Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 

Google nu imi mai indexeaza paginile

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
13 răspunsuri în acest subiect

#1
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 25.11.2009
Am observat cum ca de 3 zile...crawlerele google ma viziteaza din 2 in 2 ore dar nici un link indexat mi-a ramas la 3940 de link-uri si acolo s-a blocat desi am cateva zeci de mii,fac mereu update la sitemap,totul este cum ar trebui sa fie...oare m-a uitat google...oare i s-a acrit de situl meu:P,putin ajutor va rog.

Editat de DarkAngelBv, 02 februarie 2010 - 15:36.
Titlul trebuie sa fie sugestiv.


#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008
Nimeni nu poate sa iti dea un raspuns exact asupra la asta, in cel mai bun caz dat cu presupusu.

Ai cont de webmaster tools, cum sta treaba pe acolo?

#3
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.505
  • Înscris: 13.09.2009
Nu este obligatoriu sa te si indexeze,mai nou fac print-uri pentru "Google Nori" unde peste zeci de ani se pot vedea portiuni din site-ul tau trecut la istorie.

#4
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 25.11.2009

View Postoauzor, on 2nd February 2010, 01:47, said:

Nimeni nu poate sa iti dea un raspuns exact asupra la asta, in cel mai bun caz dat cu presupusu.

Ai cont de webmaster tools, cum sta treaba pe acolo?

Da bineinteles ca am si treaba sta cam asa:

URL-uri trimise: 25.320 Adrese URL indexate: 3.946

Si de 3 zile la URL-uri trimise creste bineinteles pt ca situl se updateaza insa la Adrese URL indexate ramane acelasi numar 3.946, pur si simplu nu mai urca...sa fie o stagnare a sitului sau o ezitare a motorului google...sau sa ma ignore total..dar nu prea cred atat timp cat ma viziteaza cu crawlerele din 2 in 2 ore..

#5
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostHeader, on 2nd February 2010, 01:51, said:

Nu este obligatoriu sa te si indexeze,mai nou fac print-uri pentru "Google Nori" unde peste zeci de ani se pot vedea portiuni din site-ul tau trecut la istorie.
WTF is google nori? :mellow:

@ AionMania: Stai calm, nu te agita ca nu uita google de tine :lol: . Ai modificat vreun plugin pentru meta data sau ceva de genul?

#6
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 25.11.2009

View Postoauzor, on 2nd February 2010, 02:02, said:

WTF is google nori? :mellow:

@ AionMania: Stai calm, nu te agita ca nu uita google de tine :lol: . Ai modificat vreun plugin pentru meta data sau ceva de genul?

Cei drept am modificat putin meta keywords si meta description...e posibil sa fie din cauza asta oare???si sa dureze putin?

#7
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.505
  • Înscris: 13.09.2009

View Postoauzor, on 2nd February 2010, 02:02, said:

WTF is google nori?

off topic
Noul proiect google nori,de fapt un mega proiect,vor sa pastreze cate ceva din toate siteuri-le lumii sute si chiar mii de ani chiar, arhiva e fara limita de timp,este imens de mare si mai cuprinde proiectul si altele care sunt de viitor.
Alegi anul si navighezi 3D prin site-uri,filme,muzica,poti ascunde online fisiere in siguranta fara sa le pui parola,cu 5 dolari ai 20 GB spatiu pe 5 ani sa sochezi acolo ce vrei etc,uimitor chiar plus alte sute de surprize care inca sunt confidentiale.

Editat de Header, 02 februarie 2010 - 03:00.


#8
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostAionMania, on 2nd February 2010, 02:12, said:

Cei drept am modificat putin meta keywords si meta description...e posibil sa fie din cauza asta oare???si sa dureze putin?

Probabil modifica meta la paginile actuale mai intai, si dupa indexeaza altele, oricum stai calm, cat timp te viziteaza e bine

View PostHeader, on 2nd February 2010, 02:41, said:

off topic
Noul proiect google nori,de fapt un mega proiect,vor sa pastreze cate ceva din toate siteuri-le lumii sute si chiar mii de ani chiar, arhiva e fara limita de timp,este imens de mare si mai cuprinde proiectul si altele care sunt de viitor.
Alegi anul si navighezi 3D prin site-uri,filme,muzica,poti ascunde online fisiere in siguranta fara sa le pui parola,cu 5 dolari ai 20 GB spatiu pe 5 ani sa sochezi acolo ce vrei etc,uimitor chiar plus alte sute de surprize care inca sunt confidentiale.

Multzam :rolleyes:

#9
Saurian

Saurian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.280
  • Înscris: 02.09.2008
Am și eu probleme cu google ( recunosc că e prima oară când fac chestii de genul ăsta așa că fiți blânzi cu mine :) ). Am făcut un site și nu știu cum să fac să apară pe google. Am pus crawlere și sitemap și la statistici cu crawlere îmi apare că e vizitat dar încă nimic când scriu adresa site-ului pe google. Parcă nu ar exista pagina. Am vreo două săptămâni de când lucrurile sunt așa. Trebuie să mai aștept până când e indexat site-ul sau sunt ceva probleme? Mulțumesc anticipat!

#10
wiizard

wiizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 13.02.2009

View PostSaurian, on 5th February 2010, 23:52, said:

Am și eu probleme cu google ( recunosc că e prima oară când fac chestii de genul ăsta așa că fiți blânzi cu mine :) ). Am făcut un site și nu știu cum să fac să apară pe google. Am pus crawlere și sitemap și la statistici cu crawlere îmi apare că e vizitat dar încă nimic când scriu adresa site-ului pe google. Parcă nu ar exista pagina. Am vreo două săptămâni de când lucrurile sunt așa. Trebuie să mai aștept până când e indexat site-ul sau sunt ceva probleme? Mulțumesc anticipat!

Poate domeniul este banat.

ps: ca sa vezi cate si care pagini sunt indexate introdu' in casuta de cautare "site:numesite.com" (fara ghilimele).

#11
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 25.11.2009

View PostSaurian, on 5th February 2010, 22:52, said:

Am și eu probleme cu google ( recunosc că e prima oară când fac chestii de genul ăsta așa că fiți blânzi cu mine :) ). Am făcut un site și nu știu cum să fac să apară pe google. Am pus crawlere și sitemap și la statistici cu crawlere îmi apare că e vizitat dar încă nimic când scriu adresa site-ului pe google. Parcă nu ar exista pagina. Am vreo două săptămâni de când lucrurile sunt așa. Trebuie să mai aștept până când e indexat site-ul sau sunt ceva probleme? Mulțumesc anticipat!

Sitemap-ul este updatat zilnic???Daca urci informatie pe site zilnic updateaza-ti sitemap-ul... si deasemeni in webmaster tool dai submit sitmap de fiecare data

#12
Saurian

Saurian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.280
  • Înscris: 02.09.2008

View Postwiizard, on 6th February 2010, 00:39, said:

Poate domeniul este banat.

ps: ca sa vezi cate si care pagini sunt indexate introdu' in casuta de cautare "site:numesite.com" (fara ghilimele).

alte site-uri pe respectivul domeniu le vede google așa că nu cred că e banat

când te referi la căsuța de căutare te referi la cea de la pagina: www.google.ro? Dacă da atunci nu merge nimic ( nu vede nimic ).

View PostAionMania, on 6th February 2010, 01:16, said:

Sitemap-ul este updatat zilnic???Daca urci informatie pe site zilnic updateaza-ti sitemap-ul... si deasemeni in webmaster tool dai submit sitmap de fiecare data

Urc informație pe site dar nu văd de ce trebuie să îmi fie updatat sitemap-ul zilnic deoarece sunt aceleași pagini ( nu adaug pagini în site ci eventual le modific ). Am retrimis acum sitemap-ul dar url indexat e 0. Trimit și două print screen că poate știți mai bine care e faza.

Fișiere atașate



#13
AionMania

AionMania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 25.11.2009

View PostSaurian, on 6th February 2010, 08:41, said:

alte site-uri pe respectivul domeniu le vede google așa că nu cred că e banat

când te referi la căsuța de căutare te referi la cea de la pagina: www.google.ro? Dacă da atunci nu merge nimic ( nu vede nimic ).



Urc informație pe site dar nu văd de ce trebuie să îmi fie updatat sitemap-ul zilnic deoarece sunt aceleași pagini ( nu adaug pagini în site ci eventual le modific ). Am retrimis acum sitemap-ul dar url indexat e 0. Trimit și două print screen că poate știți mai bine care e faza.

1 la mana tu folosesti un domeniu free de la heliohost...asta ar fi un motiv pentru care google te viziteaza mai greu...poate va mai dura o saptamana doua pana sa intri in normal cu indexarea...poate chiar mai mult.

2.tu nu ai decat 13 link-uri pe site...la ce te astepti???peste vre-o 3 luni ne scrii cum decurge treaba...pana atunci spor ca nici nu vei avea rezultate laudabile...ceea ce vreau sa spun este ca nimic nu se face peste noapte.

View PostAionMania, on 6th February 2010, 11:00, said:

1 la mana tu folosesti un domeniu free de la heliohost...asta ar fi un motiv pentru care google te viziteaza mai greu...poate va mai dura o saptamana doua pana sa intri in normal cu indexarea...poate chiar mai mult.

2.tu nu ai decat 13 link-uri pe site...la ce te astepti???peste vre-o 3 luni ne scrii cum decurge treaba...pana atunci spor ca nici nu vei avea rezultate laudabile...ceea ce vreau sa spun este ca nimic nu se face peste noapte.

M-am uitat acum si pe site si...man ce vrei tu de fapt?Sa rupi motorul google in doua si sa ajungi pe primele locuri la un anumit key???

Optimizarea on page e la pamant...of of of...daca vrei sa ai succes investeste 200 de euro si fa0ti o pagina cum trebuie platind un webdesigner si iti cumperi un domeniu...sfatul meu,altfel sansele sunt practic nule.

Foarte mult conteaza nisa pe care mergi nisa ta e buna biserica,crdinta etc...dar ca sa ai un succes mai mare mult mai mare trebuie sa investesti si niste banuti nu doar suflet in ceea ce faci.
Amin.

#14
Saurian

Saurian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.280
  • Înscris: 02.09.2008

View PostAionMania, on 6th February 2010, 11:06, said:

1 la mana tu folosesti un domeniu free de la heliohost...asta ar fi un motiv pentru care google te viziteaza mai greu...poate va mai dura o saptamana doua pana sa intri in normal cu indexarea...poate chiar mai mult.

2.tu nu ai decat 13 link-uri pe site...la ce te astepti???peste vre-o 3 luni ne scrii cum decurge treaba...pana atunci spor ca nici nu vei avea rezultate laudabile...ceea ce vreau sa spun este ca nimic nu se face peste noapte.



M-am uitat acum si pe site si...man ce vrei tu de fapt?Sa rupi motorul google in doua si sa ajungi pe primele locuri la un anumit key???

Optimizarea on page e la pamant...of of of...daca vrei sa ai succes investeste 200 de euro si fa0ti o pagina cum trebuie platind un webdesigner si iti cumperi un domeniu...sfatul meu,altfel sansele sunt practic nule.

Foarte mult conteaza nisa pe care mergi nisa ta e buna biserica,crdinta etc...dar ca sa ai un succes mai mare mult mai mare trebuie sa investesti si niste banuti nu doar suflet in ceea ce faci.
Amin.

Nu îmi trebuie să ajungă primul pe pagină site-ul meu ci tot ce vreau e ca în cazul în care scriu în căutare ( la google ) adresa site-ului să îmi apară ( nu cum spune acum că nu există nimic ). Să explic și din ce cauză: preotul cu care lucrez să fac site-ul nu le are cu internetul și când îi spun adresa respectivul om scrie la căutare la google ( nu trebuie criticat omul deoarece e mai în vârstă și nu are timp de pierdut pe net ). Eu i-am propus să fac un site pe care să-l viziteze în general cei din parohia din care fac parte așa încât nu trebuie să fie primul între n-site-uri ( doar că în cazul în care unii oameni fac aceeași chestie să scrie în google numele site-ului în loc să o facă sus la browser să poată găsi pagina ). Știu că e varză site-ul... chestia e că dacă încep să fac cum vreau nu-l mai termin așa că prefer ca la început să fie mai simpluț și apoi tot să-l modific până va ieși cum trebuie... În fine, mulțumesc de răspunsuri (asta doream să știu și eu ... dacă e ceva normal să îmi ia atâta timp ). :)

Editat de Saurian, 06 februarie 2010 - 11:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate