Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7715 replies to this topic

#6571
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,509
  • Înscris: 01.12.2001
Ai văzut vreo factura Vodafone? Prețul in euro fara TVA.
La final se adaugă și tva.

Attached File  IMG_20220808_194447.jpg   57.25K   43 downloads

#6572
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 06.03.2018
Da, factura noua tip VDF aia tip UPC nu mai vine...

Attached File  abc.png   25.04K   45 downloads

#6573
Sm1th

Sm1th

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 17.05.2021

View PostSceleron, on 08 august 2022 - 12:25, said:

Am aflat ceea ce cred eu ca sunt noile preturi minime pe care le propune Vodafone, la retentie:
- Celebrele abonamente de 3.75 EUR (Net 500/25, TV Complet cu Sport inclus + MaxPack&MaxGo + Passion) au devenit = 4.6 EUR
- Pentru Telefonie Fixa in retele Fixe Nationale & UE plus SUA, Canada si Israel se mai adauga, nenegociabil, 1.5 EUR = 6.1 EUR
Practic, au adaugat la minimele vechi scumpirea de HBO, asa cum credeam.
Deocamdata nu stiu cat costa daca vrei sa iti pastrezi doar Net (de backup sau nu) de la ei. Adica nu stiu oferta finala. Cred ca bateau campii cu un pol pentru abonamentul ala de 500/25. Le-am zis sa se gandeasca la maximum 1 EUR Posted Image
O sa mai vedem ce urmeaza...

Uitasem: pentru cei care au deschis mai tarziu aparatele de radio - eu o sa inchid abonamentele pe care le "negociez" acum Posted Image

Ofertele astea de 4.6 / 6.01 Eur ti le-au oferit din prima?

#6574
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Preturile indicate de mine in postarea anterioara contin si TVA. Reprezinta pretul final total platit de client pentru serviciile pe o luna. Si deocamdata regula e ca preturile afisate (cel putin pe acest topic) contin si TVA. Eu nu tin minte vreo postare in care sa fi zis careva ca plateste X lei/EUR la care se adauga si TVA. Poate ma insel, insa.
Felul in care e intocmita factura nu are relevanta in contextul dat, de fapt; sigur ca pun TVA in factura, o evidentiaza etc Insa importanta e suma finla platita de client.

View PostSm1th, on 08 august 2022 - 19:51, said:

Ofertele astea de 4.6 / 6.01 Eur ti le-au oferit din prima?
Nu, din a a treia. Si mai negociem...

#6575
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,509
  • Înscris: 01.12.2001
Deci ar fi 22,5 lei cea mai buna oferta acum. Fara 4K însă.
Cu cate echipamente?

#6576
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
3 echipamente.
4K si inca... ceva Posted Image sunt in negociere in acest moment, dar sunt aproape sigur ca vor fi incluse. O sa mai scriu cand mi se face oferta ferma si cand simt eu ca nu mai tine nimic...
Pana catre sfarsitul saptamanii vom avea o idee de... minimele pe care le ofera Vodafone acum. Am avantajul ca nu negociez sub presiune. Sub niciuna, chiar Posted Image

Ceva important pentru toti retentionistii de profesie Posted Image ! Alaturi de cuvantul magic "reziliere" (sau terminarea serviciilor ori inchiderea abonamentelor etc, ca sa existe o variatie stilistica), observ ca mai functioneaza una noua: sperietoarea "Orange" (ca au servicii la fel de ieftine, ca au grila TV rezonabila, ca internetul e fibra de cel putin un giga, nu sarma de 500 samd). "Orange", deci Posted Image

#6577
Sm1th

Sm1th

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 17.05.2021
Mie mi-au zis din prima ca am reducere maxima si ca imi proceseaza cererea si nici nu au mai sunat

#6578
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Au si astia ciudatii lor prin CC. Am mai dat si eu de ei, dar foarte rar. In plus, e cam aiurea sa depinda niste contracte de diverse... chestii la mansarda pe care le au unii dintre agenti

#6579
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 03.04.2007

View PostSceleron, on 08 august 2022 - 12:25, said:



Uitasem: pentru cei care au deschis mai tarziu aparatele de radio - eu o sa inchid abonamentele pe care le "negociez" acum :)
Deci cum spunea...nu are ce pierde

PS cel mai jenant call center , părerea mea...

PPS cuvânt magic e și Digi 😁
Întreabă cum ziceai dacă îți da doar netul la 1 euro

#6580
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Eu aștept sa vad cine reușește sa primească bani de la operator. Nu de alta, dar abonamente cu cost zero (tv+net) au fost disponibile la Telekom inainte de vanzare.

#6581
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010

View Postcsachiri, on 08 august 2022 - 21:48, said:

(...) cuvânt magic e și Digi ��
Întreabă cum ziceai dacă îți da doar netul la 1 euro
:) Digi e slab, ca le stiu astia preturile si mai cunosc si lipsa totala de flexibilitate de la RDS :) .
Orange este e o necunoscuta, deocamdata, pentru Vodafone. Ideea e ca nu e nimic neadevarat in faza cu Orange. La 3-7 EUR (la astia ofertele depind si de locatie) iti tragi abonament rezonabil, cu fibra etc.
Sigur ca o sa intreb si de net, ca doar asta este exercitiul, dupa cum am explicat inca de acum aproape o luna: negocierea pana la capat, sa vad cele mai de jos preturi obtinute (pe servicii standard/tipice si rezonabile) inainte de a-mi inchide serviciile :) .
Facem si noi experimente, daca tot avem cum si putem.
Notam si luam aminte :)

#6582
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,509
  • Înscris: 01.12.2001

View PostSceleron, on 08 august 2022 - 07:20, said:

... si gata, incep (cel putin) trei luni de telefoane zilnice la RC...
Totuși de ce 3 luni?
Și în fiecare zi ai timp să aștepți la CC și să tot le zici aceeași poezie?
Operatorii din CC nu îți vor oferi ceva uau.
Doar când te suna ei de la rezilieri primești ceva uau

#6583
Gabrielu2003

Gabrielu2003

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.03.2022
Salutare! Sunt abonat UPC(Vodafone) de prin 2014. Ca si servicii am de prin 2017-2018 un pachet de genul TV Start, Abonament internet 500 si un card CI+ la 65 lei. Azi am sunat pentru o reofertare, si am primit pentru 12 luni: TV Complet, Net 500 si Vodafone TV la 50 lei, sau mi s-a propus in plus extraoptiunea HBO pentru un total de 60 lei, dar pentru ca nu ma interesa am refuzat. Am incercat sa cer mai putin de 50 lei si au zis ca nu se poate, si nici liber de contract nu se poate. Motivul pentru care nu am cerut reziliere, e ca nu am vrut sa ma trezesc direct ca mi-l inchid fara un telefon de reofertare inainte. Stiu ca nu e cea mai buna oferta.. am cerut pe 12 luni ca vreau sa ii schimb ca au uploadul mic si le pica des serviciile, dar nu am alt operator in zona.. din pacate.  Atat s-a putut..

#6584
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,509
  • Înscris: 01.12.2001
Mult.
Nu îți taie serviciile decât după 30 zile.
Mai încearcă.
Ai pe aici ceva "mentori".
Cu vreo 25 lei ce ai tu.

#6585
Gabrielu2003

Gabrielu2003

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.03.2022

View Postdorin_2k, on 09 august 2022 - 22:14, said:

Mult.
Nu îți taie serviciile decât după 30 zile.
Mai încearcă.
Ai pe aici ceva "mentori".
Cu vreo 25 lei ce ai tu.

Am citit si am vazut ca sunt cu preturi mai mici. De aia am zis ca stiu ca nu e cea mai buna oferta. Pentru un an nu-mi mai bat capul. Poate intr-un an se trezeste vreun Orange/Digi sa aduca vreo fibra, ca dupa ii trimit la plimbare cu coaxialele lor Posted Image

#6586
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,241
  • Înscris: 22.02.2017
A obtinut cineva televizorul sau consola la retentie?

#6587
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Am încercat eu cu Xbox. Ma sunat o tanti în juma de ora, trebuia instalare la o noua adresa pt xbox

#6588
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postobionekenobi, on 08 august 2022 - 10:14, said:

Am 1 CI si 3 receivere si platesc 42 lei.
as vrea sa renunt la optiunea HBO, in plus as vrea sa renunt si la un receiver, si sa scad pretul.

Cum arata factura? Platesti ceva pentru HBO si/sau receiver-ul la care vrei sa renunti?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate