Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Hotel SuSesi deLuxe - Belek

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
II rog pe cei ce stiu/ au fost la acest hotel sa contribuie cu ceva informatii. Anyway si eu plec pe 19.06.
Multumesc.

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Despre Susesi s-ar putea scrie multe pagini.Undeva pe forum am postat si cateva forografii facute la Susesi.

Susesi in limba turca inseamna susurusl apei si vine de la faptul ca elementul apa este incorporat in arhitectura hotelului....numeroase fantani arteziene si piscine. Curatenia in camera e de nota 10. Receptia e extrem de prietenoasa insa categorica cu ora de check in- respectiv ora 14.00 insa o data ce ai ajuns la hotel in ziua cazarii poti beneficia de toate facilitatile pana cand primesti camera.

Ca si hotel e o alegere supere buna...mancarea e buna si variata si ai de unde alege orice iti pofteste inima....probabil au cea mai mare selectie de prajituri dintre toate hotelurile din Belek. SUnt bucatari care gatesc live: salate si deserturi la fel exista si un stand unde mereu se coace paine calda, bruschete, pizza...la fel au si un colt cu tot felul de paste si apoi statiile de gatit unde bugatarii pregatesc tot felul de tipuri de carne...

Ca si bauturi nu ma pronunt la oferta legata de alcool insa la orice bar gasesti un meniu si in lobbu Bar-Hayat poti servi un frappe bun, cafea turceasca si tot felul de bauturi.


Ca si restaurante a la carte anul trecut aveai dreptul la 2 rezervari pentru o sedere de 7 zile cu mentiunea ca rezervarile se fac dimineata cu o zi inainte de la Guest Relations.Eu unul am mancat la italian si nu m-a dat pe spate...insa iti recomand Tumana Steak House si Ada Mexican.

Daca mergi cu masina nu ai de ce sa iti faci griji...exista numeroase locuri de parcare in zona salilor de conferinta.

Cam asta ar fi despre hotel....ar mai fi multe d epovestit insa astept intrebarile tale punctuale. La fel daca de-a lungul sederii vrei sa faci vreo iesire si ai nevoie de un sfat nu ezita sa ma contactezi printr-un PM.

O seara placuta!

Edited by koder, 20 February 2010 - 21:33.


#3
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Multumesc pt raspuns  eu si in numele celor care vor citi :)

Am ales Susesi deoarece se vb ca ar fi mai pt. tineret , aici ma refer la muzica/disco /animatie .
Cu mancarea nu prea ma omor foarte mult, uneori mananc din curiozitate...Cu bauturile , deloc. Nu beau alcool.
Transportul va fi cu avionul, de unde plec eu sunt 3700 km :) cred . Si oricum mereu am preferat un zbor de 3-4 ore decat sa merg cu masina.  
Ma intereseaza aglomeratia de la piscine/sezlonguri > In rest ma adaptez in orice situatie ca doar sunt roman nu? Nu am sa le dau minusuri la review-uri cum dau englezii pt ca halba de bere nu avea marimea medie din uk ( 500ml ) si ca nu intelegeau toti engleza. Nu e problema, eu le fac semne ca doar sunt Roman nu?

Edited by ferrellroo, 27 June 2010 - 12:33.


#4
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 ferrellroo, on 21st February 2010, 00:22, said:

Multumesc pt raspuns  eu si in numele celor care vor citi :)

Am ales Susesi deoarece se vb ca ar fi mai pt. tineret , aici ma refer la muzica/disco /animatie .
Cu mancarea nu prea ma omor foarte mult, uneori mananc din curiozitate...Cu bauturile , deloc. Nu beau alcool.
Transportul va fi cu avionul, de unde plec eu sunt 3700 km :) cred . Si oricum mereu am preferat un zbor de 3-4 ore decat sa merg cu masina.  
Ma intereseaza aglomeratia de la piscine/sezlonguri > In rest ma adaptez in orice situatie ca doar sunt roman nu? Nu am sa le dai minusuri la revfiew-uri cum dau englezii pt ca halba de bere nu avea marimea medie din uk ( 500ml ) si ca nu intelegeau toti engleza. Nu e problema, eu le fac semne ca doar sunt Roman nu?


:) Nu iti mai fac inima rea insa pt o experienta adevarat DISCO cel mai bun hotel e Adam si Eva.Insa vestea buna e ca daca intr-o seara te plictisesti poti sa mergi la Adam si Eva la un party. E la 5 minute cu masina de Susesi.

Si in Susesi e discoteca faina si au/aveau o echipa de animatie inspirata.Don`t worry!

PS: Nu rata raftingul! daca iti place adrenalina

#5
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Zbor cu balonul
Cable ski park
Telacabina Tahtali
Zbor cu elicopterul


depinde ce ai vrea sa faci si ce gen de activitati te intereseaza.

Cat despre Adam si Eva...cea mai buna sonorizare,cei mai buni dj si cele mai blonde rusoaice Haha

#6
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Am vazut ceva video pe youtube de la susesi cu disco si parea ok muzica.
probabil de la an la an vor sa faca ceva mai bun.

Scuze pentru offtopic dar @Koder  pozele de pe picasa . . .Urmatoarea vacanta este in Dubai dar cealalta cu siguranta este la acest hotel.
Numai 90-60-90 am vazut in poze.

#7
Moshpedia

Moshpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 10.08.2005
Tot off topic : Parca e altceva fata de 60-90-120 urile din Uk , este ? :bigwhitegrin:

Edited by Moshpedia, 21 February 2010 - 11:08.


#8
mayamaya

mayamaya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.03.2008
Vrem sa plecam in iunie pe 22 la Royal Wings sau Susesi cu un copil in varsta de 3 ani.

Initial ne hotarasem pentru royal (prin prisma facilitatilor pentru copii )dar intrand pe forum am vazut ca freshul de portocale se plateste, la restaurantele a la carte sunt doar 2 intrari gratuite pentru un sejur de 7 zile. Anul trecut am fost la Delphin palace din Lara si am fost f multumiti- nu vrem sa  fim dezamajiti de hotel facand comparatie cu anul trecut. Tinand cont ca biletul este in jur de 2000 eur nu am mai vrea sa mai platim suplimentar .
Intrebare pentru susesi
- ce facilitati sunt pentru copii - cel mai important (este cineva care are grija de pitici care stie sa vorbeasca in limba romana?)
- animatia din timpul zilei si seara este ok?(la Delphin seara era super)
- restaurantele a la carte sunt gratuite?
- freshul se plateste?

multam mult,

#9
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Salut:)

La Susesi nu exista vorbitor de limba romana care sa se ocupe de copii...au avut asa ceva la Delphin vreodata?
Din cate stiu doar acum 2 ani la Miniclub la Ela Quality aveau un vorbitor de limba romana pentru copii.
La micul dejun aveau fresh de portocale si nu se platea ci era inclus si la fel gasesti fresh la lobby bar
Miniclubul are o camera pentru jocuri (pictura, activitati) o piscina pentru copii si doua topogane
Restaurantele a la carte sunt gratuite insa anul trecut avea o limita de 2 rezervari per sejur de 7 zile.

Echipa de animatie e destul de creativa si nu o sa aveti timp sa va plictisiti.
La Susesi veti avea mult mai mult spatiu decat la Delphin si servicii la fel de bune.

Edited by ferrellroo, 21 February 2010 - 12:41.


#10
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
@mayamaya , si eu am fost anul trecut la Delphin palace Lara , insa nu stiu sa fi avut vorbitor in lb Romana pt copii !  
Anul acesta am ales SuSesi, cu siguranta nu este sub Delphin.

#11
mayamaya

mayamaya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.03.2008

 ferrellroo, on 22nd February 2010, 01:40, said:

@mayamaya , si eu am fost anul trecut la Delphin palace Lara , insa nu stiu sa fi avut vorbitor in lb Romana pt copii !  
Anul acesta am ales SuSesi, cu siguranta nu este sub Delphin.
Nu era vorbitor de limba romana dar am inteles ca in alte locatii ar fi(amara dolce vita de ex), ca urmare am intrebat vis-a-vis de susesi.
mutumesc,

#12
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w3waDtvFhpg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Susesi,septembrie 2009

#13
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008
a stat cineva la Susesi la family terrace land view ?

#14
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
DIn cate stiu eu majoritatea camerelor de tip terrace din Susesi sunt cu vedere la piscina...Daca ar fi si cu vedere la gradina....ar insemna ca ai vedea ori curtea de la Cornelia Diamond ori curtea de la Susesi (prea putin probabil). Oricum culoarele unde sunt camerele astea sunt ca un labirint....mergi si mergi si mergi.... stau si imi bat capul....

#15
gabialbici

gabialbici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 29.09.2007

 ssebastian, on 27th February 2010, 19:46, said:

a stat cineva la Susesi la family terrace land view ?
Am stat la Susesi in 2008, in camera family terrace. Toate camerele de acest tip au vedere la piscina, asta e arhitectura hotelului. Pun si cateva poze (ignorati norii  :rolleyes: )

Attached Files



#16
ssebastian

ssebastian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.06.2008

 koder, on 27th February 2010, 22:03, said:

DIn cate stiu eu majoritatea camerelor de tip terrace din Susesi sunt cu vedere la piscina...Daca ar fi si cu vedere la gradina....ar insemna ca ai vedea ori curtea de la Cornelia Diamond ori curtea de la Susesi (prea putin probabil). Oricum culoarele unde sunt camerele astea sunt ca un labirint....mergi si mergi si mergi.... stau si imi bat capul....
_____________
am vazut in oferta unei agentii si terrace family land view

uitandu-ma in poza panoramica atasata, ma gandesc ca intr-adevar aceste camera au vedere catre parcare si care cornelia

nu cred insa c-au terasa pentru sezlonguri asa cum au cele cu pool view

Attached Files



#17
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Cel mai bine e sa scrii un mail scurt la hotel si lamuresti problema:)

Normal de pe coridoarele vedeai cornelia Diamond....

#18
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

 ssebastian, on 1st March 2010, 10:19, said:

_____________
am vazut in oferta unei agentii si terrace family land view

uitandu-ma in poza panoramica atasata, ma gandesc ca intr-adevar aceste camera au vedere catre parcare si care cornelia

nu cred insa c-au terasa pentru sezlonguri asa cum au cele cu pool view

Camerele au vedere catre piscina, iar coridoarele dau catre intrarea in hotel, catre Cornelia sau catre drum. Numai cele de la "et" 1 au balconul mai lat, restul au balcon normal cu scara care coboara direct la piscina interioara. Piscina are cate "scaune" dar sunt destul de putine. Nici nu prea se merita avand in vedere ca mergi 15m si ajungi la tine in balcon.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate