Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Prima Vizita si Hoteluri in Paris !

- - - - -
  • Please log in to reply
1844 replies to this topic

#1333
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007
Poate cineva mai competent te poate ajuta mai mult, dar, din cele 3 hoteluri pe care le prezinti eu clar as opta pt. Glasgow Monceau.
La banii astia cred ca se poate si mai spre "centru" Posted Image daca mai ceri niste oferte de la agentii.

Succes.

#1334
madalinaa123

madalinaa123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.01.2013
caralumba am mai cerut oferte la inca 2 agentii...si sunt `praf` sa zic asa :) Mi-au dat oferte si pt hoteluri care sunt in afara Parisului. :)
Nu am cumparat pana acum cazare de pe situri. Imi poti recomanda un site?

#1335
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007

 madalinaa123, on 11 ianuarie 2013 - 21:17, said:

Nu am cumparat pana acum cazare de pe situri. Imi poti recomanda un site?
Am trimis PM.

#1336
patricia14

patricia14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.10.2012
Vezi aici http://www.homeliday...htm#AnchorDispo , iese la 200 euro/4 zile ( plus ceva pt.incalzire-incearca sa negociezi ), poate iti convine ( sau mai cauta tu pe acel site....)
Succes.
  Super optiunea...am trimis mail proprietarului dar niciun raspuns...nu stiu cum ar trebui sa procedez sa pot rezerva,am vazut ca e disponibil in perioada asta dar ce mai trebuie sa fac?

#1337
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007

Quote

  Super optiunea...am trimis mail proprietarului dar niciun raspuns...nu stiu cum ar trebui sa procedez sa pot rezerva,am vazut ca e disponibil in perioada asta dar ce mai trebuie sa fac?

Din pacate cred ca trebuie sa astepti un pic pana raspund; am intrat si pe http://studioparismo...se.blogspot.ro/ si nu am vazut niciun nr.de telefon ( i-as fi sunat eu sa-i intreb dar.....) doar adresa de e-mail.
Daca ti-a convenit, poate iese bine pana la urma, m-as bucura sa fi putut fi de folos.

Edited by caralumba, 12 January 2013 - 19:17.


#1338
patricia14

patricia14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.10.2012

 caralumba, on 12 ianuarie 2013 - 19:16, said:

Din pacate cred ca trebuie sa astepti un pic pana raspund; am intrat si pe http://studioparismo...se.blogspot.ro/ si nu am vazut niciun nr.de telefon ( i-as fi sunat eu sa-i intreb dar.....) doar adresa de e-mail.
Daca ti-a convenit, poate iese bine pana la urma, m-as bucura sa fi putut fi de folos.
ok merci frumos,ar fi fost ok daca mi-ar raspunde,la pretul asta era tot ce am gasit rezonabil,hotelurile sunt in zone indepartate,ca de exemplu acesta Eurohotel Sovereign St Denis,Hipotel Hippodrome,Eurohotel Creteil,BALLADINS BOBIGNY si Hipotel Printania...nu stiu ce sa zic de ele,poate ma poti ajuta cu o parere?Merci frumos de ajutor!!

#1339
panther2089

panther2089

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.04.2005
Salutare!
Desi e destul de devreme vreau sa ma documentez pentru o excursie la paris care o voi face in pe 6 iunie. Primul lucru la care as vrea sa va cer sfatul este transportul. O sa stau la granita cu Franta si vreau sa vizitez si Parisul (2 zile). Cea mai buna solutie este sa inchirez o masina sau sa iau trenul si sa folosest un Paris visite pt doua zile? In Paris e mai bine cu masina sau cu transportul public. Ma gandesc ca as putea sa folosesc masina pana la hotel in Paris si apoi a 2-a zi pana la Versailles. Ce imi recomandati?
Si ca obiective turistice daca sunteti buni sa-mi faceti putina ordine Posted Image. Ma gandeam la Luvru, Eiffel, Notre Damme, Sacre Coeure, La defence si Versailles. Nu stiu cat timp am in 2 zile.
Se merita Paris ComboPass® Lite pentru 2 zile?
Va multumesc!

#1340
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007

 patricia14, on 12 ianuarie 2013 - 20:43, said:

Eurohotel Sovereign St Denis,Hipotel Hippodrome,Eurohotel Creteil,BALLADINS BOBIGNY si Hipotel Printania...nu stiu ce sa zic de ele,

Sincer...... as zice "pas", nu are rost sa te chinui cu buna-stiinta. Mai cauta Posted Image , este imposibil sa nu mai fie ceva convenabil.

#1341
patricia14

patricia14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.10.2012

 caralumba, on 13 ianuarie 2013 - 08:24, said:

Sincer...... as zice "pas", nu are rost sa te chinui cu buna-stiinta. Mai cauta Posted Image , este imposibil sa nu mai fie ceva convenabil.


multumesc frumos!dar de Séjours & Affaires Paris-Malakoff,ce zici?se merita?m-ar costa undeva la 190 de euro fara masa...

Edited by patricia14, 13 January 2013 - 14:48.


#1342
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007

 patricia14, on 13 ianuarie 2013 - 14:47, said:

multumesc frumos!dar de Séjours & Affaires Paris-Malakoff,ce zici?se merita?m-ar costa undeva la 190 de euro fara masa...

Dupa review-uri ar fi ok, pret ok, poate primesti opinii si de la cei mai "cunoscatori".Posted Image

#1343
patricia14

patricia14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.10.2012

 caralumba, on 13 ianuarie 2013 - 18:16, said:

Dupa review-uri ar fi ok, pret ok, poate primesti opinii si de la cei mai "cunoscatori".Posted Image
  
asta e ultimul..promit:))nu ma injura...sunt zob..nu mai pot...Mister Bed City Bagnolet,iese la un pret f bun si nu stiu ce sa fac?tu ce zici?se merita?e f departe?o sa ma rupa transportul?

#1344
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

 panther2089, on 13 ianuarie 2013 - 03:04, said:

Salutare!
Desi e destul de devreme vreau sa ma documentez pentru o excursie la paris care o voi face in pe 6 iunie. Primul lucru la care as vrea sa va cer sfatul este transportul. O sa stau la granita cu Franta si vreau sa vizitez si Parisul (2 zile). Cea mai buna solutie este sa inchirez o masina sau sa iau trenul si sa folosest un Paris visite pt doua zile? In Paris e mai bine cu masina sau cu transportul public. Ma gandesc ca as putea sa folosesc masina pana la hotel in Paris si apoi a 2-a zi pana la Versailles. Ce imi recomandati?
Si ca obiective turistice daca sunteti buni sa-mi faceti putina ordine Posted Image. Ma gandeam la Luvru, Eiffel, Notre Damme, Sacre Coeure, La defence si Versailles. Nu stiu cat timp am in 2 zile.
Se merita Paris ComboPass® Lite pentru 2 zile?
Va multumesc!

As opta la transportul prin Paris pentru un mobilis (11 euro) mai ales ca vrei sa cam bati orasul. E valabil si pentru metrou, RER, autobuz si poti sa ajungi si-n zona 5 de taxare daca vrei sa mergi la Disneyland ca nu te mai controleaza nimeni. Nu stiu daca merge pentru Translilien dar nu vad de ce l-ai folosi doar daca vrei sa mergi la Versailles pe o ruta mai putin comuna turistilor. Daca nu cunosti Franta o sa platesti de-o sa te indoaie pe autostrazi asa ca mai bine mergi cu trenul si scapi si de grija parcarii in oras.

Edited by Kokoshmare, 13 January 2013 - 20:48.


#1345
panther2089

panther2089

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.04.2005
Multumesc pentru raspuns Kokoshmare!
Cu trenul as putea merge de la Valenciennes pana la Paris. Cele mai ieftine bilete unde as putea gasi?
Si ca impartit obiective cum m-ai sfatui. Pentru Versailles imi trebuie o zi intreaga? sau pot sa mai combin si cu altceva?

#1346
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,617
  • Înscris: 05.05.2007

 panther2089, on 13 ianuarie 2013 - 23:16, said:

...
Si ca impartit obiective cum m-ai sfatui. Pentru Versailles imi trebuie o zi intreaga? sau pot sa mai combin si cu altceva?
Versailles nu-ti ocupa chiar o zi, daca esti acolo la ora deschiderii, doar ca este mare si deci obositor. Ar putea fi combinat cu La Defance, fara urcarea in arc pt. ca mi se pare inutila si fara vizita la mall. Apoi, facandu-se seara merita urcarea in Arc de Triomph si incheiat cu plimbarea pe Champes Elysees.
Desi... avand numai doua zile eu as renunta definitiv la Versailles. As da Versailles pe o plimbare in Montmartre si una in Cartierul Latin.

#1347
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007

 patricia14, on 13 ianuarie 2013 - 20:40, said:

Mister Bed City Bagnolet  
Comparativ cu Séjours & Affaires Paris-Malakoff este mai slab; ambele sunt "in afara Parisului" asa ca la transport nu stiu cum o sa iesi, dar pt. cazare, clar cel din Malakoff.......<parerea mea> Posted Image

Edited by caralumba, 14 January 2013 - 07:14.


#1348
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

 panther2089, on 13 ianuarie 2013 - 23:16, said:

Multumesc pentru raspuns Kokoshmare!
Cu trenul as putea merge de la Valenciennes pana la Paris. Cele mai ieftine bilete unde as putea gasi?
Si ca impartit obiective cum m-ai sfatui. Pentru Versailles imi trebuie o zi intreaga? sau pot sa mai combin si cu altceva?
Versailles se compune din palat ca atare si gradini. E de preferat sa fie vizitat vara ca sa nu iei tot nisipul ala ud pe sosoni. Exista si seri speciale cand se fac spectacole de sunet si lumina la fantani. Du-te in cursul saptamanii ca altfel risti sa stai ore in sir la coada. Pentru transport poti sa iei si RER-ul dar si Transilien-ul. Ultimul e mai curatel ca trece prin alte locuri unde-s oameni mai albi. Gara e la vreo cateva strazi de palat , nu ai cum sa te ratacesti
Iti ajunge o zi pentru vizitat daca pleci de dimineata si de mancat poti sa mananci fie in gradini , mai scump sau in oras.
Biletele pentru SNCF se pot cumpara de pe net nu e problema. Pe "Transport ieftin si bun"  exista un subiect pentru reduceri la trenuri cu un soi de card international, verifica acolo.
Prinprejurul Parisului exista destule localitati mai mici dar foarte pitoresti gen Chantilly sau Ecouen cu  castele unde se poate intra pe gratis dar trebuie sa stii bine locurile latfel te ratacesti usor

 Lizicat, on 13 ianuarie 2013 - 23:55, said:

As da Versailles pe o plimbare in Montmartre si una in Cartierul Latin.
Montmartre este de vizitat intre 21-23 Iunie cand este Sarbatoarea muzicii si la fiecare colt de strada este un concert in aer liber.

#1349
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
E un pic mai complicat. Versailles este de fapt un complex compus din mai multe palate + domenii - vezi de ex si Grand-Trianon, Petit-Trianon.
Vizita efectiva in palatul Versailles - partea vizitabila ia cam 2 ore daca esti la 9 dimineata la casa de bilete si tii pasul ca sa zic asa. Gradina, si palatele din complex ar putea lua insa si 2 zile, daca vrei sa vezi cam tot.

Atentie -  Lunea este inchis - apropo de vizita in cursul saptamanii.

#1350
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Am avut si ghinion in Versailles in 2011 cand statuile din gradini erau inchise si am avut si noroc cand la acelasi statui si fantani in 2009 am prins sunet si lumini fara sa platesti suplimentar pentru spectacolul in sine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate