Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Intrebari/Pareri despre suplimente

- - - - -
  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#361
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
Multumesc frumos pt raspunsuri. Nu mi se pare greu pt ca nu sunt genul care sa dea inapoi indiferent de situatie. Am mai facut sala timp de o luna cu 2 ani in urma insa m-am lasat pt ca eram in facultate si nu aveam banul meu in buzunar. Acum imi permit. Despre suplimente nu stiu mare lucru, nici atunci din cauza situatiei respective... nu m-am interesat.

#362
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006

View Postatc, on 24th October 2011, 20:03, said:

2. Sa-l odihnesti corect ...

Ca sa iti dai seama cat de importanta e odihna corecta (repet ce am mai spus, NU lenea), muschiul creste INTRE antrenamente, in perioada de repaus cand se reface si isi mareste volumul ca reactie la "stresul" provocat de efort. Nu creste in timpul antrenamentului cand e doar pompat cu sange dar ai impresia ca se sparge. Dimpotriva, in timpul antrenamentului este secat de resurse si energie. De aceea un program in care acoperi grupele musculare la saptamana e necesar dar si suficient. Succes.

#363
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.10.2011

View Poststrong_bear, on 7th February 2010, 17:13, said:



Cele mai de cacat...serios...cancer curat...eu am primit de la cineva ...cu o parte am facut aluat si un fel de chec si cu altele le-am dat la pui...

#364
Epras

Epras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2008
Sal. Voiam sa va intreb: suplimentele gen proteine, creatina etc sunt sanatoase? Am 15 ani, si am facut 2 luni de sala, dar nu prea am pus masa musculara pe mine.
Sunt recomandate aceste suplimente? Au efecte negative?
Mersi

#365
registermagister

registermagister

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 227
  • Înscris: 04.08.2011
la 15 ani nu prea ai cum sa iei in greutate, decat daca esti bolnav. muschii insa ii poti modela frumos cu un program bine gandit. suplimentele alea le poti lua linistit ca sunt inutile, mai bine iti scoti iubita la film...

#366
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
Salut! Dupa ultimile mele postari se poate observa ca sunt la inceput cu sala. Am hotarat ca ar fi bine sa incep a consuma suplimente la 6 luni de tras de fiare..., asta nu inseamna ca nu incerc sa imi fac o parere despre ele. La avatar e poza mea asa ca in mare va puteti creea o parere despre fizicul meu. Pentru viitor nu am de gand sa ma transform intr-un "monstru" doresc doar sa arat bine sa am muschii bine conturati, mai exact cam asa cum e tipul din poza incarcata, consider ca arata bine si pare sanatos. Stiu ca am nevoie de cativa ani de sala pentru asta, stiu ca nimic nu se obtine in pat la TV. Ma gandesc ca suplimentele ajuta sportivul in atingerea obiectivelor. Sunt mai multe tipuri de WG pe piata, toate cu descrieri pompoase, iti sunt bagate in fata tot felul de substante pe care le contin (nu cunosc exact efectele fiecareia in parte), milioane de dolari pt cercetari etc etc, etichete colorate, publicitate, fiacare zice ca produsul lui este cel mai bun si face minuni. Consider ca cei care au experienta si au folosit diverse marci WG sunt cei mai in masura sa ma indrume, nu am nevoie de filmulete pe youtube. Stiu si ca fiecare persoana este unica asa ca efectele sunt diferite de la individ la individ. De ce postez insa... pt ca am observat faptul ca printe opiniile unora se precizeaza ca anumite WG sunt mai mult de forma si contin faina (nu la propriu) si arunci banii. Este clar ca cele ieftine in general se incadreaza in acea categorie. Vreau sa va cer opinia in legatura cu unele produse, daca au rezultate si cum le clasati (1,2,3)  in urma rezultatelor personale, daca ele chiar dau rezultate sau daca sunt doar de poza. Personal gandesc ca nu se merita sa dau putin si sa nu imi foloseasca, prefer sa cheltuiesc mai mult si sa se vada, in acelasi timp ma gandesc la o alimentatie sanatoasa si corecta, anumite discutii o sa le port mai amanuntit si cu instructorul meu, si cred ca un supliment bun ma poate ajuta in atingerea obiectivului meu.

Mass-Tech
WPI  (Whey Protein Isolate)
Anator P70
High Protein Mega Gainer
Mega Gainer
True Mass
Alte recomandari

Imi cer scuze daca am facut greseli in necunostinta.

Multumesc frumos.

Attached Files


Edited by eugen1985, 01 November 2011 - 13:37.


#367
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009
Pentru a ajunge sa arati ca tipul din imagine ai nevoie de multi bani, antrenor + nutritionist foarte buni care sa te supravegheze indeaproape cum te antrenezi si ce mananci si foarte multa ambitie ! Iar daca tipul tau somatic nu te ajuta, nu vei reusi niciodata sa arati asa !

#368
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Salutare,

M-am hotarat sa ma apuc de sala. As vrea sa ard grasimile de pe abdoment in special. In ultimii ani am luat destul de mult. As vrea sa stiu ce mi-ati recomanda pentru o ardere rapida a grasimilor, alimentatie si ceva suplimente. Nu prea ma pricep la suplimentele astea, nu am luat niciodata. Din cate am auzit creatina ar arde grasimile.
Pretul nu ar fi asa important ci calitatea este, sa nu aiba efecte secundare de preferat :)

Datele mele : inaltime 1,78, greutate: 87, varsta : 27

Merci.

#369
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

View Postpdaniel, on 10th November 2011, 22:53, said:

Salutare,

M-am hotarat sa ma apuc de sala. As vrea sa ard grasimile de pe abdoment in special. In ultimii ani am luat destul de mult. As vrea sa stiu ce mi-ati recomanda pentru o ardere rapida a grasimilor, alimentatie si ceva suplimente. Nu prea ma pricep la suplimentele astea, nu am luat niciodata. Din cate am auzit creatina ar arde grasimile.
Pretul nu ar fi asa important ci calitatea este, sa nu aiba efecte secundare de preferat :)

Datele mele : inaltime 1,78, greutate: 87, varsta : 27

Merci.

Grasimea se arde uniform de pe corp, nu exista slabire localizata. Creatina este pentru altceva, in nici un caz pentru slabit, poate ai vrut sa zici L-carnitina care da, ajuta la arderea tesutului adipos insa intr-o mica masura. Cel mai bun arzator de grasimi din clasa termogenicelor este Xenadrina. Combinat cu o dieta slaba in carbohidrati si bogata in proteina, fara prajeli, fara alcool, fara dulciuri, fara fast-food, fara sucuri din comert si neaparat cu mult efort fizic cardio (alergare, bicicleta, inot), vei vedea rezultate pozitive intr-un timp foarte scurt. Este destul de usor sa slabesti important este sa te mentii apoi !  :thumbup:

Edited by atc, 15 November 2011 - 15:10.


#370
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004

View Postatc, on 15th November 2011, 16:09, said:

Grasimea se arde uniform de pe corp, nu exista slabire localizata. Creatina este pentru altceva, in nici un caz pentru slabit, poate ai vrut sa zici L-carnitina care da, ajuta la arderea tesutului adipos insa intr-o mica masura. Cel mai bun arzator de grasimi din clasa termogenicelor este Xenadrina. Combinat cu o dieta slaba in carbohidrati si bogata in proteina, fara prajeli, fara alcool, fara dulciuri, fara fast-food, fara sucuri din comert si neaparat cu mult efort fizic cardio (alergare, bicicleta, inot), vei vedea rezultate pozitive intr-un timp foarte scurt. Este destul de usor sa slabesti important este sa te mentii apoi !  :thumbup:


Merci pentru raspuns. O sa ma documentez despre Xenadrina sa vad dc ete pentru mine :)
Merci.

#371
paullika

paullika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.08.2011
Salut...m-am hotarat sa imi cumpar acest supliment AMS 150 capsule...dar am facut acest thread pentru a intreba ce parere aveti despre acest supliment....da rezultate "vizibile"?vreau sa imi raspunda mai ales cei care au incercat acest produs deoarece ei stiu mai bine ce efecte a avut.
apropo...se ia 24 capsule pe zi (8caps la o portie) dar luam neaparat in fiecare zi sau doar in ziua in care facem exercitii?
Multumesc!

Edited by paullika, 25 November 2011 - 16:56.


#372
paullika

paullika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.08.2011
salut...as vrea sa stiu si eu de ce,cei de la redis spun ca produsul siluet bar ajuta la dezvoltarea masei musculare...puteti sa imi explicati si mie?
cu slabitul am inteles...deoarece inlocuim o masa si acesta este plin de vegetale...bla bla bla . Dar nu masa musculara sunt in ceata :))

#373
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Pai spun cat mai multe, poate poate s-o vinde.

#374
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
Peste tot se vand numai lucruri miraculoase..se pare ca disperarea vanzarilor a intrecut orice limita. Capitalistii astia o sa ne vanda si aerul si o sa ne imparta partidele de sex in ratie inclusa sau premium, in functie de cat cash avem. Inainte sa dai banii pe ceva, citeste ce contine, foloseste google sa vezi care-i treaba si ce efecte benefice/nebenefice au avut la altii.

#375
paullika

paullika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.08.2011
am cautat dar nu prea am gasit....de aceea am postat aici in speranta ca poate a folosit vreo cineva si sa imi/ne spuna daca a afut acele afecte care sunt scrise pe produs.

#376
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Chestia asta se numeste MARKETING :)

#377
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007
Salut!

Ce proteine concentrate imi recomandati de la Redis?
http://www.redis.ro/...ine-concentrate

Imi trebuie pentru crestere in masa musculara.
Produsul Milk & Egg pare sa fie ok, dar as vrea sa aud si parerile celor care au luat pana acum.

Stiu ca exista si alte produse mai bune, insa nu am un buget prea mare. Cele de la Redis sunt cele mai accesibile (momentan) + ca Redis e un brand care imi inspira mai multa incredere.

Hmm, Ideal Protein nu prea-mi face cu ochiul. Parca e mult prea ieftin + ca am inteles ca cele din soia nu prea sunt bune.

Multumesc anticipat!

#378
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007
Ups, am luat topicul la puricat si vad ca majoritatea spun ca produsele de la Redis nu-s bune. :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate