Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Intrebari/Pareri despre suplimente

- - - - -
  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#433
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007

View PostHandicarpati, on 15 iunie 2014 - 15:49, said:

..............un kil de piept curcan are peste 90% proteina................... crevetele are 90% proteina..............

1kg de piept de curcan cu peste 90% proteina ?
Unde ?
Sa cumparam toti... Posted Image
Pana deunazi pieptul de curcan abia daca avea 23 - 24% proteina.
Iar crevetii abia daca aveau 20 - 25% proteina.

Nici macar izolatele proteice din carne nu au 90% proteina...

#434
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 01.03.2010
Pentru slăbit ce imi recomandati ?
Ma gândeam la Animal Cuts

#435
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007

View Postsoleavl, on 12 septembrie 2014 - 21:26, said:

Pentru slăbit ce imi recomandati ?
Ma gândeam la Animal Cuts

Te si antrenezi iar acum vrei sa te definesti sau doresti pur si simplu sa slabesti ?

In special daca-i a doua varianta, totul se rezolva din alimentatie, n-ai nevoie sa dai o caruta de bani (fie si pe un produs Animal, o firma cu produse extrem de specifice), fiindca poti sa cumperi toate suplimentele pentru slabit de pe lumea asta, daca nu-ti pui la punct mai intai alimentatia si stilul de viata, n-ai facut nimic.

#436
mihaitza_gym

mihaitza_gym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.07.2013

View Postsoleavl, on 12 septembrie 2014 - 21:26, said:

Pentru slăbit ce imi recomandati ?
Ma gândeam la Animal Cuts
daca vrei sa slabesti umbla la alimentatie,uita de suplimentele de slabit sunt niste porcarii,redu carbo si grasimile,maninca doar carbo complecsi si grasimi mono si polinesaturate,de ex eu cand ma preg pt competitii reduc carbo cam la 100-150 gr pe zi si folosesc fulgi de ovaz si tarate de ovaz,iar ca grasimi maninc miez de dovlec,miez de fl soareleui si migdale pt grasimi,dar maninci putine  ca sunt calorice si astea,multa proteina sa ti mentii masa musculara neteda,in principal piept de pui pe gratar sau la cuptor fara ulei,pui condimente sa fie gustos,boia,piper,usturoi granulat si salate de legume,uita de fructe daca vrei sa slabesti,au mult zahar si ti face pofta de dulce mai rau dupa ce le consumi,pot sa ti dau un ex cum faceam eu,un iaurt degresat 0,1 grasime in care puneam o cupa de fulgi de ovaz sau tarate de ovaz,cateva miezuri de seminte amintite mai sus,o cupa sau o cupa jum de conc proteic si mesteci pana ajunge la consistenta unei pudinci,bafta

#437
DannyOMD

DannyOMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 01.07.2012

View Postmihaitza_gym, on 13 septembrie 2014 - 21:27, said:

daca vrei sa slabesti umbla la alimentatie,uita de suplimentele de slabit sunt niste porcarii,redu carbo si grasimile,maninca doar carbo complecsi si grasimi mono si polinesaturate,de ex eu cand ma preg pt competitii...

Cati ani ai si ce rezultate ai obtinut la competitiile la care ai luat parte pana acum?

#438
mihaitza_gym

mihaitza_gym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.07.2013

View PostDannyOMD, on 13 septembrie 2014 - 22:04, said:


Cati ani ai si ce rezultate ai obtinut la competitiile la care ai luat parte pana acum?
salut,am 36 de ani,anul trecut am obtinut bronz la cat 1.75 bodybuilding clasic,daca vrei sa vezi poze cu mine cauta ma pe fb Caldararu Mihaita

#439
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
De ceva vreme m-am procopsit cu niste dureri de genunchi (Insanity) si de incheieturi ale mainilor si umarului stang (sala si alte activitati). Dupa o luna de Supradine si 2 medicamente (destul de scumpe) nu simt aproape nici o imbunatatire...
Tot citind pe net cat de laudat e Animal Flex m-am decis sa incerc si metoda asta.
Unde l-as putea gasi mai ieftin? Vreau sa-l iau pentru 3 luni in aceiasi comanda ca sa nu platesc transportul de fiecare data.
Magazinele pot fi si din afara Romaniei atata vreme cat ofera si transport pana aici.
Multumesc.

#440
gaboru21

gaboru21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.07.2014

View Postsorin83, on 26 septembrie 2014 - 00:54, said:

De ceva vreme m-am procopsit cu niste dureri de genunchi (Insanity) si de incheieturi ale mainilor si umarului stang (sala si alte activitati). Dupa o luna de Supradine si 2 medicamente (destul de scumpe) nu simt aproape nici o imbunatatire...
Tot citind pe net cat de laudat e Animal Flex m-am decis sa incerc si metoda asta.
Unde l-as putea gasi mai ieftin? Vreau sa-l iau pentru 3 luni in aceiasi comanda ca sa nu platesc transportul de fiecare data.
Magazinele pot fi si din afara Romaniei atata vreme cat ofera si transport pana aici.
Multumesc.


#441
gaboru21

gaboru21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.07.2014

View Postgaboru21, on 26 septembrie 2014 - 09:17, said:

View Postsorin83, on 26 septembrie 2014 - 00:54, said:

De ceva vreme m-am procopsit cu niste dureri de genunchi (Insanity) si de incheieturi ale mainilor si umarului stang (sala si alte activitati). Dupa o luna de Supradine si 2 medicamente (destul de scumpe) nu simt aproape nici o imbunatatire...
Tot citind pe net cat de laudat e Animal Flex m-am decis sa incerc si metoda asta.
Unde l-as putea gasi mai ieftin? Vreau sa-l iau pentru 3 luni in aceiasi comanda ca sa nu platesc transportul de fiecare data.
Magazinele pot fi si din afara Romaniei atata vreme cat ofera si transport pana aici.
Multumesc.

Salutare,
M am trezit si eu dupa nenumarate controale cu discopatie lombara(hernie disc) si dupa nenumarate cautari am optat pentru Animal Flex, chiar alaltaieri mi-a venit comanda, fiind la doua doza nu pot sa ma pronunta la rezultate . Am gasit pe http://iHerb.com din SUA la 30$ cutia, coltetul ajungand in 7 zile prin Posta Romana cu un cost de transport de 4$, cea mai buna optiune.
Te ajut si cu un cod de reducere pe care il am eu de 10$, acesta este SFJ697, il introduci pe acolo unde scrie "Apply cupon code", dar sa fi atent ca suma sa nu depaseasca 80$ si greutatea in kg sa nu depaseasca 1.82kg, iar ca modalitate de transport sa optezi pentu International Airmail la 4$,( ajunge la oficiul tau postal de care apartii, fara alte costuri) mai sunt si alte metode de transport DHL,UPS dar sunt mai scumpe. Daca ai nelamuriri ma poti intreba.
As vrea sa pun niste poze dar nu gasesc cum sa iti arat ca o doza inseamna 8 pastile care le-au divizat ei in pungulite mici, mi-au dat si un cadou "Pack pill case".
Ca surplus iti recomand sa iei si Vitamina C pulbere, eu iau in cantitati mari ajungand si la 15-20g pe zi (2g la 2-3ore) si durerile au inceput sa dispara, fara vreun fel de efecte secundare, m-am documentat temeinic.

Edited by gaboru21, 26 September 2014 - 10:26.


#442
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Multumesc mult.
Am dat comanda pe ##### Au multe chestii interesante si unele chiar sunt mult mai ieftine ca in Romania.

#443
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,022
  • Înscris: 09.01.2007

View Postsorin83, on 26 septembrie 2014 - 00:54, said:

De ceva vreme m-am procopsit cu niste dureri de genunchi (Insanity) si de incheieturi ale mainilor si umarului stang (sala si alte activitati). Dupa o luna de Supradine si 2 medicamente (destul de scumpe) nu simt aproape nici o imbunatatire...
Tot citind pe net cat de laudat e Animal Flex m-am decis sa incerc si metoda asta.
Unde l-as putea gasi mai ieftin? Vreau sa-l iau pentru 3 luni in aceiasi comanda ca sa nu platesc transportul de fiecare data.
Magazinele pot fi si din afara Romaniei atata vreme cat ofera si transport pana aici.
Multumesc.

AF e bun deoarece are doze mari si contine un echivalent de Celadrin. Gasesti mai multe surse pe net, pretul e in jur de 150 ron/ cutie.

#444
gaboru21

gaboru21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.07.2014

View Postsorin83, on 26 septembrie 2014 - 15:09, said:

Multumesc mult.
Am dat comanda pe ##### Au multe chestii interesante si unele chiar sunt mult mai ieftine ca in Romania.
Pentru putin...da  asa este,  eu mi-am luat  mai multe produse de acolo dar nu am stiut ca au si Animal Flex pana sa dau un search din intamplare.
La noi sunt produsele duble sau triple ca pret, ori la noi multe produse de acolo nu exista.

Edited by gaboru21, 26 September 2014 - 15:47.


#445
cthor

cthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 31.01.2015
18 ani ,
Inaltime 1,76
Kg: 64
Ectomorf,incepator.
Ce suplimente recomandati pentru un buget mai redus?

#446
andrey_96

andrey_96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.02.2012
http://www.bodytimer...ey-Protein.html
Pentru masa musculara..e bun ?

#447
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,022
  • Înscris: 09.01.2007

View Postandrey_96, on 06 februarie 2015 - 16:37, said:

http://www.bodytimer...ey-Protein.html
Pentru masa musculara..e bun ?

Pret bun, e un concentrat (peste acesta este "izolatul", putin mai scump), mai trebe si dextroza.
Firma aia e doar ambalatoare, producatori sunt mari fabrici europene.

#448
msmp321

msmp321

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.05.2015
Saluuut!! A folosit cineva pana acum Sveltlax de la Nanox?? Ma tenteaza pe mine sa il incerc..dar mai intai mi-ar folosi niste pareriPosted Image mersi!

#449
bavl

bavl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.12.2016
http://proteinoutlet...sal/animal-fury
http://proteinoutlet...nius-iwhey-2-kg

cum vi se pare combinatia? e ceva de "Fury"ul asta nou?

#450
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,842
  • Înscris: 06.10.2008
E o simpla proteina din zer(Ultrafiltrated organic GF-Whey Protein). Auzi la ei....proteina din zer inteligenta......c***t ! ce stie sa faca?

Macar stii ca  :" iWhey™ este obtinuta din zer organic de la vacute fericite crescute in libertate asa cum a fost dat de la natura fara hormoni, antibiotice si GMOs."  Asta conteaza foarte mult!

Iar preworkout-ul este un preworkout la fel ca restul, nu face nimic deosebit(toate sunt la fel exact ca pasta de dinti indiferent cat le-ar reinventa), sau ai asteptari deosebite de la el? crezi ca o sa ridice el pentru tine 10kg in plus? stii si tu ca nu!

Nu stiu care e treaba da' vezi ca pe site-ul oficial Genius toate produsele sunt mai scumpe decat pe site-ul pus de tine. Ma intreb cum de isi permit ei asa discount?mai ales ca Genius astia abia au venit in Romania.

Edited by sandu222, 03 March 2017 - 22:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate