Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Kemer

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#91
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001

View Postkoder, on 30th January 2011, 16:16, said:

- de urcat de vf Tahtali cu telecabina
Pentru mine asta e atracția principală și cum voi sta câteva zile în Kemer nu vrea s-o ratez. Observ că stația de bază e la 726m deasupra nivelului mării, știe cineva cum se ajunge acolo (fără mașină personală)? Mai e altceva de știut despre urcarea cu telecabina?

Edited by Rabbit, 05 October 2011 - 06:15.


#92
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View PostRabbit, on 5th October 2011, 07:14, said:

Pentru mine asta e atracția principală și cum voi sta câteva zile în Kemer nu vrea s-o ratez. Observ că stația de bază e la 726m deasupra nivelului mării, știe cineva cum se ajunge acolo (fără mașină personală)? Mai e altceva de știut despre urcarea cu telecabina?
Este un peisaj de vis,iar la statia de sus sunt magazine cu suveniruri,restaurant,terasa,frumos ar fi sa prindeti o zi senina sa puteti admira peisajul.Ca pret daca mi aduc aminte ar fi 20-25E de pers dar merita.De transport nu cunosc dar cred ca exista dolmusuri intre statiuni ,asta poate sa ti spuna sigur Koder sau Rott.Vacanta placuta

#93
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostJidanu, on 5th October 2011, 16:17, said:

Este un peisaj de vis,iar la statia de sus sunt magazine cu suveniruri,restaurant,terasa,frumos ar fi sa prindeti o zi senina sa puteti admira peisajul.Ca pret daca mi aduc aminte ar fi 20-25E de pers dar merita.De transport nu cunosc dar cred ca exista dolmusuri intre statiuni ,asta poate sa ti spuna sigur Koder sau Rott.Vacanta placuta
pretul la telecabina este cam 37 euro de caciula, am fost eu pe 26 sept.

#94
andrusel

andrusel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.08.2007
Cand am fost eu in iunie era 25 E de caciula,si tot mi s-a parut scump. :huh:

#95
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postandrusel, on 6th October 2011, 11:06, said:

Pret telecabina Busteni - Babele e 42 lei dus-intors(10 E).

pai si tu compari? nu poti compara nici tarile, nici echipamentul, nimic-nimic, daca ai bani sa urci cu cabina pe tahtali, urci, daca nu ai bani, ai doua optiuni: a) urci pe jos(daca esti in stare); B) faci stinga imprejur si pleci acasa la tine si urci la babele unde pretul nu e nici ca tine, nici ca mine, e 50 lei dus-intors

http://www.spampefat...sportcablu.html

Edited by rottweiler2007, 06 October 2011 - 10:25.


#96
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postrottweiler2007, on 5th October 2011, 17:02, said:

pretul la telecabina este cam 37 euro de caciula, am fost eu pe 26 sept.
Eu am fost anul trecut Rott cand mi ai recomandat hotelul LA MER si pretul era de 25E de pers.Cand se va face o constructie sus la Babele ca cea de pe Tahtali,sa mi ofere macar pe jumatate din conditiile de acolo,atunci sunt de acord sa se faca acelasi pret si la noi.

#97
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Am fost între 8 și 15 octombrie în Göynük, lângă Kemer. Din 7 zile am prins 4 cât de cât frumoase. Am stat la hotelul La Mer Art (diferit de La Mer, dar în cadrul aceluiași lanț), cu condiții și preț de 2-3 stele, dar marcat cu 5. Mochetă murdară în cameră, totul avea un aer vechi, doar baia fiind renovată recent. Mâncarea a fost însă bună și foarte diversificată. Singurul lucru cu adevărat interesant a fost urcarea pe muntele Tahtalî, dar din păcate am prins ceva nori și am văzut priveliștea pe sfert.

Nu aș recomanda nici hotelul și nici zona. Nu am fost chiar dezamăgit, dar nici încântat. Pentru mine a fost o experiență și atât, aș reveni în zonă doar pentru a urca din nou pe munte, dar într-o zi perfect senină.

#98
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XWO0aC58uvo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#99
kalualemonade

kalualemonade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.10.2009
Buna ziua
Anul asta voi pleca in Kemer la hotel Amara Dolce Vita Tekirova
A mai fost cineva aici ?
Este OK hotelul ? Sau e foarte vechi si decrepit ?
Prea multe informatii nu am gasit despre hotel decat pe tripadvisor dar daca nu sunt informatii date de romanii parca nu prea am incredere
Mergem cu niste prieteni care vor hotelu asta , dar nu stiu nu prea m-as duce asa fara sa citesc un review scris de conationalii mei
Multumesc mult http://forum.softped...isstogether.gif

#100
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postkalualemonade, on 21st March 2012, 15:43, said:

Buna ziua
Anul asta voi pleca in Kemer la hotel Amara Dolce Vita Tekirova
A mai fost cineva aici ?
Este OK hotelul ? Sau e foarte vechi si decrepit ?
Prea multe informatii nu am gasit despre hotel decat pe tripadvisor dar daca nu sunt informatii date de romanii parca nu prea am incredere
Mergem cu niste prieteni care vor hotelu asta , dar nu stiu nu prea m-as duce asa fara sa citesc un review scris de conationalii mei
Multumesc mult http://forum.softped...isstogether.gif
E un hotel super,du te linistit,dar cel mai bine este sa l intrebi pe Rott.Vacanta placuta

#101
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postkalualemonade, on 21st March 2012, 15:43, said:

Buna ziua
Anul asta voi pleca in Kemer la hotel Amara Dolce Vita Tekirova
A mai fost cineva aici ?
Este OK hotelul ? Sau e foarte vechi si decrepit ?
Prea multe informatii nu am gasit despre hotel decat pe tripadvisor dar daca nu sunt informatii date de romanii parca nu prea am incredere
Mergem cu niste prieteni care vor hotelu asta , dar nu stiu nu prea m-as duce asa fara sa citesc un review scris de conationalii mei
Multumesc mult http://forum.softped...isstogether.gif

Salut,
Cauta mai bine pe net si o sa gasesti si informatii puse de romani. Stai linistiti ca hotelul e ok. Distractie maxima si atentie la greutate. :)

#102
ginette

ginette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.04.2010

View Postsoftyty, on 22nd March 2012, 14:55, said:

Salut,
Cauta mai bine pe net si o sa gasesti si informatii puse de romani. Stai linistiti ca hotelul e ok. Distractie maxima si atentie la greutate. :)
Distractia la Amara dolce vita este destul de slabuta(comparativ cu lantul Rixos),in rest e ok.Daca vrei liniste vei avea din plin

#103
kalualemonade

kalualemonade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.10.2009

View Postginette, on 22nd March 2012, 16:56, said:

Distractia la Amara dolce vita este destul de slabuta(comparativ cu lantul Rixos),in rest e ok.Daca vrei liniste vei avea din plin
Buna multumesc mult pentru raspunsuri
La rixos nu am fost pina acum asa ca nu stiu cum e cu distractia acolo
Am fost in schimb la Cornelia Diamond, Susesi  ( in Belek )si Vogue Avantgarde (kemer ) daca ai putea  sa faci o comaratie cu cornelia sau susesi ca si  distractie ar fi minunat
Dintre cele trei mentionate cel mai animat este de departe Susesi urmat de Cornelia si Vogue
La Vogue am avut un noroc chior am fost 2 familii cu copii si am platit camere in hotel cu vedere la gradina si ne-au cazat intr-o viluta mica de 4 camere fiecare camera dubla cu baia ei + living maaare si bucatarie ( care nu stiu la ce ne-ar fi folosit la all inclusiv ) ,iar ca bonus am avut in curtea vilei o piscina . Ziua cand era caldura de ne topeam si fugea toata lumea in camere noi stateam in curtea vilei la umbra copacilor si ne balaceam , asa ca i-am iertat pentru distractia mai slabuta.
Hotelul in sine vogue adica este ok nou , luxos in spatele lui se vede un munte impadurit iar in kemer parca nu este asa cald ca in belek .
ziua la piscina aveau echipa de animatie care facea treaba buna in schimb seara dupa sepctacolul din amfiteatru nu prea era mai nimic, adica puteai sta la un bar-erau destule-insa muzica asa mai soft in surdina  . La cornelia seara ai orchestra care canta live la piscina si se poate dansa este ok nu mai zic de susesi care are mereu seara petreceri cu dans , aici , la vogue adica seara era asa mai de tataie , sa nu ne zdruncinam sa ne odihnim.

#104
mita2008

mita2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.04.2008
O mare rugaminte: va rog sa-mi spuneti daca pentru un sejur incepand cu 20 septembrie pot alege zona Kemer sau sa merge pe Lara/Belek. Cum este apa in piscine ? Cum se simte temperatura ziua si seara? Este ziua de plaja mult prea mica avand in vedere ca soarele apune prea repede, asta datorita si muntelui din zona? Cam pe la ce ora dispar soarele la sfarsit de septembrie in Kemer?

Multumesc anticipat.

Edited by mita2008, 24 March 2012 - 11:00.


#105
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmita2008, on 24th March 2012, 10:59, said:

O mare rugaminte: va rog sa-mi spuneti daca pentru un sejur incepand cu 20 septembrie pot alege zona Kemer sau sa merge pe Lara/Belek. Cum este apa in piscine ? Cum se simte temperatura ziua si seara? Este ziua de plaja mult prea mica avand in vedere ca soarele apune prea repede, asta datorita si muntelui din zona? Cam pe la ce ora dispar soarele la sfarsit de septembrie in Kemer?

Multumesc anticipat.
la sfirsitul lui septembrie la ora 16.20 ii spui la revedere soarelui in zona kemer, apa e foarte calda si in piscina si in mare

Edited by rottweiler2007, 24 March 2012 - 12:07.


#106
kalualemonade

kalualemonade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.10.2009

View Postrottweiler2007, on 24th March 2012, 12:06, said:

la sfirsitul lui septembrie la ora 16.20 ii spui la revedere soarelui in zona kemer, apa e foarte calda si in piscina si in mare
Rott pe la ce ora raminem fara soare la inceputul lui septembrie in kemer ?
Noi planuim sa plecam de pe doi pe noua septembrie anul asta in Kemer.
Daca ii spunem adio soarelui pe la 16:30 nu am facut nici o branza , mai bine stam acasa si mergem la plimbare in parc

#107
aur1269

aur1269

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.04.2012

View Postkoder, on 13th January 2011, 00:59, said:

Probabil ca La Mer ar fi o alegere mai buna daca este sa il comparam cu Greenwood. (cel putin pe partea de mancare), distractie si atmosfera per total. Pe forum din cate tin minte parerile erau anul trecut in favoarea hotelului La Mer.

Incearca sa iei in calcul si AKKA Alinda.(un hotel destul de fain) cu lume care se distreaza, camere bune spatioase si curat.
Puteti sa-mi spuneti mai multe despre hotelul Akka Alinda?Mergem in iulie acolo si vrem o impresie.Multumesc!

#108
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

View Postkalualemonade, on 25th March 2012, 12:31, said:

Rott pe la ce ora raminem fara soare la inceputul lui septembrie in kemer ?
Noi planuim sa plecam de pe doi pe noua septembrie anul asta in Kemer.
Daca ii spunem adio soarelui pe la 16:30 nu am facut nici o branza , mai bine stam acasa si mergem la plimbare in parc

Asa este, pe la 16-17 nu mai ai soare insa panorama pe care o ai din apa cu muntii in spatele plajei merita sa alegi Kemer in comparatie cu alte locatii. In compensatie apa este perfecta pt balaceala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate