Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara
 Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna
 problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale
 Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Recomandare tableta
 

ING WebCard

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
54 răspunsuri în acest subiect

#19
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.038
  • Înscris: 09.05.2006
Koal...it makes sense what you said... :peacefingers:

In alta ordine de idei, azi mi-am ridicat Webcardu'...(am aplicat pe site pe 15 decembrie).

L-am inrolat 3D secure...si am intrat un pic pe Homebank.

Una peste alta, facand un calcul (3+1)x12 = 48 ...cei care opteaza pentru webcard acum si nu au avut activat Homebanking-ul ... fac o afacere buna economisesc cam 48 de lei, adica cam cat costa Visa electronu' si administrarea contului curent pe 1 an.

Mocangeala...cum ar spune unii-altii care-mi vin acum in minte...

Cumparaturi sigure va urez!!! :naughty:

#20
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.997
  • Înscris: 21.08.2008
Si eu l-am luat pe 31, ma astepta de cateva zile bune in agentie.

BTW: Promotia s-a prelungit pana pe 15 ianuarie (data aplicarii).

#21
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 399
  • Înscris: 11.11.2009
La mine e totul pe dos:) Webcardul ma asteapta in agentie ( am fost sunat astazi ) dar pinul ori a fost pierdut de curierul betiv ING ori furat de tiganii din bloc....Si eram asa de incantat cand domnisoara de la ING ma asigura ca acest PIN va ajunge in siguranta la mine cu un curier ING...

intrebare suplimenatra offtopic: daca imi schimb PIN-ul la multimat, ma costa ceva?

#22
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.038
  • Înscris: 09.05.2006

View Postpazzno1, on 9th January 2010, 23:08, said:

intrebare suplimenatra offtopic: daca imi schimb PIN-ul la multimat, ma costa ceva?

Nu

#23
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.038
  • Înscris: 09.05.2006
Promotia Webcard gratuit s-a prelungit pana pe 22 ianuarie.

Le-o fi ramas ceva plastic in plus pentru carduri... :naughty:

#24
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.341
  • Înscris: 08.01.2009
Bun. Una peste alta, cei care aveti cardul, sunteti multumiti de el ? Aveti de facut ceva reprosuri, puncte slabe, etc?
Intreb pentru ca vreau si eu sa-mi "iau" unul, daca tot s-o prelungit promotia.  :thumbup:

#25
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.068
  • Înscris: 19.07.2005
Si eu am vrut sa-mi fac dar am renuntat cand am aflat ca nu mai primesti dobanda.

"Contul atasat pachetului ING WebCard nu beneficiaza de dobanda."

#26
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.038
  • Înscris: 09.05.2006

View Postvj_Heaven, on 17th January 2010, 22:01, said:

Si eu am vrut sa-mi fac dar am renuntat cand am aflat ca nu mai primesti dobanda.

"Contul atasat pachetului ING WebCard nu beneficiaza de dobanda."

Pai dobanda ai pe celalalt cont de visa electron (daca il ai). Asta e un cont, card pentru plati...il alimentezi cand vrei sa platesti. In homebank poti plati din oricare cont.


View Posttoniq, on 17th January 2010, 21:46, said:

Bun. Una peste alta, cei care aveti cardul, sunteti multumiti de el ? Aveti de facut ceva reprosuri, puncte slabe, etc?
Intreb pentru ca vreau si eu sa-mi "iau" unul, daca tot s-o prelungit promotia.  :thumbup:

Pai zicea cineva ca nu a mers chipul la plata la POS. Eu inca nu l-am incercat la plati la comercianti.

In rest tre sa functioneze ca oricare Mastercard cu chip (ca si cardul de credit ING - tot mastercard doar ca Webcard e de debit).

#27
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.341
  • Înscris: 08.01.2009

View Postvj_Heaven, on 17th January 2010, 22:01, said:

Si eu am vrut sa-mi fac dar am renuntat cand am aflat ca nu mai primesti dobanda.

"Contul atasat pachetului ING WebCard nu beneficiaza de dobanda."

Avand in vedere ca totul este moka, esti cam pretentios sa mai ceri si dobanda.  :deadtongue:
Si plus de asta, cardul il alimentezi doar cand ai de facut plati online sau mergi prin strainatatzuri.

#28
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.044
  • Înscris: 17.01.2003

View Postclausio, on 17th January 2010, 23:21, said:

Pai zicea cineva ca nu a mers chipul la plata la POS. Eu inca nu l-am incercat la plati la comercianti.

Eu am zis dar mi l-au schimbat si acum merge. Prima sarja de CIP-uri era cu probleme (aia care au aplicat la inceputul lui Decembrie).

Acum imi merge CIP-ul dar degeaba, toti vanzatorii tot banda o trag prin POS desi au si cititor de CIP. E mai comod pentru ei, mai unsafe pentru mine.

#29
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.038
  • Înscris: 09.05.2006
Cand aveam ING credit card (cu chip, Mastercard) si plateam la POS, daca era POS cu fanta de card cu chip, desi incercau cu banda magnetica erau atentionati pe ecranul POS-ului ca e card cu chip si sa-l introduca in POS.

Tre sa fac si eu o plata la POS sa vad cum se comporta Webcardul.

Pana la urma, cel mai bun sistem e cel din Vest, in care vanzatorii nu se ating de card si cumparatorii il introduc in spatiul rezervat pt citirea cardului.

#30
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.438
  • Înscris: 31.07.2006
Webcardul merge foarte bine la POS-uri.
Fac plățile la comercianți doar prin Webcard.

De fapt nici nu îmi place să îi zic Webcard, pentru că e un card MasterCard cu servicii normale... atât că nu plătești multe taxe și comisioane cum e în cazul celorlalte carduri MasterCard.

#31
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.044
  • Înscris: 17.01.2003

View Postlk1, on 19th January 2010, 20:27, said:

atât că nu plătești multe taxe și comisioane cum e în cazul celorlalte carduri MasterCard.
Nu, dar te rupe daca scoti la ATM, in tara sau strainatate, spre deosebire de alte MasterCard-uri.

#32
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.931
  • Înscris: 13.01.2004

View PostAstor, on 19th January 2010, 23:02, said:

Nu, dar te rupe daca scoti la ATM, in tara sau strainatate, spre deosebire de alte MasterCard-uri.

Ce inseamna ca te rupe?
Care sunt comisioanele pt ATM?
danny

#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
0.5% de la bancomat ING
1% + 5 lei de la alte bancomate din tara
1,5% + 15 lei de la bancomate din strainatate

Editat de don_dannielo, 20 ianuarie 2010 - 14:33.


#34
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.997
  • Înscris: 21.08.2008
0,5%, comision extragere ATM-uri ING.
1% + 5 lei, comision extragere alt bancomat din Romania.
1,5% + 15 lei, comision extragere international.

Cardul este destinat platilor pe internet folosind HomeBank sau solutii ePayment si poate fi folosit eficient si pentru plati la comercianti, nu este recomandat pentru extragerea de cash insa acest impediment poate fi rezolvat cu ajutorul unui alt produs bancar destinat tocmai acestui lucru.

Spre exemplu puteti transfera surplusul de bani pe care il aveti pe WebCard prin HomeBank catre un cont curent cu card de debit atasat deschis sa zicem la Garanti Bank si sa extrageti apoi acei bani fara comision de extragere :D

#35
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.931
  • Înscris: 13.01.2004

View PostKoal, on 20th January 2010, 14:36, said:

0,5%, comision extragere ATM-uri ING.
1% + 5 lei, comision extragere alt bancomat din Romania.
1,5% + 15 lei, comision extragere international.

Cardul este destinat platilor pe internet folosind HomeBank sau solutii ePayment si poate fi folosit eficient si pentru plati la comercianti, nu este recomandat pentru extragerea de cash insa acest impediment poate fi rezolvat cu ajutorul unui alt produs bancar destinat tocmai acestui lucru.

Spre exemplu puteti transfera surplusul de bani pe care il aveti pe WebCard prin HomeBank catre un cont curent cu card de debit atasat deschis sa zicem la Garanti Bank si sa extrageti apoi acei bani fara comision de extragere :D

bravos...
se vede ca suntem cei mai tari...noi romanii..
danny

#36
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Mi-a venit azi webcard-ul si am inceput sa-l folosesc.
Vreau sa activez serviciul 3dSecure insa nu stiu de unde fac rost de codul de client. Trebuie sa sun la ING sa intreb?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate