Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Intrebari/Pareri despre suplimente

- - - - -
  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#397
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View Post1marius1, on 01 iulie 2013 - 19:51, said:

Salut! Am 16 ani si am 58 de kg! Vreau sa iau un supliment,ce imi recomandati? Tip somatic.... cred ca intre ectoform si mezoform (daca stiti unde se face testul, va rog sa imi dati si mie un site).

Mergi la sala?

#398
1marius1

1marius1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 29.03.2012

View Postvlad29marko, on 01 iulie 2013 - 20:09, said:

Mergi la sala?
Da, fac sala de aproape de 2 ani!

Edited by 1marius1, 01 July 2013 - 20:38.


#399
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Si ce ai facut in 2 ani la sala de ai 58kg :D?

#400
1marius1

1marius1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 29.03.2012
poi cand m-am bagat eram slab tare... si de aia...

#401
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Atunci mananca, n-ai nevoie de suplimente.

#402
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Vreau sa cumpar ceva suplimente pentru sanatatea articulatiilor.
Oscilez intre Flexit Drink de la Nutrend si Jointment Sport de la Universal (sau daca stiti ceva mai bun, va rog, spuneti)
As fi luat fara sa stau pe ganduri Animal Flex, dar momentan nu se incadreaza in buget. Am simtit efectul in 2 saptamani si cutia respectiva m-a scapat de dureri/trosnituri la incheieturi mult timp.

#403
H4DES

H4DES

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.11.2013
Salut tuturor! De curand m-am hotarat sa ma apuc de sala. Am varsta de 16 ani... aproape 17 , inaltimea de 1,75 si 57kg. Vreau sa obtin masa musculara cat mai repede si cat mai multa. Acuma sa nu va ganditi ca vreau de azi pe maine. O sa ma tin de sala minim pana in iunie si am sa incep de luna viitoare, din decembrie. As dorii sa iau proteine si creatina.
Vreau sa imi spuneti niste tipuri de proteine bune(pt o crestere in masa cat mai rapida), si daca este necesar sa iau si creatina.
Multumesc!

#404
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View PostH4DES, on 19 noiembrie 2013 - 16:24, said:

Salut tuturor! De curand m-am hotarat sa ma apuc de sala. Am varsta de 16 ani... aproape 17 , inaltimea de 1,75 si 57kg. Vreau sa obtin masa musculara cat mai repede si cat mai multa. Acuma sa nu va ganditi ca vreau de azi pe maine. O sa ma tin de sala minim pana in iunie si am sa incep de luna viitoare, din decembrie. As dorii sa iau proteine si creatina.
Vreau sa imi spuneti niste tipuri de proteine bune(pt o crestere in masa cat mai rapida), si daca este necesar sa iau si creatina.
Multumesc!

Nu inteleg de ce toti cei care se apropie de sportul asta se-arunca din prima la borcanul cu "proteine". Ai fost macar la sala sa vezi cam ce e pe-acolo inainte sa-ti doresti "muschi multi si car mai repede"?

#405
H4DES

H4DES

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.11.2013

View Postvlad29marko, on 19 noiembrie 2013 - 18:10, said:

Nu inteleg de ce toti cei care se apropie de sportul asta se-arunca din prima la borcanul cu "proteine". Ai fost macar la sala sa vezi cam ce e pe-acolo inainte sa-ti doresti "muschi multi si car mai repede"?

am fost dar m-am lasat in timp. si ma arunc la borcanu cu proteine pt. ca nu pot sa mananc atatea proteine doar din mancare, deoarece la scoala nu pot sa imi duc aceeasi mancare care o mananc acasa (ma refer nu pot sa ma duc cu pestele la scoala sau alta mancare) Apropo eu nu vreau sa particip la concursuri de culturism, vreau doar sa imi definesc muschii, sa am un corp frumos si sa ma mentin in forma!

Edited by H4DES, 19 November 2013 - 18:44.


#406
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Iti trebuie un gainer la greutatea ta, ceva cu proteina din zer daca se poate dupa antrenament. Seara inca o portie de preferat proteina din lapte si oua.

#407
H4DES

H4DES

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.11.2013

View Postoverseas, on 20 noiembrie 2013 - 23:10, said:

Iti trebuie un gainer la greutatea ta, ceva cu proteina din zer daca se poate dupa antrenament. Seara inca o portie de preferat proteina din lapte si oua.

imi poti recomanda un produs? (ma refer la numele gainerului)

#408
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Minunat este Nlarge de la Prolab, mai ieftin vezi la Pro Nutrition sau Redis (produse pentru masa musculara).

#409
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Salutare si La multi ani !

Cu o bara in z se pot lucra toate grupele ?

#410
Succubus17

Succubus17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 07.03.2013
The F is this?
Site-ul arata oribil, verdele alea e voma care-ti zgarie retina...

#411
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postatc, on 01 noiembrie 2011 - 15:12, said:

Pentru a ajunge sa arati ca tipul din imagine ai nevoie de multi bani, antrenor + nutritionist foarte buni care sa te supravegheze indeaproape cum te antrenezi si ce mananci si foarte multa ambitie ! Iar daca tipul tau somatic nu te ajuta, nu vei reusi niciodata sa arati asa !

Gresit. Un cunoscut de-al meu, acum ~4 ani era schelet, hmm slab. Are si vreo 185-190 inaltime, iti imaginezi cum arata. Si a pune masa musculara unul foarte inalt este chiar greu in comparatie cu unul de 160 de ex. Omul arata acum ca cel din imagine. Nu stiu ce a bagat in el. Din ce am auzit de la altii, el se lauda ca n-ar fi bagat nimic.

#412
Succubus17

Succubus17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 07.03.2013
As ramane profund recunoscator pentru un sfat si mai ales pentru o critica la adresa: www.ergogeneza.ro :-)
Multumesc.

Edited by Succubus17, 11 February 2014 - 12:03.


#413
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
25 de ani, 1.83, 74kg... Fac sala de 1 an ( de atunci am continuitate, dar am facut si in trecut ) .
As dori sa stiu ce suplimente ar fi ok sa iau, pe baza de zer, sau care sa contina carbohidrati mai multi?

Multumesc!

Edited by ruthless, 26 February 2014 - 11:47.


#414
cataxp

cataxp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.06.2011
saltare tuturor. am 23 de ani, 1,83 si 93 kg si m-am reapucat de sala de vreo 4 luni. La inceput am luat creatina dar am renuntat rapid la ea deoarece am senzatia ca imi cam afecteaza rinichii (daca nu astia, atunci ceva pe acolo tot imi afecteaza). De vreo luna si jumatate iau L-Carnitina pt arderea grasimilor si pot sa spun ca este destul de buna, de cand iau am slabit cam 3 kg si jumatate. (fac zilnic 30-40 min de bicicleta)

In continuare as vrea sa iau un supliment ceva pentru masa musculara, dar ceva ce sa nu favorizeze depunerea de grasimi. Nu prea ma pricep la astfel de suplimente (deasta vin aici si intreb) dar am inteles de la cineva ca aminoacizii sunt cam cei mai buni pentru ce vreau eu. Mie la o prima vedere mi-a sarit in ochi produsul amino 2700 de la universal dar si amino bcaa de la pronutrition. voi pe aici ce imi recomandati? Posted Image

Edited by cataxp, 02 June 2014 - 08:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate