Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Pe IRC Circulati?Cu ce nickuri Si ce canale?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
63 replies to this topic

#19
Stalker

Stalker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 30.11.2001
Ce e aia "mirc" ? si de ce identificati un client de irc cu serviciul in sine ? Cand vad fraze ca "ce nickuri aveti pe mirc", "cand mai intri pe mirc" pun automat stampila: LAMER

Invatati sa vorbiti corect!

De exemplu eu intru pe serverul irc.lug.ro, canalul #mumu, cu clientul irc kvirc sau xchat. Nick pe mirc nu am ...

#20
Neoxx

Neoxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 27.07.2002
IRC-ul e plin de haos care nu e necesar si exista fara vreun scop anume.
Nu intru prea des, dar cand intru , sunt pe #X-zone si #house. Asa cum spunea si AKADaJack, IRC-ul e bun pentru informare si mai zic eu si in situatia cand esti afara si vrei sa vb cu cei din tzara . In rest, pot sa ma lipsesc ..

#21
fantasy_f

fantasy_f

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 09.09.2002
pe mirc numa de plictiseala sau sa joc un pic de trivia...tot pe undernet.Is pe bnc si oricum serverul mi-l schimb cand am lag...Foarte rar intru pe #cluj ca ma dispera discutiile de genu asl pls...canale vizitate #pinguin #loveroom #fastfood.... cam atat.
Nick fantasy_f

#22
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Eu din ce in ce mai rar pe irc ... in ultimul timp numa pt prieteni si pt prietena intru pe irc ca in rest ce sa mai faci ?

#23
Freia

Freia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 24.08.2002
tot pe undernet ... #millenium, brigada si nelipsita trivia ... desi irc-ul a devenit un lux din lipsa de timp .... nick? Freia

#24
danutz2killU

danutz2killU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.09.2002
intru cu mi-high_
pe #monnet
pe #my_shu
si pe un canal super tare:#evilspirits
e ssssuuuuper tare
e cool
:yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby
:cya:

#25
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
pe #XcluSSive cel mai tare knal :D Se dau si accese ! sau www.XcluSSive.tk pagina canalului !

#26
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
pe undernet: #hiphopkulture, #suceava, #ryders, #SoftPedia, #Putna, #assist, #sgkid, #club60`s, #cnpr (am acces pe astea si parca mai erau cateva) nick : Indianu sau Indianu` (poate dati si un /j #softpedia )

#27
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
...si eu obisnuiam sa intru pe IRC, pe serverul Undernet... am tot intrat vreo 4 ani pana asta iarna. Oricum nu intram decat pe canalele pe care aveam acces peste 498.

#28
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
pe #softpedia intru si eu; (pe undernet, normal); My nick = iptKISS Cei care intrati pe undernet, nu e mare lurcru sa dati un /j #softpedia, eventual de fiecare data :)

#29
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003

Quote

Originally posted by adynis
pe #softpedia intru si eu; (pe undernet, normal); My nick = iptKISS Cei care intrati pe undernet, nu e mare lurcru sa dati un /j #softpedia, eventual de fiecare data :)

da ? si ce se intampla pe #softpedia  ? se vb de unul singur?? ca eu c-am asta patisi, si erau numai 18 useri conectati . In fine o fi fost prea aglomerat si a picat serverul.  
Poftim si lista @indianu , @x ,+shaq ,+VRAJAaway,+xtreme_, _phj34r ,apropo',DeathRipple,DjAdi singurul care era treaz necromanc , phj34r,PsycloNe,PsyGuard,RusoaicaMea,scanteie, Tepes_OFF,tzaca si yogos .
si am vazut pana acum numai un ":)" , ce se intampla  ??? trebuie sa fac ce ?? aha si un "io "

#30
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
norok ca lumea care e pe forumul asta nu a gandit la fel despre forumul softpedia atunci cand acesta era la inceput: 'de ce sa intru ca oricum nu e lume...'; Este adevarat ca exista momente in care nu se vorbeste, dar exista si momente in care sunt discutii intre membrii canalului; Si mai e o chestie: s-a itnampalt sa intre persoane numai ca sa intrebe ceva, asa ca dak vrei ia-o  altfel: intra pe canal si fii pe faza pentru ca atunci cand intra cineva nou, sa-i putem da un ajutor (cu cat mai multi pe canal, cu atat mai multe shanse sa fie cineva online care sa stie sa raspunda la problema).

#31
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003
oricum e doar o clona de a lui Burvi , care direct ma trimis , analfabeti.ro caci de! am inversat si eu cateva litere ca, doar ce dumnezeu ,am baut si eu niste bere , si gata sunt un tampit  cu care nu se poate discuta

#32
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003
in fine va urez "mircuiala " placuta in special sa-l cautati pe For3ver , e o placere sa discutati cu dansul , UN DELICIU!

#33
Tzäçä

Tzäçä

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.10.2003

Quote

Originally posted by adynis
norok ca lumea care e pe forumul asta nu a gandit la fel despre forumul softpedia atunci cand acesta era la inceput: 'de ce sa intru ca oricum nu e lume...'; Este adevarat ca exista momente in care nu se vorbeste, dar exista si momente in care sunt discutii intre membrii canalului; Si mai e o chestie: s-a itnampalt sa intre persoane numai ca sa intrebe ceva, asa ca dak vrei ia-o  altfel: intra pe canal si fii pe faza pentru ca atunci cand intra cineva nou, sa-i putem da un ajutor (cu cat mai multi pe canal, cu atat mai multe shanse sa fie cineva online care sa stie sa raspunda la problema).

Draga adynis ai dreptate numai ca, nu sunt singur , cand m-am conectat erau 17 useri deja si nici macar unul nu mia zis , sictir sau orice altceva, si cei despre care am vb. mai sus au intrat dupa mine ,de am reusit sa fiu si eu gratulat in mod corespunzator. Asa ca , ............... ! Oricum bafta!

#34
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
nick Frankie (mai vechi Nice_Boy) canale: #bucuresti4all #steaua

#35
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
TzÀçÀ, îți dau perfectă dreptate. În vremurile bune am reușit să schimb multe pe #softpedia, si când mai rămăsese acest mic amănunt al boților, s-a trezit lumea să îmi sară în cap, așa că decât să mai lupt cu morile de vânt am preferat să nu mă mai zbat pentru el.
Sincer, îmi pare rău pentru cele întâmplate. Când stau pe canal îi salut pe toți cei care intră, dar din păcate nu toți avem obiceiul ăsta. Eu oricum te asigur că în ciuda unor astfel de mici incidente, atmosfera de pe canal rar se mai întâlnește pe irc ;)

#36
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003
Sa scriu si eu un pic :)
Nick: (mai mult) VoltNincs sau |^tomi^|  (Undernet ofc)
Pentru canale dati /whois :P Dar ca sa ma gasiti in fata calculatorului si fata IRCului e rar in aceste zile. Stiti care anti-irc :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate