Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Brela

- - - - -
  • Please log in to reply
387 replies to this topic

#289
DominatoR

DominatoR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 24.09.2006
Aici am rezervat http://www.brela.com/ribicic/ , pentru Iunie, apartament pentru 4 persoane, 60 de euro pe noapte.

#290
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 26.07.2004

View Postdenky, on 28 aprilie 2014 - 21:02, said:

Te intreb ce l- am întrebat si pe colegul dominator, ce ai rezervat? Ma interesează tipul de apartament, perioada, depărtarea de mare (nu măsurată pe trepte sau prin aer) si prețul, nu numele si locatia exactă. Eu la cele valabile nu am găsit 2 împreuna, cum căutam, iar mai jos de 75 euro nici nu încape vorba, predominant e 100-110.

primele 2 saptamini in septembrie, zona stomarica, A2+2 (2 adulti + 2 copii), 50 EUR/zi (reducere de la 60 EUR deoarece am mai fost la ei)
100 m de mare.

#291
rahova

rahova

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.07.2009
salutare, am si eu o intrebare : se poate face baie in mare la sfarsitul lui iunie\ inceput iulie in Brela\ Banska Voda?
multumesc si tcb.

#292
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 14.04.2008
eu zic ca da. acum, depinde de fiecare ce pretentii are.

#293
rahova

rahova

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.07.2009
salutare, in sensul daca apa e destul de calda pentru un copil de 5 ani.

#294
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 14.04.2008
depinde de copil. cand am fost in iunie in brela (am fost si in sept.) cel mic avea 7 ani. cu greu ii scoteam din apa si asta doar pentru cateva minute.al noi e valabil oriunde mergem la mare, in orice luna (de vara, evident).

#295
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,650
  • Înscris: 12.12.2006
Si noi am fost de 2 ori in iunie in Brela, cel mai mic copil avea 3 ani si 8 luni, respectiv peste 2 ani, 5 ani si 8 luni. Nu o puteam scoate din apa.  Dar prima oara cand am fost am stat 2 saptamani si dupa o saptamana au venit 3 zile de furtuna, frig si ploaie si apoi s-a racit apa pentru vreo 2-3 zile, nu puteam nici noi sa intram in ea. (in a doua saptamana ne-am mutat la Biograd na moru, acolo am experimentat apa rece dupa ploaie). In ultima zi a reinceput sa se incalzeasca.

Deci important e sa nu ai ghinion...

#296
Utilizator

Utilizator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 07.11.2005
Valuri in Brela anului 2014.

Attached Files



#297
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Salut,
M-am intors de cateva ore. La anul merg din nou.
Concedii plăcute.

#298
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009

View Postdenky, on 31 august 2014 - 23:10, said:

Salut,
M-am intors de cateva ore. La anul merg din nou.
Concedii plăcute.
Te asteptam cu impresii calde si poze!

#299
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postspaily, on 08 septembrie 2014 - 21:38, said:


Te asteptam cu impresii calde si poze!

Poze s- au tot pus, tot aia e brela, adică fantastica! Dar daca pot ajuta, întreaba si răspund. Cu încredere.

View Postamadeus79, on 29 aprilie 2014 - 14:11, said:



primele 2 saptamini in septembrie, zona stomarica, A2+2 (2 adulti + 2 copii), 50 EUR/zi (reducere de la 60 EUR deoarece am mai fost la ei)
100 m de mare.

Sper ca aveti vreme buna, in ciuda prognozei, gazdele ne ziceau ca dupa ce am plecat, de prin 1 sept a inceput sa ploua. Concediu placut

#300
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 26.07.2004

View Postdenky, on 08 septembrie 2014 - 22:05, said:

Poze s- au tot pus, tot aia e brela, adică fantastica! Dar daca pot ajuta, întreaba si răspund. Cu încredere.



Sper ca aveti vreme buna, in ciuda prognozei, gazdele ne ziceau ca dupa ce am plecat, de prin 1 sept a inceput sa ploua. Concediu placut

Am ajuns pe 31.08.
Pe 1.09 seara a fost o furtuna. De atunci vremea este buna - foarte buna.
De 3-4 zile nu e niciun nor pe cer :)

Edited by amadeus79, 10 September 2014 - 08:07.


#301
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Salut, nu-mi vine sa cred ce liniste e fata de alti ani pe topicul de Brela! Ajung la concluzia ca astia care mergem de ceva timp nu mai avem ce scrie (eu merg al treilea an consecutiv, pt familii cu copii mici e perfect), iar colegi noi n-au curaj sa experimenteze.
Mie chiar imi lipsesc discutiile faine de pe aici. Amadeus, mdt, dariuscha si ceilalti colegi, am dreptate?

#302
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 14.04.2008
denky, abia astept sa scrii macar cateva randuri dupa ce te intorci! mi-e atat de dor de brela! din pacate, noi n-am mai ajuns de cativa ani acolo. o ''invidiez'' si pe mdt, inteleg ca anul asta ajung din nou.
sunt convinsa ca multi o aleg ca destinatie de vacanta, insa f f putini scriu despre asta. cel mult, mai posteaza cate un rand cei care merg pt prima data si doresc o sugestie de cazare.
eu inca nu mi-am schimbat parerea, cred in continuare  ca e cea mai frumoasa destinatie de vacanta ''la mare''.

#303
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Scriu sigur. Ca de obicei, 14 nopti in august, sper sa fie de ajuns pt partea marina a concediului.
Desi lucrurile sunt cam clare, in plus aici intra lume elevata care a trecut demult de faza cu pozat portiile de mancare...


#304
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,650
  • Înscris: 12.12.2006
Eu inca mai pozez portiile de mancare cand mi se pare ceva deosebit, pt aducere aminte ;)

Noi plecam pe 20 iunie. De abia astept, mai ales ca pe fetita cea mai mica o ducem pentru prima oara acolo. Sunt curioasa daca ii va placea. Chiar azi i-am luat papuci de apa din Auchan, au fost 17 lei marimea 23 (daca intereseaza intamplator pe cineva). La precedenta noastra vizita la Brela, in 2011, micuta era abia la stadiul de intentie :)

Aceeasi surpriza am avut-o anul trecut in Skopelos, Grecia, foarte putina miscare pe forum dar acolo plin de romani.

#305
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postmdt, on 09 mai 2015 - 23:31, said:

Eu inca mai pozez portiile de mancare cand mi se pare ceva deosebit, pt aducere aminte ;)

Noi plecam pe 20 iunie. De abia astept, mai ales ca pe fetita cea mai mica o ducem pentru prima oara acolo. Sunt curioasa daca ii va placea. Chiar azi i-am luat papuci de apa din Auchan, au fost 17 lei marimea 23 (daca intereseaza intamplator pe cineva). La precedenta noastra vizita la Brela, in 2011, micuta era abia la stadiul de intentie :)

Aceeasi surpriza am avut-o anul trecut in Skopelos, Grecia, foarte putina miscare pe forum dar acolo plin de romani.

Tu nu le postezi pe forum, e documentatie pt gatit! Stii la ce ma refer.
Ati rezolvat cazarea? Tot unde-ati mai fost stati?
Vacanta faina sa aveti!

#306
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,650
  • Înscris: 12.12.2006
Multumim! Vacanta frumoasa si voua!

In acelasi loc stam (va fi pentru a treia oara), ne place si ne-am simtit foarte bine acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate