Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Roșu, Chiajna, Ciorogârla, Domnești sau....?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
ideasbox

ideasbox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 06.01.2007

View Postabancor, on 3rd April 2010, 14:53, said:

Macar stii ca in partea asta nu poti sa te trezesti cu un bloc drept vecin. Plus ca cimitirele sint linistite. Daca si terenul e mai ieftin, purcoa pa?
Si in fiecare Duminica auzi babe care bocesc.....nu exista legi care sa nu permita asocierea cimitirelor cu zonele de locuit?

#56
aureliu

aureliu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 09.06.2008

View Postabancor, on 3rd April 2010, 14:53, said:

Macar stii ca in partea asta nu poti sa te trezesti cu un bloc drept vecin. Plus ca cimitirele sint linistite. Daca si terenul e mai ieftin, purcoa pa?

Imi scapa logica, adica ai prefera sa locuiesti langa un cimitir, dar nu langa un bloc? OK, daca se face cimitir dupa ce construiesti, dar sa investesti o gramada de bani acolo... :wallbash:

#57
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,089
  • Înscris: 07.07.2006
Acu exact nu putem afla decit daca ii intrebam pe tipii care stau acolo. Dar putem sa presupunem.

#58
serpop

serpop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.04.2010
thor76 deci ce ai rezolvat?
La cum am citit aici spuneai ca si tu si banii aveti unde dormi,daca mi-a duc bine aminte ,vreau sa intreb De ce ai preferat totusi sa cumperi casa facuta si nu sa-ti construiesti???

#59
thor76

thor76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 26.11.2004
Simplu, deoarece imi este absolut imposibil datorita programului sa supervizez / supraveghez constructia unei case. Nu vreau sa aud de diriginte de santier, etc. Am niste prieteni care in timpul in care si-au construit casa aproape au divortat, s-au certat cu socrii, au luat pastile de nervi, etc. Thanks but no, thank you.
Mi-am cumparat in Peris, de la proprietar o casa exact pe gustul meu la 115.000 EUR cu teren de 866 mp finisata total.

#60
serpop

serpop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.04.2010
Bravo,multa bafta

#61
distiller

distiller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 13.10.2006

View Postthor76, on 28th January 2010, 05:05, said:

Mersi dar e cam departe. Si cam putine camere...si cam scump :)

Oricum, mersi de oferta.....

:)...

Sa o stapanesti sanatos!

#62
Sylverix

Sylverix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 17.03.2009

View Postthor76, on 20th January 2010, 17:59, said:

Pe scurt, dispun de maxim 100.000 EUR si in banii acestia nu cred ca pot gasi o casa buna in Bucuresti. In plus, (si in acord cu multi dintre cei ce au postat aici) cred in linistea din afara Bucurestiului.
Maestre, in limba romana, cand zici "dispun de suma X" inseamna ca "am suma X" ("banii aia sint ai mei"). In schimb tu se pare ca vorbeai de banii bancii*  :rolleyes:
Adica, de fapt nu "dispuneai". Ci doar "aveai acces la credit"  :photo:

* Nu neaparat toti. Am vazut ca erai dispus sa iei credit si cu avans f mic (desi preferai fara avans).

Edited by Sylverix, 20 April 2010 - 22:17.


#63
thor76

thor76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 26.11.2004

View PostSylverix, on 20th April 2010, 23:11, said:

Maestre, in limba romana, cand zici "dispun de suma X" inseamna ca "am suma X" ("banii aia sint ai mei"). In schimb tu se pare ca vorbeai de banii bancii*  :rolleyes:
Adica, de fapt nu "dispuneai". Ci doar "aveai acces la credit"  :photo:

* Nu neaparat toti. Am vazut ca erai dispus sa iei credit si cu avans f mic (desi preferai fara avans).
Scuza-mi exprimarea....intr-adevar, a fost vorba de un credit imobiliar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate