Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

caini vagabonzi

- - - - -
  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#181
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

View Postdan84, on 10th February 2010, 19:32, said:

De ce ne place noua sa stam ca in pestera cu coada animalului la nas?
Pt ca traim in Romania tara unde aparam si o potaie turbata.Si in tot acest timp autoritatile taie frunza la caini.

#182
puffff

puffff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 23.11.2009

View Postdan84, on 10th February 2010, 19:32, said:

I-am aruncat unuia o data o bucata de napolitana! Abia s-a ridicat de jos a mirosit-o in scarba si s-a dus sa se culce "suparat", fara sa puna botu' pe napolitana!
Sunt burdusiti de mancare!
In tarile cu apa calda, cainii care nu sunt adoptati sunt eutanasiati si majoritatea au aceasta soarta! De ce ne place noua sa stam ca in pestera cu coada animalului la nas?

Paaaiiiiiii... daca Romania e tara cu apa rece... probabil ca sa ne tina de cald :thumbup:

#183
decemeu

decemeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.12.2007
Sincer eu te-as praji si pe tine impreuna cu mult iubitele tale javre. De ce nu te castrezi si pe tine ? Tu esti ...mbecil? nu vezi ca nu se face mare lucru cu castrarea ?


View Postoverseas, on 19th June 2009, 12:53, said:

Mai omule, exact asta spun, daca se castrau catelele dupa revolutie, azi era liniste pe strazi in mod pasnic. Lasa, ca avem revolutionari ca tine care vor sa prajim animalele cu arzatoarele de flacari pe strada  :lol:  Che Guevara din astia utopici care doar inflameaza dialogul. Eu cred ca voua va place scandalul din jurul problemei. Si tot asa, din scandal in scandal, nu se va rezolva nimic. Eu doar propuneam ca intre timp (in timp ce noi ce certam) sa castram catelele si pana terminam cearta (daca sa dam cu napalm in dobitoace sau nu), treaba era rezolvata.
Personal am o pozitie echilibrata, zic sa fie stransi de pe strazi, cei batrani si bolnavi sa fie eutanasiati, ceilalti sa fie oferiti spre adoptie, iar adoptia sa fie controlata. Dar urgenta este sa castram catelele.


Sunt tot din sect 4 si eu, si tot asa sunt disperat de haitele de maidanezi. Sa ne unim sa facem ceva. Hai sa ne organizam poate reusim sa miscam lucrurile.



View Postsunflowergirlo, on 10th February 2010, 16:51, said:

Salut,

Daca esti serios cu chestia asta vreau si eu sa merg. Eu as propune daca tot stai in sectoru 4 sa incercam sa ne organizam mai multi si sa mergem in audinenta la Piedone.
Da-mi un semn daca te intereseaza asa ceva. Bag si eu niste poze pe la mine pe la bloc si incerc sa fac si pe spatiul ala viran de pe calea vacaresti (dincolo de mall-ul cel nou) si pe la Big.


#184
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Ma duceam si eu ca fraierul la munca zilele trecute, dupa ce s-a topit zapada. Zona rezidentiala, dude de multe stele, masinute de multe zeci/sute de mii de ioro, acum doua zile un bORCEA, ieri un iORGULESCU gINO... lume buna d-astia. Trotuarele PLINE de cacat de ciini!
Sintem un neam de cacat si ne place sa traim ca atare. In cacat. Evident, trebuie sa ne prefacem ca miroase a trandafiri.

#185
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postdecemeu, on 26th February 2010, 02:52, said:

nu vezi ca nu se face mare lucru cu castrarea ?
Daca i-ar castra pe toti,ceea ce e practic imposibil,ar da rezultate chiar foarte bune,fii sigur.Dar nu cred ca a mai fost castrat vreunul in ultimul timp.
Singura "realizare" e ca i-a transformat in voyeuri pe cei castrati...   :D

#186
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,185
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdecemeu, on 26th February 2010, 01:52, said:

Sincer eu te-as praji si pe tine impreuna cu mult iubitele tale javre. De ce nu te castrezi si pe tine ? Tu esti ...mbecil? nu vezi ca nu se face mare lucru cu castrarea ?

Fii rau, nu te lasa  :naughty:  Imi place cand esti agresiv, ai un comportament cainesc si doar stii ca imi plac cainii...
Apropo, poti sa latri ?

#187
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006

View Postzuv, on 26th February 2010, 11:16, said:

Daca i-ar castra pe toti,ceea ce e practic imposibil,ar da rezultate chiar foarte bune,fii sigur.Dar nu cred ca a mai fost castrat vreunul in ultimul timp.
Singura "realizare" e ca i-a transformat in voyeuri pe cei castrati...   :D
:crybaby:  :dribbledrool:

#188
sunflowergirlo

sunflowergirlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.10.2007

View Postdecemeu, on 26th February 2010, 01:52, said:

Sincer eu te-as praji si pe tine impreuna cu mult iubitele tale javre. De ce nu te castrezi si pe tine ? Tu esti ...mbecil? nu vezi ca nu se face mare lucru cu castrarea ?





Sunt tot din sect 4 si eu, si tot asa sunt disperat de haitele de maidanezi. Sa ne unim sa facem ceva. Hai sa ne organizam poate reusim sa miscam lucrurile.

Perfect. Eu as incepe sa fac poze cu cainii si ma gandisem sa fac un blog si niste afise ceva sa le pun prin cartier cu adresa de la blog si cine vrea sa se bage sa scrie acolo si sa faca poze sa ne strangem si sa incercam sa mergem in audienta.
Eu nu-i mai suport pur si simplu. Pe unde ma duc e plin :(.
Ma bucur ca cineva a raspuns.

View Postoverseas, on 26th February 2010, 11:19, said:

Fii rau, nu te lasa  :naughty:  Imi place cand esti agresiv, ai un comportament cainesc si doar stii ca imi plac cainii...
Apropo, poti sa latri ?


Draga overseas,

Daca iti plac atat de mult cainii te rugam sa-i iei pe toti la tine acasa. Pe mine sincer nu ma intereseaza ce fac cu ei. Pot sa-i dea celor ca tine in grija din partea mea. Sa-i tina in adaposturi dar nu pe banii mei. Nu-mi pasa. Dar sa dispara de pe strazi.
Daca ti se pare normal sa fie trotuarul plin de cacat de caine si sa te alerge haitele pe strazile din Bucuresti atunci eu zic sa mergi sa te tratezi.
In plus daca inca nu te-a alergat nici o haita de caini, fa-ti rost de o bicicleta si ia-o frumusel pe calea Vacaresti si mai discutam apoi.

#189
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,185
  • Înscris: 09.01.2007
Am luat unul acasa, la curte. De fapt nu l-am luat, a venit el acolo. Si e marfa.
In al doilea rand, sunt de acord cu strangerea cainilor de pe strazi, selectia lor si eutanasierea celor grav bolnavi + cei agresivi.
In al treilea rand, sunt foarte multi caini care nu sunt agresivi.
Cat despre curatenie, cata vreme marlanii cu doua picioare polueaza si murdaresc trotuarele ca nesimtitii, patrupedele ma deranjeaza cel mai putin.
Iti fac o promisiune: cand TU o sa iei de gat pe cei care arunca chistoace/ cutii de bere/ scuipaturi/ resturi alimentare/ coji de seminte/ sticle de suc pe strazi si in parcuri (nu uita bulangiii care se urca incaltati pe banci in parc), EU voi veni sa-ti curat trotuarul de mizeria de caine. Cata vreme TU iti inghiti limba in fata marlanilor de pe strada si te defulezi in schimb speriind 3 javre amarate, EU nu te voi lua in serios.

#190
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Postoverseas, on 5th March 2010, 11:48, said:

Am luat unul acasa, la curte. De fapt nu l-am luat, a venit el acolo. Si e marfa.
In al doilea rand, sunt de acord cu strangerea cainilor de pe strazi, selectia lor si eutanasierea celor grav bolnavi + cei agresivi.
In al treilea rand, sunt foarte multi caini care nu sunt agresivi.
Cat despre curatenie, cata vreme marlanii cu doua picioare polueaza si murdaresc trotuarele ca nesimtitii, patrupedele ma deranjeaza cel mai putin.
Iti fac o promisiune: cand TU o sa iei de gat pe cei care arunca chistoace/ cutii de bere/ scuipaturi/ resturi alimentare/ coji de seminte/ sticle de suc pe strazi si in parcuri (nu uita bulangiii care se urca incaltati pe banci in parc), EU voi veni sa-ti curat trotuarul de mizeria de caine. Cata vreme TU iti inghiti limba in fata marlanilor de pe strada si te defulezi in schimb speriind 3 javre amarate, EU nu te voi lua in serios.

Logica imbatabila, numai ca inexistenta. Gandeste-te tu de ce.

#191
sunflowergirlo

sunflowergirlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.10.2007

View Postoverseas, on 5th March 2010, 11:48, said:

Am luat unul acasa, la curte. De fapt nu l-am luat, a venit el acolo. Si e marfa.
In al doilea rand, sunt de acord cu strangerea cainilor de pe strazi, selectia lor si eutanasierea celor grav bolnavi + cei agresivi.
In al treilea rand, sunt foarte multi caini care nu sunt agresivi.
Cat despre curatenie, cata vreme marlanii cu doua picioare polueaza si murdaresc trotuarele ca nesimtitii, patrupedele ma deranjeaza cel mai putin.
Iti fac o promisiune: cand TU o sa iei de gat pe cei care arunca chistoace/ cutii de bere/ scuipaturi/ resturi alimentare/ coji de seminte/ sticle de suc pe strazi si in parcuri (nu uita bulangiii care se urca incaltati pe banci in parc), EU voi veni sa-ti curat trotuarul de mizeria de caine. Cata vreme TU iti inghiti limba in fata marlanilor de pe strada si te defulezi in schimb speriind 3 javre amarate, EU nu te voi lua in serios.


Nu ma pot bate cu toti idiotii care fac mizerie. Daca ar fi dupa mine ar putea sa-i eutansaieze si pe aia. Insa stii care e diferenta: stau de aproape 30 de ani in Berceni si nu m-a atacat nici unul dintre bulangii de care zici tu insa cainii m-au alergat. Aici e diferenta.

In ceea ce priveste mizeria ai dreptate, nu m-am legat niciodata de taranii care arunca pe jos, dar in aceeasi ordine de idei nici n-am otravit cainii, nici n-am aruncat cu nimic dupa ei. Intra in aceeasi categorie. Nu sunt de acord cu 'tiganeala' nici macar pentru cauze nobile. N-am sa ma cert niciodata cu un nesimtit care arunca pe jos. Mai degraba am sa ma duc sa-i trag de maneca pe cei care tre sa-i amendeze, sa faca ceva legal. Si asta intentionez sa fac si cu cainii. Daca vroiam 'sa iau problema in propriile maini' ii otraveam sau dadeam cu bata in ei pana fugeau.

Faptul ca ai luat un caine nu rezolva problema. Fa-ti adapost de caini si apoi mai discutam. Si eu am strans trei gunoaie de pe strada, ma face asta ecologista si luptatoare impotriva nesimtitilor care murdaresc orasul? Nu cred.

Sincera sa fiu cea mai mare problema a mea cu persoanele care apara drepturile cainilor este ca nu stiu sa zica altceva decat NU. Nu-i eutanasiati, vai saracii catei, vai in stanga si in dreapta. Sa vina cu solutii reale, nu cu aberatii. Sunt pefect de acord ca nu este vina cainilor pt faptul ca ataca oameni. Ei se poarta asa cum stiu si cum le spune instinctul insa nu au ce cauta in haita pe strazi fie ei castrati sau necastrati. Daca erau 3 caini ii castrau pe aia si scapau de problema dar la cati sunt acum... e o aberatie sa zici ca ii castreaza pe toti si ii lasa liberi. Si la fel as vrea sa faca cineva o socoteala cat costa castrarea si intretinerea canilor astora. De ce nu platesc asociatiile care sunt anti eutanasiere pentru chestiile astea? De ce trebuie sa plateasca statul si de fapt si noi cei care nu suntem de acord cu chestia asta?
Concluzia este: veniti cu solutii eficiente si nu in 10 ani. In momentul in care spui NU tre sa ai si o solutie altfel nu ai dreptul sa spui NU.

#192
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

View Postsunflowergirlo, on 5th March 2010, 12:54, said:

Concluzia este: veniti cu solutii eficiente si nu in 10 ani. In momentul in care spui NU, tre sa ai si o solutie, altfel nu ai dreptul sa spui NU.

Corect!!! Nu mai postati doar asa... ca sa dovediti ca sunteti Brigitte Bardot!
Si asta din urma e zoofila; sper ca voi nu sunteti!  :rolleyes:

#193
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,185
  • Înscris: 09.01.2007
Sa inteleg ca esti prea finutz ca sa te iei de marlanii care-ti polueaza existenta ? Patetic. Poate esti lord si nu stim noi.
Cat despre caini, am spus clar ca sunt de acord cu eutanasierea unor categorii de patrupede, deci nu pot fi acuzat de talibanism canin.
Cat despre castrare (a femelelor in special) sigur  ca este o solutie. Daca s-ar fi aplicat acum 10 ani, treaba era rezolvata pana azi. Dar nu, voi sunteti romani la minte, preferati sa va certati 20 de ani si cainii sa se inmulteasca decat sa sprijiniti o solutie moderata dar pragmatica.

#194
sunflowergirlo

sunflowergirlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.10.2007

View Postoverseas, on 5th March 2010, 13:52, said:

Sa inteleg ca esti prea finutz ca sa te iei de marlanii care-ti polueaza existenta ? Patetic. Poate esti lord si nu stim noi.
Cat despre caini, am spus clar ca sunt de acord cu eutanasierea unor categorii de patrupede, deci nu pot fi acuzat de talibanism canin.
Cat despre castrare (a femelelor in special) sigur  ca este o solutie. Daca s-ar fi aplicat acum 10 ani, treaba era rezolvata pana azi. Dar nu, voi sunteti romani la minte, preferati sa va certati 20 de ani si cainii sa se inmulteasca decat sa sprijiniti o solutie moderata dar pragmatica.

Puisor nu sunt prea finutz ca sa ma cert cu toti magarii, poti sa spui in cel mai bun caz ca sunt prea finutza. Si daca ti se pare o solutie scandalu in strada (pentru orice problema) atunci ai o problema.
Daca tu ai senzatia ca luandu-te de oameni pe strada rezolvi probleme atunci iti urez bafta. Imi place curatenia dar mai mult imi plac oasele mele intregi.
Iar in ceea ce priveste cainii ca ma tot stresezi cu castrarea vietii. Te intreb altceva. Nu asta s-a facut dupa ce au urlat toti la Basescu sa nu mai omoare cainii? Ai vazut pe strada caini cu rahat din ala in ureche care fac pui fara probleme? Si in afara de asta spune-mi altceva daca ii eutanasiezi si ii arunci inapoi in strada ce ai rezolvat?
Daca mergem pe acelasi principiu cu tine cu mintea de roman pot sa-ti spun acelasi lucru. Daca eutanasiau cainii cand a inceput Basescu chestia asta se termina atunci. Dar din cauza unora ca tine s-a cheltuit tone de bani ca sa nu se rezolve nimic.
EU NU VREAU CAINI PE STRADA, castrati sa nu cainii nu au ce cauta in strada. Da-mi solutie la asta.

P.S. ca tot avem minte de romani si ne certam degeaba te anunt ca nu ma cert degaba eu chiar incerc sa strang lume sa merg peste primar in sect 4 si sincer daca aflu pe cine tre sa dau in judecata pentru chestia asta o sa fac si asta (inclusiv destepti ca tine care tipa ca facem genocid impotriva cainilor si nu fac nimic sa adune cainii din strada si toate babele handicapate care dau de mancare la javre si tipa la oamenii pe care ii latra cainii ca ei sunt vinovati ca merg pe trotuar).

#195
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,185
  • Înscris: 09.01.2007

View Postsunflowergirlo, on 5th March 2010, 14:12, said:

1. Daca tu ai senzatia ca luandu-te de oameni pe strada rezolvi probleme atunci iti urez bafta. Imi place curatenia dar mai mult imi plac oasele mele intregi.
Iar in ceea ce priveste cainii ca ma tot stresezi cu castrarea vietii. Te intreb altceva.
2. Nu asta s-a facut dupa ce au urlat toti la Basescu sa nu mai omoare cainii? Ai vazut pe strada caini cu rahat din ala in ureche care fac pui fara probleme? 3. Si in afara de asta spune-mi altceva daca ii eutanasiezi si ii arunci inapoi in strada ce ai rezolvat?
Daca mergem pe acelasi principiu cu tine cu mintea de roman pot sa-ti spun acelasi lucru. Daca eutanasiau cainii cand a inceput Basescu chestia asta se termina atunci.
4. Dar din cauza unora ca tine s-a cheltuit tone de bani ca sa nu se rezolve nimic.
5. EU NU VREAU CAINI PE STRADA, castrati sa nu cainii nu au ce cauta in strada. Da-mi solutie la asta.

6. P.S. ca tot avem minte de romani si ne certam degeaba te anunt ca nu ma cert degaba eu chiar incerc sa strang lume sa merg peste primar in sect 4 si sincer daca aflu pe cine tre sa dau in judecata pentru chestia asta o sa fac si asta (inclusiv destepti ca tine care tipa ca facem genocid impotriva cainilor si nu fac nimic sa adune cainii din strada si toate babele handicapate care dau de mancare la javre si tipa la oamenii pe care ii latra cainii ca ei sunt vinovati ca merg pe trotuar).

1. Ai dreptate. Capul plecat sabia nu-l taie si daca stai ascuns(a) in spatele perdelei sigur se rezolva.
2. Nu inteleg. Tu stii ca o catea sterilizata face pui ? Iei Nobelul pt asta.
3. Caini eutanasiati aruncati pe strada ? Adica mortaciuni ?
4. Mai exact cum sunt eu personal raspunzator de risipirea banului public ? Te-am impiedicat eu pe tine de la ceva ? Fabulezi. E o lege care da drepturi animalelor de pe strazi.
5. Nici eu nu vreau marlani pe strada, nici cocalari, nici manelisti. Da-mi si tu solutia la schimb. Se pare ca amandoi avem dorinte utopice.
6. Daca auzi tipete nu sunt eu, ci sunt vocile din capul tau. Exista medicatie. Si apropo, cum te duci peste primar cu revolutia cand ai zis ca tiganeala si violenta nu sunt o solutie !?

#196
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

View Postoverseas, on 5th March 2010, 14:37, said:

5. Nici eu nu vreau marlani pe strada, nici cocalari, nici manelisti. Da-mi si tu solutia la schimb. Se pare ca amandoi avem dorinte utopice.

Alooo!!! Aici se vorbeste despre cainii vagabonzi!!! Specialitatea ta consta in faptul de a divaga de la subiect?  :chair:

Sa iti faci topic separat!

Azi am trecut pe langa un caine vagabond! Nu era agresiv! Si ce m-am gandit? Sa-i dau ceva de mancare...
Crezi ca a mancat? Nu! Asa ceva n-am mai pomenit! :huh:

Edited by incepator20, 05 March 2010 - 14:44.


#197
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,062
  • Înscris: 31.07.2007

View Postoverseas, on 5th March 2010, 14:37, said:

2. Nu inteleg. Tu stii ca o catea sterilizata face pui ? Iei Nobelul pt asta.

Io am impresia ca cateaua aia musca in continuare. Da' nu-i bai, in vreo 12 ani moare de bunavoie.

#198
sunflowergirlo

sunflowergirlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.10.2007

View Postoverseas, on 5th March 2010, 14:37, said:

1. Ai dreptate. Capul plecat sabia nu-l taie si daca stai ascuns(a) in spatele perdelei sigur se rezolva.
2. Nu inteleg. Tu stii ca o catea sterilizata face pui ? Iei Nobelul pt asta.
3. Caini eutanasiati aruncati pe strada ? Adica mortaciuni ?
4. Mai exact cum sunt eu personal raspunzator de risipirea banului public ? Te-am impiedicat eu pe tine de la ceva ? Fabulezi. E o lege care da drepturi animalelor de pe strazi.
5. Nici eu nu vreau marlani pe strada, nici cocalari, nici manelisti. Da-mi si tu solutia la schimb. Se pare ca amandoi avem dorinte utopice.
6. Daca auzi tipete nu sunt eu, ci sunt vocile din capul tau. Exista medicatie. Si apropo, cum te duci peste primar cu revolutia cand ai zis ca tiganeala si violenta nu sunt o solutie !?

Ai inteles perfect tot ce am zis.

1. n-am ce comenta. te las pe tine sa te certi cu cocalarii, manelistii si alte categorii care te deranjeaza.

2. si tu iei nobelul pentru ca eu am zis ca am vazut catei cu porcarie din aia in ureche (CARE TEORETIC INSEAMNA CA SUNT CASTRATI) cu pui dupa ei. Concluziile le tragi tu.

3. N-am inteles ce vrei sa zici cu mortaciunile

4. Mai exact atata vreme cat esti impotriva eutanasierii tuturor cainilor da esti direct responsabil cu risipirea banilor publici (ma refer la cei pt caini ca sa nu mai zici ca am nevoie de medicatie). Tu si cei cu aceeasi atitudine, adica cei care sustin drepturile animalelor de pe strada inaintea oamenilor de pe aceeasi strada.

5. Faci o campanie impotriva marlanilor, cocalarilor si manelistilor.

6. Nu am zis ca ma duc cu revolutie peste primar. Am zis (asta daca ai avut curiozitatea sa citesti post-urile de mai devreme) ca vreau sa merg civilizat in audienta la primar. Si daca nu merge cu vorba buna atunci se poate da in judecata: CIVILIZAT, fara scandal. Nu intentionez sa fac o revolutie. Fiecare intelege ce vrea.

7. si iar daca esti asa grozav si nu-ti plac cocalarii atunci ia-i de manuta si du-i la scoala (nu toti oamenii au avut parte de o educatie care sa le permita sa aiba pretentii si iti spun eu ca foarte multi dintre ei ar accepta sa schimbe multe lucruri daca n-ar mai fi marginalizati). dar pp ca e mai simplu sa arunci cu pietre decat sa gasesti solutii (ca si la problema cu cainii).

Oameni suntem, dar dam cu pietre in ai nostri si aparam drepturile cainilor. Nu vezi nici un fel de absurditate in chestia asta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate