Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Hotel SuSesi deLuxe - Belek

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
dumitrescuionut

dumitrescuionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 02.04.2009

View Postssebastian, on 1st March 2010, 10:19, said:

_____________
am vazut in oferta unei agentii si terrace family land view

uitandu-ma in poza panoramica atasata, ma gandesc ca intr-adevar aceste camera au vedere catre parcare si care cornelia

nu cred insa c-au terasa pentru sezlonguri asa cum au cele cu pool view

Eu am stat in terrace pool view. In poza atasata sunt de jur imprejurul piscinei care se vede. Nu de alta dar in fata cladirii principale e piscina mare care nu se vede in poza. Cum spunea si Koder aceste vilute au vedere numai spre piscina. Pe partea cu curtea (ceea ce inseamna inspre Cornelia si Ella) sunt accesele adica holul pentru camere. Vilele au 3 etaje iar la parter nu sunt camere. Nu stiu ce sa ti spun altceva sau la ce se gandeau cei in agentie.

Succesuri!

#20
danutzadincan

danutzadincan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.07.2008

View Postmayamaya, on 21st February 2010, 13:30, said:

Vrem sa plecam in iunie pe 22 la Royal Wings sau Susesi cu un copil in varsta de 3 ani.

Initial ne hotarasem pentru royal (prin prisma facilitatilor pentru copii )dar intrand pe forum am vazut ca freshul de portocale se plateste, la restaurantele a la carte sunt doar 2 intrari gratuite pentru un sejur de 7 zile. Anul trecut am fost la Delphin palace din Lara si am fost f multumiti- nu vrem sa  fim dezamajiti de hotel facand comparatie cu anul trecut. Tinand cont ca biletul este in jur de 2000 eur nu am mai vrea sa mai platim suplimentar .
Intrebare pentru susesi
- ce facilitati sunt pentru copii - cel mai important (este cineva care are grija de pitici care stie sa vorbeasca in limba romana?)
- animatia din timpul zilei si seara este ok?(la Delphin seara era super)
- restaurantele a la carte sunt gratuite?
- freshul se plateste?

multam mult,
Buna,

In sept plecam si noi dar trebuie sa aleg intre delphine si susesi. Plecam cu copii, 5 ani si repectiv un an. Te rog da-mi mai multe amanunte despre hotel sa ma pot decide. dupa mine delphine mi s-a parut mai interesant ca si activitati pentru copii, tu ce zici? cum a fost? cazarea? facilitatile?
Astept cu nerabdare raspunsul tau. saptamana viitoare iau biletele si vreau amanunte.
Multumesc.

#21
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Alege Susesi fiindca e mult mai bun decat oricare Delphin:) plus ca ai mult mai mult spatiu sa respiri si sa te simti in vacanta.

#22
danutzadincan

danutzadincan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.07.2008

View Postkoder, on 22nd March 2010, 01:00, said:

Alege Susesi fiindca e mult mai bun decat oricare Delphin:) plus ca ai mult mai mult spatiu sa respiri si sa te simti in vacanta.
Multumesc frumos..sa vad sunt inca in dilema... :huh:

#23
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
E relativ simplu:) Susesi e in Belek unde sunt cele mai bune hoteluri din Antalya. Belek inseamna vegetatie, lux, servicii bune, cluburi de golf si servicii ireprosabile.

Edited by koder, 23 March 2010 - 01:09.


#24
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008

View Postdanutzadincan, on 21st March 2010, 16:02, said:

Buna,

In sept plecam si noi dar trebuie sa aleg intre delphine si susesi. Plecam cu copii, 5 ani si repectiv un an. Te rog da-mi mai multe amanunte despre hotel sa ma pot decide. dupa mine delphine mi s-a parut mai interesant ca si activitati pentru copii, tu ce zici? cum a fost? cazarea? facilitatile?
Astept cu nerabdare raspunsul tau. saptamana viitoare iau biletele si vreau amanunte.
Multumesc.
______________

si eu zic ca e mai frumos la Susesi, am fost anul trecut, Delphin-ul il stiu din poze si filmulete de pe youtube :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KcIC2hfcN98?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

la Susesi nu vei gasi loc de joaca ca la Delphin cu roata si alte trenulete

#25
mayamaya

mayamaya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.03.2008

View Postdanutzadincan, on 22nd March 2010, 05:02, said:

Buna,

In sept plecam si noi dar trebuie sa aleg intre delphine si susesi. Plecam cu copii, 5 ani si repectiv un an. Te rog da-mi mai multe amanunte despre hotel sa ma pot decide. dupa mine delphine mi s-a parut mai interesant ca si activitati pentru copii, tu ce zici? cum a fost? cazarea? facilitatile?
Astept cu nerabdare raspunsul tau. saptamana viitoare iau biletele si vreau amanunte.
Multumesc.
Buna,
eu am fost incantata de delphin prin prisma facilitilor pentru copii- roata, trenulet, locuri speciale de joaca pt ei  in mai multe locatii (ex: au tobogane si leagan pe teresa unde se serveste masa, au jucarii pentru nisip pe plaja si in miniclub).
Cazare - ok . Cu o mica atentie nu s-a mai facut curat in intervalul 13 -16 (cat dormea copilul). Minibar ok- umplut zilnic
Animatie seara interesanta, diversificata, inclusiv cu foc de tabara intr-o zi. Sa incercati resturantele a la carte - sunt gratuite dar cu programare. Mancare multa si pe tot timpul zilei, la piscine, la restaurant. sa dati un tur in prima zi sa le localizati si sfatul meu este sa le incercati pe toate.
Si sa va luati camera cu vedere sea view. Daca copilul adoarme mai devreme puteti sa vedeti spectacolul de pe balcon. Pe land view vezi campul si pentru partial sea view vezi alte hoteluri.
Fresh-ul de portocale este gratuit dimineata si la masa de pranz.

cam atat. noi ne-am luat anul acesta la susesi

#26
cori70

cori70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.04.2010

View Postdanutzadincan, on 21st March 2010, 17:02, said:

Buna,

In sept plecam si noi dar trebuie sa aleg intre delphine si susesi. Plecam cu copii, 5 ani si repectiv un an. Te rog da-mi mai multe amanunte despre hotel sa ma pot decide. dupa mine delphine mi s-a parut mai interesant ca si activitati pentru copii, tu ce zici? cum a fost? cazarea? facilitatile?
Astept cu nerabdare raspunsul tau. saptamana viitoare iau biletele si vreau amanunte.
Multumesc.


Susesi!Veti avea un concediu reusit cu siguranta . Un hotel curat , apa multa, multa ; mancare pentru toate gusturile ; sezlonguri suficiente ; plaja ; distractie , etc
Noi am am fost anul trecut si ne-am simtit fff bine. Concediu placut!

Edited by cori70, 11 April 2010 - 20:43.


#27
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008

View Postssebastian, on 27th February 2010, 20:46, said:

a stat cineva la Susesi la family terrace land view ?
_________________

am aflat, family terrace land view are vedere la parcarea de la intrarea in hotel,naspa

#28
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Nu exista terrace family room ci numai pool view. PArcarea o vezi numai de pe coridoarele ce duc la aceste camere. Toate sunt pool view- de aici si numele de terrace  ;)

#29
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
@ferrellroo
Cateva impresii despre Susesi de anul trecut:

Susesi De Luxe - Belek

Am platit 1900 euro + taxe de aeroport pentru doua persoane si o fetita de 11 luni (care are totul gratuit desigur).
Da, e beton cum spui tu, adica e primul resort la care am fost tratati asa cum ar trebui sa se intample peste tot. Nu exista personal al carui scop era exclusiv bacsisul, presupun ca erau platiti mai bine.
Camerele sunt foarte spatioase, 40 si ceva de metri patrati, aerul conditionat era foarte eficient iar minibarul foarte bogat. De asemenea mancare e foarte variata iar bauturile nu sunt doar cele autohtone, spre exemplu erau 6 marci de bere (inclusiv Becks, Miller si Mariachi) plus cam toate brandurile de whisky, cognac si asa mai departe.
Pentru fetita ne-au dat un patut (desi in fiecare camera exista un pat matrimonial imens plus o canapea pe care se poate dormi lejer) si un carucior cu care o plimbam seara. Resortul e mare de tot si cu o arhitectura mai ciudata, iar pana te obisnuiesti trebuie sa pleci acasa. smile.gif
Noua ne-a placut atat de mult incat la inceputul lui septembrie o sa mergem din nou. In Turcia am fost la mai multe hoteluri, toate de 5 stele.

Edited by ferrellroo, 09 May 2010 - 21:33.


#30
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008
ceva impresii recente de la Susesi?

s-a intors cineva de curand?

cum e vremea?







ferrellroo poate bem o bere impreuna intr-o seara, ne intersectam cateva zile, eu ajung in 15

#31
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Vad ca nu s-au omorat Romanii cu SuSesi anul acesta.  

@ssebastian Ok,np. Mai multe detalii pe PM.
Este a2-a oara cand mergi la SuSesi?

Edited by ferrellroo, 11 June 2010 - 23:49.


#32
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postssebastian, on 12th June 2010, 00:23, said:

ceva impresii recente de la Susesi?

s-a intors cineva de curand?

cum e vremea?







ferrellroo poate bem o bere impreuna intr-o seara, ne intersectam cateva zile, eu ajung in 15

Impresii despre Susesi gasesti pe vechile "Totul despre Turcia 1 si 2". Vremea e numai buna de baie. Distractie placuta.

#33
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Cateva poze "la cald" facute acum 10 minute cu animatoarele de la disco.
Revin cu descrierea cand ajung acasa.

Vazut si salutat colegu ssebastian, maine "bagam" un fotbal.

In rest toate bune, ieri au fost ceva probleme cu overbooking-ul. O familie de Englezi si Romani au avut ceva probleme si au stat cateva ore bune in receptie. Au primit o camera la vile,insa faci 1829 ore pana la orice,plaja,piscina etc. Ai o piscina acolo, imediat cum iesi pe terasa insa in jurul tau sunt numai vile...nu vezi soare,plaja,nimic.

Au vrut sa imi bage si mie una pe gat insa am refuzat categoric si mi-au dat un standard in cladirea principala.

Attached Files


Edited by ferrellroo, 24 June 2010 - 22:33.


#34
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008

View Postferrellroo, on 22nd June 2010, 23:56, said:

Cateva poze "la cald" facute acum 10 minute:)
Revin cu descrierea cand ajung acasa.

Vazut si salutat colegu ssebastian, maine "bagam" un fotbal.

In rest toate bune, ieri au fost ceva probleme cu overbooking-ul. O familie de Englezi au avut ceva probleme si au stat cateva ore bune in receptie. Au primit o camera la vile,insa faci 1829 ore pana la orice,plaja,piscina etc. Ai o piscina acolo, imediat cum iesi pe terasa insa in jurul tau sunt numai vile...nu vezi soare,plaja,nimic.

Au vrut sa imi bage si mie una pe gat insa am refuzat categoric si mi-au dat un standard in cladirea principala.

______________

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cyH0QqwLS8Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008

View Postferrellroo, on 24th June 2010, 23:31, said:

Pai sora mea a primit acolo la vile si nu ma incanta.
Sunt baiat, pozele sunt cu animatoarele de la hotel, lol.
_________________

asta se intampla in fiecare sambata dupa amiaza pe plaja :)

Attached Files



#36
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Poze Susesi Deluxe , Belek
Detalii Aici

Attached Files


Edited by ferrellroo, 27 June 2010 - 19:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate