Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Prima Vizita si Hoteluri in Paris !

- - - - -
  • Please log in to reply
1844 replies to this topic

#1315
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Ar mai fi ceva la care "nu ma duce capu' deloc": in 16 ian. este ziua unei persoane din grup. Este o femeie singura, face 43 ani, este foarte pretentioasa, dar cu buget limitat (la aceasta chestie accept zambetele ironice, dar nu cometariile pentru ca le-am facut eu pe toate :) ). As vrea sa introduc in program ceva special si nu stiu ce. Pe seara vrem sa urcam in turn (desi asta e o chestie flexibila pentru ca depindem de vreme), dar ce anume? Help me !!!  Mentionez ca nu este o zi acoperita de PMP, asa ca ne putem adapta.

#1316
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010

View PostLizicat, on 20 octombrie 2012 - 18:02, said:

Chiar asa, cei care ati fost in grup mai maricel, care au fost problemele datorate strict numarului de persoane?

Fiecare vrea altceva si mereu vor sa schimbe programul care fusese stabilit . Daca ii imparti sa faca fiecare ce vrea , se simt neglijati . Apoi multe pretentii , dar cu buzunarul gol .

View PostLizicat, on 20 octombrie 2012 - 21:10, said:

As vrea sa introduc in program ceva special si nu stiu ce. Pe seara vrem sa urcam in turn (desi asta e o chestie flexibila pentru ca depindem de vreme), dar ce anume? Help me !!!  Mentionez ca nu este o zi acoperita de PMP, asa ca ne putem adapta.

Moulin Rouge ( > 90 euro) sau opera Garnier ... daca e amatoare de asa ceva . Parisul nu duce lipsa de spectacole . In orice caz sa iasa din tiparul vazut Luvru , pozat , vazut turnu si pozat , plimbat pe bulevard si pozat

Edited by menumorut81, 20 October 2012 - 21:57.


#1317
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007

View Postmenumorut81, on 20 octombrie 2012 - 21:55, said:

Fiecare vrea altceva si mereu vor sa schimbe programul care fusese stabilit . Daca ii imparti sa faca fiecare ce vrea , se simt neglijati . Apoi multe pretentii , dar cu buzunarul gol .



Moulin Rouge ( > 90 euro) sau opera Garnier ... daca e amatoare de asa ceva . Parisul nu duce lipsa de spectacole . In orice caz sa iasa din tiparul vazut Luvru , pozat , vazut turnu si pozat , plimbat pe bulevard si pozat
Stii... eu zic ca sunt un om destul de rabdator. Dar .... cred ca ar fi prea mult pentru mine sa ne stricam toti vacanta pentru niste fleacuri. Personal nu tin sa vad nimic neaparat. Mie imi trebuie Parisul... in sine! E un an greu pentru mine si as dori doar sa ma plimb si sa ma simt bine in compania lor.

Spectacole... nu sunt in ianuarie, sau eu n-am dat inca de ele. Cabaretele sunt prea scumpe pentru bugetul nostru. ...Mai caut sau poate ma ajuta cineva de aici.

#1318
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007

View PostLizicat, on 22 octombrie 2012 - 02:29, said:

Stii... eu zic ca sunt un om destul de rabdator. Dar .... cred ca ar fi prea mult pentru mine sa ne stricam toti vacanta pentru niste fleacuri. Personal nu tin sa vad nimic neaparat. Mie imi trebuie Parisul... in sine! E un an greu pentru mine si as dori doar sa ma plimb si sa ma simt bine in compania lor.

Spectacole... nu sunt in ianuarie, sau eu n-am dat inca de ele. Cabaretele sunt prea scumpe pentru bugetul nostru. ...Mai caut sau poate ma ajuta cineva de aici.

Nu promit ajutor, ci – dupa cum vedeti mai jos – chiar va sustin intentia. Problema este ca dumneavoastra cautati idei fara a oferi suficiente date despre persoana sarbatorita. Spuneti-ne cat mai multe despre colega de grup, am convingerea ca o cunoasteti daca mergeti impreuna in vacanta de iarna.

Si cu Paris MuseumPass si fara, ceea ce am selectat eu azi-dimineata pentru a va dovedi ca exista variante de petrecere a unei seri deosebite cu fonduri limitate nu v-ar afecta programul deja stabilit. Sunt cateva spectacole (dupa ora 19:00), unele in 15 ianuarie, altele in 16. Daca va limitati strict la spectacol.

De ce 15? Pentru ca mie imi plac surprizele “anuntate”. Pentru ca ati putea incepe dupa-amiaza cu o plimbare + gustare pe Rue Poncelet, poate Musee Jacquemart-Andre, si ati putea incheia ziua cu un concert la Salle Pleyel. Evident ca ceilalti patru vor plati fiecare cate 5-6€ pentru biletul sarbatoritei si, noaptea, dupa spectacol, i-ati putea spune ca acesta este cadoul de la Paris pentru ziua de maine.

V-am cerut detalii: asta inseamna ca as indrazni sa va mai dau o idee-doua.
(Aici as fi vrut sa gasiti un fisier. Cum tot nu stiu sa atasez in acest raspuns un fisier, il gasiti in mesajul urmator.)

Attached File  15_16jan.JPG   78.37K   33 downloads

#1319
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Multumesc pentru efortul de a cauta.
Multumesc pentru intentia de a ma ajuta.

Colega de grup este prietena mea cea mai cea. Implineste 43 ani, este inginer, necasatorita. Ii place moda si muzica care apare maine, desi poarta cam prea mult negru dupa gustul meu. Ordonata si logica, stie sa intuiasca calea catre orice. Adepta unghiurilor si nu a curbelor. Incepand cu desenul de pe o perna, forma sticlei de parfum etc. Abia dupa 30 ani a simtit ca o casa veche poate prezenta interes. Nu i s-ar potrivi muzica clasica sau baletul. Ca multi dintre noi, nu stie prea multe despre arta, dar recunoaste instinctiv calitatea si bunul gust. Umor exacerbat. Se face placuta din primul moment si rar dezamageste. Totusi... prea prentetioasa ca sa-i fie bine. Conteaza daca mai adaug ca e frumoasa, inalta si slaba? Posted Image
... Am recitit ce-am scris... am descris-o ca pe o scorpie? Nu e!!! Pe bune!!!

Inca ceva: Ar trebui sa fie ceva care sa o implice, nu sa fie doar spectator, desi o parada moda cred ca i-ar merge la suflet. ...

Edited by Lizicat, 22 October 2012 - 22:28.


#1320
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007
Pentru cei ce ajungeti in Paris, tin sa va avertizez iar : ATENTIE UNDE MANCATI SI CE ANUME MANCATI !

O alta ancheta in culisele restaurantelor, barurilor, fast-food-urilor  ( click pe titlu ) ---> Ce este in farfuria voastra ?

#1321
misuf

misuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 10.10.2011
Deplasarea in Belgia , de saptamana viitoare , va cuprinde si un sfarsit de saptamana. Bun prilej de a face o vizita la Paris. Fiind din scurt ,nu am putut sa ma orientez asupra unor promotii la tren: TGV are promotii pentru 2 persoane la pret de una, iar Thalys are promotii de 22euro pe traiect ,de persoana ,cu conditia achizitionarii biletelor cu 3 luni in avans.
Aadar ,voi putea ajunge in Paris in jurul orei 9 cu Thalys ,la Nord si plecarea duminica dupa ora 20.00.
Cazarea prin booking la un hotel ,prin Montparnase si intrarea dupa ora 14.00.
Puteti sa ma ajutati cu cateva recomandari asupra unor trasee si timpii necesari in aceste 2 zile? Doresc sa mai vizitez , nu doar sa bifez locuri doar pentru poze. Notre Dame si imprejurimi, Turnul Eiffel poate pana la etajul 2, caci biletele online sunt epuizate , Arcul de triumf , Louvre cateva ore, Montmartre si basilica). Pentru transport este bun Paris Visite de 2 zile ?

Va multumesc pentru ajutor si intelegere.


#1322
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007

View PostLizicat, on 22 octombrie 2012 - 22:20, said:

Multumesc pentru efortul de a cauta.
Multumesc pentru intentia de a ma ajuta.

Colega de grup este prietena mea cea mai cea. Implineste 43 ani, este inginer, necasatorita. Ii place moda si muzica care apare maine, desi poarta cam prea mult negru dupa gustul meu. Ordonata si logica, stie sa intuiasca calea catre orice. Adepta unghiurilor si nu a curbelor. Incepand cu desenul de pe o perna, forma sticlei de parfum etc. Abia dupa 30 ani a simtit ca o casa veche poate prezenta interes. Nu i s-ar potrivi muzica clasica sau baletul. Ca multi dintre noi, nu stie prea multe despre arta, dar recunoaste instinctiv calitatea si bunul gust. Umor exacerbat. Se face placuta din primul moment si rar dezamageste. Totusi... prea prentetioasa ca sa-i fie bine. Conteaza daca mai adaug ca e frumoasa, inalta si slaba? Posted Image
... Am recitit ce-am scris... am descris-o ca pe o scorpie? Nu e!!! Pe bune!!!

Inca ceva: Ar trebui sa fie ceva care sa o implice, nu sa fie doar spectator, desi o parada moda cred ca i-ar merge la suflet. ...
Promisiunea mea nu se lasa influentata de mesajul-stire postat de <pirpy>. O masa, oricum ar fi va trebuie o masa pentru o sarbatoare. Si ziua prietenei dumneavoastra este o sarbatoare!


Daca ati spus moda, atunci nu va ramane decat sa organizati pentru prietena dumneavoastra o plimbare de cateva ore prin magazine. Desi, in conditiile date, i-ar lipsi implicarea, tot spectatoare ar fi. Asta deoarece, din ce am gasit – haute couture 21.01, pret a porter 26.02 –  varianta “parada modei” pica. As ramane la magazine, cu urmatoarele 3 completari (sa stiti ca nu se exclud reciproc!), in functie de ceas. Veti vedea cum magazinele si 1-2 dintre “opririle” propuse va vor ocupa o zi intreaga. Laduree pe Rue Royale, pe stanga cum mergeti dinspre Madeleine spre Concorde, pentru dulcegarii. L’Ecume Saint-Honore, huitrerie, la cateva sute de metri de Place Vendome (intrati fara nicio retinere, dincolo de galantare veti gasi cateva mese unde puteti gusta nu numai de-ale marii). Bofinger langa Place de la Bastille, pentru decor+mancare+serviciu, nu stiu care ar fi ordinea, dar trebuie sa faceti rezervare. Limitati-va la plats+desserts, este mai mult decat suficient. Cele trei posibile opriri le consider asezate in extremitatile unei posibile zone de magazine.


Si inca doua variante, in ordinea costurilor:

Pentru ca veti fi la Paris in ianuarie, Le Flore en l’Isle. Cum dumneavoastra organizati totul, aranjati programul astfel incat sa ajungeti pe Ile de la Cite in 16 (sau 15). Parasiti aglomeratia de la intrarea in Notre-Dame si plimbati-va spre capatul estic al insulei; cum treceti podul spre Ile Saint-Louis veti gasi Le Flore en l’Isle. As alege-o pentru o ciocolata calda si un grog la ultimele mese dinspre fereastra, pentru ca sarbatorita sa-si savureze ciocolata privind la Notre-Dame.

Au Petit Sud Ouest, pe Avenue de la Bourdonnais (zona Champ de Mars – Ecole Militaire). Trebuie sa va spun de ce va propun acest magazin-restaurant de delicatese, nu-i asa? Foie gras. Pregatit in cele mai nebanuite moduri. Am mai gustat foie gras si in alte locuri, dar aici…Indiferent de ce veti alege, va rog sa va aduceti aminte de foie gras cru au gros sel. Localul este pe modelul L’Ecume Saint-Honore, dar la o alta scara de marime si este bine sa le trimiteti un mesaj cu ora la care veti ajunge la ei pentru a nu avea vreo surpriza neplacuta (noi am vazut cum s-au ocupat toate mesele in jumatate de ora). Duceti-va chiar mai devreme pentru a beneficia cat mai mult de ospitalitatea gazdei, de explicatiile sale. Veti vedea ca Au Petit Sud Ouest va fi cap de lista in viitorul program de vacanta la Paris.


De fapt, asa cum spune si <pirpy>, sunt locuri si locuri. Garantii pentru bucataria Bofinger? Faceti-va timp sa trageti cu coada ochiului la celelalte mese, poate veti vedea figuri cunoscute. Au Petit Sud Ouest: nu au cum sa aplice “formulele” prezentate in reportaj. Le Flore en l’Isle: vorbim despre o ciocolata. Spun, ca si alta data, alegerea este a dumneavoastra!

Edited by o_dor, 05 November 2012 - 09:37.


#1323
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Doamne ce minuni! Merci mult @o_dor! Trebuie sa citesc tot apoi voi dezvolta.

#1324
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009
Salut! Vreau sa plec la Paris impreuna cu prietena pentru 4 nopti prin iulie (perioada ar fi 24-28 iulie, dar nu neaparat aceasta) si ma interesa daca exista undeva, pe vreun site, apartamente ieftine de inchiriat pentru 4 nopti sau ceva hoteluri ieftine. Din ce am cautat pana acum am gasit numai de la 60 de euro in sus/noapte si unele camere chiar cu baie comuna. Se poate sa existe ceva sub acest pret?
Camera nu ma intereseaza in mod deosebit, doar sa aiba un pat si o baie cu dus, nu-mi trebuie televizor, frigider, balcon etc. pentru ca o sa plec dimineata la plimbare si o sa ajung seara tarziu inapoi in camera.
Mentionez ca vreau doar pentru 2 persoane!

Multumesc anticipat!

Edited by terner, 22 December 2012 - 13:32.


#1325
stedan

stedan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 01.09.2009

View Postterner, on 22 decembrie 2012 - 13:31, said:

Salut! Vreau sa plec la Paris impreuna cu prietena pentru 4 nopti prin iulie (perioada ar fi 24-28 iulie, dar nu neaparat aceasta) si ma interesa daca exista undeva, pe vreun site, apartamente ieftine de inchiriat pentru 4 nopti sau ceva hoteluri ieftine. Din ce am cautat pana acum am gasit numai de la 60 de euro in sus/noapte si unele camere chiar cu baie comuna. Se poate sa existe ceva sub acest pret?
Camera nu ma intereseaza in mod deosebit, doar sa aiba un pat si o baie cu dus, nu-mi trebuie televizor, frigider, balcon etc. pentru ca o sa plec dimineata la plimbare si o sa ajung seara tarziu inapoi in camera.
Mentionez ca vreau doar pentru 2 persoane!

Multumesc anticipat!

Da, gasesti si la preturi sub 60 euro/noapte: homelidays.co.uk

#1326
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Daca ai fi citit tot forumul ai fi gasit mai multe recomandari, inclusiv a mea. O mai pun inca o data, doar pentru ca noi ne-am simtit aici foarte bine: www.homelidays.co.uk/paris-18/studio-29993en1.htm. Am platit 300 euro pentru 7 nopti, in septembrie 2010.
Pot reveni cu amanunte, daca esti interesat.

#1327
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009

View PostLizicat, on 29 decembrie 2012 - 18:32, said:

Daca ai fi citit tot forumul ai fi gasit mai multe recomandari, inclusiv a mea. O mai pun inca o data, doar pentru ca noi ne-am simtit aici foarte bine: www.homelidays.co.uk/paris-18/studio-29993en1.htm. Am platit 300 euro pentru 7 nopti, in septembrie 2010.
Pot reveni cu amanunte, daca esti interesat.

The information or the file requested is no longer available or is temporarily unavailable.
Nu mai exista linkul tau.

Intr-adevar, 300 de euro pentru 7 nopti e un pret foarte bun, dar pe mine ma interesau numai 4 nopti. Multam fain!

#1328
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007

View Postterner, on 30 decembrie 2012 - 13:59, said:


The information or the file requested is no longer available or is temporarily unavailable.
Nu mai exista linkul tau.

Intr-adevar, 300 de euro pentru 7 nopti e un pret foarte bun, dar pe mine ma interesau numai 4 nopti. Multam fain!
Uite, are si propriul site: http://cortes300.free.fr

#1329
patricia14

patricia14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.10.2012
Buna,
Help,caut un hotel,pt perioada 22.01-26.01,cu mic dejun,o camera dubla la maxim 200 euro per sejur,stiu ca e cam imposibil,dar eu tot mai sper,avem un buget f mic,vacanta a fost neprevazuta si acum sper sa am noroc.Multumesc!

#1330
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 24.05.2007
Vezi aici http://www.homeliday...htm#AnchorDispo , iese la 200 euro/4 zile ( plus ceva pt.incalzire-incearca sa negociezi ), poate iti convine ( sau mai cauta tu pe acel site....)
Succes.

Edited by caralumba, 11 January 2013 - 08:49.


#1331
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 24.05.2007
L.E. mai incearca si http://www.booking.c...47bd99420c83eX8  sau http://www.booking.c...47bd99420c83eX9 sau http://www.booking.c...7bd99420c83eX16 si gata....nu mai caut....Posted Image

#1332
madalinaa123

madalinaa123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.01.2013
Buna,
Am cumparat bilete de avion pt Paris in perioada 11-14 aprilie. Suntem 2 cupluri. Vrem sa cumparam cazare dar avem mai multe intrebari. Am primit o oferta pt mai multe hoteluri de la o agentie. Am ales 2 dintre ele Glasgow Monceau (avem oferta 270 euro/3 nopti cazare camera dubla standard/mic dejun inclus) (iar pe http://www.booking.com pretul este de 477) si Pavillon Péreire Arc de Triomphe (oferta primita 244 euro/3 nopti cazare camera dubla standard/fara mic dejun)(iar pe http://www.booking.com pretul este de 527)
Nu inteleg de ce sunt preturi atat pe mari pe booking.
Am mai primit o oferta pt un hotel dar pe site am vazut ca sunt mai multe hoteluri si am ales altul mai ieftin Hotel Median Paris Congrès (http://www.medianhot...gres#Facilities) pretul pe site ar fi de 180 e/ 3 nopti fara mic dejun.
Toate sunt in aceeasi zona. Ultimul fiind la periferie din cate imi dau eu seama. Cum este zona? Si hotelurile? Care ar fi cea mai buna alegere sau are cineva o sugestie? De ce ar trebui sa mai tinem cont cand alegem hotelul?
Am incredere in agentia care ne`a dat ofertele...nu stiu cum ar fi sa cumpar direct de pe site de la ultimul hotel sau ce situri de incredere stiti?
Sper sa ma puteti ajuta, as vrea sa cumparam cat mai repede cazarea...intre timp o sa mai citesc pe forum
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate