Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cosmote a lansat primul serviciu de Internet mobil broadband

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am abonament de 5 euro si am upload de 153 kbps....dar se pastreaza si dupa ce depasesc traficul, nu scade la 64 ca la vodafone sau orange. am modem z010 pe rev0.
nu ii inteleg pe cei ce doresc viteza mare la net-ul mobil...daca il folosesti ca capacitate maxima o sa consumi traficul alocat intr-o noapte. la net-ul mobil este esentiala acoperirea....cat mai extinsa! si viteza, sa fie acolo 6-700 kbps...

#56
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postrich1974, on 11th February 2010, 09:07, said:

am abonament de 5 euro si am upload de 153 kbps....dar se pastreaza si dupa ce depasesc traficul, nu scade la 64 ca la vodafone sau orange. am modem z010 pe rev0.
nu ii inteleg pe cei ce doresc viteza mare la net-ul mobil...daca il folosesti ca capacitate maxima o sa consumi traficul alocat intr-o noapte. la net-ul mobil este esentiala acoperirea....cat mai extinsa! si viteza, sa fie acolo 6-700 kbps...

Corect!

#57
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postcrysty2k5, on 10th February 2010, 22:56, said:

Ma refeream dupa rebrand oficial.



Harta actuala:

[ http://www.cosmote.ro/ro/images/harta_acoperire_connect.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Nu conteaza daca fac rebrand sau nu.... au acoperire in 90% din teritoriu/93% din populatie! Dupa lansarea 3G+ o sa creasca viteza si cam atat...

Harta aceea este pentru EV-DO Rev.A doar (mai ai si 1X si Rel.0)! O sa apara o harta noua, actualizata... nu stiu exact cand!

#58
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
La clicknet mobile de exemplu poti opta pt un abonament in jur de 16 E la care ai trafic nelimitat la 3.1 mbps download si 1.8 mbps upload (nu scade viteza).

Eu am clicknet de 6 mbps la care am upload 512 kbps. As da cei  6 mbps de download pe un upload mai mare..

#59
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
harta de acoperire este pentru evdo rev 0 si A...dar este cam exagerata. imi este greu sa cred ca de la slatina pana la corabia ai semnal EVDO fara intreripere!

cu abonamentul facut prin cosmote, nu cred ca te poti conecta pe 1xRTT. poate ma insel....

#60
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View PostSuperMelon, on 11th February 2010, 10:54, said:

La clicknet mobile de exemplu poti opta pt un abonament in jur de 16 E la care ai trafic nelimitat la 3.1 mbps download si 1.8 mbps upload (nu scade viteza).

Eu am clicknet de 6 mbps la care am upload 512 kbps. As da cei  6 mbps de download pe un upload mai mare..

poti opta pentru ce vrei tu.
Ei pot sa iti promita si un ab de 1 Eu la care ai 100gbps ca tot cu un kbps o sa iti mearga.
clicknet mobile e praf, e o mizerie...

#61
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View PostSuperMelon, on 8th February 2010, 20:58, said:

Cred ca o sa renunt la clicknet 6 mbps pt un connect de 4-6 gb care are upload mai bunicel :D

Da de ce nu te-ai abonat de la bun inceput la Zapp?

#62
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009

View Postrecl-sr, on 11th February 2010, 18:58, said:

Da de ce nu te-ai abonat de la bun inceput la Zapp?

Pt ca acum 2 ani cand am facut contractu eram bazat pe download speed.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate