Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Hotel SuSesi deLuxe - Belek

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008
cateva poze:)

Attached Files


Edited by ferrellroo, 25 June 2010 - 06:19.


#38
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Anul trecut nu erau animatoarele alea si nici spuma pe plaja. Intrebare: se mai serveste bere Marichi si Miller? :)

#39
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008

View PostSean_John, on 25th June 2010, 15:17, said:

Anul trecut nu erau animatoarele alea si nici spuma pe plaja. Intrebare: se mai serveste bere Marichi si Miller? :)

____________
da,da


terenul de fotbal este 'minutios' pregatit :)

Attached Files



#40
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Am revenit de la SuSesi DeLuxe ! Bilete cumparate prin agentia Thomas Cook. Cei care mergeti cu masina va recomand sa ii folositi atat pe ei cat si pe cei de la First Choise,thomson,au preturi mult mai mici decat agentiile din Romania. La fel si cei care zburati,daca gasiti zboruri ieftine separat din Romania,eu am economisit cca 300euro cred,nu mai retin.



     +Hotelul foarte mare si curat.Verdeata la tot pasul,care culmea faceai ce doreai pe acolo.Sezlonguri o gramada,nu duci lipsa de ele,atat la piscina cat si la plaja,plus cateva la iarba verde.  
    
     + Piscina principala,una olimpica si foarte curata face toti banii. Ai loc sa faci ce vrei, sa inoti,sari in cap,peste cap ,cum doresti tu.
     + Barurile si terasele au o multime de "baietii" si "fete" care  te servesc cat ai zice peste.Nu pot spune nimic legat de bauturi,nu beau alcool,in tot holiday-ul am baut numai apa plata si de cateva ori orange si 2 pepsi.Am incercat sa urmaresc asa zisele cozi la bere dar nu am vazut nici o coada...!  
     + Topogane 6 la numar cred si foarte "tari" cel putin unul ,unde la "aterizare" apa are o adancime de 1.95m. :)
     + Terenul de fotbal este "the best".
     + Animatia/entertainment-ul e ok.3-4 rusoaice si vre`o 3 turcaleti ,toti tineri max 25-26ani.
     + Locuri special amenajate pt. cei mici.In camera la TV ai un canal special cu camerele de luat vederi unde se joaca copiii. Deci ii poti lasa in "grija" fetelor de acolo iar tu sa-i urmaresti din camera.  

     + Internetul in camera: Free ( user:susesi parola: susesi ) Eu am avut cablu de acasa,am inteles ca la receptie iti cere depozit.Merge foarte bine,3-4mb download, 1.6mb upload. Nu am folosit wireless prin hotel,deci nu stiu cum merge.
     + Aer-ul conditionat merge brici,se opreste daca usa de la balcon ramane deschisa. Il programam pe auto,23C si il opream cand stateam in camera.      

     + Camerele sunt destul de mari si ok,tinand cont de timpul petrecut in camera, nu ai nevoie de mai mult.Camerele de la vile sunt ceva mai mari, ai in plus si 2 canapele ,plus balconul/terasa este mare.Avantajul la vile este coborarea direct in piscina,insa sunt 18293km pana la piscina principala,restaurant,etc. Ai un Snack Bar mai aproape dar degeaba...! Eu am refuzat categoric o camera acolo si am cerut standard.Sora mea a preferat acolo,pe parcurs a regretat.La piscina dintre vile nu ai muzica,nu vezi nimic,e just pt. relaxare!  
                  Minibarul din camera: 2 beri Efes,2 sticle apa,3 sucuri cu pai,2 sticlute apa minerala,2 doze pepsi, 6 sticlute suc: 2 pepsi,2mirinda si 2...Dzeu stie ,plus o punga de cipsuri.

     + Muzica, muzica house & dance atat la piscina cat si la discoteca. Inna si alti cantareti Romani au fost si ei prezenti in boxele de la SuSesi.La discoteca din aer liber au aparut si vre`o 3 animatoare care isi rupeau funduletul pe acolo.Jocuri de lumini,lasere si cam tot ce astepti de la o discoteca in aer liber.

     Mancarea: Nu stiu daca e cu plus sau minus.Au o multime de mancaruri gatite,insa nu au un gratar unde sa ai ce sa alegi.Au cate un peste la gratar si carne tocata pusa pe o amarata de "scobitoare" si am vazut de 2 ori pui (pulpe degresate,cred ca atsa e denumirea corecta).In rest iti baga pe gat cartofi prajiti,paste si 829de fuluri de tocanite. Cel putin anul trecut la Delphin Palace aveau un gratar de toata frumusetea unde aveau: Piept de pui ,peste ,pulpe de pui la gratar,legume la gratar,ficatei,curcan,asta zilnic.  
                      
                     La dulciuri este greu sa ma pronunt, cred ca am incercat in jur de 10 prajituri,numai tampenii.Cred ca fac un blat si pe urma coloreaza budinca in 8 culori,asa ca am terminat repede cu dulciurile si am dat`o pe pepene rosu.

(Cineva pe acest forum mi-a zis de Susesi  ca este printre cele  mai, si mai, si mai...si la desert cat si la mancare,ei nu este asa,ai batut campii.Cel putin pt. mine Delphin Palace la categoria asta este mai "tare").
      
      
     - La restaurantul principal e jale,astepti uneori si 10 minute sa iti aduca apa la masa.Dupa 4 zile m-am obisnuit si mergeam singur sa imi iau sticla cu apa de la ei de acolo,la fel si cu paharele.Era mai bine sa iti lase o sticla de apa pe masa sau sa te anunte unde sunt paharele si apa,nu sa astepti 10 minute sa bei apa.Orice doreai,era de asteptat, cei care stateau cu mine la masa erau bautori de cafea, jaleeee...10minute asteptarea.In fine, restaurantul la categoria angajati e varza.
  
     - Receptia la fel, varza. Am ajuns si ma pune in tema ca standard rooms sunt full si ca primesc camera la vile, ca e mai bine pt. mine :) Ii explic baietasului ca EU stiu ce e mai bine pt. mine ( asta dupa ce i-am bagat niste euro in passport,asa de drag) si imediat imi da un standard room.Am avut 2 camera, una a ramas standard iar una la vile,o porcarie si acolo.
      
      Sa nu mai vb. de cum se exprima si cum "incearca" sa te ajute daca ai nevoie de ceva.

     - Sala de fitness are un aer conditionat care e degeaba,nu face fata,iesi mort de caldura nu de altceva.La cati bani au investit , merita si sala aia sa aibe niste aparate calumea.

      Alte minusuri nu cred ca mai am, restu daca am omis ceva,intra la plus.Au un bar mic unde iti stoarce portocale,mere,morcovi...nu stiu programul dar de cate ori treceam pe acolo era cate unu. Inghetata buna,cremoasa,intre 12:30 si 16:00,asta mi-a placut.
      La Snack-ul ( Ada snack cred ca era numele) de la vile ( in spate rauuuuuuuu,l-am cautat 10 minute) are o pizza...foarte buna,pizza MIX e numele.

      Cu siguranta am omis ceva dar daca sunt doritori ,ma puteti intreba.  
  
      Skyjet:
40euro/10min  90euro/30min, insa a2-a oara mi-au facut "oferta" 60euro/20min.
      Parasailing; 40euro/pers.
      Banana; 10euro/pers/

      Intr-un cuvant: a fost bine,insa NU m-as mai intoarce la hotelul asta nici daca preturile scad cu 75%.        

      Poze am pus AICI

Edited by ferrellroo, 27 June 2010 - 12:20.


#41
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
data viitoare asculta-ma pe mine si mergi la barut lara, daca nu o sa ti placa vino si injura-ma aici .....

#42
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007

View Postrottweiler2007, on 27th June 2010, 12:55, said:

data viitoare asculta-ma pe mine si mergi la barut lara, daca nu o sa ti placa vino si injura-ma aici .....
  

  Apropo,  din 10 iulie merg la Barut Lara, mai sunt Conationali in acea perioada ?
       dupa cat a fost dat ca si etalon..., deja am aemotii... :coolspeak:


  

Apropo, aici este topicul despre SuSesi.
  
Uite BARUT LARA

Edited by ferrellroo, 27 June 2010 - 18:57.


#43
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008
va este sete cumva? :)

Attached Files



#44
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008
party

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/737ou1wyFdw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
alexandra233

alexandra233

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2010
buna,vrea si eu sa va intreb pe cei care ati foat la susesi dak acolo exista rafting(inot cu delfinii si scufundari)eu am auzit de la cineva care a fost acolo si a zis ca este ....akm nu sunt sigura ce sa cred....voi ce ziceti?exista?

#46
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
1. Renunta la scrisul cu k=ca tz,shi,etc. Citeste regulamentul.
2. Da exista. la piscina principala intr-un colt ii gasesti pe baietii care ofera aceste servicii pt. scufundari. Pe plaja unde inchiriezi skijet-uri/banana, iti ofera si excursii pt. rafting.

#47
alexandra233

alexandra233

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2010
1.scuze pentru (k)din obisnuinta de pe internet.
2.multumesc pentru raspuns .

#48
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008
cateva imagini de la susesi din 2010

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0VkMoWJztJc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate