Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Intamplari paranormale

- - - - -
  • Please log in to reply
599 replies to this topic

#55
[CL]VisanCosmin

[CL]VisanCosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.05.2005
Ma Zahei, esti doctor ?

#56
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

[CL]VisanCosmin, on Jun 5 2005, 13:18, said:

Ma Zahei, esti doctor ?

<{POST_SNAPBACK}>

sunt farmacist, deci ceva mai chimist decat tine. iar tu esti o persoana bolnava, aflata in perioada de negare a afectiunii. ceea ce indica faptul ca boala de care suferi este aflata inca in stadiu incipent. dar se vede treaba ca nu ma pot intelege cu tine. te rog sa-mi dai pe mami sau pe tati sa vorbesc cu ei. multumesc.

#57
[CL]VisanCosmin

[CL]VisanCosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.05.2005
Si cati pacienti ai omorat pana acum ?

#58
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

[CL]VisanCosmin, on Jun 5 2005, 13:23, said:

Si cati pacienti ai omorat pana acum ?

<{POST_SNAPBACK}>

asta a fost mami sau tati? nu, inca n-am omorat pe nimeni. nu vezi ca inca incerc?

#59
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

malone6x6, on Jun 3 2005, 16:11, said:

O avea el imaginatie hiperactiva dar asta nu inseamna sa faceti misto de el!

Poate ucideti in fasa un nou Asimov sau Tolkien!

Eu il respect pentru sinceritatea cu care a povestit si-i doresc sa nu-si piarda candoarea sub presiunea mediului social. De cinism o sa aiba parte destul in viata! De oameni cu imaginatie si care nu sunt preocupati numai de "veverita" sau "mertan" avem nevoie... reproducatorii sunt inlocuibili ca si parlamentarii.

Si ca sa nu va luati de mine ca sunt aproape offtopic: telepatia exista (si asa cred si eu) ca fenomen natural. Am trait de cateva ori fenomene de genul: ma gandeam la o persoana si aceasta ma suna in urmatoarele 10 minute fara ca sa fie ceva programat si imi spunea ca s-a gandit la mine cu citeva minute inainte. Sau deschidem discutia simultan despre acelasi subiect care nu avea legatura cu ce se intamplase inainte. Chestii din astea.

<{POST_SNAPBACK}>


chestii dintr-astea l-au facut pe jung sa inventeze notiunea de sincronicitate si pe mosotti sa adauge un nou inteles conceptului de bullshit

#60
[CL]VisanCosmin

[CL]VisanCosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.05.2005
Nu inteleg ce cauta o peroana "adulta" intr-un astfel de loc.
Dar probabil, ca nici nu are rost sa ma gandesc. Astfel de persoane, batjocoritoare, si prost educate, ar trebui sa fie evitate. Ma intreb unde ai crescut ?? Dar mai bine sa te las in pace, si in medicamentele tale (cine ghiceste ce medicamente ia Zahei, primeste un 10). Voi fi mai intelept ca tine, si nu te voi mai baga in seama !! PA PA.

#61
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
bai zahei, ia lasa-l nene in pace pe om, ca stie ce spune!
ce draq de esti si tu toma necredinciosu'? :D

uite aici fenomene paranormale

1

am pe masa in sufragerie o cutie alba pe toate partile. e din metal si are niste inscriptii despre care cred ca sunt formule magice. ceva de genul 52x/32x/52x sony

cred ca este un soi de incantatie, nu-i asa?

si alaturi mai am tot o cutie alba, dar una dintre fete este de sticla.

si sa vezi minune! apas pe niste butoane, ma concentrez si pe sticla apar tot felul de tampiti care vad fantome!

parerea mea este ca aceste doua cutii albe sunt o metoda de magie alba (cred ca de aia sunt albe cutiile) prin care eu reusesc sa vizitez on line "statiunea" balaceanca :D :D :D totusi nu prescriu medicamente pen' ca glumetii aia fac altceva cu ele :lol:

2)

dar mai am in casa si o cutie neagra. aia cred ca e partea intunecata a fortei dar am senzatia ca duce in acelasi loc: balaceanca, pentru ca de cele mai multe ori cand deschid cutia magica, apar pe sticla alti tampiti.

mai visane, eu sunt de partea ta, ce pixda ma-sii! lasa-i pe astia cum e zahei ca ei e invidiosi bre pe talentele lu' matale :whistling:
auzi, da' atunci cand ai vazut babalaul ala alb de 15 cm lungime si 1 cm grosime esti sigur ca nu era bunica-tu' cu putza goala?  :w00t:

Edited by CapitanuPICARD, 05 June 2005 - 13:34.


#62
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

[CL]VisanCosmin, on Jun 5 2005, 13:31, said:

Nu inteleg ce cauta o peroana "adulta" intr-un astfel de loc.
Dar probabil, ca nici nu are rost sa ma gandesc. Astfel de persoane, batjocoritoare, si prost educate, ar trebui sa fie evitate. Ma intreb unde ai crescut ?? Dar mai bine sa te las in pace, si in medicamentele tale (cine ghiceste ce medicamente ia Zahei, primeste un 10). Voi fi mai intelept ca tine, si nu te voi mai baga in seama !! PA PA.

<{POST_SNAPBACK}>

daca te prefaci ca esti sanatos nu inseamna ca esti sanatos. treaba ta. incercam doar sa te ajut.

#63
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
Zahei! Needucatule! Treci sub masa Picardului si fa matanii!  :P
Tare blogu'.
Am ras de m-am prapadit....

#64
BlackMamba

BlackMamba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 30.05.2005

zahei, on Jun 5 2005, 14:32, said:

daca te prefaci ca esti sanatos nu inseamna ca esti sanatos. treaba ta. incercam doar sa te ajut.

<{POST_SNAPBACK}>

Colaborez:

#65
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
piua, mare premiu de motociclism pe eurosport. revin.

#66
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004

[CL]VisanCosmin, on Jun 5 2005, 13:03, said:

Spuneți că am imaginația bogată. Foarte bine !! I-ascultați aici, o poveste paranormală:
                                            Ionică
      Era o noapte de vară. Afară ploaia nu înceta de vreo 3 ore. De ceva vreme, chiar se întețise. Vântul trântea picăturile asupra ferestrelor. Ionică stătea întins în pat și nu putea adormi. Se gândea la o poveste de groază pe care i-o spusese tătăl său înainte de culcare. Era vorba despre monștrii din jurul casei, fantome, cimitire în miez de noapte. La acel moment, nu se speriase, dar noua atmosferă nu îi creea o stare tocmai liniștită. Vântul vâjâii pe la fereastră. Ionel tresări. Vreo fantomă ? Ei... Închise ochii și rămase așa. Aștepta în tăcere. Ploaia își potoli din furie. Se lăsa o liniște deplină. Ionică știa că ceva avea să se întâmple. Un trăsnet lovi în apropiere și băiatul fu săltat în sus de groaza care îl surprinse. În acel moment, observă pe geam cu coada ochiului ceva nedeslușit ca niște ochi. Încremenii. Ploaia se înteți mai tare ca niciodată în seara aceea. Printre zgomotul creat de furtună, se mai auzeau suave șoapte din noapte. Băiatul tremura. Hotărî că nu mai poate sta nemișcat și înfricoșat. Trebuia să aprindă becul. Dar întrerupătorul era în cealaltă parte a camerei. Va reuși oare să ajungă acolo ? Mai întâi se întoarse cu fața în sus. Încet deschise ochii și îi aruncă asupra camerei. Nimic neobișnuit. Se uită la întrerupător. Jos, lângă el se afla un ursuleț de pluș. Acesta se rostogoli deodată. Ionică încremeni și rămase cu ochii fixă asupra animăluțului. Această stare tensionată dură ceva vreme. După ce Ionică se convinse că doar i se păruse, ursul întoarse capul spre el. Băiatul țipă și alergă de îndată spre întrerupător. Dar se împiedică și căzu în mijlocul camerei. De aici vedea foarte bine sub pat. O mână verde gelatinoasă apăru de aici și se apropie de băiat. Ionică, turbat de groază se ridică și aprinse în sfârșit becul. Acum totul părea altfel. Era ca ziua. Se uită sub pat și nu văzu nimic, absolut nimic, cu excepția unei curățenii lună. Luă atunci ursulețul și îl privi. Părea cât se poate de normal. Dar pentru orice ocazie, îl aruncă afară din cameră. Întorcându-și privirea văzu pe perete gheare și ochi roșii. Atunci se luă lumina, iar o rafală puternică de vânt, spare geamul. Pe geamul spart apăru o mână. Băiatul rămase lângă ușa și privi teribila scenă. Mâna rămase acolo. Dar lângă ea, apăru una nouă, o mână de schelete. Imediat se ivi și capul scheletelui. Ionică deschise degrabă ușa și o luă la fugă spre dormitorul tatălui. Dar în fața ușii, dormea zgomotos un câine negru și mare. Se uită în spate. Niște ochi roșii de sub o glugă neagră zdrențuită îl priveau. Creatura se apropia. Ionică alergă și îi dădu un picior câinelui. Animalul se trezi și se uită fioros la băiat, lăsându-i să-i curgă din gură în loc de bale, sânge. Furios se repezi asupra lui. Ionică se feri și câinele dădu bot în bot cu creatura din spate. Aceasta scoase un sunet ascuțit și luând câinele îl apropie de gură și începu să îl ciopârțească. Holul se umplu curând de mațe, organe și sânge. Ionică intră în sfârșit în camera tătălui.
- Tată, ajutor !
- De ce, dragul tatei ?
- ...
- ... Nu-ți plac prietenii mei ?
- ! ?
      Tatăl se întoarse spre el și își scoase fața. Rămase doar o față de carne putrezită cu sânge proaspăt. Ionică leșină.
      Drama ar fi continuat, dar mama îl sculă pentru că trebuia să plece la școală. Băiatul răsuflă ușurat și merse la baie pentru a se spăla. Uitându-se în oglindă, spuse:
- Ce vis de groază am avut !
- Povestește-mi-l și mie.
      Ionică încremeni, rămânând cu privirea asupra oglinzii. Ionică de aici se uită la el, ciudat.
- Sânge, sânge... vreau... mâncare... tu...tuuuu !
      Atunci se auzi oglinda spărgându-se. Băiatul începu să tremure. Așa ceva nu era posibil, doar se trezise. Nu se putea ca imaginea din oglindă să-i vorbească. Vrând să se trezească, dădu drumul la apă rece. Din robinet începu să curgă noroi cu râme și alți viermi......................
...................... ( peste 15 ani ) ...........................
      -  știrile Pro TV –
      - Un tânăr s-a sinucis azi dimineață, și a lăsat pe un bilet motivul pentru care a recurs la o asemenea faptă înjositoate.....
.......15 ani... Astăzi se împlinesc 15 ani. Nu-mi dau pace. Creaturile..... Nu mă lasă să trăiesc.... Voi înnebuni.... Dacă nu am înnebunit deja. Ce au cu mine ? Ã ? CE ? Nu veți crede... dar babalaii, fantomele, monștrii, scheleții și mulți alții mă terorizează în fiecare... Am încercat să anunț poliția dar nu am putut..... Nimeni nu m-a crezut.... De ce ? De ce ? Veți vedea cu toții. Pe mine doar m-au testat, dar..... pe voi..... vă vor servi la cină...... Să nu mă credeți. Nu aveți decât..... Când vă veți da seama, va fi prea târziu.... Dacă.... nu este.... DEJA. Nu mai suport. Adio. Trebuie să plec. Dacă nu-i poți învinge, alătură-te lor. E soluția cea mai bună....... VIN !
p.s:    Zahei strigă peste tot: medicamente, medicamente !! Săracul, are nevoie urgentă de ele. Haideți să-l ajutăm. Să punem ban cu ban și să îi luăm o cutie de medicamente !!

<{POST_SNAPBACK}>



Hm, devine deja INTERESANT si poate EXPLICABIL!!!!!!

A vazut cineva filmul They (2002)?  Tocmai i-am citit mai sus descrierea...

#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

retele, on Jun 4 2005, 19:33, said:

la cum ai scris, se cheamă că faci o afirmație, dar nu mi-e clar dacă te referi la film sau la teoria cu același nume...
și nu, n-am văzut nici filmul, și nici teoria aia n-are legătură cu povestioara mea.

<{POST_SNAPBACK}>

Descrierea filmului in care un pusti are asemenea blackout-uri, dar isi da seama dupa cativa ani ca poate schimba cursul vietii sale (si implicit a altora) intorcandu-se in trecut tocmai in timpul acelor blackout-uri.
e un film care merita vazut, mai ales ca ai avut o experienta asemanatoare...  :coolspeak:

#68
Eva

Eva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 30.05.2005
Draga Ciprian ,esti un copil inteligent cu multa imaginatie insa probabil varsta pe care o ai te face cam vulnerabil si te determina sa iti conturezi personalitate printr-o forma creativa de teribilism.

Chiar daca te dezamagesc, paranormalul pe care tu il vezi constituie  mai degraba o problema pe care tu o ai .Poate se datoreaza unui tata autoritar  care, in copilaria ta , nu a fost prea afectuos cu tine sau  iti povestea tot felul de bazaconii inainte de culcare  (care te-au traumatizat).
In cazul in care ai astfel de cosmaruri morbide ( de genul ultimului povestit de tine) si pe care ti le notezi , la lumina zilei , in caietul tau cu amintiri, inseamna ca in mod clar treci printr-o perioada dificila si ai nevoie de ajutor. Povesteste-i mamei tale ce ne-ai povestit si noua ; orice mama isi doreste sa –si  inteleaga copilul. Daca ea va gasi de cuviinta ca-i cazul sa mergi la un psiholog, nu trebuie sa faci o tragedie din chestia asta. Te va ajuta sa-ti clarifici anumite probleme ,  tulburari afective si sa-ti canalizezi energiile creatoare in lucruri pozitive si firesti pentru varsta ta.
Incearca sa iesi cu prietenii, sa asculti muzica buna, sa citesti, sa inveti, sa te bucuri de soare... Cat despre intamplari paranormale , incearca mai intai sa le gasesti explicatii rationale ( este primul semn al unei gandiri mature) Si, ca un sfat, nu mai manca inainte de culcare; cu stomacul plin ai toate sansele sa "traiesti" vreun cosmar morbid.
Viata este frumoasa si merita traita la orice varsta ai avea. Stirile de la ora 5 de pe PROTV nu sunt pentru tine si nici pentru oamenii normali.  Ce n-as da eu sa am doar 15 ani…. :console:

Edited by Eva, 05 June 2005 - 22:33.


#69
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
sunt sigur ca daca deschidem o cartulie de-a lui freud ii dam de cap. maistre BlackMamba,

#70
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
daca se ocupa intensiv cu studiul chimiei probabil explicatia sta in inhalarea de substante halucingene

#71
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
Ce stiti voi ma...ia lasati omu' in pace...poate chiar el vede ceea ce sustine.(VisanCosmin nu te lua dupa ei ca sunt rai...ia asculta aici)

Draga VisanCosmin EXISTA un remediu pentru problema ta. Atunci cand ai probleme cu inima te duci la un cardiolog - asta nu inseamna ca daca ai o problema cu inima o fantoma a facut sa ai tu problemele respective, probleme pentru care exista in cele mai multe cazuri un medic care sa le constate precum si un tratament corespunzator.
In cazul tau exista un medic care sa se ocupe de asa ceva. Acel medic este un NEUROLOG - daca detii si ceva parale te sfatuiesc sa te adresezi unui psiholog - - -simplul fapt ca ai discuta cu o persoana competenta si i-ai spune despre problemele tale te-ar ajuta mult. Daca nu ai bani sa te duci la un psiholog incearca sa te duci sa vorbesti cu un preot sau poate ar fi mai bine sa vorbesti cu 2-3 preoti pentru o garantie mai mare...

Daca intr-adevar nu ai nici o problema cu atat mai bine dar lasa pe cineva competent sa spuna asta.

Daca ce ai spus tu nu este altceva decat un teatru ieftin INCETEAZA ca sa nu ne mai faci pe noi sa ne tocim tastaturile.

Cu respect,

StormRider

P.S. Astep un raspuns din partea ta

Edited by StormRider, 07 June 2005 - 12:36.


#72
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Si pe malone6x6 sa adauge o noua forma fizica intruchiparilor conceptului de : "Ma plictisesc de moarte, nimeni care conteaza nu ma baga in seama...ma duc sa postez off topic....desi n-am umorul la mine azi"  :lol:  :D  :P

:notangel:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate