa intreb un admin daca este voie sa public aici lista cu hotelurile si datele de contact gasite de mine si preturile da anul trecut negociate de mine.
Daca da atunci o sa pun toate datele mele pe forum.
Am vazut oferte extraordinare si pentru camping in Turcia si iar nu se spune nimic, eu am fost cu rulota in multe tari din UE si cred ca o sa merg si in Turcia, in campingurile romanesti de la mare este plin de nemti si francezi.
In incheere am rugamintea daca cineva a fost la unul din hotelurile mai sus mentionate sa ne povesteasca si noua impresiile, eu stiu sigur un astfel de utilizator insa nu inteleg de ce nu ne impartaseste experienta..... de ex: peggy22
care rezervase deja o camera la hotelul Opus.

#31
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 27.06.2006

View Postihrive2006, on 12th April 2010, 00:23, said:

insa nu avem foarte multi bani, undeva la 1000 de euro


doamne, ce sa cauti la 2 stele ?!!!
noi am stat la hotelul marti beach(nu stiu de ce este atat de slab cotat pe tripadvisor), la sfarsit de iunie, inceput de iulie si pt 7 nopti allinclusive am platit 490 euro.
conditii bune in camera, mancare si bautura, tot ce vrei.
mai cheltui ceva pe cumparaturi, si pe iesit in statiune si iti ajung si banii de transport cu masina.
cu 1000 de euro boieresti in kusadasi. mergi si vezi si efesul.
pozele 3 si 12 sunt facute pe geamul hotelului.
pozele  6 si 7 reprezinta plaja din apropierea hotelului.
restul sunt din stratiune sau de la efes.
poze de la hotel pun cand ajung acasa.

Attached Files


Edited by marius teo, 15 November 2010 - 19:17.


#32
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
@MARIUSTEO nu am spus musai 2 stele, ma refer doar la vacante low cost, locatia ta este super si este si ieftine, multumesc frukos, hotelul este in oras? ce ne poti spune despre el? ai luat BB sau HB
Poze cu camera de Hotel ai, pretul este de persoana sau pentru doua persoane?
Tu ai postat review pe tripadvisor "This hotel is underrated" ?

Edited by ihrive2006, 15 November 2010 - 19:27.


#33
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 27.06.2006
hotelul este in oras, in partea sudica a plajei ladies beach.
in 490 de euro pt 7 zile am avut all inclusive si pretul este pt ambele persoane. hotelul cred ca este f promovat in franta pt ca in hotel 90% erau francezi si nici vorba de romani, rusi sau alti balcanici care sa te irite.
poze din camera nu am , insa te asigur ca hotelul este ok. am avut ocazia sa stau in suficiente hoteluri indeajuns de scumpe(pana pe la 250 euro/noapte) si pot sa dau o opinie pertinenta despre o camera de hotel. daca tu esti invatat coar cu Conrad, Kempinski, One&Only, Westin sau mai stiu eu ce bazaconie, cu siguranta nu vei considera ca e suficient pt tine.
nu este al meu acel review.

hotelul are o plaja amenajata din beton(vezi fotografii), neavand privilegiul sa aiba plaja proprie cu nisip, insa are acces la plaja comuna(cu nisip), ladies beach, ce este super ok.

pana in centru este cam departe si greu de mers pe jos. costa 1 euro de peroana un shuttle pana in centru.

Attached Files


Edited by marius teo, 16 November 2010 - 00:11.


#34
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
Multumesc @marius teo pentru lamuriri, asa cum am scris mai sus eu sunt o persoana de conditie medie deci nici macar nu am calcat in hotelurile alea de care spui tu, te rog sa nu te superi insa am cerut lamuriri fiindca sunt multe alte persoane care vor citii postul tau si se vor intreba aceleasi lucruri.
Multumesc pentru info.
Vad ca pana la urma ne atingem scopul, incep sa apara si variantele ok din segmentul low cost

#35
ihrive2006

ihrive2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2008
In cazul in care nu am primit raspuns de la admin, am considerat acest lucru o aprobare tacita, in cele ce urmeaza am sa pun adresele hotelurilor gasite de mine.


Grand Nett Beach Hotel ........................................... www.hotelgrandnettbeach.com
Hotel Rosy Studios ..................................................www.hotelrosystudios.com  
Opus Apart Hotel .................................................... www.opusapart.com
TUNTAS HOTELS ..................................................... www.tuntashotels.com
Sahin Yuvasi Hotel & Apartments ................................
Flora Suites Hotel  ....................................................
Bakkhos guesthouse ............................................... www.bakkhos.com
Anzac Golden Bed ................................................... www.anzacgoldenbed.com
Yonca Hotel and Apartments ..................................... www.yoncaapart.com
Atli Hotel ................................................................ www.atlihotel.com
Palmera Hotel ......................................................... www.palmerahotel.com
Melike .....................................................................www.melikeo
tel.com
ABEM HOTEL ............................................................ http://www.kusadasiabemhotel.com/
Pelikan Hotel ............................................................ www.pelikanhotel.com
Ozhan Pension ..........................................................
Baris apart Hotel ........................................................
Alika Hotel ...............................................................
MR. Happy`s Liman Hotel ........................................... http://www.limanhotel.com/contact.htm
Sammys place Hotel  .................................................. http://www.hotelsamm...m/contactus.htm
Dias Hotel  ................................................................. http://www.diashotel.com/giris.php
Atinc Hotel ................................................................. www.hotelatinc.com
Grand Onder Hotel ...................................................... www.onderotel.com
Hotel Asena ............................................................... http://www.asenahotel.net/contact.php
Koken Hotel .............................................................
Merry Hotel ...............................................................
Ozcelik Hotel ............................................................
Palm Hotel ...............................................................
Polat Beach Hotel ......................................................
Sozer Hotel ...............................................................
Turkin Hotel ..............................................................
West Hotel ................................................................
Selay Hotel ................................................................
Hotel Stella ................................................................
Sezgins Boutiqe Pansion  .............................................


Acestea sunt hotelurile gasite de mine, poate gasim si ceva pareri de la turisti care au fost acolo

Edited by ihrive2006, 16 November 2010 - 09:56.


#36
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Interesant,  nimeni nu mai are nimic de spus pe aici?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate