Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Filme s60v5 640x480

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
Buna.Cred ca foarte multi dintre voi cautati sa va puneti ceva filme pe telefon pentru zilele rele cand sunteti plecati si nu aveti la indemana vre-un film.Cel putin eu pentru asta mi-am propus sa imi pun cateva filme pe mobil.Problema e ca am incercat aseara sa convertesc un film,dar am stat 30min si s-a facut doar 2%.Asa ca m-am gandit sa apelez la voi,cei care probabil aveti ceva filme pe telefon,sau aveti mai mult timp la dispozitie sa convertiti filme.Asa ca va rog,sa uploadati si voi niste filme pe un site(in limita posibilitatilor) si apoi sa postati si aici un link.Daca se poate,ideal ar fi ca filmele sa aiba si subtitrare.Cei care aveti asemenea filme,v-as fi foarte recunscator,dar nu numai eu,ci si ceilalti care nu prea au timp de asemenea operatiuni.As prefera ca filmele sa fie la o calitate cat mai ridicata(parere personala),caci memorie este din plin.V-as mai ruga sa spuneti si cu ce program convertiti aceste filme pe calculator,cat timp dureaza o convertire la un film si cu ce program redati filmele pe telefon.Va multumesc si sper sa rezolvam aceasta problema.Numai bine...

#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
1.de cand tot deschizi topic-uri cu s60v5 ai reusit macar sa-ti iei un terminal cu ast OS?
2.Ar fi WAREZ!
3.Convertesc un film deala avi (700mb) in mp4  in 12-14 minute folosind Cyberlink MediaShow Esspreso e unul din putinele soft-uri de encodare care stiu de ATI Stream (ca sa imi folosesc placile video la convertire) cu procesorul ar dura aproape o ora quad la 3,6.Pt placile care stiu Nvidia CUDA sunt mult maimulte soft-uri.Oricum ideea e ca encodarea CPU e istorie.
Tia-s uploada cu draga inima filme encodate pt mobil (btw vezi ca daca ai n97 sau nokia 5800xm rezolutia maxima suportata pt un film e 320x180;mp4) da am upload-ul de 50 kb/s...

#3
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View PostSpeedDemon, on 28th February 2010, 15:10, said:

1.de cand tot deschizi topic-uri cu s60v5 ai reusit macar sa-ti iei un terminal cu ast OS?
2.Ar fi WAREZ!
3.Convertesc un film deala avi (700mb) in mp4  in 12-14 minute folosind Cyberlink MediaShow Esspreso e unul din putinele soft-uri de encodare care stiu de ATI Stream (ca sa imi folosesc placile video la convertire) cu procesorul ar dura aproape o ora quad la 3,6.Pt placile care stiu Nvidia CUDA sunt mult maimulte soft-uri.Oricum ideea e ca encodarea CPU e istorie.
Tia-s uploada cu draga inima filme encodate pt mobil (btw vezi ca daca ai n97 sau nokia 5800xm rezolutia maxima suportata pt un film e 320x180;mp4) da am upload-ul de 50 kb/s...
da....mi-am luat un nokia 5800.si cum doamne iartama la rezolutia de 640x480 sa mearg doar 320x180?Cred ca nu ai un program de convertire prea bun.Macar asa din curiozitate da-mi si mie un link ca ceva filme pe pm.si totusi,nu cred ca ar fi warez.Eventual,acest topic s-ar putea tine si pe pm-uri.pe topic postam cererile si le trmitem prin PM  :coolspeak:

#4
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Nu mersi mi-am luat suspend 7 zile ca am fost om bun prin pm...
Telefonul
1.Rezolutia lui e 640x360
2.Posibil oricum pana si clipurile de la camera lui au in jur de 3mb/s la 640x352 deci 640x480...
3.Mai incerc cu un alt soft care stie de Stream sa vad daca tot asa face.
4.Link nu stiu de unde sa-ti dau ti le convertesti singurul, tre' sa te tina placa/placile si procesorul.

Quote

si totusi,nu cred ca ar fi warez
Un film costa 20-30$ tu il vrei gratis cum se cheama asta daca nu warez?

Edited by SpeedDemon, 28 February 2010 - 15:27.


#5
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
crazyboy4yo - Incearca http://www.formatoz.com/ - Gratuit - 640x360
[ http://www.formatoz.com/images/FormatFactory.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://monsterthemes.webs.com/Nokia%20frmate%20factory.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
nu stiu tie cum iti merge cu programul asta,dar am incercat odata,si dupa 30min s-a incarcat doar 2%...nu m-i se pare foarte bun programu asta...

#7
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
crazyboy4yo - La mine merge perfect, eu doar cu asta transform
Ce calculator ai?
Procesor, ram, placa video, sistem de operare, etc...

#8
luciannick

luciannick

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 131
  • Înscris: 22.01.2008

View PostMV2Player, on 28th February 2010, 18:53, said:

crazyboy4yo - La mine merge perfect, eu doar cu asta transform
Ce calculator ai?
Procesor, ram, placa video, sistem de operare, etc...


Am incercat si eu MV2Player si merge perfect. Cum as putea totusi sa ii setezi si rezolutia mai mare.
filmul se vede perfect pe telefon dar nu pe tot ecranul....

#9
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007
Setari optime pentru Format Factory: LINK

#10
luciannick

luciannick

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 131
  • Înscris: 22.01.2008

View PostMrNeo, on 28th February 2010, 19:03, said:

Setari optime pentru Format Factory: LINK


multumim,intrebarea mea ar fi unde se salveaza profilul dupa ce il salvezi.eu nu il gasesc


View Postluciannick, on 28th February 2010, 19:30, said:

multumim,intrebarea mea ar fi unde se salveaza profilul dupa ce il salvezi.eu nu il gasesc



am reusit

#11
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
neo,la tine ce memorie ocupa fisierul convertit?eu am facut dupa setarile de la tine si fisierul ocupa 700 mb.Poate putem sa vb mai separat me pess c-r-a-z-y-b-o-y_4-y-o ....fara - dar cu _ .....;) poate reusesti sa ma ajuti

#12
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007
Eu deobicei am fisiere si mai mari, pe mine ma intereseaza calitatea filmului, nu imi pasa de dimensiune, ies asa mari din cauza setarilor, daca vrei fisiere mai mici, te limitezi in privinta calitatii filmelor, le faci cu o rata de biti mai mica, cu setarile mele rata este de 1250 KB/s, incearca la 768 KB/s si vezi daca esti multumit de dimensiunea fisierului, eventual mai poti scade si frame-urile pe secunda.

#13
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Encodasem asaeara cu mediaCoder folosind doar procesorul un film la 2500kb/s de1h:20 min calitate super ,merge si la 640x252(asta era rezolutia filmului limita se pare ca e 640x352) ok in 5 minute desi folosea doar celke 4 nuclee ale procesorului.Civa stie si dw e placa video chiar astept sa vad cat o scoate atunci :devilred: daca dupa jumate de ora ai 2% probabil ai un pc mai "relicva:" in encodari baza e quad-ul si o placa video care stie accelerare video altfel n-ai decat sa lesi pc-ul deschis cateva nopti si gata .Sau descarci filme 3gp ca sunt pack-uri destule stii tu unde.Gasesti si mp4 da la rezolutie mai mica gen 320x220.

Edited by SpeedDemon, 01 March 2010 - 16:27.


#14
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View PostSpeedDemon, on 1st March 2010, 16:26, said:

Encodasem asaeara cu mediaCoder folosind doar procesorul un film la 2500kb/s de1h:20 min calitate super ,merge si la 640x252(asta era rezolutia filmului limita se pare ca e 640x352) ok in 5 minute desi folosea doar celke 4 nuclee ale procesorului.Civa stie si dw e placa video chiar astept sa vad cat o scoate atunci :devilred: daca dupa jumate de ora ai 2% probabil ai un pc mai "relicva:" in encodari baza e quad-ul si o placa video care stie accelerare video altfel n-ai decat sa lesi pc-ul deschis cateva nopti si gata .Sau descarci filme 3gp ca sunt pack-uri destule stii tu unde.Gasesti si mp4 da la rezolutie mai mica gen 320x220.
da...chiar,daca gasesc un mp4 la rezolutie de 320x220 se vede bine pe telefon?si am gasit niste packuri.chiar acum downloadez unul de 13.5GB in formate 3gp.dar nu sunt sigur daca au subtitrare in romana.Se mai poate adauga subtitrare dupa ce au fost convertite?

#15
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006
Urmaresc cu interes acest topic  :ninja:

#16
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View PostRangerul, on 4th March 2010, 11:38, said:

Urmaresc cu interes acest topic  :ninja:
mie nu mi se pare foarte interesant,chiar daca eu l-am facut,pentru ca puna la urma nu se pot posta aici filme pentru telefon.daca tot esti moderator,nu poti sa faci o exceptie?  :notangel: :naughty:   si va rog sa imi raspunda si mie cineva daca se mai poate adauga subtitrare la un film deja convertit in mp4/3gp?

#17
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Oare ce e asa interesant , ce e mare scofala sa convertesti un film ? Daca vrei filme cauta pe hub-uri pe torrent ;)

#18
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Probabil ca se referea ca are de gand sa imparta warn-uri si ban-uri daca vede Hollywood pe aci...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate