Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Kemer

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#1
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009
Pentru a simplifica cautarile colegilor nostrii,propun deschiderea acestui subiect

Pt cei care au fost la hotel LA MER va rog sa mi spuneti impresiile voastre poate si ceva fotografii.Rezervarea am facut o pt luna Sept si astept cu nerabdare vara.O zi buna.

Edited by me_and_myself, 26 February 2010 - 01:46.


#2
razvan19771985

razvan19771985

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.02.2010
ma intereseza amanunte despre hotel fantasia de lux kemer.va multumesc

#3
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Hotelul e fainutz are multa vegetatie si se mananca destul de bine.Singura mica problema ar fi pe partea camerelor, ar necesita cateva renovari mai ales ca uneori in camere persista un miros ciudat iar mobilierul nu este nou.

#4
cl71

cl71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.01.2010
Cine a fost la hotel Corynthia Tekirova-Kemer?
plusuri?
minusuri?
Multumesc!

#5
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
+ Vegetatie
+localizare in tekirova/zona este superba ca si peisaj
+animatie
+programul de seara
+ camerele din bungalowuri sunt superbe si o idee mai mari decat camerele din hotel plus ca sunt intr-o oaza de verdeata si poti sa respiri aer super curat/nu sunt atat de galagioase ca in hotel
+muzica live seara
+staff prietenos



-hotelul e ceva mai vechi si merita unele renovari

#6
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

 koder, on 25th February 2010, 23:39, said:

+ Vegetatie
+localizare in tekirova/zona este superba ca si peisaj
+animatie
+programul de seara
+ camerele din bungalowuri sunt superbe si o idee mai mari decat camerele din hotel plus ca sunt intr-o oaza de verdeata si poti sa respiri aer super curat/nu sunt atat de galagioase ca in hotel
+muzica live seara
+staff prietenos



-hotelul e ceva mai vechi si merita unele renovari

buna dimineata
ma bucur ca am vazut mesajul tau ptr ca in proportie de 99% vom merge la corinthia
sa inteleg ca ar trebui sa iau camera la bungalow?la agentii au club room si hotel room.club room=bungalow?
mi-ar fi placut sa gasesc mai multe minusuri ,ptr ca eu vroiam la voiage sorgun in side si sotul meu vrea aici
daca ar fi avut acelasi pret am fi ales voiage dar corinthia e mai ieftin cu vreo 300 euro
multumesc ptr raspuns

#7
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Cemerele de Bungalow-Club Room sunt cum intrii in complexul hotelier pe stanga si nu trebuie sa treci pe la receptie ca sa ajungi la restaurant plaja....Mie unuia mi s-au parut mult mai spatioase si mult mai racoroase. Mi-ar placea sa revin la Corinthia

#8
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007
[quote name='koder' date='27th February 2010, 11:39' post='7869933']
  Buna,am si eu o intrebare daca stie cineva de Arma Resort Hotel,impresii, poze, nu am gasit prea multe pareri despre el,si ma intereseaza pt un concediu pt parinti.Multumesc anticipat

#9
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
corinthia e un hotel bun dar plaja e din amestec pietre-nisip, voyage sorgun are o plaja superba iar hotelul e mult mai nou....eu as merge pe voyage sorgun sau voyage belek

#10
Moshpedia

Moshpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 10.08.2005
Corynthia Tekirova sau Rixos Sungate ? Intreb din punct de vedere al unuia interesat in primul si primul rand de ambient, zona, vegetatie.Probabil ca Rixos e superior la servicii , mancare…insa nu fix pentru asta ne ducem

Poate koder ne spune mai multe  :rolleyes:

#11
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Salutare tuturor si scuze ca de o saptamana nu prea am mai postat

Cred ca daca ar fi sa comparam Corinthia cu Rixos Sungate...primul ar pierde din start competitia.
Verdeata in Kemer este suficienta insa daca e sa vorbim de servicii si oportunitati de a-ti umple timpul, la Sunagte ai mai multe sanse sa nu te plictisesti.

#12
antikuss

antikuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.03.2010

 ancutza75, on 27th February 2010, 08:37, said:

buna dimineata
ma bucur ca am vazut mesajul tau ptr ca in proportie de 99% vom merge la corinthia
sa inteleg ca ar trebui sa iau camera la bungalow?la agentii au club room si hotel room.club room=bungalow?
mi-ar fi placut sa gasesc mai multe minusuri ,ptr ca eu vroiam la voiage sorgun in side si sotul meu vrea aici
daca ar fi avut acelasi pret am fi ales voiage dar corinthia e mai ieftin cu vreo 300 euro
multumesc ptr raspuns
Nu prea ai cum sa compari Corinthia cu Voayage - Cer si pamant. La capitolul plaja nici vorba, nisipul din Side si petrisul din Kemer. Ce tine de hotel la fel Voayage e un hotel select, cu toate ca... singurul minus hotelul e mai tot timpul aglomerat si de cele mai multe ori romanii nu primesc camerele pe care au rezervarile fara scandal sau spaga

#13
iliee

iliee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.10.2006
voyage sorgun are nisip de ala cu praf apoi cu vreo 2,3 metri de apa apar pietre de alea rotunde care se prelungesc 2 merti in apa ca apoi sa urmeze qataroaie de ale vulcanice colturoase intre care se ascund arici de mare.in schimb are 2 pier-uri cu patuturi si de de pe care se poate cobori direct in apa intre pesti colorati .cazarea la bungalow-uri este super intrun parc imens cu pini foarte inalti in care sint insecte de alea care concerteaza toata ziua si pe care nu le-a vazut nimeni.atentie camerele sint de mai multe feluri .exista un corp cu camere mai mici si cu vedere mai nashpa;faceti scandal si o vor schimba.cele mai cool bungalowuri sint alea din zona PRAGA linga piscina de relaxare si alea mai dinspre mare.nu am intrat in mainbulding,dar se pare ca este ok.
ce-l descalifica e restaurantul principal care din cauza inghesuielii are aspect de cantina,cu zumzet si fosnet caracteristic.ospatarii sint in tricou [eu asa categorisesc hotelurile dupa tinuta ospatarilor tricou sau camasa alba] nu fac fata cu strinsu daramite sa mai aduca si o bautura.pentru seara nu mai este o problema deoarece sint a la carte [vreo 7 parca] cu rezervare din aia enervanta telefonica la 9 dimineata cu robotu!!!

hotelul merita ptr 1@ daca prinzi un bungalow mishto
                         2@ apropiere de SIDE ,un orasel minunat cu vestigii romane [teatru,etc] ,circiumioare din alea cu rahat,babic,sugiuc ,balic la tot pasu
                         3@sansa sa prinzi FIRE OF ANATOLIA [ala original] la unu dinteatrele romane de la side sau aspendos [taxi 5 euro 6 persoane]
                         4@ cascada si rafting la manavgat
                         5@ scufundari chiar de la plaja hotelului

Edited by iliee, 25 March 2010 - 19:16.


#14
clau8822

clau8822

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.10.2008
buna ziua! a fost cineva la majesty mirage park resort, din Kemer / Goynuk? cum e cu masa? personalul e ok?

#15
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007

 clau8822, on 26th March 2010, 13:10, said:

buna ziua! a fost cineva la majesty mirage park resort, din Kemer / Goynuk? cum e cu masa? personalul e ok?
Am fost acum 3 ani la Mirage, a fost relativ OK. Se spune ca este de 5* dar in realitate este de max. 4*.
Masa OK, curatenie la fel, personalul era in general OK.

Astea se intamplau acum 3 ani, daca intre timp nu s-a renovat si nu s-a schimbat mobilierul, parerea mea este sa te indrepti catre un alt hotel.

P.S. Nu stiu in ce perioada vrei sa mergi, dar nu face greseala pe care am facut-o noi sa mergem la sf. lui iulie. Este criminal de cald si o umiditate in aer ce nu am vazut in viata mea !! :nonobad:

Edited by cristiany, 26 March 2010 - 14:31.


#16
clau8822

clau8822

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.10.2008

 clau8822, on 26th March 2010, 13:10, said:

buna ziua! a fost cineva la majesty mirage park resort, din Kemer / Goynuk? cum e cu masa? personalul e ok?
multumesc frumos! ma gindeam sa merg la inceputul lui aprilie. acum trebuie sa caut altceva. cristal paraiso verde, eventual?

#17
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009
Revin cu intrebarea despre hotel LA MER-GOYNUK,pt cei care au fost acolo,pareri,impresii,fotografii,plaja cum este,orice parere este binevenita pt noi care vom merge pt prima oara la acest hotel.Recomandarea am primit o de la ROTT,pe care il salut,si sunt sigur ca este un hotel dragut,cu servicii bune,decente si cu multa verdeata cum spunea si KODER,pe care il salut si i multumesc (astept cu nerabdare sa ajung cu telecabina in virful muntelui TAHTALI sau sa calc pe la o pastravarie).Multumiri

#18
adipetrescu

adipetrescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.01.2009

 Jidanu, on 23rd April 2010, 05:51, said:

Revin cu intrebarea despre hotel LA MER-GOYNUK,pt cei care au fost acolo,pareri,impresii,fotografii,plaja cum este,orice parere este binevenita pt noi care vom merge pt prima oara la acest hotel.Recomandarea am primit o de la ROTT,pe care il salut,si sunt sigur ca este un hotel dragut,cu servicii bune,decente si cu multa verdeata cum spunea si KODER,pe care il salut si i multumesc (astept cu nerabdare sa ajung cu telecabina in virful muntelui TAHTALI sau sa calc pe la o pastravarie).Multumiri

Salut,

Am fost anul trecut la hotel LA MER cu masina. Drumul la dus l-am facut cu oprire in Izmir, un oras superb ( am ajuns seara ) si foarte aglomerat. Nu mai stiu la ce hotel m-am cazat deoarece am facut rezervarea pe booking. A doua zi am plecat spre Kemer.
Sa revin la hotelul LaMer.
In ceea ce priveste peisajul este sublim, mare cu munte, apa este foarte limpede si calda, personalul este ok, mancarea la fel. Singurul lucru mai rau este acela ca sunt foarte multi rusi si unii dintre ei sunt cam obraznici ( trebuie sa-i ignori ).

Anul acesta tot acolo merg, la inceputul lunii Septembrie ( inca nu am luat bilete ), tot cu masina, dar fara oprire ( suntem 3 soferi ).
Pentru alte informatii ma puteti contacta si la adresa de mail: [email protected].

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate