Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Miron Cozma pus in libertate

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
47 răspunsuri în acest subiect

#37
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.868
  • Înscris: 18.09.2004
gestul de clementa (gratierea) si-a facut efectul doar pentru condamnarea de 18 ani... pt. alte condamnari ulterioare, in alte dosare, nu are nici un efect...

#38
Adventure Pal

Adventure Pal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 157
  • Înscris: 15.05.2005
Ce ironie, ce tara trista... Cozma eliberat exact pe 14 iunie!

In septembrie 1991, la mineriada anti-Roman, am stat ca reporter de ziar la 2 pasi de el si locotenentii lui, pe peluza din fata Palatului Victoria, exact inaintea atacului.

Un tip in geaca neagra de piele iesise din sediu si incerca sa-l convinga sa intre inauntru, cu o delegatie, la discutii. Tipul era aproape rugator - nimic de mirare, in fata palatului erau cateva mii de mineri furiosi.

Cozma a auzit ce i se spunea, dar n-a ascultat de fapt nimic. La un moment dat, a facut un gest: "gata!". Minerii s-au repezit spre palat, la inceput pe partea stanga. Au aparut bate, pietre, sticle incendiare.

Ceva mai tarziu un jandarm a murit ars de viu in sediul Guvernului, incendiat de un cocktail Molotov aruncat pe geam de un miner (sau un tip imbracat in miner...).

In 1999 eram in State cand a fost ultima mineriada. M-am gandit de mai multe ori daca nu era bine sa raman. Azi ma intreb din nou.

PS

Cozma in fata penitenciarului: "Eu am fost revolutionar si am trait o mare drama". Mai rar atata ipocrizie. Mi s-ar rupe sufletul de dramele lui, numai ca n-a mai ramas mare lucru de rupt dupa 5 mineriade in Bucuresti.

#39
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.114
  • Înscris: 11.06.2004
in momentul acelea erau masate in palat trupe de parasutisti cu munitie de lupta, numai ca nu li s-a dat voie sa ii imprastie pe mineri; si crede-ma ca ar fi facut-o cu placere pentru ca au avut colegi raniti de catre mineri, si nu i-au putut duce la spital pentru ca ambulantele lor aveau cauciucurile taiate tot de mineri.

#40
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 12.073
  • Înscris: 02.03.2003
Poporul roman asta merita.
Un popor de lasi are parte de asa eroi: Iliescu, Cozma si altii care au jurat sa sparga capetele barbosilor si ochelaristilor (adica intelectuali pe limba lor).


Daca gandim logic, oamenii care au facut mineriadele ar trebui impuscati de pluton de executie.
Sunt aproapte sigur ca asta este pedeapsa pentru cei care fac razboi civil.

#41
jijiel2002

jijiel2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 118
  • Înscris: 04.06.2005
Cozma vad ca acum e chitit sa il infunde pe Iliescu. Asa ca nu stiu ce mare scofala a facut mosul gratziindu-l anul trecut.

Macar Macovei vad ca si-a cistigat un admirator  :lol: .. cica traiasca doamna ministru cea impartiala cu tot cu justitia lu dinsa.

Dupa discurs s-ar putea sa avem pe linga cavalerul luminii si pe luceafarul huilei, adopta cam acelasi stil de discurs cu ctitorii de biserici, copilashii mei, sa moara dushmanii etc.

De unde are oare la el caseta cu ce a zis Marian Munteanu in Piata Universitatii ??

In rest se pare ca nea Miron Cozma va fi virful de lance in balacarirea definitiva  PSD-ului.
Deja a si inceput.

Merita scos din puscarie pentru asta  :peacefingers:

#42
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.176
  • Înscris: 05.05.2003
Eu cred ca il vor baga iar la zdup... pentru alte dosare!
Sa vedeti circoteca in urmatoarele zile :D
Oricum, un idiot precum Cosma nu merita sa mai stea in libertare... el si gasca lui Ilici si-au batut pur si simplu joc de revolutie, de ideea de libertarte
Au stricat serios imaginea Romaniei... rusine!

#43
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.146
  • Înscris: 09.09.2003
intre cosma si iliescu eu aleg sa-l inchida pe iliescu :D

#44
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.114
  • Înscris: 11.06.2004

jijiel2002, on Jun 14 2005, 17:42, said:

..
De unde are oare la el caseta cu ce a zis Marian Munteanu in Piata Universitatii ??

..

Merita scos din puscarie pentru asta  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


era de vanzare la supermarket-ul din inchisoare?

#45
jijiel2002

jijiel2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 118
  • Înscris: 04.06.2005

data, on Jun 14 2005, 19:18, said:

era de vanzare la supermarket-ul din inchisoare?

<{POST_SNAPBACK}>


probabil a primit-o de la ministreasa - cadou de adio ca la hotelurile de 5 stele  :peacefingers:

btw .. s-a uitat cineva asta seara pe B1TV ??
Doamna ministru tot desena ceva pe o plansa din aia bloc-notes urias. Pacat de hirtie mai bine o dona pe la o facultate  :naughty:

#46
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Eu zic ca e o intelegere intre noua conducere si cozma. Cozma a fost doar unealta, si acum dc vrem sa intram in UE ne trebuiesc oamenii care au tinut fraiele (iliescu si care masa or mai fi fost). Eu zic ca l-au scos pe Cozma sa-i infunde pe astia mari. Ar fi bine sa fie asa. Dupa aia sa-l inchida la loc :) caci prostia nu e o scuza. O sa ramana de vazut.

#47
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.374
  • Înscris: 13.07.2004

SoSlow, on Jun 14 2005, 16:00, said:

Este o harababura totala la Cozma, adica are sute de plangeri procese penale, are unul in recurs cu pronuntare peste opt zile in care in instanta de apel a fost condamnat la 10 ani de detentie. Din punct de vedere pur teoretic ar putea sa reintre la puscarie, aici apare insa un conflict cu ideea gratieri, fiind un gest de clementa, datorita faptului ca infractorul "regreta" faptele etc. etc. Parerea mea e ca daca va fi bagat din noua la zdup va fi vazut de organizatiile sindicale (puternice in Europa de altfel) ca si un detinut politic, o victima practic a sistemului, pe care azi il scoti maine-l bagi, azi il scoti maine-l bagi, supunandul la tratamente degradante din punct de vedere psihic. In opinia mea nu va intra prea repede inapoi la puscarie, daca va mai intra, in mod cert va castiga procesul unde cere daune statului Roman pentru o incarcerare ilegala de 6 luni.

<{POST_SNAPBACK}>


O MARE PROSTIE


COSMA E UN ....FARA MINTE

#48
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.651
  • Înscris: 09.02.2005
Nu, doar "COZMA MINTE" era scris corect. :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate