Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

aparat anticartite

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014

View Postsudest_om, on 27 februarie 2011 - 10:01, said:

Va salut.
Si eu am probleme cu cartitele.Imediat ce da caldura voi incerca o rezolvare astfel:In zona in care voi planta bulbifere si radacinoase voi sapa o groapa de 50 cm adancime pe toata suprafata 25*3m=75mp,apeland la o vola.Pe fundul gropii si pe margini voi intinde plasa Rabitz,astfel incat sa iasa cam 10 cm afara pe toate laturile.plasele le voi coase cu sarma de cupru de la un bobinaj defect.Va fi destul de costisitor, asa ca, daca voi avea sau nu succes voi posta rezultatele aici.Dar abia la vara-toamna. p.s.  Doua valuri de sarma Rabitz de 50/1 m,galvanizata =315 lei. O ora sapat cu vola=150 lei. Acoperit groapa =multa munca/si odihna dupa.Daca a avut cineva probleme cu plasa Rabitz, referitor la rozatoare,(iepuri,sobolani...),sa-mi spuna si mie cat mai repede sa nu m-apuc sa arunc banii aiurea.Multumesc :rolleyes:
Plasa de rabitz nu este utila impotriva soarecilor....trec prin ea ca pe bulevard. Eu cresc iepuri si la inceput aveam usile custilor cu rabitz si gaseam mereu rahatei de soareci.....vazand asta am luat plasa cu ochiul de 1cm.....si de atunci stop joc. Absolut nimic nu trece de ea. Am gasit un soarec infipt cu capul in ea....deci este eficienta dar este mai scumpa ca rabitzul.

#38
danutlupu

danutlupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 20.05.2008

View Postsudest_om, on 27 februarie 2011 - 10:01, said:

.....
In zona in care voi planta bulbifere si radacinoase voi sapa o groapa de 50 cm adancime pe toata suprafata 25*3m=75mp,apeland la o vola....
Sa vezi ce fericiti vor fi soarecii care vor intra in acel perimetru pe deasupra............Posted Image Exasperat, eu am ingropat o naveta de plastic cu bulbi de lalele si rozatorul nervos sapa deasupra ei sa intre in ea, dar l-au prins cainii. La suprafata aia, poti dezvolta o afacere cu soareci de vanzare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate