Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#5383
newirolf

newirolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 02.06.2009

View PostbulgaruM, on 5th July 2012, 12:46, said:

Imi poate spune si mie cineva de cafea ... cum este ... se gasesc aceleasi tipuri de cofe ca la noi ?  

Sau trebuie sa imi iau de acasa !!!!

Din punctul meu de vedere, cafeaua greceasca e f buna sa ii dai foc pentru alungat viespi si albine, dar nu pentru consum. Mi se pare oribila. Noi am luat de acasa. Dar depinde de gustul fiecaruia.
Daca iti place "Fort" si altele de genu, atunci probabil ca poti bea si cafeaua greceasca.


View Postparmaboy77, on 4th July 2012, 11:46, said:

Buna,

Interesanta descrierea ta si plin de invataturi!Te rog sa imi spui despre drum mai mult si mai ales din ce cauza v-ati ratacit (intreb asta caci o sa mergem si noi in Thassos si am ales aceeasi ruta pe care ati parcurs-o si voi).

Mersi.

Am fost in Thassos intre 10 si 25 iunie, cazati in Astris, la Kalliopi Houses, pentru a treia oara in 5 ani.

Am plecat prin Zlatograd intr-un final (eram nehotarata), a fost ok drumul, doar ca si noi ne-am ratacit putin in Haskovo.
Marcel de la GPS nu stie prea bine zona, dar pana la urma am urmat indicatoarele. Nu-ti face probleme, daca ai si o harta ca sa stii cum se numeste urmatoarea localitate mai importanta catre care te indrepti, va descurcati.
O sa revin cu detalii despre concediu si cateva fotografii peste putin timp.

#5384
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

View Postandorache, on 5th July 2012, 08:32, said:

Eu unul merg numai in septembrie de cativa ani si pot sa spun ca este vremea ideala. Nu este foarte cald si implicit poti sta la plaja mai mult apa este foarte calda deoarece a acumulat caldura intregii veri. Acum sa sti ca mi s-a intamplat in 2008 din 7 zile sa nu pot sta pe plaja in doua zile deoarece batea vantul si era un pic de ploaie. Asta insa cel putin pe mine nu ma deranjeaza in mod deosebit deoarece pe insulele grecesti ai aproape pe toate un munte care iese din mare si prin urmare atunci cand vremea este mai urata te intorci cu fata catre munte si te bucuri de plimbarile si excursile pe care le poti face.
Trebuie sa spun insa ca au fost singurele zile innorate. In restul anilor, vremea a fost frumoasa de la inceputul pana la sfarsitul sejurului. In fiecare an am fost in a doua sau a treia saptamana din septembrie. Iar anul asta ca sa ma simt implinit pe deplin plec pe 5 si ma intorc pe 21 septembrie.
Concediu placut!


multam fain :thumbup:

#5385
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Nu uitati de Plaja de marmura.
Am inteles ca la doar 2-3 km distanta se poate ajunge la o plaja salbatica mai frumoasa decat aceasta. N-am mai avut timpul necesar sa ajung. Data viitoare.

Attached Files



#5386
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postryky, on 5th July 2012, 16:52, said:

Nu uitati de Plaja de marmura.
Am inteles ca la doar 2-3 km distanta se poate ajunge la o plaja salbatica mai frumoasa decat aceasta. N-am mai avut timpul necesar sa ajung. Data viitoare.

In pozele 1 si2 e o plaja pustie la cateva sute de metri de plaja de marmura,iar in restul e plaja de care vorbesti.

Attached Files



#5387
vxp

vxp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 17.05.2011

View PostbulgaruM, on 5th July 2012, 13:46, said:

Imi poate spune si mie cineva de cafea ... cum este ... se gasesc aceleasi tipuri de cofe ca la noi ?  

Sau trebuie sa imi iau de acasa !!!!

mie unu nu prea mi-a placut cafeaua greceasca, am baut in diferite locuri si am cumparat de la marketuri in mai multe randuri.

#5388
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009

View Postdaniel_LNC, on 4th July 2012, 21:01, said:

salutari :peacefingers:

o intrebare nevinovata ;) cei care au fost in septembrie in Thasoss,cum este vremea se pare ca intr-un final am reusit sa imi conving consoarta sa facem si anul acesta vacanta in Grecia :thumbup:



anul trecut a fost super vreme. am fost intre 1-12 sept.

#5389
OmuGabi

OmuGabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.12.2009
Catalin76, te rog, poti sa-mi spui unde sunt facute pozele nr 3 si 4, arata super bine locatiile respective?
Multumesc!

#5390
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 12.11.2003

View PostOmuGabi, on 5th July 2012, 20:56, said:

Catalin76, te rog, poti sa-mi spui unde sunt facute pozele nr 3 si 4, arata super bine locatiile respective?
Multumesc!
daca nu ma insel, este aici
https://maps.google........mp;t=h&z=14

#5391
catalin76

catalin76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 11.04.2007

View PostOmuGabi, on 5th July 2012, 20:56, said:

Catalin76, te rog, poti sa-mi spui unde sunt facute pozele nr 3 si 4, arata super bine locatiile respective?

Se numește „Arsanas beach” și știu asta datorită lui @mandarinutz, care scria ...
Vezi și link-ul ăsta http://www.thassosgu...content/arsanas

L.E.
Se pare că link-ul ăla nu vrea să ducă la mesajul lui @mandarinutz.

Edited by catalin76, 05 July 2012 - 20:46.


#5392
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postnikolas, on 5th July 2012, 21:40, said:

daca nu ma insel, este aici
https://maps.google........mp;t=h&z=14


Te inseli. Ce ai marcat tu e plaja din pozele 3,4,5,6 din postarea mea de mai sus si are un nume care incepe cu "V" dar care imi scapa acum.

#5393
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
thassos pe protv acum :D

#5394
cupcake

cupcake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.04.2009
Salutare cunostinte vechi si noi!
Dupa 2 ani mi s-a facut iar dor de Thassos,se pare ca mi-a ramas in suflet insula asta.Voi merge din nou anul acesta dar de data asta vreau sa iau si bicicleta cu mine si sa colind insula.Ceva sugestii legate de trasee cu bicicleta prin insula?
Numai bine!

#5395
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postcupcake, on 6th July 2012, 00:41, said:

Salutare cunostinte vechi si noi!
Dupa 2 ani mi s-a facut iar dor de Thassos,se pare ca mi-a ramas in suflet insula asta.Voi merge din nou anul acesta dar de data asta vreau sa iau si bicicleta cu mine si sa colind insula.Ceva sugestii legate de trasee cu bicicleta prin insula?
Numai bine!


Vezi pag. 226 si aici http://www.####/watch/udbkjbnn/

Edited by damblagiu, 05 July 2012 - 23:59.


#5396
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postdamblagiu, on 5th July 2012, 20:21, said:

Ce ai marcat tu e plaja din pozele 3,4,5,6 din postarea mea de mai sus si are un nume care incepe cu "V" dar care imi scapa acum.
Vahti Beach cumva??? Dar asta e aproape de Makryammos...

Nu de alta, dar despre Arsanas Beach am citit este mai "salbatica" si nu se poate ajunge la ea decat dinspre apa, iar pe cea din pozele respective am vazut destul de multa lume si ceva amenajari (umbrelute, sezlonguri si niste "chioscuri" mai sus) si, daca nu ma insel, chiar si un drum de acces. Trebuie sa recunosc ca pe una dintre ele am salvat-o ca "desktop background" inca de ieri, asa ca nu aveam cum sa nu observ si detaliile... :rolleyes:
Poate primim lamuriri suplimentare, ca arata taaaaaare bine!

Edited by alinuta123, 06 July 2012 - 07:02.


#5397
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 12.11.2003

View Postdamblagiu, on 5th July 2012, 23:21, said:

Te inseli. Ce ai marcat tu e plaja din pozele 3,4,5,6 din postarea mea de mai sus si are un nume care incepe cu "V" dar care imi scapa acum.

Pai OmuGabi intrebase de pozele 3 si 4...

#5398
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postalinuta123, on 6th July 2012, 07:56, said:

Vahti Beach cumva??? Dar asta e aproape de Makryammos...

Nu de alta, dar despre Arsanas Beach am citit este mai "salbatica" si nu se poate ajunge la ea decat dinspre apa, iar pe cea din pozele respective am vazut destul de multa lume si ceva amenajari (umbrelute, sezlonguri si niste "chioscuri" mai sus) si, daca nu ma insel, chiar si un drum de acces. Trebuie sa recunosc ca pe una dintre ele am salvat-o ca "desktop background" inca de ieri, asa ca nu aveam cum sa nu observ si detaliile... :rolleyes:
Poate primim lamuriri suplimentare, ca arata taaaaaare bine!

Da, asa se numeste plaja.


Pai OmuGabi intrebase de pozele 3 si 4...


Nikolas, vezi la ce postare se refera OmulGabi

Edited by damblagiu, 06 July 2012 - 07:21.


#5399
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
si alte poze, cu ceva peisaje si Key the dog in Thassos :D https://picasaweb.go...feat=directlink

#5400
lidsta

lidsta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 23.03.2011
Salut. A fost cineva la "Blue Sea Beach Hotel" in Skala Potamias? Am facut rezervare pentro 10 nopti (800 euro) si mai am 2 zile ca sa pot cancela. Nu vad poze facute de turisti, doar ale hotelului si nici aici nu e clar daca ce vand ei ca si triple room are intradevar 3 paturi. Plus ca noi am ales hotelul acesta pentru acces direct laplaja care nu sunt sigura ca e OK chiar la hotel. Nu m-as cara in fiecare dimineata cu copil si jucarii adiacente cine stie pana unde, asta ramane doar pentru dupa amiezi ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate