Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?
 Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...
 Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...
 

airbites absorbit de rds

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
386 răspunsuri în acest subiect

#19
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.139
  • Înscris: 24.09.2009
esti ironic... nu stiu de unde ai aparut si tu pe aici, ce ai de comentat la adresa lui mastorul daca habar n-ai cine e el?!

Editat de Bukovina, 07 ianuarie 2010 - 19:57.


#20
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Ar fi interesant de știut niște detalii. De exemplu cât au costat (cei de la airbites adică). Cu tot cu datorii văd că rds nu se lasă. Or avea un spate asigurat de undeva... Ce-i drept de acum încolo să tot vină banii din internetul mobil care până acum doar a înghițit pentru implementare. Au plantat pomul, acum doar să îl ude și să curgă merele.

Editat de kineceler, 07 ianuarie 2010 - 20:07.


#21
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.755
  • Înscris: 10.05.2008

 eucarata, on 7th January 2010, 19:48, said:

maistorule ai fani tata? =))

deschid fan-club ;)

#22
eucarata

eucarata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 04.08.2009
daca ai tricouri ma bag si eu :D (si sepci :P)

#23
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Nu cred că are. Doar fixomobile.
On. Dar secretoasă rău vânzarea nu s-a sesizat nimeni din timp să bârfească.

Editat de kineceler, 07 ianuarie 2010 - 20:25.


#24
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005

 lucifer76, on 7th January 2010, 17:03, said:

Destul de nasol , oarecare concurenta e buna . Daca RDS nu o sa mai aiba concurenta , o sa si-o ia la purtare , mai ales la preturi .
O sa aiba in UPC si RTC.. si in Vodafone/Orange/Cosmote/Zapp . Tocmai de RDS va luati cand ei se iau la harta cu toata lumea :D
Era inevitabil sa nu se restranga piata. A avut o dezvoltare exceptionala, dar firmele mici nu pot sa ofere totul, iar firmele mari sunt nesimtit. Ce faci? Speri intr-o cale de mijloc si din fericire asta formeaza :)

#25
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007

 Blackhawk, on 8th January 2010, 00:04, said:

Uite , concurenta nu mai este . Vorbesc doar de partea de internet fix . UPC merge din ce in ce mai jalnic , nu cred ca e nici un sadomasochist sa il aleaga daca are RDS in zona . Deci , nu e in concurenta cu RDS . Romtelecom , nu merge prea rau , dar iti baga si telefonul ala nenorocit pe gat , se ajunge la pret triplu fata de RDS . Deci , iar nu e concurenta . Vodafone/Orange/Cosmote/Zapp , hai sa fim seriosi , nici nu are RDS infrastructura peste tot si o sa aiba ei ? Nu e in stare RDS sa modernizeze reteaua pana la mine , nici nu am pretentii la Vodafone/Orange/Cosmote/Zapp . Firmele mici nu mai exista , e pacat , unele erau chiar de calitate , viteza nu era rea , pretul era bun . Si lucrul cel mai bun , le pasau la unele de clienti , daca era o problema se rezolva imediat . Daca nu iti convenea unde erai , o schimbai imediat , atunci chiar ca era concurenta . Cand spun imediat , zic chiar instant , numai ce vorbeai cu ei zi veneau cu tine acasa sa iti si puna .

#26
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Eu nu îmi fac griji cu privire la creșterea tarifelor la rds datorită scaderii concurenței. Ca să se întâmple asta ar trebui să se schimbe accepțiunea patronului asupra bussinesului. Și la ce tarife au la netul mobil nu pare să se schimbe curând. De ce să vinzi puțin și scump când poți să vinzi mult și ieftin? Că sunt și unele companii mai oportuniste care au alte accepțiuni asupra pieței asta nu ne interesează pe noi. Eu unul m-am săturat de operatori oportuniști. Așa am ajuns client rds.
P.S. Dacă din anumite motive chiar ar chește tarifele probabil vor fi modificări ușoare în plus, 1-2 lei, nimic sesizabil pentru buzunarul meu.

Editat de kineceler, 08 ianuarie 2010 - 08:41.


#27
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007
Nu e vorba doar de cresterea preturilor , ci si de dezvoltare . Pana acum s-a tot dezvoltat ca sa ia fata la concurenta , dar cand o sa isi dea seama "care concurenta ?!" o sa o lase mai moale . Fara concurenta nu mai exista nici DigiMobil , nici Diginet Mobil . "De ce să vinzi puțin și scump când poți să vinzi mult și ieftin?" o sa devine "De ce să vinzi vinzi mult și ieftin când poți să vinzi mult și scump pentru ca consumatorul nu are de ales ?" Chiar si pentru patron , e o afacere nu o organizatie de binefacere .

#28
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009

 lucifer76, on 8th January 2010, 08:49, said:

"De ce să vinzi vinzi mult și ieftin când poți să vinzi mult și scump pentru ca consumatorul nu are de ales ?" Chiar si pentru patron , e o afacere nu o organizatie de binefacere .
Hai să nu criticăm înainte că acționariatul nu cred că își schibă filozofia de viață peste noapte. Le rămân și lor destui bani fără prețuri nesimțite. Credeam că deja s-a observat asta. Când nu îți mai convine schimbi isp-ul. Rețele de cartier o droaie, sunt absorbite unele apar altele.

Editat de kineceler, 08 ianuarie 2010 - 09:19.


#29
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007
Sa apara altele ? Pai nu stiu cine e nebun acum sa si faca o retea de cartier .

#30
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.347
  • Înscris: 24.11.2002
Cel putin in Iasi, retelele de cartier au fost cumparate si impartite in 2: RDS si AirBites. Acum cu aceasta preluare o sa ramana doar RDS, e nasol ca dispare concurenta. UPC-ul e doar in anumite zone...

#31
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.677
  • Înscris: 07.03.2009

 vestale, on 8th January 2010, 10:54, said:

Cel putin in Iasi, retelele de cartier au fost cumparate si impartite in 2: RDS si AirBites. Acum cu aceasta preluare o sa ramana doar RDS, e nasol ca dispare concurenta. UPC-ul e doar in anumite zone...
Pai daca ar fi monopol rds in Iasi si ar mari tariful pe internet, ar trebui sa-l mareasca in toata tara nu ?
Deci nu va mari nici un tarif stai linistit....

#32
fussyd3vil

fussyd3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 949
  • Înscris: 21.10.2008
In iasi parca mai sunt de la.. ilink sau cum ii cheama? Au pus pe scara blocului cutie, au tras cablu si pauza. Cel putin pe scara la mine nu e nimeni abonatul lor, toti sunt pe rds. Si airbites.. nu prea se apropia de rds la viteza. Plus ca avea doar cateva zone din iasi.

Editat de fussyd3vil, 08 ianuarie 2010 - 11:43.


#33
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007
Monopolul nu are treaba doar cu tarifele cum la un ISP nu conteaza doar tarifele . Mai conteaza si calitatea , viteza , etc . Pai daca cuiva din varii motive nu o sa-i mai convina la RDS unde dracu o sa mai plece ? Nu la UPC sau Romtelecom , dar macar pana acum te mai mutai la Airbites sau la o retea de cartier . Care nu mai exista . "Stati linistiti" a zis si iliescu acum 20 de ani , si stam , nu ?  :thumbdown: .

#34
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.018
  • Înscris: 19.04.2006
Aveti si voi niste discursuri dramatice de parca e sfarsitul lumii. De parca nu ati vedea ca banii dicteaza orice in lumea asta. Stiti bine ca asa functioneaza lucrurile, era inevitabila vinderea asta a retelelor mici, se intampla in orice domeniu din orice industrie din lume, pestii mari ii mananca pe cei mici. Eu ma mir ca nu s-a vandut RDS pana acum. Fazele astea cu concurenta, cu alternativele in caz ca nu-ti place operatorul - oricum nu le puteti controla ca nu-s dupa "vointa poporului", asa ca mai bine le acceptati asa cum sunt. Ma rog, le puteti si controla, daca aveti suficienti bani, Zoltan Teszari a reusit. Aveti banii lui Zoltan Teszari? :D

#35
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Ei diraci. S-au terminat rețelele de cartier. Le-a mâncat lupul monopolist. Are vecinul teennet. Am văzut și echipă de la ilink în zonă. Și altele no name, le văd trase aiurea între blocuri.

Editat de kineceler, 08 ianuarie 2010 - 13:44.


#36
alin13n2002

alin13n2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 185
  • Înscris: 18.01.2007
rds concediaza angajati airbites , sunt curios daca in rosu i-au data afara asta o sa aflu cand ma duc sa platesc abonamentu luna viitoare  http://www.audculori...1/#comment-1236

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate