Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Cosmote Real Option

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#19
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postlex404, on 10th November 2009, 17:55, said:

trebuie sa acopere gaura "zapp"
Si ce gaura. D-aia sunt impotriva achizitiilor, pe langa valoarea potentiala a "marfii" mai trebuie sa platesti si datoriile si sa acoperi pierderile operationale. Sa vedem cum se va imparti Zapp.. RTC (impreuna cu statul si inca o licenta CDMA), Cosmote, OTE, DT, un talmes balmes total la ei. Daca ar fi sa facem un top al ineficientei  gasca lor ar iesi pe primul loc probabil. Nu e de mirare ca deciziile se iau asa de greu si in directii diferite.

Edited by Blackhawk, 10 November 2009 - 19:23.


#20
ludiconiric

ludiconiric

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.07.2006
Oferta e putin mai buna decat CFO sau Full Option Plus. Oricum, nu m-a convins sa renunt la trecerea pe cartela. Cu tot cu aceste abonamente, cartela este cea mai rentabila solutie. Si in plus, ai si libertate de miscare: nu semnezi pe 1-2 ani, poti migra oricand la vreun abonament in eventualitatea in care se lanseaza o oferta irezistibila.

#21
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,588
  • Înscris: 10.04.2009
pt a trece la unul din abonamentele CRO trebuie doar sa sun la RC sau trebuie mers in shop ? [ http://i39.tinypic.com/16jet79.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by beavis03, 10 November 2009 - 20:53.


#22
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Trebuie sa inchei abonament si ca sa inchei abonament, trebuie sa te duci la ei si sa prezinti copie dupa actul de spatiu si buletinul.

Eu platesc in momentul de fata 10 euro pentru CFO 110 (atentie, nu este vorba de CFO PLUS) si am 110 minute nationale/internationale si 1000 in retea.
Cel mai ieftin CRO, pare un pic mai bun pentru ca in primul rand costa 8 euro cu TVA inclus si de asemenea are 140 nationale/internationale. Nu prea cred ca voi simti lipsa la cele 300 de minute.
Dar inca ceva, minutele nationale mi se reporteaza.

Edited by aleksutzu07, 10 November 2009 - 21:13.


#23
Sonyelo

Sonyelo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.09.2009
mi-am facut abonament saptamana trecuta :wallbash:

#24
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

View Postlex404, on 10th November 2009, 17:55, said:

deci, cosmoteul a dat-o in bara! cum sa platesc pentru cel mai ieftin abonament 8 E!!! (inclus TVA, 6,72 fara TVA). mi se pare ca, intra usor usor T-Mobile sau trebuie sa acopere gaura "zapp"

Ambele varianta expuse de tine, sunt reale si plauzibile!

Edited by planner26, 10 November 2009 - 21:31.


#25
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007
Minutele nationale nu se reporteaza!

#26
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002

View Posthoria.popescu, on 10th November 2009, 17:38, said:

Cu mentiunea ca orange are si abonamente mai ieftine...


Eu din cate vad comparativ cu abonamentele noi de la Orange, astea mi se par mai bune.
Uita-te mai atent la nr de minute nationale la fiecare + faptul ca dau si smsuri in abonament (in retea) pe care Orange nu le da la tipurile de abonament Delfin.
A se observa ca pentru 1.72 euro in plus ai nr de minute duble si alea nationale.

#27
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postdan2002sv, on 10th November 2009, 23:00, said:

Eu din cate vad comparativ cu abonamentele noi de la Orange, astea mi se par mai bune.
Uita-te mai atent la nr de minute nationale la fiecare + faptul ca dau si smsuri in abonament (in retea) pe care Orange nu le da la tipurile de abonament Delfin.
A se observa ca pentru 1.72 euro in plus ai nr de minute duble si alea nationale.

doar ca la abonamentele Pantera de la Orange exista si minute nationale si sms si minute in retea + servicii de date + Orange World Unlimited + minute de fidelizare + puncte de fidelizare + un webcare de calitate + + +

luam exemplu

CRO 10 (fara TVA) cu Pantera 12 (TVA inclus)

CRO 10
- 150 minute nationale
- 1500 minute in retea
- 1500 sms in retea

Pantera 12
- 120 minute nationale
- 900 minute in retea
- 600 sms in retea
- Orange World Unlimited
- 50 MB trafic pentru internet

in cei 12 euro nu depasesc minutele nationale si in retea (decat nu ai ce face vb atatea minute).
In rest:

- imi recuperez o parte din bani prin punctele de fidelizare (Platinum) si imi platesc abonamentele din ele
- citesc stiri gratuit in Orange World din toate categoriile (multumita traficului din Bucuresti)
- messenger + mail suficient din cei 50 MB (pana acum nu am depasit si mi-am facut treaba)
- am minute de fidelizare pe unele abonamente (al meu nu are inca vechime)
- mail gratuit de la Orange cu notificari pe sms cand primesc mail-uri
- SIM Agenda Back-up (50 de centi / luna)
etc. etc.

asa cum ziceam ... fiecare alege ce vrea/poate/stie/il duce capul

#28
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Revenind la tabelul initial,pentru userii care chiar nu isi permit un abonament de 6.7 euro+TVA ce se intampla?
Eu zic ca au sarit calu si sunt disperati in a creste ARPU prin acest abonament minim de 6.7.
Nu stiu de ce nu au adus abonamentul minim la 100 euro ca sa fie o cifra rotunda si dadea 2500 nationale.

#29
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
cum se face taxarea? tot la 3 minute indivizibile?  :huh:


apropo de posturile de mai sus: unii inca mai asteapta datele de la cosmote ca pe mesia crezand ca vor fi aproape moca, abonamentele de mai sus sunt un preludiu bun in acest sens :lol:

Edited by razyell_3x, 11 November 2009 - 00:51.


#30
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postm2c1, on 11th November 2009, 00:53, said:

cosmorom avea taxare la 10 secunde dupa primele 20 parca sau 30 nu mai retin ca nu am folosit vreodata cosmoromul
iar acum venira grecii sa ne ofere taxare la 3 minute
eu zic sa bage la 5 minute ca suna mai frumos

Nu le da idei, ca-s receptivi!  :lol:

La Cosmorom era taxare la secunda dupa primele 20 sec.!

#31
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
cum e acum taxarea la Cosmote. Primul minut intreg , apoi la secunda ?

#32
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007

View Postcutler, on 11th November 2009, 09:29, said:

cum e acum taxarea la Cosmote. Primul minut intreg , apoi la secunda ?
La abonament asa e

#33
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
nu pt mult timp :)

#34
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Eu inca astept ziua in care pot sa fac un abonament la cosmote pe 1 an , pana acuma de cate ori am fost ori la germanos ori la internity numai pe 2 ani se pot face abonamente, in felul asta sa astepte ei mult si bine sa fac un abonament. Oricum abonamentele astea in nici un caz nu le intrec pe cele de la orange , doar cine vorbeste in retea mult are nevoile de ele. Pentru cei care au nevoie de minute nationale si date cu siguranta nu o sa aleaga cosmote.

#35
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postcristian0007, on 11th November 2009, 00:31, said:

Revenind la tabelul initial,pentru userii care chiar nu isi permit un abonament de 6.7 euro+TVA ce se intampla?


In sensul asta spuneam ca orange are si abonamente mai ieftine.

In alta ordine de idei, mi se pare ca orange a facut o miscare interesanta cu noile abonamente.. a marit numarul de minute nationale pana la un prag peste care nici Cosmote nu-si mai permite sa treaca, daca nu vor sa ajunga in situatia de a-ti plati ei convorbirile. Apoi au adaugat si suficiente minute in retea (care oricum sunt gratis pentru ei), si gata oferta. Poate Cosmote are in plus si sms-uri... dar doar atat. La orange ai acoperire mai buna, 3G, servicii mai bune etc etc (s-au enumerat mai sus). Sincer, asteptam oferta de iarna pentru a-mi face un abonament Cosmote, dar... nu se mai justifica. Am mai spus-o si o repet: Cosmote trebuie sa se reinventeze daca vor sa mai faca ceva. Nu mai e nicio smecherie sa dai minute si sms-uri, s-au prins si ceilalti de asta....

Parerea mea.

#36
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002

View Postcrustaceu, on 10th November 2009, 23:47, said:

doar ca la abonamentele Pantera de la Orange exista si minute nationale si sms si minute in retea + servicii de date + Orange World Unlimited + minute de fidelizare + puncte de fidelizare + un webcare de calitate + + +

luam exemplu

CRO 10 (fara TVA) cu Pantera 12 (TVA inclus)

CRO 10
- 150 minute nationale
- 1500 minute in retea
- 1500 sms in retea

Pantera 12
- 120 minute nationale
- 900 minute in retea
- 600 sms in retea
- Orange World Unlimited
- 50 MB trafic pentru internet

in cei 12 euro nu depasesc minutele nationale si in retea (decat nu ai ce face vb atatea minute).
In rest:

- imi recuperez o parte din bani prin punctele de fidelizare (Platinum) si imi platesc abonamentele din ele
- citesc stiri gratuit in Orange World din toate categoriile (multumita traficului din Bucuresti)
- messenger + mail suficient din cei 50 MB (pana acum nu am depasit si mi-am facut treaba)
- am minute de fidelizare pe unele abonamente (al meu nu are inca vechime)
- mail gratuit de la Orange cu notificari pe sms cand primesc mail-uri
- SIM Agenda Back-up (50 de centi / luna)
etc. etc.

asa cum ziceam ... fiecare alege ce vrea/poate/stie/il duce capul


Nu vorbesti de la egal la egal.
In primul rand la Cosmote nu vezi inca oferta de date pt ca asta e situatia.
Probabil ca o sa vina si ziua cand o sa aiba si asa ceva in oferta.
Si mai cred ca nu toata lumea se foloseste de serviciile de date cum te folosesti tu.
Unii habar nu au cu ce se mananca.
Faza cu punctele de fidelizare, pe mine nu ma incalzeste cu nimic.
Eu ma refer deocamdata la partea de voce si sms care e oricum mai ieftina la Cosmote decat la Orange.
E vb doar de o comparatie a serviciilor si atat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate