Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Am reusit, acum amenajam Prima casa!

- - - - -
  • Please log in to reply
1028 replies to this topic

#1027
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Well, noi am luat acum 4 ani apartamentul prin PC, chiar inainte sa se nasca copilul cel mare. Am vrut neaparat in bloc de 4 etaje si aproape de mijloacele de transport in comun. Am gasit, in final ce ne doream, intr-un bloc facut in anii '80, la parter. Micut (56mp), cu 3 camere, dar intr-o zona excelenta (ulterior am descoperit ca avem si vecini excelenti). Am dat atunci o mana de lavabil pe pereti si cam atat ca toate finantele s-au dus pe apartament.

Acum 2 ani, pe 20 sept. (chiar cand s-a nascut copilul cel mic) am facut o renovare majora: schimbat instalatia electrica, schimbat parchet, pus gresie in bucatarie si hol, inlocuit usi (la sufragerie aveam o usa din termopan!), demolat termopanul de la bucatarie si ramasita de zid despartitor.

Acum am zugravit din nou (deh, picturi rupestre de la copii), am schimbat toate tevile de incalzire de pe henco pe cupru si asteptam mobila de dormitoare.

Va urma (sper ca anul viitor si nu peste 2 ani) balconul si inlocuit mobila de bucatarie (mostenire de la fostii proprietari) cu una de lemn.

#1028
nonyhaha

nonyhaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 03.01.2004

View Postgcoxy, on 21 august 2015 - 18:32, said:

As avea si eu o intrabare!
Prima casa ( evaluatorul ) accepta sparturi ( de ex bca bucatarie spart , wc serviciu si debara sparta inlocuita cu un hol mai mare ) care apar in cadastru si intabulare ?
Doar cine stie as dori un raspuns?
Multumesc!

Salut, eu folosesc sketchup. free, foarte usor de folosit.

#1029
bobot90

bobot90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 09.08.2007

View PostLittleJo, on 14 februarie 2016 - 21:30, said:

Depinde cat de mare e deschiderea. Noi am facut perete de rigips (cam 1.5m) + usa de sticla (1.7m) care gliseaza in perete. O tinem deschisa mai tot timpul, doar cand gatim sta inchisa.
ce inaltime are usa de sticla?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate