Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Cosmote Real Option

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#55
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Posthoria.popescu, on 11th November 2009, 11:16, said:

Dar te-ai gandit si ca nu toata lumea foloseste sms-uri? Cu atat mai putin 700 pe luna?



Hai sa facem o comparatie din punctul meu de vedere. Repet, asteptam oferta de iarna ca sa-mi fac un abonament Cosmote, deci nu tin partea nimanui. Bun.

Abonamentul Cosmote de 6.72 euro (8 euro cu TVA) imi ofera: 140 min nationale, 700 min si 700 sms in retea.
Abonamentul Orange Delfin 8 euro (cu TVA) imi ofera: 125 min nationale + 30 (Thank You) = 155 min nationale si 700 min in retea.

Cele 700 sms-uri Cosmote ma lasa rece. Acum, imi spui si mie de ce as renunta la orange pentru cosmote?

In alegerea operatorului , din punctul meu de vedere, conteaza in primul rand ca persoanele cu care vorbesti cel mai frecvent sa fie in aceeasi retea cu tine.
Nu vad de ce daca persoanele importante tie au ales operatorul X , tu sa alegi operatorul Y

#56
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Abonamentele astea sunt o glumă bună, muuult prea scumpe pentru Cosmote.

#57
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009
Uitati-va si la oferta de portare si comentati dupa...

Attached Files


Edited by d1ab0l33k, 11 November 2009 - 20:40.


#58
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007

View Postdomnul_ionescu, on 11th November 2009, 20:28, said:

Abonamentele astea sunt o glumă bună, muuult prea scumpe pentru Cosmote.

Daca stai sa analizezi, primesti mai multe minute pt aceeasi bani.
De ex: CFO130Plus avea 130 min nationale +1500 min si mesaje in retea, acum CRO 150 are 150 min nationale + 1500 min si mesaje in retea tot pt 10 Euro

#59
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Adică dacă îmi portez un număr din DIGI în Cosmote primesc 250 minute naționale și 3000 de minute în rețea cu 10 euro fără TVA? :huh: Sau 100 de minute naționale plus 1500? Nu înțeleg mare lucru din Word-ul ăla.

#60
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,934
  • Înscris: 10.06.2008
eu ma gandeam sa renunt la cartela cosmote si sa trec la abonament. Intr-adevar e cam mult 8 euro pe luna, avand in vedere ca eu ma cam limitez la cele 60 de minute nationale...iar daca depasesc...pot reactica exraoptiunea.
Sa vedem ce vor scoate pe date.
Cu ce ar putea sa vina ei nou? CU abonamente pe perioada mai scurta sau elimitata. Evdent fara bonus de minute si fara telefon. Pe mine cred ca m-ar interesa.

#61
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

View Postd1ab0l33k, on 11th November 2009, 20:34, said:

Uitati-va si la oferta de portare si comentati dupa...
Valabilitate ofertă :

    *
      Oferta va fi valabilă doar dacă îți portezi numărul tău de abonament și te abonezi pe o perioadă contractuală de 2 ani cu oricare din abonamentele COSMOTE REAL OPTION 150 ? 2600 pană la data de 10 Decembrie 2009.

Bonusul de
minute naționale și internaționale, precum și minute și SMS-uri în rețea, se acordă pentru primele 12 luni de contract astfel:

    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 150 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 100 minute naționale si internaționale, 1500 de minute și 1500 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 280 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 120 minute naționale si internaționale, 1000 de minute și 1000 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 370 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 160 minute naționale si internaționale, 1000 de minute și 1000 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 560 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 240 minute naționale si internaționale, 1000 de minute și 1000 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 930 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 400 minute naționale si internaționale, 1000 de minute și 1000 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 1300 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 500 minute naționale si internaționale, in plus fata de pachetul de bază ce contine deja minute și SMS-uri în rețeaua COSMOTE, NELIMITAT .
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 2600 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 1000 minute naționale si internaționale, in plus fata de pachetul de bază ce contine deja minute și SMS-uri în rețeaua COSMOTE, NELIMITAT .

Edited by csachiri, 12 November 2009 - 09:44.


#62
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Noua oferta e buna, nu senzationala, dar ok. Oferta pentru portare e mai buna, 250min nationale la 12euro suna excelent, insa am observat ca acest bonus e valabil doar 12 luni, iar portarea e conditionata de incheierea unui abonament pe 2 ani.

Edited by the__1, 12 November 2009 - 12:51.


#63
Go.go.man

Go.go.man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.12.2005
sincer de cand au venit cu CFO+ si acum CRO cosmote da in retragere... Eu am CFO (nu Plus) 130,  am 130 min nationale, 2000 de min in retea si 2000 de sms. am ales asta pt ca vb mult in cosmote si din pacate, ar fi trebuit sa aleg abonamentul de 17 eur/luna care atunci avea 200 de min nationale, min. nelimitate in retea si mesaje nelim in retea.

deja am si vorbit cu cei de la cosmote (pt ca mi-i se duce per contractuala) si ei imi spuneau de aceste oferte "noi", le-am zis razand ca nu vreau sa platesc la fel de mult pt un abonament inferior si daca mai vor sa raman, raman doar pe abonamentul actual...

daca o sa vina cu o oferta mai buna (internet inclus) probabil atunci o sa ma mai gandesc. Va sugerez la toti care vi-i se duce perioada contractuala sa negociati la sange contractele, puteti sa prelungiti pe 1 an de zile ORIUNDE, daca vi-i se zice contrariul cereti rezilierea + amenitati ca mergei la vodafone/orange + ANPC (deoarece nu au voie sa va impuna ce sa faceti si ce nu)

pe langa acest ab la cosmote mai am 2 la vodafone, cu care, la fiecare in parte am negociat. Si acolo ziceau la fel, ca trebuie pe 2 ani....raspunsul meu a fost clar: "reinnoiesc contractul cu dvs pe o perioada MAXIMA de 12 luni, si asa fiind prea mult", dupa care au dat in retragere :)

deci nu-i lasati sa va spuna ei ce abonament sa luati si pe ce perioada...succes

Edited by Go.go.man, 12 November 2009 - 13:25.


#64
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.11.2005
Ca sa poti initia acea negociere "la sange", este nevoie sa depui intai o cerere scrisa de reziliere? Te baga in seama daca dai telefon la RC si le spui ca vrei sa pleci daca nu ai depus acea cerere scrisa? Si mie imi expira perioada contractuala!

#65
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postcsachiri, on 12th November 2009, 09:43, said:

Valabilitate ofertă :

    *
      Oferta va fi valabilă doar dacă îți portezi numărul tău de abonament și te abonezi pe o perioadă contractuală de 2 ani cu oricare din abonamentele COSMOTE REAL OPTION 150 ? 2600 pană la data de 10 Decembrie 2009.

Bonusul de
minute naționale și internaționale, precum și minute și SMS-uri în rețea, se acordă pentru primele 12 luni de contract astfel:

    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 150 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 100 minute naționale si internaționale, 1500 de minute și 1500 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 280 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 120 minute naționale si internaționale, 1000 de minute și 1000 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 370 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 160 minute naționale si internaționale, 1000 de minute și 1000 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 560 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 240 minute naționale si internaționale, 1000 de minute și 1000 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 930 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 400 minute naționale si internaționale, 1000 de minute și 1000 de SMS-uri în rețeaua COSMOTE, in plus fata de pachetul de bază.
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 1300 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 500 minute naționale si internaționale, in plus fata de pachetul de bază ce contine deja minute și SMS-uri în rețeaua COSMOTE, NELIMITAT .
    *
      Dacă alegi abonamentul COSMOTE Real Option 2600 vei primi, pentru primele 12 luni de contract, un bonus lunar ce consta in 1000 minute naționale si internaționale, in plus fata de pachetul de bază ce contine deja minute și SMS-uri în rețeaua COSMOTE, NELIMITAT .

Multumesc pentru completare! ;)

#66
Go.go.man

Go.go.man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.12.2005

View Postalyaly, on 12th November 2009, 17:34, said:

Ca sa poti initia acea negociere "la sange", este nevoie sa depui intai o cerere scrisa de reziliere? Te baga in seama daca dai telefon la RC si le spui ca vrei sa pleci daca nu ai depus acea cerere scrisa? Si mie imi expira perioada contractuala!

mie imi expira la sf lui decembrie per contractuala. ai dreptul la negociere incepand cu ultimele 2 luni ale contractului (la mine adica din noiembrie). am intrat in contul meu de pe webcare.comsote.ro->contact->reziliere/reinnoire contract.

in corpul mesajului le-am scris ca doresc sa fiu contactat de la departamentul de rezilieri/reinnoiri contracte pt a discuta o eventula reinnoire sau in cel mai rau caz rezilierea contractului. Dupa vre-o 1-2 zile am primit mail ca voi fi contactat de cineva de la acest departament, dupa care dupca inca vre-o 4 zile m-au sunat.

Nu trebuie sa faci nici o cerere scrisa pt a intra in legatura cu ei, faci cererea doar cand reziliezi. Cand te suna zpui clar ce te intereseza si ce NU te intereseaza din ofertele lor si daca nu au ceva mai bun le faci cu mana :P

Cam asta ar fi toata smecheria, binenteles sa sti inainte care e oferta actuala, ca sa sti ce iti spune...ca sa nu te faca sa crezi ca e dita-mai oferta speciala pt tine  B) (ca normal, nu e, e oferta pt mase)

Chestia asta e valabila pt toti operatorii, sa stie clar din startle spui: "nu accepti ceea ce vreau eu? ma duc si platesc concurentei dvs 2 ani contractul...La revedere"

Edited by Go.go.man, 13 November 2009 - 10:52.


#67
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

View Postlex404, on 10th November 2009, 17:55, said:

deci, cosmoteul a dat-o in bara! cum sa platesc pentru cel mai ieftin abonament 8 E!!! (inclus TVA, 6,72 fara TVA). mi se pare ca, intra usor usor T-Mobile sau trebuie sa acopere gaura "zapp"

ai calculat sa vezi cat costa un minut international?...

View Postbeavis03, on 10th November 2009, 18:15, said:

minutele nationale vor fi reportabile in cazul acestor abonamente ? [ http://i44.tinypic.com/9rnjpg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

nu

Edited by ciuly, 17 November 2009 - 19:02.
offtopic


#68
mishu b

mishu b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.01.2007
Daca se ia un telefon la oferta la un abonament mai mare (de 12 eur de ex), dupa 8 luni se poate alege alt plan tarifar mai mic, chiar daca perioada contractuala este de 2 ani?

#69
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007

View Postmishu b, on 14th November 2009, 18:26, said:

Daca se ia un telefon la oferta la un abonament mai mare (de 12 eur de ex), dupa 8 luni se poate alege alt plan tarifar mai mic, chiar daca perioada contractuala este de 2 ani?
Da, asa e.

#70
nicolas70

nicolas70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.08.2008
Consider o problema faptul ca minutele nationale nu sunt reportabile.

#71
705

705

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 29.10.2009
Exista cumva un catalog Germanos cu noile ab Cosmote? Vreau sa vad ce promotii sunt acum la telefoane.

#72
mishu b

mishu b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.01.2007
Nu exista nici in magazine, nici pe site, desi noile oferte sunt valabile de luni. Au acum la oferta Nokia 6500 la 39 lei parca la CRO 150

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate