Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7712 replies to this topic

#6535
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 Sm1th, on 21 iulie 2022 - 07:31, said:

La mine rezilierea e pe 5 august, factura se emite pe 2 august, factura noua va fi doar pentru 3 zile?

O sa iti factureze pe 2 august pt 1 luna, in avans, asa cum se procedeaza si in 02 septembrie se va emite ultima factura cu minus pt restul de 27 zile

#6536
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Exact, iar dacă nu ai chef sa umbli sa iti storneze suma, sfatul meu este sa nu plătești factura pe august, plătești în septembrie după recalculare

#6537
Sm1th

Sm1th

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 17.05.2021
astept pana pe 1 august, poate ajungem la o intelegere privind contractul

#6538
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005

 sas_ro, on 21 iulie 2022 - 06:00, said:


Am solicitat si eu reofertare pentru o ruda - ieri m-au sunat si pentru Net 500 Mbps, TV complet, HBO , 2 carduri CI+, fara telefon mi-au dat 6.32 eur (~32 lei)....nu stiu daca oferta contine si Cinemax - trebuie sa confirm inca o data cu ei.
Momentan plateste peste 65 lei din cate stiu eu - dar are si telefon.
Le-am zis sa ma sune azi.....textul a fost ca eu am primit o oferta de la UPC (la 3.75 eur) si ca oferta mea e valabila doar 12 luni, pe cand oferta la 32 lei e valabila "nelimitat"....citind mesajele anterioare legate de "disparitia" ofertei cu 3.75 eur nu stiu daca sa refuz....

Negociază si cu alta persoana în afara titularului?stiam ca nu se poate...

#6539
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013

 lucianteo6, on 22 iulie 2022 - 01:54, said:

Negociază si cu alta persoana în afara titularului?stiam ca nu se poate...
Da...insa dupa "negocieri" au nevoie de acordul titularului (il suna si pe titular)

#6540
iconicpaul

iconicpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 17.07.2009
eu in trecut pe la chirii unde am stat, am facut de cateva ori figura ca am rugat pe cineva apropiat sa se dea drept titularul, cineva care are vocea cat de cat in corelare cu CNP-ul adica daca e barbat, sa fie un alt barbat, daca e batran, sa nu aiba voce de copil
persoana in cauza trebuie sa spuna doar numele si CNP-ul
aveam acordul proprietarului deci nu erau probleme insa ala era mereu plecat din tara si nu dadeai de el

Edited by iconicpaul, 22 July 2022 - 15:09.


#6541
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
...da, cu siguranta ca functioneaza si asa, dar eu am preferat sa spun cine sunt ca sa nu creez probleme (mie sau altora)

#6542
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Intre timp am fost sunat de la Retentie, deoarece tot la ei a ajuns cererea de reziliere, asa ca am revenit.
Se pare ca am reducerile maxime pe cont si nu se poate obtine un pret mai mic, nici cu acordul "superiorilor"(a verificat si a revenit cu raspuns mai tarziu).
Nu stiu daca chiar s-a schimbat ceva si nu mai exista mai jos de 7.5 eur ceea ce am eu, sau a mers la bluf persoana cu care am vorbit.
Am obtinut in schimb anularea cresterii pretului pt Maxpak cu 1 eur si am ramas cu aceeasi oferta si in continuare liber de contract.
Pentru moment, am ramas asa, cu ceea ce am, la pretul de pana acum, recunosc ca nu am vrut sa fortez mai mult intrucat in perioada urmatoare voi pleca in concediu si nu am chef si timp de alte apeluri si alte tiganeli.
Daca altcineva va obtine ceva mai interesant, la un pret mai bun, sunt ochi si urechi.

Edited by Magicwisewolf, 02 August 2022 - 13:09.


#6543
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Identic mi-a zis și mie azi 😁
Nu e august luna cadourilor...

Mai am un Alo Nelimitat în rețea dar nu apare ca și cost pe factura, am uitat sa întreb dacă ar diminua factura dacă as renunță la telefonie.
Repet,  e doar în rețea

Edited by csachiri, 02 August 2022 - 15:18.


#6544
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.02.2022

 csachiri, on 02 august 2022 - 15:20, said:

Identic mi-a zis și mie azi ��
Nu e august luna cadourilor...

Mai am un Alo Nelimitat în rețea dar nu apare ca și cost pe factura, am uitat sa întreb dacă ar diminua factura dacă as renunță la telefonie.
Repet,  e doar în rețea

Ce servicii ai si daca esti la contract s au la liber?
Ai cumva si Net 1000?

#6545
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Net de 150 fără perioada contractuala.
3,5 euro...
În alte 2 locații
Net 300 la 1 euro
Net 500 la 1 euro

Toate de back up, evident 😉

#6546
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010

 csachiri, on 02 august 2022 - 15:20, said:

Mai am un Alo Nelimitat în rețea dar nu apare ca și cost pe factura, am uitat sa întreb dacă ar diminua factura dacă as renunță la telefonie.
Repet,  e doar în rețea
Nu influenteaza cu nimic Nelimitatul in retea, nici in plus, si nici in minus. Poa' sa ramana linistit :) acolo unde e...

 Magicwisewolf, on 02 august 2022 - 13:08, said:

(...) Nu stiu daca chiar s-a schimbat ceva si nu mai exista mai jos de 7.5 eur ceea ce am eu (...)
Concret, care era oferta de acum? Servicii, pret etc. Multumesc.

#6547
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Am scris si in paginile anterioare, cand am zis ca fac cerere de reziliere.
Dar nu e problema, mai detaliez o data ce am la 7.5 eur, adica aprox 37-38 lei :
1) Net 500
2) Tv Complet + 4 carduri CI
3) Optiunile Maxpak & HBO Max si Passion
Fara telefonie fixa.

Edited by Magicwisewolf, 04 August 2022 - 13:08.


#6548
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
OK, multumesc mult. Cautasem cateva pagini in urma si nu gasisem, stiam doar de faza cu rezilierea pe motiv de HBO :) . Am doua abonamente (ultimele) in aceeasi situatie. Am facut cereri de reziliere, dar eu o sa le las sa curga, dupa cum am mai zis. Asta o sa-mi dea avantajul de a vedea exact pana unde sunt dispusi sa mearga cu pretul. In jos, adica :) .
Ma rog, daca o sa ma sune, ca eu le-am spus sa nu ma mai deranjeze, ca sunt penibili din toate punctele de vedere.
Nota: singurul lucru la care ma mai gandesc este daca sa pastrez sau nu net de backup de la ei. La 1 EUR, fireste. Altminteri...

#6549
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Voi urmari cu interes ceea ce vei posta dupa discutia cu ei :D

#6550
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008

 Magicwisewolf, on 04 august 2022 - 13:07, said:

Am scris si in paginile anterioare, cand am zis ca fac cerere de reziliere.
Dar nu e problema, mai detaliez o data ce am la 7.5 eur, adica aprox 37-38 lei :
1) Net 500
2) Tv Complet + 4 carduri CI
3) Optiunile Maxpak & HBO Max si Passion
Fara telefonie fixa.
Am scris si eu in paginile anterioare (Posted Image) dar mai spun o data: am exact ce ai si tu cu doar un CI+ in minus la jumatate din pret, perioada nedeterminata.
Nu e obligatoriu sa se poata obtine la acest pret, depinde peste cine dai la telefon.

#6551
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

 csachiri, on 03 august 2022 - 08:15, said:

Net de 150 fără perioada contractuala.
3,5 euro...

Reofertat azi:
Upgrade 500/25 la 3 euro pe 12 luni

#6552
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Normal ca ai fost "reofertat"... zici tu! Nu este nicio "reofertare" ci imposibilitatea de a mai vinde Internet sub 500Mbps cat este minimul in retea. Asa ca ei ti-au dat cel mai "mic" Internet care este si "baza" la Vodafone, in oferta de 3,5 Euro - retentie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Bing (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate