Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Deputatii nostri sunt nebuni

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#19
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
ati auzit de ultima propunere a parlamanetarilor cu obligarea sub sanctiunea amenzii pt primari ca in fiecare localitate sa existe o statuie a lui Mihai Emnescu

#20
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Cred ca daca e adevarat si Eminescu ar invia el ar fi primul sa-i scuipe in ochii !

#21
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

madman2711, on Jun 19 2005, 10:30, said:

ati auzit de ultima propunere a parlamanetarilor cu obligarea sub sanctiunea amenzii pt primari ca in fiecare localitate sa existe o statuie a lui Mihai Emnescu

<{POST_SNAPBACK}>

E pe bune sau ai inventat tu asta? :o

#22
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

terratec, on Jun 18 2005, 11:39, said:

Observ la stiri ca multi dintre deputati au luat-o razna.
[...]
Mi-e tare ciuda ca parte din contributiile mele la buget ajung la acesti trepadusi.

<{POST_SNAPBACK}>

N-ai tu idee cat au contribuit ei inainte, la partid!  :lol: Isi scot si ei banii! :notangel:
:death:  :death:  :death:

#23
Ralf

Ralf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 17.05.2005
Cred ca nu trebuie sa generalizati. Parlamantarii DA nu fac asa ceva !!!
Fac parlamentarii pesedeii, peremeii si cei ai "solutiei imorale" PUR. De asta e important sa existe alegeri anticipate iar DA-ul sa aiba o majoritate confortabila in parlament ! :peacefingers:. Daca vreti sa scapati de astea votati DA la alegerile viitoare anticipate.

#24
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Ralf, on Jun 19 2005, 11:53, said:

Cred ca nu trebuie sa generalizati. Parlamantarii DA nu fac asa ceva !!!
Fac parlamentarii pesedeii, peremeii si cei ai "solutiei imorale" PUR. De asta e important sa existe alegeri anticipate iar DA-ul sa aiba o majoritate confortabila in parlament ! :peacefingers:. Daca vreti sa scapati de astea votati DA la alegerile viitoare anticipate.

<{POST_SNAPBACK}>

Nuuuuuu!  :lol:  :lol:  :lol:
Parlamentarii DA sunt niste ingerasi carora abia le incap aripioarele sub costume si care ar vota numai pentru Loganuri ca masini de serviciu. Majoritatea actuala pesedista  :notangel: e vinovata! :w00t:

#25
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Nu stiam ca poti trece o hotarare prin Parlament fara un vot majoritar...sunt o apa si un pamant la foloase personale vad. Poate nu toti 100% dar aproape.

#26
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

Ralf, on Jun 19 2005, 11:53, said:

Cred ca nu trebuie sa generalizati. Parlamantarii DA nu fac asa ceva !!!
Fac parlamentarii pesedeii, peremeii si cei ai "solutiei imorale" PUR. De asta e important sa existe alegeri anticipate iar DA-ul sa aiba o majoritate confortabila in parlament ! :peacefingers:. Daca vreti sa scapati de astea votati DA la alegerile viitoare anticipate.

<{POST_SNAPBACK}>


Esti neam cu Basescu sau cu Tariceanu de ii pupi in kur in fiecare post pe care il scri?
Sau ai dat vre-un tun de sute de miliarde de cand sant la putere CDR-istii?

#27
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

tkd29, on Jun 19 2005, 13:42, said:

Sau ai dat vre-un tun de sute de miliarde de cand sant la putere CDR-istii?

<{POST_SNAPBACK}>



ciudat... m-ai intrebat si pe mine exact aceeasi intrebare cu aceeasi formulare pe un alt topic...  :rolleyes:


faza cu obligativitatea prezentarii la alegeri mi se pare o chestie buna. la greci se aplica chestia asta, si nu e de gluma, incasezi amenzi uriase acolo.

mai exista insa o problema: sectiile din gara de nord unde stai o zi intreaga sa votezi, nu apuci sa votezi si apoi tot tu iti iei amenda.   :naughty:

mie imi plac copacii pe marginea drumului cand conduc. nu cred ca reprezinta pericol atata timp cat circuli cu viteza regulamentara.

#28
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Si daca conduci cu viteza regulamentara si vine un dobitoc de parlamentar si intra pe contra sens si iti iasa in fata si singura solutie sa nu te tamponezi este sa iesi de pe sosea si te faci varza intr-un copac ce mai zici ? iti mai surade ideea sa planteze pomi pe margine drumului?
Sa construiasca autostrazi si sa monteze parapeti de metal pe marginea autostrazi si atunci sa planteze pomi din metru in metru.

Si cred ca este o tara libera in care am de ales daca vreau sa nu sa ma duc la vot. Daca nu imi place nici unu din ceai care candideaza de ce sa ma duc sa votez? si daca m-as duce as pune stampila pe toti candidatii si s-ar anula votul si atunci care mai este smecheria ca m-au obligat sa votez?

#29
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

tkd29, on Jun 19 2005, 15:28, said:

Sa construiasca autostrazi si sa monteze parapeti de metal pe marginea autostrazi si atunci sa planteze pomi din metru in metru.

<{POST_SNAPBACK}>


autostrazi probabil or sa construiasca... dar nu poti sa contruiesti numai autostrazi. tre sa mai fie si drumuri nationale, judetene pe distante scurte.

si daca vine un parlamentar cu viteza excesiva pe contrasens si singura ta sansa este sa te izbesti de un parapet de metal ce faci?  :w00t:

Quote

Si cred ca este o tara libera in care am de ales daca vreau sa nu sa ma duc la vot. Daca nu imi place nici unu din ceai care candideaza de ce sa ma duc sa votez? si daca m-as duce as pune stampila pe toti candidatii si s-ar anula votul si atunci care mai este smecheria ca m-au obligat sa votez?

smecheria e ca iti exprimi nemultumirea anuland un vot. nu mai poti sa iesi pe la colturi sa te mandresti ca nu ai votat si sa ne injuri pe noi astia care am votat mai mult sau mai putin gresit cu da sau cu psd.  :death:

Edited by Pollux, 19 June 2005 - 14:39.


#30
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Pollux, on Jun 19 2005, 14:02, said:

faza cu obligativitatea prezentarii la alegeri mi se pare o chestie buna.

<{POST_SNAPBACK}>

Mie nu! Imi amintesc, cand eram mic, cum veneau secretarii de partid pcr si faceau scandal ca tata si altii nu voiau sa se duca sa voteze. M-am dus si eu cu el o data si mi-a facut onoarea sa-i tai eu pe toti candidatii de pe lista (erau exact trei). Oricum, cred ca nimeni nu-si batea capu' sa numere voturile alea.

#31
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004
si eu cred ca ar fi bine ca votarea sa fie obligatorie.
acum se duc la vot toti amaratii ca sa ia o bere sau ca ii scot activistii din casa (mai ales la tara)

in schimb cei care chiar vad ce se intampla in tara asta si care ar fi in masura sa faca o alegere buna nu se duc la vot pentru ca le este lene, pentru ca nu le place nici un candidat etc.

si asa a ajuns de fiecare data sa hotareasca soarta tarii partea cea mai putin educata a populatiei.

#32
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

data, on Jun 19 2005, 14:37, said:

si eu cred ca ar fi bine ca votarea sa fie obligatorie.
acum se duc la vot toti amaratii ca sa ia o bere sau ca ii scot activistii din casa (mai ales la tara)

in schimb cei care chiar vad ce se intampla in tara asta si care ar fi in masura sa faca o alegere buna nu se duc la vot pentru ca le este lene, pentru ca nu le place nici un candidat etc.

si asa a ajuns de fiecare data sa hotareasca soarta tarii partea cea mai putin educata a populatiei.

<{POST_SNAPBACK}>

Zauuuuuuu? Si eu ce am rezolvat ca am crezut DA-ul, CITIND PROGRAMUL si pliantele,  ca baga cota unica fara sa creasca impozitele? M-am documentat! Si tot prost mor, la fel ca ultimu' tzaran! Pentru ca au mintzit: au zis ca IMBUNATATESC COLECTAREA ca sa mentina cota unica. Asta in campania electorala. Dupa care, DUPA ce au castigat, Ionut Popescu sa zica ca au "o noua filozofie": cresterea impozitelor indirecte, "deplasarea centrului de greutate al taxelor catre impozitarea consumului". DACA stiam ca vor face asta, NU MERGEAM LA VOT!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate