Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 

casa de pe deal

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
taralungavladandrei

taralungavladandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2007
oups
salut tuturor..m-a apucat iar miezul noptii...de fapt trecut binioshor de....si tot cititnd forumuri despre constructii de case si nervii cistgati din asta :)...so...insurat recent....anul trecut adica...cumparat deja terenul de casa....vo 840 de metri .....vreau sa ma apuc de casa.....idea ar fi cam ca un proiect vazut pe net undeva...l-am discutat deja putin cu arhitectul si inginerul de rezistenta...170-190 va fi P+M genul 8x10 sau 11 sau p eundeva pe acolo:)...mi-l rezolva baietii cu ceva modificari..prieteni fiind..o sa fie aproape gratis...vreau sa ma apuc din vara de construit......si pentru inceput ash vrea sa stiu....inafara de proiect.....ce alte minunatii de acte si hirtoage imi trebuie ca sa pot da si drumul la constructie...aprobari....racordari....chestii.... :kisstogether:



terenul in Vaslui..asta-i satul meu si ma mindresc cu el...in zona rezidentiala ..totul e construit acolo in ultimii 5 ani..ieftin ca braga:)..ocazie si urgenta mare la un nene..intrevilan 12 euro ( linga mine acelashi teren e 35-40 de euro)...cu tot cu nenea notar(bun baiat..mi-a facut discount ca cica am fi in bransa)....10 k  ..utilitati mai la vale sau mai la stinga...adica mai la stinga curentul la 150 de metri..sau de la vecinul de mai la vale doar 100...gazul la 400 de metri...si cam atit


si pentru ca vreau sa ma apuc de construit anul asta...macar fundatia s-o scot....si nu ash vrea sa mor muncind la casa...uimiti-ma si cu o estimare:)..ca sa vad daca am vre-o sansa sau mai bine imi iau un cort:)

Edited by taralungavladandrei, 16 February 2010 - 01:21.


#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Posttaralungavladandrei, on 16th February 2010, 01:12, said:

....si nu ash vrea sa mor muncind la casa...uimiti-ma si cu o estimare:)..ca sa vad daca am vre-o sansa sau mai bine imi iau un cort:)
cand simti ca obosesti tragi si tu pe dreapta o luna doua sa-ti reancarci bateriile
bafta la casa

#3
baldovica

baldovica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 07.01.2007
ai tastatura defecta si folosesti puncte se suspensie in loc de virgula?
sau sufli greu, dupa ce ai obosit citind pe forum!

E mult pana te apuci de constructie, pe urma, restul vine de la sine, trebuie sa o termini.

#4
MaGe

MaGe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 10.02.2010
Fa bine si cere prietenilor pretul final pe proiec si nu miza pe prietenie ca au facut-o si altii si s-au fript.
Discursul a fost asta: "Stai linistit ca te ajut eu, ca tot vreau sa construiesc si eu si te achiti." Apoi nu a mai vrut sa construiasca prietenul arhitect si a spus " Stai linistit ca ne intelegem noi, nu-ti iau pielea..." Desi i-am oferit totul pe tava la capitolul solutii tehnice despre care poate doar auzise si onceptia generala tot a oastra, + faptul ca i-am acordat incredere sa-mi faca primul priect pe noua lui firma + ca m-a dus un an de zile cu proiectul ca si-a permis cu prietenul lui, la sfirsit mi-a cerut pretul pietei care cica as fi cel minim si mai mult nu poate lasa la pret "PENTRU CA ARHITECTURA ESTE MESERIE NBOILA SI NU-SI PERMITE... CA DOAR MUNCESTE CU CAPUL NU CU BRATELE"
  Asa ca ai DI GRIJA ;)

Edited by MaGe, 16 February 2010 - 14:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate