Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?
 Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...
 Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...
 Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 

Termen instalare internet RDS-RCS

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
164 răspunsuri în acest subiect

#1
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.089
  • Înscris: 21.09.2006
 Sunt din Bucuresti,sectorul 4 si astept de vreo 2 saptamani sa vina cineva sa-mi instaleze netu. Am vazut in contract ca instalarea se face in maxim 90 de zile de la semnare. Cam care sunt termenele reale, 90 zile sunt cam multe, totusi !

Voi cat ati asteptat ?

Editat de AxelRo, 30 ianuarie 2010 - 17:57.


#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008
Si eu tot din buc, cand am bagat netu acu 2-3 veri am asteptat 2 luni si ceva, dar pe atunci toti treceau pe fiberlink :rolleyes:

Iti zic eu, daca le faci scandal la telefon si ii suni zilnic, vin mai repede :naughty:

#3
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 496
  • Înscris: 23.05.2004
aproximativ 2 luni la mine....
acum 2 ani se intimpla.

Editat de boooggy, 30 ianuarie 2010 - 18:05.


#4
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.450
  • Înscris: 04.02.2006
ai de asteptat 3 luni, apoi mergi la sediul central din orasul respectiv, ii ameninti cu opc, pleci si peste 5 minute te suna cineva si iti spune cand o sa vina sa iti instaleze, aproximativ a doua zi. la telefon degeaba te agiti, au aceeasi placa pe care o repeta invariabil...

#5
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.755
  • Înscris: 10.05.2008
de obicei se vine intr-un interval de 2-3 saptamani. maxim 4. deja poti sa suni sa faci o reclamatie. termenul de 90 de zile e pus doar in cazul in care e catastrofa si nu reusesc sa vina.

#6
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 592
  • Înscris: 10.04.2008
La mine au spus ca vin in 2-3 saptamani,dar au sunat a 3-a zi sa intrebe la ce ora poate veni echipa sa faca instalarea.Asa ca mai tine si de noroc.

#7
Mitro

Mitro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 26.03.2009
Eu am semnat contractul in iunie :)).Deci, depinde

#8
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.801
  • Înscris: 25.11.2009
Cluj 3 luni. Dar depinde la parintii mei nu vin desi cablurile sint trase de peste 1 an, probabil isi selecteraza clientii.

#9
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 592
  • Înscris: 10.04.2008

Vizualizare mesajMitro, pe 30th January 2010, 23:37, a scris:

Eu am semnat contractul in iunie :)).Deci, depinde
Si ai stat asa nepasator 7 luni?Cred ca sunam de-i luau toti dracii.

#10
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.383
  • Înscris: 02.06.2005
Pai fiind vorba de rds te poti astepta la orice. Daca au echipamente in blocul tau poate fi vorba de o saptamana. Daca nu cele 90 de zile pot fi un caz fericit. Stiu cazuri in care au venit dupa mai bine de juma de an. Nu inteleg de ce au mai facut contractul.
Incearca sa-i freci cu telefoane dupa o saptamana. Acum vreo 2 ani era un termen de 30 de zile. ii sunam de 10-20 de ori pe zi pana ma plictiseam (aveam un digimobil). Pana la urma m-a sunat unu mai mare din cauza ca apaream cu multe sesizari/apeluri/reclamatii etc.  :w00t:

#11
ClaudiuGG

ClaudiuGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 13.02.2009
Mie mi l-au instalat in a 3 - a zi de la semnarea contractului, asta in TM in toamna anului trecut.

#12
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Si la mine s-au miscat repede in maxim 5 zile era 1 om "de la instalari" la usa !'

Iar cand a montat telefonul s-a ajutat de un telefon branduit "UPC" In mintea mea mi-am zis... NICI ASTAZI NU AM SCAPAT DE ASTIA ! :) E bine insa ca nu l-a lasat pe ala ca-l spargeam in secunda 2. Se folosea omul de el sa faca legatura si testul ! Nu prea profesioanala treaba dar na... !

Editat de musicall, 31 ianuarie 2010 - 22:42.


#13
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Maxim 5 zile la mine.. Deci cred că ține de baftă.

#14
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 742
  • Înscris: 30.06.2006

Vizualizare mesajD-O-G, pe 31st January 2010, 22:41, a scris:

Maxim 5 zile la mine.. Deci cred că ?ine de baftă.

Probabil tine si de bafta...dar in primul rand tine de oamenii pe care ii au disponibili pentru aceasta lucrare si numarul de abonati care trebuie cablati in acel moment in localitatea respectiva. Deci nu exista o regula. Va asigur ca acei oameni care se ocupa de cablarea abonatilor nu stau sa piarda timpul. Cand dureaza mult este rezultatul faptului ca sunt putini angajati si multe solicitari.

Editat de tonee, 31 ianuarie 2010 - 23:44.


#15
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.325
  • Înscris: 17.12.2009
La mine a 3 zi dupa ce am incheiat contractul la ora 12.00 erau la usa sa monteze cablaraia...:D Asta prin 2007. Acum nu stiu cum e..

Editat de Gabyyy93, 31 ianuarie 2010 - 23:48.


#16
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.089
  • Înscris: 21.09.2006
  Da, se pare ca asteptarea imi va fi rasplatita. Ieri au "sudat fibra" pe scara blocului, azi au montat gpon-ul si de acum ii astept pe instalatori. Coincidenta sau nu alaltaieri am facut si reclamatie la rel.cu clientii ! 

Astept supernetul sa vina ! :thumbup:

#17
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.091
  • Înscris: 27.09.2005
Eu am semnat contractul in 21 octombrie..am primit telefonul fix dar nici in ziua de azi nu au cablat nimic.Prima data mi-au cerut aprobarea scrisa de la asociatie apoi acum 2 zile cand i-am intrebat de ce nu am internet ce credeti ca mi s-a raspuns : "Posibil un vecin nu a lasat echipa de instalare sa isi faca treaba"(cablul lor atarna si acum la intrarea in scara ca acum 3 luni)
Am ramas masca...intreb: "Pai nu v-am adus aprobare de la asociatie?" si mi se raspunde:"Pai poate vreun vecin se impotriveste"
Nici nu stiu ce sa mai fac...as vrea totusi internet de la ei
P.s. : unde scrie in contract ca in 90 de zile trebuie sa instaleze?eu l-am citit pe al meu si nu este stipulat nici un termen

#18
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.755
  • Înscris: 10.05.2008
scrie in anexa Conditii Generale

Fișiere atașate


Editat de maistoru, 05 februarie 2010 - 18:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate