Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cosmote a lansat primul serviciu de Internet mobil broadband

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
slot

slot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 24.06.2006
E de ras, pur si simplu revand serviciile Telemobil :)

#20
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postslot, on 23rd January 2010, 19:34, said:

E de ras, pur si simplu revand serviciile Telemobil :)


Cine si-a facut abonament? Contractul se incheie cu Cosmote sau Telemobil? E pe 2 ani sau se poate si pe un 1 an?

Edited by Masterboy, 24 January 2010 - 16:17.


#21
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004
Cosmote si Germanos sunt pur si simplu "Dealeri" Telemobil si nimic mai mult.

#22
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

View PostMasterboy, on 24th January 2010, 16:16, said:

Cine si-a facut abonament? Contractul se incheie cu Cosmote sau Telemobil? E pe 2 ani sau se poate si pe un 1 an?

probabil ca nimeni, deocamdata; cu cosmote; se poate incheia pe un an sau pe doi (vezi atasamanet)

Attached Files


Edited by daniel1999, 24 January 2010 - 16:30.


#23
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostPhilips, on 24th January 2010, 16:27, said:

Cosmote si Germanos sunt pur si simplu "Dealeri" Telemobil si nimic mai mult.
Nu poti decat sa zambesti cu amaraciune cand citesti cu vestile din topicul asta:
http://forum.softped...view=getnewpost

Edited by Blackhawk, 29 January 2010 - 20:54.


#24
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
Pentru mizeriile astea de la Cosmote nu conteaza oamenii.

#25
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View PostMasterboy, on 24th January 2010, 16:16, said:

Cine si-a facut abonament? Contractul se incheie cu Cosmote sau Telemobil? E pe 2 ani sau se poate si pe un 1 an?

Contractul se face cu Telemobil, deaocamdata... se pot face atat pe 1 an cat si pe 2 ani!
Sincer in interior sunt ok cei de la Telemobil (ca si infrastructura si organizare)... sa speram ca vor invata si cei de la Cosmote ceva din asta!
De la vara va fi disponibil si acel modem hibrid (3G HSPA/CDMA) si lucrurile vor sta altfel1

#26
daniel1999

daniel1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 07.04.2009

View Postd1ab0l33k, on 30th January 2010, 21:00, said:

De la vara va fi disponibil si acel modem hibrid (3G HSPA/CDMA) si lucrurile vor sta altfel1
surse?

#27
danut-M

danut-M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.02.2010
Am incheiat un contract cu Cosmote la internet, Connect Now acum 5 zile. Contractul e facut pe 1 an: 11 Euro modemul, 3.1/1.8 Mbps dw/up in primii 2 Gb trafic, iar dupa viteza scade la 128/64 kbps dw/up. Dupa depasirea celor 2 Gb, imi merge cu 150-220 kbps download si 80-120 kbps upload. O zi buna.

#28
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002

View Postdanut-M, on 7th February 2010, 14:36, said:

Am incheiat un contract cu Cosmote la internet, Connect Now acum 5 zile. Contractul e facut pe 1 an: 11 Euro modemul, 3.1/1.8 Mbps dw/up in primii 2 Gb trafic, iar dupa viteza scade la 128/64 kbps dw/up. Dupa depasirea celor 2 Gb, imi merge cu 150-220 kbps download si 80-120 kbps upload. O zi buna.



Sa ne spui cum merge. Ce viteza maxima ai prins? Cum merge cu cei 128 kb dupa?

#29
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Eu cred ca arunc modemul de la Vodafone si imi iau d'asta :)

Pentru cat folosesc eu in Bucuresti este suficient.

Acoperire:

[ http://www.cosmote.ro/ro/images/harta_acoperire_connect.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by crysty2k5, 07 February 2010 - 20:26.


#30
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
ar fi bine sa nu urmeze multi solutia ta
pana acum a mers perfect zapp`ul pe partea de date :D

#31
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009

View Postcrysty2k5, on 7th February 2010, 20:14, said:

Eu cred caarunc modemul de la Vodafone si imi iau d'asta :)

Pentru cat folosesc eu in Bucuresti este suficient.

Acoperire:

[ http://www.cosmote.ro/ro/images/harta_acoperire_connect.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
recent am reziliat abonamentul de internet mobil de la vodafone la 10 euro. am fost multumit de el fix 6 luni. apoi au inceput problemele. bine a mers decat in Bucuresti. in rest gprs-ul e o gluma fffff proasta la vodafone. cu fix 30 de zile inainte de expirarea perioaddei minime contractuale am facut cerere de reziliere.la intrebarea domnisoarei de la vodafone: de ce vreti sa reziliati ?" am scos z910i-ul pe care aveam planul tarifar eGeneration. nu a fost nevoe de nici un comentariu. am spus doar atat : "am zapp"

acum serios vorbind: voi chiar nu credeti ca angajatii vodafone nu isi dau seama ce varza e netul lor mobil comparativ cu netul prin cdma? si nu ma refer la viteza aici, ci la acoperire si stabilitate

#32
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postpazzno1, on 7th February 2010, 20:22, said:

recent am reziliat abonamentul de internet mobil de la vodafone la 10 euro.

In aceeasi situatie sunt si eu. Platesc 10 euro pentru 1 GB trafic cu 1 MBps si 128 in rest.

Asa la Cosmote dau 10 euro pe 4 GB la 3.1(maxim).

View PostCutzu, on 7th February 2010, 20:19, said:

ar fi bine sa nu urmeze multi solutia ta
pana acum a mers perfect zapp`ul pe partea de date :D

E decizia lor. Oricum eu mi-am portat si numarul de la Vodafone la Orange pentru ca au avut anul trecut in decembrie cea mai proastra oferta de pe piata.

#33
danut-M

danut-M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.02.2010
Viteza maxima pe care am prins-o a fost de 310 kbps (pt ca 3.1 Mbps = 310 kb/s max ! )
Dupa depasirea celor 2 GB trafic initial ar trebui sa scada la 128 kbps dar imi merge cu 150-220 kb/s download si 80-120 kb/s upload, repet dupa depasirea celor 2 GB trafic initial.
Si hai sa mai fac o precizare, si anume: la Vodafone si Orange la toate abonamentele de internet nelimitat dupa depasirea traficului initial viteza scade la 128 kbps, DAR la Cosmote incepand de la Connect Pro (13 Euro) si Connect Ultra (26,18 Euro), viteza download scade la 256 kbps(max download) dupa depasirea traficului initial, deci este un + FOARTE MARE in favoarea Cosmoteului !

Cosmote.ro , sectiunea Connect spune asa:

- Connect Now - Noi îți recomandăm traficul de 2GB/lună, pentru care ai parte de viteză de până la 3,1 Mbps. Dacă ai depășit traficul recomandat, viteza de download scade la maxim 128 kbps și revine la valorile inițiale imediat ce începe următoarea perioadă de facturare. "Stai liniștit!" pentru că traficul adițional pe care îl realizezi peste cantitatea recomandată nu este taxat.

- Connect Eco  - La acest abonament îți recomandăm traficul de 4GB/lună, pentru care ai parte de viteză de până la 3,1 Mbps. Când depășești traficul recomandat, viteza de download scade la maxim 128 kbps și revine la valorile inițiale imediat ce începe următoarea perioadă de facturare. În rest, tot traficul adițional pe care îl realizezi peste cantitatea recomandată nu este taxat.

- Connect Pro  - Îți recomandăm traficul de 8GB/lună, pentru care ai parte de viteză de până la 3,1 Mbps. La depășirea traficului recomandat, viteza de download scade la maxim 256 kbps și revine la valorile inițiale imediat ce începe următoarea perioadă de facturare. Bineînțeles, traficul adițional pe care îl realizezi peste cantitatea recomandată nu este taxat.

- Connect Ultra  - Recomandăm traficul de 20GB/lună pentru care ai parte de viteză de până la 3,1 Mbps. Dacă ai depășit traficul recomandat, viteza de download scade la maxim 256 kbps și revine la valorile inițiale imediat ce începe următoarea perioadă de facturare. Traficul adițional pe care îl realizezi peste cantitatea recomandată nu este taxat.

#34
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Mi-a placut azi ce am vazut in Germanos :lol:

Reclame la netul de la Romtelecom peste tot, laptop, etc. Colt dedicat in magazin.


Reclama la netul de la Cosmote: o bucata de hartie mai mica decat o foaie A5 deasupra casei de marcat :lol:

#35
danut-M

danut-M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.02.2010
#crysty2k5 ai dreptate.. Si la sediul Cosmote din Piata Romana, faceau reclama la internetul 3g de la Romtelecom, avand si un calculator conectat la internetul 3g de la Romtelecom pentru teste, fapt ce ma surprins pentru ca un laptop/pc conectat la internet Cosmote pentru teste, NU EXISTA !

Edited by danut-M, 08 February 2010 - 20:47.


#36
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Asta e...joaca si ei la 2 maini ca sa zic asa.

Tot ei am de castigat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate