Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Aqua Fantasy sau CDC?

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#37
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@ZUGRY : atentie eu nu bag mina in foc ca CDC va respecta UAI ! ; de la kusadasi la bodrum ai doar 150 km si nu 300 km ; nu am stiut ca e vreun academician printre noi, iar eu am limbaj colorat dar oricum stiu mai multe despre turcia si din fericire despre multe destinatii ale acestei planete, mai multe decit orice agent de turism din romania, deontolog,  timid si gingav  in exprimare...am fost si am vazut totul cu ochisorii mei, nu vorbesc de pe net sau din poze facute de altii...iar experienta capatata umblind prin lume nu mi-o poate contesta nimeni

Edited by rottweiler2007, 25 February 2010 - 19:29.


#38
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postrottweiler2007, on 25th February 2010, 19:24, said:

@ZUGRY : atentie eu nu bag mina in foc ca CDC va respecta UAI ! ; de la kusadasi la bodrum ai doar 150 km si nu 300 km ; nu am stiut ca e vreun academician printre noi, iar eu am limbaj colorat dar oricum stiu mai multe despre turcia si din fericire despre multe destinatii ale acestei planete, mai multe decit orice agent de turism din romania, deontolog,  timid si gingav  in exprimare...am fost si am vazut totul cu ochisorii mei, nu vorbesc de pe net sau din poze facute de altii...iar experienta capatata umblind prin lume nu mi-o poate contesta nimeni

touche!

prin limbaj m-am referit ca te lasi purtat de val si raspunzi mai "altfel", nush cum sa ma exprim sa intelegi romaneste :))

Prima chestie care mi-a sarit in ochi la UAI @ CDC: bauturile de import si cele imbuteliate (INCLUSIV BEREA!!!) nu sunt incluse!  :thumbdown:

#39
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postzugry, on 25th February 2010, 19:32, said:

touche!

prin limbaj m-am referit ca te lasi purtat de val si raspunzi mai "altfel", nush cum sa ma exprim sa intelegi romaneste :))

Prima chestie care mi-a sarit in ochi la UAI @ CDC: bauturile de import si cele imbuteliate (INCLUSIV BEREA!!!) nu sunt incluse!  :thumbdown:
corect, deci, la carpe diem sa sa nu va asteptati la UAI....si atunci de ce anunta cu surle si trimbitze ca dau UAI ??? management de tepari !

#40
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008
In alt subiect se vorbea (eu unul am intrebat daca este UAI) pt ca in unele oferte (primite de mine personal) aparea AI. Oricum asta se va vedea la fata locului si sincer eu unul nu ma omor dupa whisky cind afara sint 25-28 de grade, din cite stiu Efes-ul lor este o bere buna la dozator si sincer pot rezista fara un coniac dupa masa de seara (daca chiar il vreau il platesc pina la urma ca doar sint in concediu in Turcia si nu am venit sa-mi maninc de sub unghie si cu sandvisuri la tescherea).

Eu unul care nu am mai fost niciodata in Turcia, am ales Carpe Diem Claros, pentru:
- este un hotel recomandat de f.multi turisti dar si de agentii de turism pt 2010
- este un loc linistit si departe de aglomeratia unui oras maricel apropiat (Kusadasi 35 km parca)
- aquaparcul pt copii cu topogane pt fiul meu de 13 ani (si pt noi, de ce NU?)
DETALIEZ :
La CDC nu mai vin si alti turisti din afara hotelului la aquaparc / pe cind la Aqua Fantasy intra oricine vine de la alt hotel din apropiere cu bilet, pt copii desigur (aici garantat apare imbulzeala si aglomeratia) atit la topogane cit si la masa (nu vor iesi din Aquaparc sa manince in alta parte)
Cei din sejururile la hotelurile din Kusadasi (si apropiere caci nu toate au topogane) sigur isi vor alege o zi pt Aqua Fantasy (si eu am ales in Grecia acum 2 ani Waterland - Salonic excursie de 1 zi) si cu siguranta va fi aglomeratie zilnic
- zona in care isi petrece copilul ziua va fi la topogane si piscina, este f.usor de supravegheat (oricum toti ne supraveghem copii indiferent de ce virsta au)
DETALIEZ :
In topicul lui Rott (respecte pt raspuns, sper sa te inseli privind ultra aglomeratia din perioada amintita) apare o harta Aqua Fantasy, iar pt cei cu copii mai mici cred ca asa cum zugry spunea va fi destul de greu de urmarit copilul (copii) care vor sa incerce toate topoganele
- pretul rezonabil intr-un an de criza care vrem nu vrem ne-a lovit un pic in finante (pe mine unul da, recunosc) mult mai ieftin ca cel pt Aqua Fantasy
- distanta rezonabila fata de RO pt cei care merg individual cu masinile proprii
- merg sa ma odihnesc si sa ma simt bine cu familia (nu sintem adeptii aglomeratiei seara pe faleze sau pe stradutele cu comercianti care vind diverse suveniruri)

Sper ca va fi frumos, avind in vedere ca pt noi este prima data cind mergem in Turcia si nu vrem sa fim dezmagiti.
DOAMNE AJUTA si concediu placut tuturor.

Edited by ferrellroo, 25 February 2010 - 21:17.


#41
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt zugry'
anul trecut pe plaja adultilor am baut bere îmbuteliatã ºi nu doar  o singurã datã.... iar bãuturi de import gãseai la baruri.... whisky, martini,gin, votca dar trebuia sa ceri ca vrei de import, nu turcesti.... din pãcate  nu aveau sheridan, dar un teacher gãseai dacã cereai.
o searã bunã,

#42
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@LEON

In privinta ultra aglomeratiei,asa cum excelent ai punctat, nu am cum sa ma insel, e clar, in jur 2000 de suflete pe un spatiu restrins, totul in panta
imi place ca ce am scris ieri a avut efect si unii au anulat rezervarile pe CDC schimbind pe EBC - care a fost hitul verii 2009 - iar altii chiar pe aquafantasy sau kustur
as toamna am stat si eu la un hotel ultra aglomerat si anume topkapi din antalya, asa ceva nu mai vazusem in viata mea, iar acolo  eram doar 6 romani in rest englezi si rusi, dar atentie topkapi e asezat pe un spatiu urias

asta e acum, CDC a intrat in programul social, kusadasiul pt toti  :lol:

ia raspunde tu la o intrebare - de-alungul anilor si kustur si aquafantasy au avut oferta sociala pt piata romaneasca in luna iunie, tu ce crezi ? de ce au renuntat la idee ? ca doar au strins bani frumosi in felul asta ?

Edited by rottweiler2007, 26 February 2010 - 07:10.


#43
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008
Nu ma pot pronunta Rott cu ceva ce nu stiu.
Din pacate eu nu am mai fost in Turcia, iar in restul concediilor si vacantelor nu am fost la niciun resort ci doar la hoteluri pt citeva nopti sau pt sejur in Grecia unde nu a fost aglomeratie. Este prima data cind mergem si asa cum am mai spus vrem sa nu fim dezamagiti. Apropo pt ceilalti useri care pleaca mai tirziu la CDC, daca am posibilitatea acolo si un PC+internet voi scrie aici de a 2a zi impresii pt ca ceilalti useri asteapta detalii.
Cred totusi ca nu trebuie sa sperii lumea comentind aglomeratia care probabil va fi. Nu este corect si mai cred totusi ca cei care au fost anul trecut  daca nu le placea nu alegeau sa merga din nou anul acesta (si sint destui).

Oricum vom trai si vom vedea.

Edited by leonmaximilian, 26 February 2010 - 08:11.


#44
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postrottweiler2007, on 26th February 2010, 07:06, said:

@LEON

In privinta ultra aglomeratiei,asa cum excelent ai punctat, nu am cum sa ma insel, e clar, in jur 2000 de suflete pe un spatiu restrins, totul in panta
imi place ca ce am scris ieri a avut efect si unii au anulat rezervarile pe CDC schimbind pe EBC - care a fost hitul verii 2009 - iar altii chiar pe aquafantasy sau kustur
as toamna am stat si eu la un hotel ultra aglomerat si anume topkapi din antalya, asa ceva nu mai vazusem in viata mea, iar acolo  eram doar 6 romani in rest englezi si rusi, dar atentie topkapi e asezat pe un spatiu urias

asta e acum, CDC a intrat in programul social, kusadasiul pt toti  :lol:

ia raspunde tu la o intrebare - de-alungul anilor si kustur si aquafantasy au avut oferta sociala pt piata romaneasca in luna iunie, tu ce crezi ? de ce au renuntat la idee ? ca doar au strins bani frumosi in felul asta ?
Mai nene, scuze de vocabular dar raspundem cu aceasi moneda cu care si tu ni te adresezi noua celor care anul acessta vom avea un concediu super la CDC, nu pot sa inteleg cum poti tu sa stii ce va fi acolo in acea perioada(va fi super iti spun eu) asa ca pastreazati parerile pentru tine.Noi am fost in amblele hoteluri si AQUA si Kustur si ne-au placut amindoua deci clar o sa ne placa si aici si inca ceva hotelurile cu preturi bune in perioada aceasta totdeauna vor fi ful cum de astfel este deja stop sale, cum anul trecut a fost Aqua stop sale si tot asa.Si referitor la plozi sau cum iti numesti tu copii( URAT de tot) deoarece pentru noi sunt totul si pentru ei facem sacrificii an de an sa putem merge intr-un concediu, poate pentru tine nu este important la banii tai care defapt i faci pe spatele nostru ar trebui sa te adresezi mai frumos si cu asta sper ca am spus totul. Sa aveti toti un concediu minunat fiecare dupa posibilitati si sa incercam sa nu ne mai jignim.O zi buna

#45
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
aiurea ca va certati...
eu nu regret alegerea facuta pt cdc si-l recomand, pt 444 eur 2 adulti/7nopti nu cred ca puteam gasi mai ieftin;

pe un site cu filmulete si poze am vazut ca rott a fost anul trecut in aprilie la CDC si comenta la greu;
iar dupa cateva luni calin_oana vine din concediu si spune ca a fost f bine;


later edit:
2-0 pt calin_oana; promit sa ma revansez

Edited by Ingerik, 26 February 2010 - 09:27.


#46
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View PostIngerik, on 26th February 2010, 09:20, said:

aiurea ca va certati...
eu nu regret alegerea facuta pt cdc si-l recomand, pt 444 eur 2 adulti/7nopti nu cred ca puteam gasi mai ieftin;

pe un site cu filmulete si poze am vazut ca rott a fost anul trecut in aprilie la CDC si comenta la greu;
iar dupa cateva luni calin_oana vine din concediu si spune ca a fost f bine;
nu calin-oana a fost la CDC,niste prieteni de-ai nostrii noi am fost la AQUA,si pozele sunt de la prietenii nostrii care au fost la sfarsit de iunie 2009

#47
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008
Daca este asa si unii au anulat rezervarile la CDC (sa nu fie din cauza ca este plin si nu se mai fac rezervari) pt alte resorturi, atunci :
Rott da-mi si mie un PM cu cei care au anulat rezervarile la CDC (sau un nr de telefon) din cauza ca va fi aglomeratie. Vreau sa vb cu ei personal sa vedem ce au de spus.

ASTEPT PM-um TAU CA VREAU SA MA CONVING PERSONAL (DEH TOMA NECREDINCIOSUL).

#48
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostLILIELI, on 26th February 2010, 08:47, said:

Mai nene, scuze de vocabular dar raspundem cu aceasi moneda cu care si tu ni te adresezi noua celor care anul acessta vom avea un concediu super la CDC, nu pot sa inteleg cum poti tu sa stii ce va fi acolo in acea perioada(va fi super iti spun eu) asa ca pastreazati parerile pentru tine.Noi am fost in amblele hoteluri si AQUA si Kustur si ne-au placut amindoua deci clar o sa ne placa si aici si inca ceva hotelurile cu preturi bune in perioada aceasta totdeauna vor fi ful cum de astfel este deja stop sale, cum anul trecut a fost Aqua stop sale si tot asa.Si referitor la plozi sau cum iti numesti tu copii( URAT de tot) deoarece pentru noi sunt totul si pentru ei facem sacrificii an de an sa putem merge intr-un concediu, poate pentru tine nu este important la banii tai care defapt i faci pe spatele nostru ar trebui sa te adresezi mai frumos si cu asta sper ca am spus totul. Sa aveti toti un concediu minunat fiecare dupa posibilitati si sa incercam sa nu ne mai jignim.O zi buna
LEON A PUNCTAT EXCELENT - VA FI ULTRA AGLOMERATIE ! deci nu e doar parerea mea ! cum dracu poate fi cu 2000 de suflete pe un spatiu restrins ? nu realizezi ? va fi mirific ! va fi paradisul pe pamint ! nu iti convine ca iti deschid ochii ? mai tineti minte anul trecut pe vremea asta cind deja unii se inghesuiau sa cumpere CDC pt iunie si eu am zis pas ? unii de pe aici m-au ascultat si au modificat perioada pt iulie in loc de iunie si apoi au venit aici si mi-au multumit ! altii mai ziceau ce ziceam io ? canci ! nu compara kustur, aqua si cdc...alea 2 au spatiu , cdc nu are ! alea sint dispuse pe plan, cdc e pe deal, in panta, urci - cobori !

#49
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 26th February 2010, 09:54, said:

LEON A PUNCTAT EXCELENT - VA FI ULTRA AGLOMERATIE ! deci nu e doar parerea mea ! cum dracu poate fi cu 2000 de suflete pe un spatiu restrins ? nu realizezi ? va fi mirific ! va fi paradisul pe pamint ! nu iti convine ca iti deschid ochii ? mai tineti minte anul trecut pe vremea asta cind deja unii se inghesuiau sa cumpere CDC pt iunie si eu am zis pas ? unii de pe aici m-au ascultat si au modificat perioada pt iulie in loc de iunie si apoi au venit aici si mi-au multumit ! altii mai ziceau ce ziceam io ? canci ! nu compara kustur, aqua si cdc...alea 2 au spatiu , cdc nu are ! alea sint dispuse pe plan, cdc e pe deal, in panta, urci - cobori !
  sport!natura!bautura!

Edited by calin_oana, 26 February 2010 - 10:15.


#50
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 26th February 2010, 10:14, said:

sport!natura!bautura!
aici sint de acord cu tine complet !  :thumbup:

#51
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postrottweiler2007, on 26th February 2010, 10:52, said:

aici sint de acord cu tine complet !  :thumbup:
Deci ai ajuns si tu la un consens cu noi.Hai recunoaste ca e super CDC.

#52
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostLILIELI, on 26th February 2010, 11:01, said:

Deci ai ajuns si tu la un consens cu noi.Hai recunoaste ca e super CDC.
Oricum ROTT  nu  a spus  nicodata  ca  CDC  un hotel  Prost ,  Spune  ca   in perioda de Varf in Iunie  va  fii  destul de  multi turist in hotel. Asta  vrea sa  spune el ,  De ce  intelegeti  grasit ? ?


Ps: nu am  lovit  capul undeva  , sunt  sanatos.  rott  vreau  bere  pentru  msg aceasta  :naughty:

Edited by oztan, 26 February 2010 - 11:05.


#53
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostLILIELI, on 26th February 2010, 11:01, said:

Deci ai ajuns si tu la un consens cu noi.Hai recunoaste ca e super CDC.
super pret ! atit ! recomand hotelul dar nu perioada 15 - 26 iunie ! asta e parerea mea ! ataca parerea nu ma ataca pe mine

Edited by rottweiler2007, 26 February 2010 - 11:08.


#54
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postrottweiler2007, on 26th February 2010, 11:05, said:

super pret ! atit ! recomand hotelul dar nu perioada 15 - 16 iunie ! asta e parerea mea ! ataca parerea nu ma ataca pe mine
Ok o lasam moarta cu cearta oricum ne vom descurca si cu aglomeratia ca suntem invatati doar suntem romani nu?Oricum o sa fie super ok nu mergem sa facem farmacie vorba cuiva.La bani astia in RO stai in gazda.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate