Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect
 

MONITOR DAVIO

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
costyque

costyque

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 09.12.2009
salutare am un monitor DAVIO model MV7FRDA-E33 mi-a varsat fata mea  apa pe sus chiar pe stabilizator P9NK70Z bineinteles ca a decedat , siguranta fuzibila a aparatului nu si-a facut datoria a supravietuit scurtului, bun, am facut niste masuratori si piesele din jur pareau ok am schimbat stabilizatorul cu MTP6N60 dintrun alt monitor decedat dar nici o miscare (nu la ars), intra curent in el dar la stabilizator am tensiune doar pe pinul din mijloc (35v) dar nu trece nimic mai departe ma poate ajuta cineva cu o parere ,ce sa masor ,unde, schema monitorului va multumesc.

Fișiere atașate



#2
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.889
  • Înscris: 22.10.2002
"Stabilizatorul'' este doar un tranzistor MOSFET. Functionarea este asigurata de impulsurile primite de la un circuit de comanda, scurtcircuitul produs de apa infiltrata a produs probabil defectarea acestuia, plus alte componente din montaj( rezistente).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate