Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Am reusit, acum amenajam Prima casa!

- - - - -
  • Please log in to reply
1028 replies to this topic

#37
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008
Pe coltar in camera...ca nu vrem sa-i inghesuim in bucatarie :P

Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:05.
citarea inutilă a postului precedent


#38
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
.

Attached Files


Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:07.
citarea inutilă a postului precedent


#39
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Ei da..frumos, imi place.....dar mai ai de aranjat.....


Dar nu fii radical pentru ca fiecare isi amenajeaza spatiul dupa necesitati....
Observ la tine spatii mari, banuiesc ca nu trebuie sa te limitezi ca noi la 1-2 camere....si cum un spatiu poate fi valorificat prin spatii de depozitare...asta inseamna automat mobilier, parerea mea.


Imi pemit si o remarca....perdeaua din prima imagine pare saracacioasa, nu are stil..datorita marimii ei...exact cat geamul sau ce e in spatele ei....

Daca stai pe canapea unde te uiti?

Mai asteptam poze cu baia, bucataria, sa ne inspiram.....

Edited by Corina2009, 01 November 2009 - 20:54.


#40
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
nu este perdea, sunt draperii tip cortina. culiseaza patru bucati pe un sistem de sine.
canapeaua este opusa politelor suspendate.
spatiul este o garsoniera de 62 mp (living cu bucatarie tip "american", dormitor, baie, terasa 10mp).
bucataria:

Attached Files



#41
mr.enrich

mr.enrich

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.08.2005
marshall, chiar daca eu sunt din bucuresti, te intreb de unde ai luat coltarul, ce ai putut sa personalizezi la el si cat te-a costat? evident pe pm. mersi anticipat.

Edited by mr.enrich, 02 November 2009 - 00:47.


#42
ciutulica

ciutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 07.07.2008
Gata v-am gasit! Miercuri ma mut imi vine dormitorul si incep sa le asez asa ca dupa ce ma voi instala incep si eu sa pun poze. La mine cam asa stau lucrurile: apartament cu doua camere: bucataria era una americana de amenajat in living eu nu am vrut si am mutat tot in balcon, gresia si faianta este mov cu gri si m-a costat in jur de 2000 lei iar mobila de bucatarie este la fel violet cu gri de la Staer vine pe 17.11. De fapt toata mobila e de la staer. Livingul are pe jos gresie alba cu margine neagra si holul gresie neagra pe care am cumparat-o de la Dedeman si m-a costat 2500 lei. Baia este galbena cu alb si bobilier verde, gresia si faianta m-au costat f putin in jur de 500 lei era la reducere la Delta Design, wc  suspendat cu bazin incastrat oferta la Dedeman 450 lei, cada normala iar mobilierul cel mai scump 1200 lei de la Brick. Dormitorul cu parchet de la Brico Store pret 500 lei iar mobilierul de la Staer 2000lei. Mobila pentru living nu am luat inca pt ca nu mai am bani o perioada acolo voi juca fotbal probabil. Cam atat cum ma instalez in noua casa pun si poze.

View Postcar-man, on 1st November 2009, 22:09, said:

nu este perdea, sunt draperii tip cortina. culiseaza patru bucati pe un sistem de sine.
canapeaua este opusa politelor suspendate.
spatiul este o garsoniera de 62 mp (living cu bucatarie tip "american", dormitor, baie, terasa 10mp).
bucataria:
Eu stiam ca se numesc draperii romane dar nu are importanta la fel imi voi pune si eu nu are rost sa ocup tot peretele cu perdele impopotonate

#43
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Car man..fiecare cu stilul lui..eu una intr-o viata gri in oras vreau in casa mea pata de culoare, veselie...
Nimic de zis, perfecta bucataria...banuiesc ca in spatele usilor se ascund sertarele dar e rece, eu vreau caldura, veselie....

Sunt obosia..am luat electricele, se munceste in mare stil....unii pun polistiren, altii trag fire, altii demoleaza in fata....
DIN PACATE ABIA VINEREA CEALALTA VIN CU TERMOPANELE DAR SPER CA PANA ATUNCI SA RAMANA DE DAT DOAR AMOORSA SI CULOAREA...

V-am zis ce culori turbate imi trag? :D

Deci...in baie...rosu cu alb...incep cu gresie rosie, ma duc cu faianta in sus rosie pana la jumate si termin cu faianta alba cu chit rosu intre ea.
Dormitorul...lila sau mov mai tare....cu peretele pe care vine patul facut cu tapet .
Sufrageria..crem unt cu maro....tapet unde pun canapeaua...
Bucataria alba..ca ma joc cu mobilierul care il intentionez portocaliu.

Acum ce ma macina...iau parchet inchis la culoare si cele 2 usi idem?
Sa fie el mai sobru daca peretii sunt colorati??

Cum ar da mai bine?

Edited by Corina2009, 02 November 2009 - 14:13.


#44
ciutulica

ciutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 07.07.2008
Eu am o mare problema miercuri trebuie sa ma mut si astea de la gaze tot nu au de gand sa vina. Vai de capul meu pe prim septembrie am facut contract cu ei

#45
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

View PostCorina2009, on 2nd November 2009, 13:45, said:

Car man..fiecare cu stilul lui..eu una intr-o viata gri in oras vreau in casa mea pata de culoare, veselie...
Nimic de zis, perfecta bucataria...banuiesc ca in spatele usilor se ascund sertarele dar e rece, eu vreau caldura, veselie....
nu, nu este nici un sretar! usile se deschid ca la tramvai (se pliaza doua cate doua) si ai acces la chiuveta si plita/cuptor, spatii de depozitare, frigider.
albul "fura" ochiul si nu iti dai seama ca acolo este bucataria.

#46
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Ca la tramvai, ca la tramvai dar si banisorii.....bauniesc ca nu  e de 2000 de lei cat o sa dau eu pe a mea poate.

Esti necasatorit presupun...
O sa gatesti rar....

Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:10.
citarea inutilă a postului precedent


#47
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
a costat 5000lei acum doi ani. este facuta de un italian cu o firma de mobila in Bucuresti.
sunt casatorit+ una bucata copil de 14 luni.
gatim rar si chestii "usoare".
in curand ne mutam in unul mult mai mare si trebuie sa o luam de la capat...

Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:11.
citarea inutilă a postului precedent


#48
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007

View Postcar-man, on 2nd November 2009, 14:51, said:

[...] in curand ne mutam in unul mult mai mare si trebuie sa o luam de la capat...
În acest caz, poți pune poze și cu ușile deschise? Mulțumesc.


P.S. Un astfel de mobilier de bucătărie mi se pare deosebit, interesant și inedit. :OK:

Edited by raduk, 02 November 2009 - 15:22.


#49
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
in poza nu era utilat. in stanga am montat plita vitroceramica  si cuptor electric, la mijloc este un spatiu pentru masina de spalat (a ramas tot in baie), in dreapta pentru frigider.

Attached Files


Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:11.
citarea inutilă a postului precedent


#50
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008
Mi se pare mie car-man, sau la tine e cam jos tavanul? Ce inaltime are apartamentul?

Edited by marshall_balance, 02 November 2009 - 16:06.


#51
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
tavanul este sus, rigipsul este mai jos cu 15cm, parca...
cred ca util sunt 2350mm.

Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:11.
citarea inutilă a postului precedent


#52
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008
Ma miram...la mine e 2600 si parca simteam ca nu-s obisnuit cand vedeam pozele tale. Ideea bucatariei mi se pare buna, dar sincer 1300-1500 de euro (la cursul de acum 2 ani) doar mobila mi se pare enorm, chiar si pentru cum arata. Iar daca nu toata lumea da banii astia pe mobilier, asta nu inseamna ca mobila e hidoasa sau casa incarcata inutil...parerea mea!!!

Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:12.
citarea inutilă a postului precedent


#53
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
a costat putin la italian. romanii imi dadeau un pret dublu si nu erau siguri ca o pot executa.

[...]

in dormitor am facut un dressing imens (2500x3500x550mm) cu patru usi glisante.

Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:14.
editare off-topic


#54
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Mai..fiecare cu gusturile lui.
E bine sa ne inspiram din ce ne place si sa nu fim rautaciosi...eu una nu mi-as permite o asemenea bucatarie ca si cost, nu as avea unde sa o pun....asa ca imi fac una care cred eu ca se potriveste...si nici nu as putea gati in dulap.
Dar imi place sa ma uit si sa retin ca si idee.

Si cu valorificarea spatiului...acum nu vom avea multe dar in timp se aduna....asa ca sa avem sertare la pat, debarale spatioase si totul va fi organizat si util.

[...]

Edited by raduk, 27 February 2010 - 17:14.
editare off-topic


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate