Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#10153
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
@alinuta123
Încearcă aceeași căutare pe Google dar tot pe Google încearcă si Hotel Maria potos thassos

In alta ordine de idei , nimeni nu a pus pe nimeni la colț . Nu înțeleg ce este atat de greu sa postezi despre o plaja pe topicul ei , despre un hotel pe topicul lui si despre obiective dintr o anumită zona, pe topicul dedicat.

Acasa tot asa ai in șifonier ? Tricouri cu geci ?

Întotdeauna s a apreciat ceea ce alții au scris , s a implementat si un personal ad , cei de pe traveling de ex sa si poată face reclama la agențiile de turism samd.

Nu te tine nimeni cu forta pe forum indiferent de vechime! M-am saturat sa tot aud , benevol, benevol!  Nu a zis nimeni nimic , nu ti-a reproșat nimeni nimic. Tot ce s a cerut este sa se posteze pe topicuri separate si evitarea unui topic de 600 pagini! Ce nu este clar ?!

V-am rugat sa încercam sa diversificam putin prin crearea mai multor subiecte si sa evitam pe viitor ceea ce deja s a întâmplat , 1000 de subiecte in unul singur .

Mulțumim si succes !

#10154
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postferrellroo, on 06 ianuarie 2014 - 09:42, said:

Întotdeauna s a apreciat ceea ce alții au scris [...] sa si poată face reclama la agențiile de turism samd
In primul rand, tin sa precizez din capul locului, ca nu detin nici-o agentie de turism si tot ceea ce am scris aici am facut dintr-o mare pasiune pentru aceasta destinatie!

Quote

Nu înțeleg ce este atat de greu sa postezi despre o plaja pe topicul ei , despre un hotel pe topicul lui si despre obiective dintr o anumită zona, pe topicul dedicat.
Gandeste-te putin...
Thassos-ul nu inseamna O SINGURA PLAJA sau O SINGURA TAVERNA!
Personal vizitez cel putin 10/sejur... Crezi ca la intoarcere din concediu sta cineva sa caute toate topicurile respective ca sa posteze in 20 de locuri?
Mai mult ca sigur ca NU!

Cum ar fi fost ca tu sa-ti imparti frumoasa postare despre SUA intre 10 topicuri? Si pozele la fel?

Quote

Acasa tot asa ai in șifonier ? Tricouri cu geci ?
Sifonierul meu e impecabil, la fel ca si postarile mele!
Dar asta se putea deduce usor...

Quote

Nu te tine nimeni cu forta pe forum indiferent de vechime!
Am inteles mesajul: intotdeauna suntem tentati sa aruncam vechiturile la gunoi!
Iti multumesc frumos pentru aceasta "sugestie"!!!
Eu una ma voi opri aici cu comentariile pe acest subiect...

#10155
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Cred ca am fost destul de clar in ceea e privește Împărțirea problemelor dintr un topic in mai multe !
Trebuie sa încercam măcar hoteluri/ pensiuni cu topicurile lor , plajele principale , anumite zone care oferă interes.  

Este atat de greu ca un hotel sa aibe topicul lui ?

Nu fiecare taverna in parte , nu fiecare benzinarie insa ce putem trece pe individual , hai sa o facem .


Pentru alte informatii , va rog Trimiteți PM!

#10156
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
bun. fie ca tine. cazarea o sa fie separat, plajele la fel, mancarea la fel.  pe insula thassos ce o sa mai postam? il poti trece linistit la gunoi in cazul asta.
consider ca pentru o persoana/familie care vrea sa ajunga pentru prima data pe thassos ii va fi greu sa gestioneze informatiile din 10-20 de threaduri si sa selecteze ceea ce doreste, in noile conditii pe care vrei sa le impui.

View PostFlorin1108, on 05 ianuarie 2014 - 23:18, said:

As dori o locatie curata in primul rand,plaja sa fie fara pietre si intrarea in apa sa fie lina,avem copii de la 3 ani pana la 7 ani. Din ce am mai citit pe aici,o plaja buna ar fi Golden Beach. Stiu,pretul este mare pt vilele de langa plaja,insa si la 200m de plaja ar fi ok,important este sa fie ceva ok dtpdv. Tototada prin zona sa fie si ceva taverne,magazine alimentare....

da, ai inteles bine, in cazul vostru cea mai indicata plaja este Golden Beach. cat despre cazare incerca la green sea studios (au lucrat pana acum 2 ani numai cu Thompson), aigaio studios, rainbow apartments,etc. din pacate sunt mult prea multe locatii in zona. supermarketul este pe drumul principal intre potamia si panagia aproximativ 1km de la plaja.

#10157
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View PostAlinE, on 06 ianuarie 2014 - 11:14, said:

bun. fie ca tine. cazarea o sa fie separat, plajele la fel, mancarea la fel.  pe insula thassos ce o sa mai postam? il poti trece linistit la gunoi in cazul asta.
consider ca pentru o persoana/familie care vrea sa ajunga pentru prima data pe thassos ii va fi greu sa gestioneze informatiile din 10-20 de threaduri si sa selecteze ceea ce doreste, in noile conditii pe care vrei sa le impui.

Hai sa-ti raspund aici si sa nu-ti sterg postul sa o fac pe privat.

Nu este ca asa vreau eu! Total gresit. Nu am visat asta peste noapte si am postat de dimineata.
Daca citesti mai sus ti-am dat un exemplu prin care cineva cauta informatii despre ceva anume pe Google iar un topic cu 600 de pagini unde se vb despre alte 600 de subiecte, nu ajuta la nimic. Este imposibil sa ai rezultate in felul asta.

Cum am mai spus, locurile de cazare trebuie sa aibe topicuri separate. In zonele de interes, obiectivele si plajele principale, la fel.

De ce atata tam tam ?  Tu sau altii vedeti ceva iesit din comun ca un hotel spre exemplu sa aibe topicul lui? In loc sa postezi la gramada pe un topic, despre orice, cineva doreste informatii despre plaja Golden Beach , ca am tot dat ex asta, intra frumos pe topicul dedicat ei si gaseste toate info despre plaja si zona respectiva + poze!

la fel, exista PM, asteptam si critici constructive!

#10158
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007
Mie personal mi se pare in regula sa "iasa" de aici hotelurile si celelalte cazari, insa daca eliminam plajele si zonele de interes... ce mai ramane din insula Thassos? Fara suparare, ferrellroo, insa cred ca e putin exagerata segregarea asta in zeci de thread-uri separate. Cine vrea sa afle informatii despre cum e plaja in Thassos la modul general ce face? Ia la citit 10-15 topicuri? Cam aiurea...
Cu cazarile e alta treaba, si modulul softpedia special dedicat mi se pare o idee foarte buna, care trebuie dezvoltata in continuare.

Pe de alta parte mi s-a parut o idee buna si deschiderea la un moment dat a unui nou topic pentru Thassos, cand cel vechi incepuse sa fie foarte greu de urmarit. Eu personal asa as face, as incepe un nou topic dedicat insulei pentru fiecare nou an in parte. Asadar, de la zero, un Thassos 2014. Si ce a fost pana acum, inchis, doar cu posibilitatea de a citi ce s-a scris.
Scuze pentru OT, insa am ales aceasta varianta pemntru a impartasi parerile mele si altora, nu doar moderatorului de arie.

Sanatate maxima si sa ne vedem cu bine in Thassos 2014!

Edited by radu.traveller, 06 January 2014 - 11:31.


#10159
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
ca o informatie, daca vrei sa o ai in vedere bine, daca nu iar bine.
si eu am fost incepator in ale thassosului si asa cum erau puse de-a valma in fostul topic mi-am selectat din cele 100-200 pagini ce aveam nevoie si nu a fost greu deloc. nu totul se rezuma la google.
sunt multi care ajung pe thassos si intamplator sau stand de vorba cu ei aflu ca au descoperit thassos-ul din postarile celor de pe softpedia.

in fine, eu pun punct, ferrellroo faci cum crezi ca este mai bine.

PS: este in regula asa? http://forum.softped...ikiana-lefkada/ mie sincer nu prea mi se pare.

#10160
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
constructiv vorbind, eu cred ca ar fi ok daca :
- acest topic s-ar inchide acum.
- cum spunea si radu.traveller, sa se deschida un nou topic "Thassos - Generalitati" , unde sa postam ca si pana acum, "amestecat", urmand sa deschidem, acolo unde este cazul, si topicuri separate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate