Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Aqua Fantasy sau CDC?

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006
Rott, inceteaza sa "ajuti" userii impotriva vointei lor!
Multumesc!

#20
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postme_and_myself, on 25th February 2010, 10:21, said:

Rott, inceteaza sa "ajuti" userii impotriva vointei lor!
Multumesc!
Sunt deacord si eu ,,inceteaza'',aia nu inseamna ca la AQUA FANTASY nu e frumos e super si noi am fost anul trecut si anul acesta mergem la CDC aia nu inseamna ca nu va fi la fel de bun.Sa vina luna iunie!!!!!!!!!! Poate chiar mai bun sa nu uitam ca este un hotel NOU deci incomparabil(este ca si cum ai compara o bluza noua cu una gaurita).

#21
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postme_and_myself, on 25th February 2010, 10:21, said:

Rott, inceteaza sa "ajuti" userii impotriva vointei lor!
Multumesc!
binele se face cu fortza... :notangel:

#22
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008

View Postrottweiler2007, on 25th February 2010, 11:29, said:

binele se face cu fortza... :notangel:

Rott daca ai ceva de spus despre CDC este momentul acum. Dar trebuie sa te distantezi de faptul ca lucrezi (sau detii) o agentie de turism, sa fii echidistant si corect in cele afirmate. Sincer m-ai facut si pe mine curios despre ce va fii la CDC in perioada 15-26.06.2010 caci intimplator si eu sint in 14-21.06 acolo. Daca stii ceva ce noi cei care nu am mai fost, nu stim spune. Cred ca referitor la faptul ca ca vom fi f.multi romani acolo in acea perioada vom vedea si noi cum se comporta fiecare asa cum stie el si cum se comporta in zona din care vine (asta pe linga chestia cu cei 7 ani de acasa).

Daca doar arunci asa cite o pastila nu este corect din partea ta, care esti mai vechi pe aici si intimplator din cele ce am citit ai ajutat f.multi useri cu sfaturi sau chiar vacante. Nu cred ca are rost sa dramatizam pe faptul ca sintem romani si se cam stie cum se comporta romanii pe unde merg. Eu tin sa-ti spun ca anul trecut am vizitat un sfert din Europa si sa stii ca am ramas mirat de romanii pe care i-am intilnit pe acolo, pe care i-am vazut prim muzee, parcuri, catedrale,...etc. De multe ori ii urmaream fara sa stie ca sintem romani si chiar am fost placut surprins. Asi putea sa-ti povestesc multe dar nu este asa de mult timp.

Asteptam detalii referitoare la spusele tale de mai devreme, binenteles daca esti dispus sa le dai. Daca nu, asta este, dar (daca nu o faci) nu cred ca esti corect.

Edited by leonmaximilian, 25 February 2010 - 13:46.


#23
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Subjectul Topicu ; "  Care  este  mai   buni  pentru  copil " ;  asta  trebie sa  discultam .

Eu  am  facut  destul de  mult  investigatie  / cautare /  cercetare / (  nu  stiu care  cuvinte  potrivit aica  :)  )

Ma duc  anul  aceasta CDC  numai  pentru  copilul meu ,  noi  am facut  destul de  mult  concediu destul de frumos  locatie / hotel.   Dar  Baitelul  merge  prima  data in Turcia  ,  si pentru mine  asta  este  important ,   confortul  lui .....

Pt  voi  ce  este  important ?   confortul  voastru  sau confortul copilul  ?  Pt  copil sunt  multe  activitati dupa  ce am vazut  si dupa  ce  am  vorbit cu  cunostintele.  

Dupa  parera  mea  PT  COPIL ,  LOCUL POTRIVIT   CDC  ,

Daca  altcineva ( nu ne aparat ROTT )   are argumente  negatif poftiti la respuns  . Cred ca suntem  deschis  la ori ce  informatie  ..

#24
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postoztan, on 25th February 2010, 14:05, said:

Subjectul Topicu ; "  Care  este  mai   buni  pentru  copil " ;  asta  trebie sa  discultam .

Eu  am  facut  destul de  mult  investigatie  / cautare /  cercetare / (  nu  stiu care  cuvinte  potrivit aica  :)  )

Ma duc  anul  aceasta CDC  numai  pentru  copilul meu ,  noi  am facut  destul de  mult  concediu destul de frumos  locatie / hotel.   Dar  Baitelul  merge  prima  data in Turcia  ,  si pentru mine  asta  este  important ,   confortul  lui .....

Pt  voi  ce  este  important ?   confortul  voastru  sau confortul copilul  ?  Pt  copil sunt  multe  activitati dupa  ce am vazut  si dupa  ce  am  vorbit cu  cunostintele.  

Dupa  parera  mea  PT  COPIL ,  LOCUL POTRIVIT   CDC  ,

Daca  altcineva ( nu ne aparat ROTT )   are argumente  negatif poftiti la respuns  . Cred ca suntem  deschis  la ori ce  informatie  ..
     subiectul era pt cineva care nu stia ce sa aleaga intre Aqua si CDC,fiecare isi da cu parerea ,urmand ca persoana care a pus intrebarea sa se hotarasca unde isi va petrece concediu in functie de preferintele pe care le are!Rot isi da cu parerea din punctul sau de vedere ca un vanzator de bilete,daca eu cer parerea strict dintre 2 hoteluri asemanatoare ca si conditii ,el ca vanzator il va oferi pe cel mai scump!E logic!!!Daca persoana cerea o parere intre CDC si Pine Bay probabil ca i-ar fi recomandat CDC,clar isi urmareste interesul personal in fiecare postare,inters pe care noi,clientii nu-l stim intotdeauna,pt ca el ca agentie are diverse intelegeri la inceput de sezon cu agentia din Turcia de unde cumpara el.In concluzie, sunt multi care se iau dupa recomandarile tale Rot inclusiv eu care te urmaresc de 4 ani,asa ca ,daca nu sti la ce sa te astepti de la CDC sau te astepti la lucruri neplacute din cauza managementului de la hotel SCOATE-L din recomandarile tale.

Edited by calin_oana, 25 February 2010 - 14:24.


#25
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008
Pt oztan si calin_oana

OK. Corect din punctul meu de vedere.
Asteptam decizia lui Rott. Daca nu isi argumenteaza raspunsul nu il mai cred om serios (eu personal). Intimplator am vb cu el pe PM si apoi l-am sunat (in urma cu vreo 3 saptamini cred) pt o oferta si binenteles ca mi-a recomandat Aqua Fantasy la un pret destul de piperat pt luna iunie, dar pentru CDC nu avea inca oferta (asa mi-a spus el). Acum incep sa inteleg.

POATE MA INSEL. IL ASTEPTAM CU DETALII (si binenteles sa detalieze si cuvintul BALCI - Rott nu vrem etimologia cuvintului existenta in DEX) ci efectiv la ce te-ai referit in alocutiune.

Edited by leonmaximilian, 25 February 2010 - 14:32.


#26
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postoztan, on 25th February 2010, 14:05, said:

Subjectul Topicu ; "  Care  este  mai   buni  pentru  copil " ;  asta  trebie sa  discultam .

Eu  am  facut  destul de  mult  investigatie  / cautare /  cercetare / (  nu  stiu care  cuvinte  potrivit aica  :)  )

Ma duc  anul  aceasta CDC  numai  pentru  copilul meu ,  noi  am facut  destul de  mult  concediu destul de frumos  locatie / hotel.   Dar  Baitelul  merge  prima  data in Turcia  ,  si pentru mine  asta  este  important ,   confortul  lui .....

Pt  voi  ce  este  important ?   confortul  voastru  sau confortul copilul  ?  Pt  copil sunt  multe  activitati dupa  ce am vazut  si dupa  ce  am  vorbit cu  cunostintele.  

Dupa  parera  mea  PT  COPIL ,  LOCUL POTRIVIT   CDC  ,

Daca  altcineva ( nu ne aparat ROTT )   are argumente  negatif poftiti la respuns  . Cred ca suntem  deschis  la ori ce  informatie  ..

si tu, turc de turc, nu ai casa in Turcia, iti duci copilul la hoteluri?  :notangel:

Oztan, zi-ne si noua, daca stii, alte locuri de cazare intermediara, inainte de Cannakale, exista?

#27
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008
"Intimplator am vb cu el pe PM si apoi l-am sunat (in urma cu vreo 3 saptamini cred) pt o oferta si binenteles ca mi-a recomandat Aqua Fantasy la un pret destul de piperat pt luna iunie, dar pentru CDC nu avea inca oferta (asa mi-a spus el). Acum incep sa inteleg."

pt. Leonmaximilian
Pe 01.02.2010 eu am cerut oferta (telefonic) pentru CDC si avea.

Edited by sabigeo, 25 February 2010 - 15:10.


#28
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postcalin_oana, on 25th February 2010, 14:07, said:

Rot isi da cu parerea din punctul sau de vedere ca un vanzator de bilete,......
In concluzie, sunt multi care se iau dupa recomandarile tale Rot inclusiv eu care te urmaresc de 4 ani,asa ca ,daca nu sti la ce sa te astepti de la CDC sau te astepti la lucruri neplacute din cauza managementului de la hotel SCOATE-L din recomandarile tale.

Stiu ca  continiu  off-topic  dar ;

Nu  accept  aica  o  relatie  Vanzator - Client ,  aica  este  un forum ,  trebie sa  ajutam , Daca aica  este  piata  inteleg atunc  dar  noi  ca  forumist  trebie sa  ajutam  unu pe  altu  cu  experientele personale .

am certati  de  multi  ori  cu ROTT , ( si inainte era  ; celmaitestept )  dar  am vazut  ca  nu are  nici  un efect ....  

el  este VANZATOR  si  noi  suntem  CUMPARATOR    din pacate :(


Acuma  iar  sa  supara  Rott  pe  mine  , dar  asta  este .....

View Postzugry, on 25th February 2010, 14:58, said:

si tu, turc de turc, nu ai casa in Turcia, iti duci copilul la hoteluri?  :notangel:

Oztan, zi-ne si noua, daca stii, alte locuri de cazare intermediara, inainte de Cannakale, exista?

Da  TURCUL  este  aica  :)    

Normal ca  am  casa  ; Oricum  ma  duc  1  septamana   mai devreme  ,  Parintul are  casa in DAVUTLAR  / KUSADASI ,  stau  cu ei 7  zile  dupa cea  ma  duc la  CDC .

Attached Files



#29
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
gata, perioada 15.06 - 26.06 la CDC s-a inchis ! mie imi este foarte frica ca managementul de acolo a trimis confirmari peste nr de locuri, eu de paste voi fi acolo sa mi verific singur totul, ca la telefon mi-au spus ca totul e in regula sa stau linistit.....mai tineti minte acum vreo 3 ani, parca, cind au ajuns unii pe la royal wings si erau vreo 140 de pers si au stat afara ? cam asa se intimpla cind se fac rezervari pe hoteluri tip psihoza ! acum pricepeti ? de ce sa-l scot de la recomandari ? nu iti convine tie ca l-am pus acolo, asta e, ghinion, degustibus non disputandum....eu am scirs doar ca nu va recomand sa mergeti acolo intre 15 si 26 iunie....atit si nimic mai mult

@ OZTAN : tu incearca sa iti cunosti patria muma mai intai si apoi da-mi mie lectii ! ce ***** esti turc si cunosti turcia mai putin decit multi de pe aici....

la ce m-am referit cind am spus bilci ? ia raspunde tu de ce crezi ca kustur club nu mai accepta deloc bulgari iar romani pe acolo nu mai gasesti ? mai tineti minte ce scriau toti pe aici ce era la kustur acu' vreo 2 ani cind era kustur ce e CDC acum ? adica un hotel tip psihoza pe o anumita perioada, strict ! ati uitat ? cit despre citi musterii am io la CDC.... :naughty: ....stai linisit, leon, macar sa aiba altii cit am eu

Edited by ferrellroo, 25 February 2010 - 19:19.


#30
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postrottweiler2007, on 25th February 2010, 15:37, said:

@ OZTAN : tu incearca sa iti cunosti patria muma mai intai si apoi da-mi mie lectii ! ce ****' esti turc si cunosti turcia mai putin decit multi de pe aici....

Mai bine  numai prelungim,  pentru  ca  lume  stie  cine  ce vrea sa  face  ,

Ps:Char  daca  nu  cunosc Turcia   mai   bine  de  cat  tine  eu  AJUT  pe  altcineva  ,  nu  VAND nimic . asta  este  diferenta  intre noi .....

Vanzare Buna ...

Ps: sorry  for the Off- topic .

Edited by ferrellroo, 25 February 2010 - 19:19.


#31
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 25th February 2010, 15:37, said:

gata, perioada 15.06 - 26.06 la CDC s-a inchis ! mie imi este foarte frica ca managementul de acolo a trimis confirmari peste nr de locuri, eu de paste voi fi acolo sa mi verific singur totul, ca la telefon mi-au spus ca totul e in regula sa stau linistit.....mai tineti minte acum vreo 3 ani, parca, cind au ajuns unii pe la royal wings si erau vreo 140 de pers si au stat afara ? cam asa se intimpla cind se fac rezervari pe hoteluri tip psihoza ! acum pricepeti ? de ce sa-l scot de la recomandari ? nu iti convine tie ca l-am pus acolo, asta e, ghinion, degustibus non disputandum....eu am scirs doar ca nu va recomand sa mergeti acolo intre 15 si 26 iunie....atit si nimic mai mult

@ OZTAN : tu incearca sa iti cunosti patria muma mai intai si apoi da-mi mie lectii ! ce dracu' esti turc si cunosti turcia mai putin decit multi de pe aici....

la ce m-am referit cind am spus bilci ? ia raspunde tu de ce crezi ca kustur club nu mai accepta deloc bulgari iar romani pe acolo nu mai gasesti ? mai tineti minte ce scriau toti pe aici ce era la kustur acu' vreo 2 ani cind era kustur ce e CDC acum ? adica un hotel tip psihoza pe o anumita perioada, strict ! ati uitat ? cit despre citi musterii am io la CDC.... :naughty: ....stai linisit, leon, macar sa aiba altii cit am eu
  Pana la urma am inteles foarte corect ceea ce ai vrut tu sa spui prin cuvantul BALCI,si pana la urma ia te uita ca cine vorbeste mult pe aici da directia "PSIHOZA" cum ii spui tu intr-un sezon.Acum 2 ani faceai mare tam tam pe Kustur cel mai bun,anu trecut pe Aqua si tot anu trecut ziceai de CDC ca va fi cel mai bun din zona in 2010,acum te-ai sucit.Vom trai si vom vedea.
Concediu placut tuturor!

#32
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 25th February 2010, 16:01, said:

Pana la urma am inteles foarte corect ceea ce ai vrut tu sa spui prin cuvantul BALCI,si pana la urma ia te uita ca cine vorbeste mult pe aici da directia "PSIHOZA" cum ii spui tu intr-un sezon.Acum 2 ani faceai mare tam tam pe Kustur cel mai bun,anu trecut pe Aqua si tot anu trecut ziceai de CDC ca va fi cel mai bun din zona in 2010,acum te-ai sucit.Vom trai si vom vedea.
Concediu placut tuturor!
tanti oana, eu nu am zis niciodata cum ca acest kustur e cel mai bun, eu mereu am spus ca hotel CHARISMA e cel mai bun din kusadasi....asa ca las-o jos ! iar eu am zis anul trecut in iunie ca CDC va fi probabil unul dintre cele mai bune ( percepi nuanta ? ) si nu are nimic hotelul cu ce prevad ca va fi in el pe perioada psihoza.....nu eu merg acolo, tu mergi acolo.....plingeai anul trecut ca la aquafantasy era inghesuiala la masa ? stai sa vezi ce o sa iasa la CDC....in perioada 15.06 - 26.06......

ok, hai sa zicem ca nu vor fi probleme cu rezervarile si nu vor face overbooking pe perioada din poveste....tu cum vezi peste 1000 de oameni insirati pe dealul ala sterp ( asta a zis-o un user de pe aici) ? 1000 de adulti plus odraslele lor ! ia zi, cum ti-i imaginezi pe toti astia buluciti la masa ?  :naughty: mirific nu-i asa ?

Edited by rottweiler2007, 25 February 2010 - 16:52.


#33
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 25th February 2010, 16:32, said:

tanti oana, eu nu am zis niciodata cum ca acest kustur e cel mai bun, eu mereu am spus ca hotel CHARISMA e cel mai bun din kusadasi....asa ca las-o jos ! iar eu am zis anul trecut in iunie ca CDC va fi probabil unul dintre cele mai bune ( percepi nuanta ? ) si nu are nimic hotelul cu ce prevad ca va fi in el pe perioada psihoza.....nu eu merg acolo, tu mergi acolo.....plingeai anul trecut ca la aquafantasy era inghesuiala la masa ? stai sa vezi ce o sa iasa la CDC....in perioada 15.06 - 26.06......

ok, hai sa zicem ca nu vor fi probleme cu rezervarile si nu vor face overbooking pe perioada din poveste....tu cum vezi peste 1000 de oameni insirati pe dealul ala sterp ( asta a zis-o un user de pe aici) ? 1000 de adulti plus odraslele lor ! ia zi, cum ti-i imaginezi pe toti astia buluciti la masa ?  :naughty: mirific nu-i asa ?
Nene rottweiler!lasa nuantele,ca nu ii fi tu cel mai destept!si noi suntem finuti de felul nostru si intelegem printre randuri multe lucruri.In plus eu nu m-am plans de aglomeratia de la masa de la AQUA NICIODATA!ia de citeste daca nu crezi,in schimb de aglomeratia de la masa de seara la Kustur club...da m-am plans!!!In plus cele 1000 de persoane de care spui tu plus "ODRASLELE" sunt copiii NOSTRII pt care ne dorim un concediu frumos!!!Da habar n-ai tu ,despre ce vorbesc eu.Asa ca las-o moale cu buluceala,orice hotel care ii bun de exempu AQUA are 800 de camere si erau anu trecut cel putin 2000 de oameni,ti se pare ca am venit bulucita?Eu una nu cred!Si "toti astia buluciti la masa" suntem clienti,din punctul tau de vedere ca si vanzator ar trebui sa ne apreciezi,si daca nu o faci pastreaza pt tine parerile proaste pe care le ai fata de noi ca turisti!Mai departe, chiar nu o sa mai fac remarci la posturile tale!
   IN INCHEIERE MIE PERSONAL MI-A PLACUT MULT LA AQUA FANTASY!SPER SA MA SIMT CEL PUTIN LA FEL DE BINE SI LA CARPE DIEM CLAROS!

#34
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 25th February 2010, 17:54, said:

Nene rottweiler!lasa nuantele,ca nu ii fi tu cel mai destept!si noi suntem finuti de felul nostru si intelegem printre randuri multe lucruri.In plus eu nu m-am plans de aglomeratia de la masa de la AQUA NICIODATA!ia de citeste daca nu crezi,in schimb de aglomeratia de la masa de seara la Kustur club...da m-am plans!!!In plus cele 1000 de persoane de care spui tu plus "ODRASLELE" sunt copiii NOSTRII pt care ne dorim un concediu frumos!!!Da habar n-ai tu ,despre ce vorbesc eu.Asa ca las-o moale cu buluceala,orice hotel care ii bun de exempu AQUA are 800 de camere si erau anu trecut cel putin 2000 de oameni,ti se pare ca am venit bulucita?Eu una nu cred!Si "toti astia buluciti la masa" suntem clienti,din punctul tau de vedere ca si vanzator ar trebui sa ne apreciezi,si daca nu o faci pastreaza pt tine parerile proaste pe care le ai fata de noi ca turisti!Mai departe, chiar nu o sa mai fac remarci la posturile tale!
   IN INCHEIERE MIE PERSONAL MI-A PLACUT MULT LA AQUA FANTASY!SPER SA MA SIMT CEL PUTIN LA FEL DE BINE SI LA CARPE DIEM CLAROS!
numai ca restaurantul de la aquafantasy e mai mare, mai larg decit rest principal de la CDC....vrei sa vorbim si despre parcare ? aquaf e construit pe plan, CDC e pe deal ....sport, natura, tinerete....eu nu as da bani sa stau la CDC in perioada amintita ! prea multa lume pt spatiul pe care e construit acest CDC...iar restaurantul principal ( eu am halit acolo, si am stat la CDC ! ) mi s-a parut minuscul in comparatie cu capacitatea de cazare !

ia citeste ce scrie aici : http://www.aquafantasy.com/     crezi ca premiul asta e luat pe spaga ? cind o sa aiba CDC suprafata lui aquafantasy ? ia uite aici : http://www.aquafanta...ark.asp?lang=en

oricum le-am compara pe cele 2, parerea mea, AQUAFANTASY este si va ramine mai bun decit CDC

e interesant si linkul acesta : http://www.aquafanta...ge/aquaplan.jpg

tanti oana, premiile astea le-a luat aquafantasy pe spagi ? http://www.aquafanta...k...&tur=icerik

deci comparindu-le pe cele 2, ca despre asta e vorba in topicul asta singurul punct forte al lui CDC este pretul, iar daca pretul lui aquafantasy era egal cu al lui CDC psihoza se muta pe el ! iar tu ai fost anul trecut la aquafantasy pt ca iunie a fost extrem de ieftin....iar la anul daca kustur va fi la mocaneala si CDC va fi scump facem pariu ca uiti ca era aglomeratie la masa acu' vreo 2 ani ?

ca sa nu mai vorbim despre pozitia celor 2 hoteluri, unul extrem de izolat, cum foarte frumos s-a exprimat cineva pe aici, situat pe niste dealuri sterpe iar celalat f aproape de centrul orasului kusadasi....stii f bine ca eu nu accept vacantele izolate...ca tie iti plac, asta e.....dar pe bune, recunoaste ca daca aquafantasy ar fi fost ieftin si cdc scump ai fi mers iar la aquafantasy....

Edited by rottweiler2007, 25 February 2010 - 18:50.


#35
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Rott: "ok, hai sa zicem ca nu vor fi probleme cu rezervarile si nu vor face overbooking pe perioada din poveste....tu cum vezi peste 1000 de oameni insirati pe dealul ala sterp ( asta a zis-o un user de pe aici) ? 1000 de adulti plus odraslele lor ! ia zi, cum ti-i imaginezi pe toti astia buluciti la masa ?  mirific nu-i asa ? "

eu am venit cu metafora asta. Si asa este! E un hotel la mama naibii, pe niste dealuri sterpe, izolat si vai de el. Si daca pretul nu ar fi super calibrat pe bugetul meu (ptr care mi-am luat camere Land View si tras de agentie sa negocieze) NU m-as duce acolo.

De ce ma duc eu:
- merg cu copiii si nu intentionez sa parasesc hotelul pentru mai mult de 1-2 iesiri scurte, deci nu ma afecteaza izolarea
- merg cu copiii si cred ca e calibrat ok pentru ei
- pretul foarte bun
- faptul ca e UAI (UAI care nu prea e UAI, e un UAI de criza, un foarte mic plus fata de AI) si sunt incluse si restaurantele a la carte
- pentru ca fiind izolat si fara tentatii sper sa stau cu burta la soare, sa ma balacesc si sa halesc fara sa am pe ce arunca banii.
- pentru ca e mai aproape decat Bodrum cu vreo 2-300km si merg cu inca o masina care nu au mai iesit la drum lung pana acum
- pentru ca e hotel nou si i s-a glorificat foarte mult numele pentru anul 2010

Daca ar fi fost mai scump, nu cat Aqua, dar cu 10-15% mai mult, as fi ales Bodrum si imprejurimile, aceea a fost tinta mea initiala.

O seara buna, si respect pentru Rott, pentru bagajul sau enorm de cunostinte turistice, chiar daca uneori trece la o tendinta de limbaj de comerciant de bazar  :naughty:

#36
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
De acum, orice offtopic  ( fie el si anuntat si recunoscut ) v-a fi sanctionat conform cu regulamentul. La fel si cuvintele prin care va adresati care nu isi au locul pe topic.

Multumesc frumos.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate