Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

sfarsitul lumii

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#37
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
...

Edited by Stapanul_clonelelor, 24 January 2010 - 10:37.


#38
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

View Postcatalin1200, on 26th December 2009, 16:38, said:

Scrieti aici in ce data credeti ca vine sf. lumii si de ce sau spuneti parerile voastre <_<
Peste vreo 5 MILIARDE de ani(teoretic) ,  dar , ca intotdeauna  orice sfarsit este un NOU inceput! :peacefingers:
vorba aia  : "WE ARE STARDUST!"

Edited by gabigowriel, 24 January 2010 - 12:25.


#39
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Concluzia e ca nu va fi niciodata un sfarsit al lumii:

Quote

LÚME,  lumi, s.f. I. 1. Totalitate a celor existente în realitate; univers, cosmos.
vor exista doar transformari.

#40
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

View PostNightm4re, on 24th January 2010, 20:11, said:

Concluzia e ca nu va fi niciodata un sfarsit al lumii:

vor exista doar transformari.


depinde la ce transformari te referi....:D

sfarsit al lumii? poate sfarsitul civilizatiei....orice civilizatie pana la urma se stinge.....asa cum s-a stins civilizatia Atlantidei si a Lemuriei, si alte civilizatii foarte vechi si foarte avansate fata de cea a noastra....oare de ce se tin secrete documentele si artefactele gasite care au legatura cu aceste 2 civilizatii?

un al treilea razboi mondial nu cred ca va mai fi...masonii ar pierde foarte multi bani...saracutii de ei.....asa ca vor tot inventa diverse gripe si boli.....sa ne mai extermine cumva....cu vaccinurile lor nu? :D

si bineinteles teorii manipulatoare vor iesi in continuare pe banda rulanta nu? meteoriti care ameninta Terra, boli, comete,gauri negre, centuri fotonice....2012....apoi va urma alt an pentru sfarsitul lumii....si tot asa...iar oamenii naivi vor crede....din pacate manipularea e foarte mare in toate aspectele 'vietii moderne'.....de astazi.....mai bine ne-am arunca TV-ul pe geam....sa nu mai citim ziare,si sa nu mai credem toate aberatiile nu? :D

ca doar asta e lumea in care traim .....ce putem face altceva? :D

#41
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

View Post_raz_, on 27th January 2010, 23:15, said:

depinde la ce transformari te referi....:D

sfarsit al lumii? poate sfarsitul civilizatiei....orice civilizatie pana la urma se stinge.....asa cum s-a stins civilizatia Atlantidei si a Lemuriei, si alte civilizatii foarte vechi si foarte avansate fata de cea a noastra....oare de ce se tin secrete documentele si artefactele gasite care au legatura cu aceste 2 civilizatii?

un al treilea razboi mondial nu cred ca va mai fi...masonii ar pierde foarte multi bani... saracutii de ei.....asa ca vor tot inventa diverse gripe si boli.....sa ne mai extermine cumva....cu vaccinurile lor nu? :D

si bineinteles teorii manipulatoare vor iesi in continuare pe banda rulanta nu? meteoriti care ameninta Terra, boli, comete,gauri negre, centuri fotonice....2012....apoi va urma alt an pentru sfarsitul lumii....si tot asa...iar oamenii naivi vor crede....din pacate manipularea e foarte mare in toate aspectele 'vietii moderne'.....de astazi.....mai bine ne-am arunca TV-ul pe geam....sa nu mai citim ziare,si sa nu mai credem toate aberatiile nu? :D

ca doar asta e lumea in care traim .....ce putem face altceva? :D
RAZBOAIELE au fost si vor fi cea mai buna metoda de A FACE BANI!(si a omora/scapa de niste oameni in plus!) depinde de ce parte esti...  :naughty:  

#42
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

View Post_raz_, on 27th January 2010, 23:15, said:

un al treilea razboi mondial nu cred ca va mai fi...masonii ar pierde foarte multi bani...saracutii de ei.....
E clar daca nu bagam masonii in discutie nu se poate.

#43
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

View Postteo15, on 28th January 2010, 08:22, said:

E clar daca nu bagam masonii in discutie nu se poate.
:naughty:
MUSAI si gagici "masoane"...
se duce de rapa lumea asta...

Attached Files


Edited by gabigowriel, 28 January 2010 - 12:32.


#44
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Post_raz_, on 27th January 2010, 23:15, said:

sfarsit al lumii? poate sfarsitul civilizatiei....orice civilizatie pana la urma se stinge.....asa cum s-a stins civilizatia Atlantidei si a Lemuriei, si alte

civilizatii foarte vechi si foarte avansate fata de cea a noastra....oare de ce se tin secrete documentele si artefactele gasite care au legatura cu aceste 2 civilizatii?
Lume=univers, universul nu va avea un sfarsit, nu cred.

Mai avansate decat noi? No shit?! Pe unde ai gasit asa ceva? De unde sti ca tin secrete documentele?

#45
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

View PostNightm4re, on 3rd February 2010, 21:09, said:

De unde sti ca tin secrete documentele?
De la OTV

#46
MinnieMonica

MinnieMonica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2010

View Postcatalin1200, on 26th December 2009, 16:38, said:

Scrieti aici in ce data credeti ca vine sf. lumii si de ce sau spuneti parerile voastre <_<
Daca am cunoaste inceputul, am putea concepe un sfarsit. Oricum ideea e ca nimic nu se sfarseste, eventual isi modifica forma.:)

#47
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009

View Postcatalin1200, on 26th December 2009, 16:38, said:

Scrieti aici in ce data credeti ca vine sf. lumii si de ce sau spuneti parerile voastre <_<
Nu stie nimeni,iar daca cineva iti spune "Iata sfarsitul" sa nu te uiti ca este un sarlatan ordinar.

In alta ordine de idei,inca nu s-au infaptuit toate,trebuie sa avem buletine cu numarul fiarei toti,carduri bancare,trebuie sa fim chinuiti sa le primim,etc.
Mult insa nu mai este insa vai si amar de femeiile care alapteaza atunci,toti care au trait in desfrau indiferent cat de smecheri au fost vor genuchea.

Totusi,sa nu intelegeme gresit Sfarsitul Lumii,este de fapt sfarsitul omului pacatos.

#48
MinnieMonica

MinnieMonica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2010

View PostHeader, on 10th February 2010, 17:05, said:

Nu stie nimeni,iar daca cineva iti spune "Iata sfarsitul" sa nu te uiti ca este un sarlatan ordinar.

In alta ordine de idei,inca nu s-au infaptuit toate,trebuie sa avem buletine cu numarul fiarei toti,carduri bancare,trebuie sa fim chinuiti sa le primim,etc.
Mult insa nu mai este insa vai si amar de femeiile care alapteaza atunci,toti care au trait in desfrau indiferent cat de smecheri au fost vor genuchea.

Totusi,sa nu intelegeme gresit Sfarsitul Lumii,este de fapt sfarsitul omului pacatos.
Ce intelegi prin "omul pacatos"? :notangel:

#49
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
@MinnieMonica nu pot fi duhovnicul tau caci nu am vrednicia asta dar cum esti om ca si mine poti intelege,ma poti atrage sa-ti spun lucruri pe care le sti deja.
Studiaza Biblia,intreaba-ti duhovnicul de la Biserica etc.

#50
MinnieMonica

MinnieMonica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2010

View PostHeader, on 11th February 2010, 14:47, said:

@MinnieMonica nu pot fi duhovnicul tau caci nu am vrednicia asta dar cum esti om ca si mine poti intelege,ma poti atrage sa-ti spun lucruri pe care le sti deja.
Studiaza Biblia,intreaba-ti duhovnicul de la Biserica etc.
Vroiam sa stiu doar care e parerea ta in legatura cu "omul pacatos"... Biblia dateaza de cateva secole, iar ce scrie acolo poate ca nu mai corespunde cu epoca in care traim, ma refer la ceea ce odinioara era considerat sacrilegiu sau mai stiu eu ce, la momentul actual este doar o dovada a existentei democratiei..:D . Vroiam doar parerea ta .. :kisstogether:

#51
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Ba'' Biblia corespunde,doar ca unele pacate au fost Legalizate de societate,studiaz-o uita-te la semenii tai si vei observa ce inseamna om pacatos.

#52
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
De cate ori sa va spun ca Apocalipsa nu se refera la vremurile noastre ci la situatia de atunci, din vremea Imperiului Roman. Era o revelatie asupra vremurilor ce vor veni, o speranta ca vor putea scapa de sub jugul stapanirii romane si crestinivor putea practica religia fara sa fie persecutati. felul in care a fost scrisa a dat nastere la diferte interpretarii, prin analogie cu lumea noastra.
Sfarsitul lumii (al tuturor lucrurilor) o sa vina cand i-o fi randul, cand materia va iesi din starea de echilibru in care se afla, asta daca n-o "ajutam" noi mai devreme. Sfarsitul poate fi geologic, care ar afecta implicit si rasa umana sau poate fi la nivel de civilizatie, care va suferi transformari radicale fata de cum e acum, de ordin social, politic.
Sfarsitul e ca moartea, inevitabilul se va intampla dar nu stim cand, dar intre timp mai exista si mici "accidente" care grabesc acest moment (numai ca moartea nu te transforma decat intr-o mana de oase si elemente care se intorc in pamant). Sfarsit al lumii = moarte/transformare, cam asa sta treaba cu chestiunea sta dupa care saliveaza atatia.

Edited by malmoth, 11 February 2010 - 18:32.


#53
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Nu stiu cu ce ne incalzeste daca stim cand vine sfarsitul lumii ... pana la urma aceeasi oameni de cacat suntem ...
In alta ordine de idei, Dumnezeu ne-a creat stiind ca ne vom pune aceste intrebari .. pana la urma trebuie sa ne tina ocupati cu ceva, so?

#54
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Data e secreta, e clar. Fiindca nu o stie nimeni. :naughty:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate