Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#6823
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009
Multumesc pt sfat paxdedi. Eu sunt repsonsabil de cont, deci va fi usor sa discut cu ei.

Edited by catalin0303, 14 May 2014 - 17:32.


#6824
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Numerele prepay nu au titular. Inca. Deci, da.

#6825
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View Postcatalin0303, on 14 mai 2014 - 17:29, said:

Multumesc pt sfat paxdedi. Eu sunt repsonsabil de cont, deci va fi usor sa discut cu ei.

Nu e vorba de tine, tu ca persoana juridica in cadrul Vodafone ai un responsabil de cont(asa ii zice) care se ocupa de contul tau de client.

Nu-l poti rezilia mergand in magazinele vodafone.

Tu nu poti fi decat administratorul firmei sau imputernicit in relatia cu vodafone. Ca doar nu lucrezi si la vodafone si iti administrezi singur contul?Posted Image

Edited by paxdedi, 14 May 2014 - 18:01.


#6826
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Eu stau cam asa :) .Pe 15 mi se reseteaza traficul si pe 1 minutele.

Optim 2.

Eu stau cam asa :) .Pe 15 mi se reseteaza traficul si pe 1 minutele.

Optim 2.

#6827
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@ZIGZAG20 astepti ziua de manie ca, copiii craciunul :P

#6828
albertin

albertin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 11.08.2007

View Postcatalin0303, on 14 mai 2014 - 14:29, said:

Se pare ca numerele pe firma nu se porteaza asa simplu. Cel putin asa am inteles. Voi incerca sa il trec pe cartela Vodafone. A mai facut cineva procedura asta?
Eu am avut in Cosmote abonamentul pe firma vreo 12 numere cand a expirat perioada contractuala am facut cere de trecere a numerelor pe prepay in cosmote.Nu au comentat ca nu se poate apoi am mers cu ele pe prepay pana am prins oferta la RDS.Am facut portarea fara probleme.
In principiu ceri trecerea pe prepay apoi te portezi in RDS

#6829
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Cum se poate activa roaming national daca bag cartela intr un tel mai vechi care nu are 3g nu are semnal este vb despre ab vechi familia parca.

#6830
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014

View PostAxelRo, on 14 mai 2014 - 16:28, said:

@Digi Helper
Am doua numere de vodafone pe un abonament care expira putin peste o luna,ambele fiind pe numele meu. Le trec pe prepay la sfarsitul contractului !
Cu cele doua numere pot migra la Digi la un abonament Optim x, dar pe numele unui membru din familie care este titular de contract la Digi tv/net/fix/iptv  ?
Multumesc

Da se poate.

View Postmarius_megane, on 14 mai 2014 - 22:01, said:

Cum se poate activa roaming national daca bag cartela intr un tel mai vechi care nu are 3g nu are semnal este vb despre ab vechi familia parca.

In cazul in care nu e deja activat roaming national pe acel sim, sa suni la departamentul Digi Mobil la 031.400.7777 sau *777 de pe un digi mobil de luni pana duminica intre 7 - 23.
Recomandarea mea e sa iti achizitionezi telefon compatibil 3g, reteaua RDS fiind exclusiv 3g (2100 si 900 MHz).

#6831
ionyde

ionyde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 03.06.2007
Un prieten si-a facut ieri Digi Nelimitat si avea direct activat roamingul ca-i aparea cateodata Digi MobilR pe telefon dar pe contul online aparea ca nu e activat si dadea eroare daca incerca sa dea Activare

#6832
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007
In digicare este vorba de roaming international.

#6833
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
SIM-urile noi de voce vor avea pre-activat Roamingul National.
Si intr-adevar, in DigiCare se face referire la Roaming International.

#6834
puzzlewood

puzzlewood

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 05.01.2007
Am un telefon digimobil (cu cartela roz) primit gratuit de la rds acum vreo 4-5 ani, insa nu functioneaza romingul national. Am testat cartela si pe alt telefon, insa tot nu se conecteaza pe reteaua vodafone. Se poate activa cumva?
Daca imi fac un abonament nou optim 2, e vreo perioada minima contractual pt care sunt obligat sa pastrez abonamentul?

#6835
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
poti faci contract pt DO2 pe 1 sau 2 ani.

#6836
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014

View Postpuzzlewood, on 15 mai 2014 - 09:17, said:

Am un telefon digimobil (cu cartela roz) primit gratuit de la rds acum vreo 4-5 ani, insa nu functioneaza romingul national. Am testat cartela si pe alt telefon, insa tot nu se conecteaza pe reteaua vodafone. Se poate activa cumva?
Daca imi fac un abonament nou optim 2, e vreo perioada minima contractual pt care sunt obligat sa pastrez abonamentul?

Trebuie sa suni la departamentul Digi Mobil la numerele 031.400.7777 sau *777 din Digi Mobil si in cazul in care se poate activa telefonic, se va activa. Daca va fi nevoie sa schimbi cartela, ti se va spune telefonic.
Perioada minia contractuala va fi 12 sau 24 de luni.
Poti modifica abonamentul prin apel in callcenter / USSD (apeland de pe telefon *111# sau din Digi Care de la TAB-ul oferte noi.
Daca modifici abonamentul prin cele 3 metode mentionate mai sus, ai posibilitatea sa revii la vechiul abonament in maxim 14 zile de le modificare.

#6837
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdarklordsith, on 14 mai 2014 - 17:31, said:

Numerele prepay nu au titular. Inca. Deci, da.
Aici nu as fi 100% de acord cu afirmatia.
Orice prepay cumparat din magazinele lor, ca din alta parte nu le gasesti(or fi fiind, dar nu stiu unde), se cumpara cu actul de identitate, si inca nu din zilele astea ci si anul trecut era asa.
In plus, iti apare in aplicatie digicare, pe numele tau, ca ai si serviciul prepay.
Ce faci mai departe cu cartela? Asta e alta mancare de peste.

Spor!

#6838
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Nu ma refeream la Digi Prepay, ci la prepay de la ceilalti operatori.

#6839
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Parca a dat guvernul ceva lege si orice cartela PrePay o poti cumpara doar cu bulentinul.

#6840
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
E doar in proiect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate