Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1531
ingerulgabriel

ingerulgabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.12.2009

 Bodanel, on 7th July 2011, 17:03, said:

Ma abonez si eu la protap. Vin cu berea mea.
:) Voi n-aveti treba!
Va jucati cu popescu! :))

#1532
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011
Si-a cumparat cineva cu banu jos apartament acolo? NU CRED
Sunt sigur ca toti sunteti creditaci cu prima casa, sau v-ati imprumutat si de avansul de 5%?
Cineva care a strans 60 k de euro nu cred ca ar fi atat de dobitoc sa cumpere acolo, nu va este clar cat de mare a masca care o aveti pe ochi???????
Daca sunteti la serviciu aveti grija daca pierdeti vremea paici sa nu va dea afara si nu mai aveti cu ce plati ratele la prima casa.
Chiar asa internet exista? Daca da, de la ce furnizor?
Numa bine

Edited by popescu80, 07 July 2011 - 16:16.


#1533
cpg

cpg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 19.09.2006

 popescu80, on 7th July 2011, 17:16, said:

Si-a cumparat cineva cu banu jos apartament acolo? NU CRED
Sunt sigur ca toti sunteti creditaci cu prima casa, sau v-ati imprumutat si de avansul de 5%?
Cineva care a strans 60 k de euro nu cred ca ar fi atat de dobitoc sa cumpere acolo, nu va este clar cat de mare a masca care o aveti pe ochi???????
Daca sunteti la serviciu aveti grija daca pierdeti vremea paici sa nu va dea afara si nu mai aveti cu ce plati ratele la prima casa.
Chiar asa internet exista? Daca da, de la ce furnizor?
Numa bine


FRUSTRATI IMBECILI CARE POLUATI FORUMURILE... CE CUMPARAM SI UNDE ESTE EXCLUSIV ALEGEREA NOASTRA, NU AVEM NEVOIE SA NE DESCHIDA TOTI AGRAMATII OCHII.

#1534
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006

 popescu80, on 7th July 2011, 17:16, said:

Si-a cumparat cineva cu banu jos apartament acolo? NU CRED
Sunt sigur ca toti sunteti creditaci cu prima casa, sau v-ati imprumutat si de avansul de 5%?
Cineva care a strans 60 k de euro nu cred ca ar fi atat de dobitoc sa cumpere acolo, nu va este clar cat de mare a masca care o aveti pe ochi???????
Daca sunteti la serviciu aveti grija daca pierdeti vremea paici sa nu va dea afara si nu mai aveti cu ce plati ratele la prima casa.
Chiar asa internet exista? Daca da, de la ce furnizor?
Numa bine

Popescule, nu mi-ai raspuns la intrebarea de mai devreme. Unde stai in Bucuresti, la vreo matusa?
Si daca suntem creditaci , ne platesti tu cumva ratele? Nu stiu de ce, dar simt in postarile tale oftica unuia care nu are nici bani de casa nici nici nu e in stare sa isi ia vreun credit. Si asta pentru ca ori munceste zilier ( adica fara carte de munca ), ori nu e in stare sa plateasca o rata.

Apropo, prefer sa fiu un dobitoc care a dat 60.000 si sta intr-un apartament civilizat, decat un dobitoc care a dat banii astia sau mai mult si sta pe la rude pt ca nu mai are bani sa-ti termine casa. Nu intru in detalii, pt ca aici sunt multe de explicat. Dar ma bazez pe mitea ta luminata sa te prinzi cum sta treaba.

Apropo de internet, din pacate aici in camp nu a ajuns nici un provider de internet. Suntem toti pe conexiune de satelit. E scump si nu cred ca vei mai putea posta pe forum daca faci prostia sa-ti cumperi apartament aici.

PS Arock m-a rugat sa-ti transmit ca nu va mai putea posta astazi si maine, pt ca tocmai a plecat de la Apaca spre cotetzul personal. A estimat ca va ajunge undeva pe duminica dimineata.

#1535
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011
“Rabdarea este amara, dar rodul sau este dulce (Jean Jacques Rousseau)

Cine sa indrazneasca sa vina cu cablu acolo???? dispare din prima noapte la cati hoti sunt in zona.
Locuiesc in cartierul tei acum, in Bucuresti bineinteles, am posibilitate de credit, am si bani cash, dar nu pot accepta deocamdata mizeria care este acum pe piata sa imi cumpar ceva.

Peste un an, doi maxim o sa imi cumpar, cand o sa fie scoase executari silite locuintele la pret de nimic. Voi sunteti vinovati de preturile astea ca va indatorati ca dobitoci fara sa fiti in stare sa strangeti 5 mii de euro. Nu ma mai mira situatia in care ne aflam, cand va vad atat de incapabili si inconstienti.
Hai pa, uratilor.

Edited by popescu80, 07 July 2011 - 17:04.


#1536
silver70

silver70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 20.03.2010
Paparazzi-nu mai dezinforma omu,netu e la manivela:dai si se activeaza fiberu!Vai de capul nostru daca or fi multi d-astia în tara asta..                              Popescu-nici macar nu te prinzi cand face lumea misto de tine

Edited by silver70, 07 July 2011 - 17:06.


#1537
cosminnel

cosminnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 05.05.2006
Ba se prinde, dar e masochist

#1538
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
@popescu80: Se vede ca nu ai fost pe aici. Omu zicea in gluma ca nu vine nici un provider aici si tu chiar ai crezut? Stai tu in Tei, la primu' cutremur sa ne faci cu mana. Las-o balta, nu cunosti situatia de aici, vorbesti prostii. Pozele alea cu campul sunt mai aproape de Theodor Pallady decat de Linda. In una din ele se si vede complexul Rasarit de Soare. Linda nu e pe camp...

Edited by AlexSotir, 07 July 2011 - 17:46.


#1539
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
Scuze intarzierea ... dar cum in camp nu avem net mi-a luat mai mult conectarea la legatura telepatica.

Noi astia care ne permitem o casa avem si serviciile de asa natura, dar multumim de grija care ne-o porti, sefu iti transmite sanatate.

Si prin tei p-acolo gasesti ceva sa cumperi 2 camere sub 80k? si banuiesc ca masina o iei in casa ... sau cum era aia cu mijloace de transport in comun, te lasa metroul fix in subsolul blocului nu?

Hai sa discutam peste 1-2 ani da? Vedem atunci cu ce te confrunti? Si supozitiile sunt de prost gust, sunt cel putin 30% care au platit cu banu jos. Eu personal iti voi da lista cu proprietarii care peste 1-2 ani si-au pierdut casa ca sa ii cauti. Ce culoare o vrei? scris nu va avea pe ea.

#1540
silver70

silver70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 20.03.2010
Lasati-l sa creada asa,sa nu ne trezim dracu cu el pe capu nostru!

#1541
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006

 popescu80, on 7th July 2011, 18:00, said:

“Rabdarea este amara, dar rodul sau este dulce (Jean Jacques Rousseau)

Cine sa indrazneasca sa vina cu cablu acolo???? dispare din prima noapte la cati hoti sunt in zona.
Locuiesc in cartierul tei acum, in Bucuresti bineinteles, am posibilitate de credit, am si bani cash, dar nu pot accepta deocamdata mizeria care este acum pe piata sa imi cumpar ceva.

Peste un an, doi maxim o sa imi cumpar, cand o sa fie scoase executari silite locuintele la pret de nimic. Voi sunteti vinovati de preturile astea ca va indatorati ca dobitoci fara sa fiti in stare sa strangeti 5 mii de euro. Nu ma mai mira situatia in care ne aflam, cand va vad atat de incapabili si inconstienti.
Hai pa, uratilor.

Popescule, vezi ca si sacalii astia din industria alimentara sunt calare pe noi. Tot maresc preturile la alimente. Dar am informatii ca in 2-3 ani preturile isi vor revenii. Si bancile o sa scoata la licitatie marfa din rafturi ca sa mai micsoreze pierderile. Iti propun sa faci post negru pana atunci, ca e pacat sa dai atatia bani acum, cand se poate mult mai ieftin. Si potriveste ca vad ca tot esti tu doctor in religie. Ca si in finante. La capitolul subtilitati si mistouri stai mai prost, nu prea le detectezi, dar nu e asta o problema.

Valabil si la capitolul transporturi. Si nesimtitii astia cu rafinarii si pompe de benzina cresc preturile. Dar pe tine nu te afecteaza, ca nu ai masina pentru ca e prea scumpa acum si oricum stii ca mersul pe jos e sanatos.

Ma bucur pentru tine ca strangi bani si astepti clipa cand noi, dobitocii, o sa ne rugam de tine sa ne cumperi apartamentele la jumatate de pret fata de cat le-am luat. Dar ai uitat ca in 2012 vine sfarsitul lumii?

Apartamentul ala din Tei in care locuiesti e cumparat sau inchiriat? Ca in ambele variante, cam faci parte dintre prostii astia care arunca cu bani catre destepti. Sau poate este mostenit si in cazul asta te-ai scos.

In ceea ce priveste vinovatia noastra tin sa-ti reamintesc, sau sa-ti spun, ca piata se invarte in jurul cererii si ofertei. Este cerere, este si oferta. A fost, este si va fi! Daca noi suntem dobitoci, atunci aia care au cumparat acum 2 - 3 ani cu preturi duble fata de acum, cum ii clasifici? Apropo, daca tu ai cumparat apartamentul in Tei, cand ai facut-o? Atitudinea ta de acum e cumva generata de o frustrare aparuta acum 2-3 ani?

Apropo, fiecare isi cunoaste prioritatile si daca noi, dobitocii din acest ansamblu, am cumparat la pretul la care am cumparat, inseamna ca apartamentul respectiv a fost o prioritate pt noi.

Ca si sfat, banii aia pe care zici ca ii ai si ii ti pentru peste 2 ani, vezi sa nu valoreze fix cat cecurile de economii dupa 89!

Si apropo, incearca sa renunti la apelative gen dobitoci pentru ca ne suparam si discutam altfel!

Te pupa tata!

#1542
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011
[quote name='paparazzi' date='7th July 2011, 19:12' post='10135414']
Popescule, vezi ca si sacalii astia din industria alimentara sunt calare pe noi. Tot maresc preturile la alimente. Dar am informatii ca in 2-3 ani preturile isi vor revenii. Si bancile o sa scoata la licitatie marfa din rafturi ca sa mai micsoreze pierderile. Iti propun sa faci post negru pana atunci, ca e pacat sa dai atatia bani acum, cand se poate mult mai ieftin. Si potriveste ca vad ca tot esti tu doctor in religie. Ca si in finante. La capitolul subtilitati si mistouri stai mai prost, nu prea le detectezi, dar nu e asta o problema.  - Inconstienta unor dudui intrece orice limita, din cauza alimentelor scumpe mor anual milioane de oameni, un om intreg la minte nu precizeaza astfel de subtilitati, domnita scumpa stau bine la toate capitolele crede-ma :)))

Valabil si la capitolul transporturi. Si nesimtitii astia cu rafinarii si pompe de benzina cresc preturile. Dar pe tine nu te afecteaza, ca nu ai masina pentru ca e prea scumpa acum si oricum stii ca mersul pe jos e sanatos. - nu cred ca ai mers cu fata cat am mers eu cu spatele cu masina, duduie draga, si da ati face bine sa mergeti pe jos, poate ajungeti prin Turcia la all inclusive :)) (Ba Vasile, am fost in Turcia la all inclusive, ba exceptional. Mananci cat vrei, bei cat vrei, cu bar la piscina, lux frate, lux mare. Da’ sa vezi ce faza patesc: ma duc intr o dimineata la micu’ dejun, Maria mea ramane in camera. Cand ma intorc, ia-o pe Maria de unde nu-i. O caut peste tot, ma panichez, ma duc la receptie, si imi zic aia vezi domne ca e in camera la Antonio Banderas. Ma duc acolo, bat la usa, deschide Antonio. Ba, Antonio barbat bine ba. Inalt, plin de muschi, brunet, ochi albastri, fara pic de burta. Cand colo, iese Maria mea dezbracata din baie. Cu tatzele vai mama ei, curu lasat, ba mi-a fost o rusine de don Antonio!)

Ma bucur pentru tine ca strangi bani si astepti clipa cand noi, dobitocii, o sa ne rugam de tine sa ne cumperi apartamentele la jumatate de pret fata de cat le-am luat. Dar ai uitat ca in 2012 vine sfarsitul lumii? - sunteti blonda: I: De ce moare neuronul in capul unei blonde?
R: De singuratate!


Apartamentul ala din Tei in care locuiesti e cumparat sau inchiriat? Ca in ambele variante, cam faci parte dintre prostii astia care arunca cu bani catre destepti. Sau poate este mostenit si in cazul asta te-ai scos. - e o casa inchiriata sumpa mea,

In ceea ce priveste vinovatia noastra tin sa-ti reamintesc, sau sa-ti spun, ca piata se invarte in jurul cererii si ofertei. Este cerere, este si oferta. A fost, este si va fi! Daca noi suntem dobitoci, atunci aia care au cumparat acum 2 - 3 ani cu preturi duble fata de acum, cum ii clasifici? Apropo, daca tu ai cumparat apartamentul in Tei, cand ai facut-o? Atitudinea ta de acum e cumva generata de o frustrare aparuta acum 2-3 ani? - cei care au cumparat acum 2-3 ani ii clasific la fel, pt ca si voi peste un, doi veti fi in aceiasi situatie, simplu nu :)), m-am convins sunteti blonda, ufffff, daaaa asa se invarte in jurul cererii si ofertei ca si cea mai veche meserie din lume,

Apropo, fiecare isi cunoaste prioritatile si daca noi, dobitocii din acest ansamblu, am cumparat la pretul la care am cumparat, inseamna ca apartamentul respectiv a fost o prioritate pt noi. - E tara in care opozitia se revolta pentru ca nu s-a mai putut copia la bacalaureat, Bio !!!

Ca si sfat, banii aia pe care zici ca ii ai si ii ti pentru peste 2 ani, vezi sa nu valoreze fix cat cecurile de economii dupa 89!

Si apropo, incearca sa renunti la apelative gen dobitoci pentru ca ne suparam si discutam altfel!

Te pupa tata!

De doi ani de zile, nici scaderea salariilor, nici scumpirea mancarii si benzinei, nici restructurarile, nici noua grila notariala nu au reusit sa modifice acest plafon artificial.  Patruzeci de mii de muște de tip Lucilia Caesar au roit si s-au infruptat din delicatesa servita de mafia politico-bancar-imobiliara  -  Prima Casa.

Lucilia Caesar


Te saruta Popescu, pe portofel!!!


Fugiti oameni buni, sunt total de acord cu domnul de mai jos, cand intalnesc astfel de cazuri:
"Politistul ii spune:
-Am avut o zi groaznica si vreau sa ajung acasa,asa ca zi-mi o scuza buna si te las sa pleci!
-Acum trei saptamani ,nevasta-mea a fugit cu un politist .Cand te-am vazut in spate,am crezut ca vrei sa mi-o aduci inapoi."

Edited by popescu80, 08 July 2011 - 09:55.


#1543
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
Popescu are dreptate
Prima Casa este o variatie a subprime-ul din SUA, iar soarta acestor credite se stie deja, este istorie.
Intotdeauna cand imprumuti aproape fara avans indivizii ii cheltuie mai putin chibzuit si isi baga picioarele (intra in default) mult mai usor.
Din pacate noi, restul, care folosim logica mai mult decat cei manati de emotii si instincte o sa trebuiasca sa platim impozite marite ca sa platim greselile lor.
Nici mie nu imi convine, dar asta este cu natura umana... unii consuma altii muncesc

#1544
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
La un credit de 60k cu Prima casa rata vine in jur de 300 euro. SA zicem ca tu si sotia aveti fiecare cate 500 euro. Va puteti permite 2 ani sa platiti 300 euro rata si 200 de euro in plus in fiecare luna. Asta inseamna ca rata va ramane cel putin constanta (daca nu chiar va scadea) dupa acesti 2 ani. Ramaneti cu 600 euro venit (criza imobiliara, 2012 etc). Tot sa puteti permite sa platiti rata la casa fara sa muriti de foame sau sa amanati alte cheltuieli necesare. Crizele vin si pleaca si daca treci de criza pentru ca ai bani pusi deoparte, pentru ca ai dat un avans mai mare, pentru ca ai rata mai mica ca ai platit ceva in avans atunci dupa perioada crizei iti va veni mult mai usor sa-ti platesti casa. Intre timp tu nu ai mai platit chirie, ai amenajat casa pe gustul tau si alte avantaje.

Desi sunt de acord cu tine ca Prima casa este o varianta a subprime-ului american eu cred ca daca esti chibzuit si nu te intinzi prea mult Prima casa chiar te poate ajuta.

#1545
ingerulgabriel

ingerulgabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.12.2009

 Baiko, on 8th July 2011, 12:35, said:

Popescu are dreptate
Prima Casa este o variatie a subprime-ul din SUA, iar soarta acestor credite se stie deja, este istorie.
Intotdeauna cand imprumuti aproape fara avans indivizii ii cheltuie mai putin chibzuit si isi baga picioarele (intra in default) mult mai usor.
Din pacate noi, restul, care folosim logica mai mult decat cei manati de emotii si instincte o sa trebuiasca sa platim impozite marite ca sa platim greselile lor.
Nici mie nu imi convine, dar asta este cu natura umana... unii consuma altii muncesc
Bai, dar voi sunteti multi!
Mai aveti frati?!
Care logica?! Esti atat de naiv sa crezi ca chiar tu iei deciziile care iti influenteaza viata?! Esti un nimeni (ca noi toti). Esti un numar si nimic mai mult!
Ce sa spun...esti foarte destep!
Daca intelegi un lucru nu insemna ca il si poti controla!
Daca ai citit o chestie nu inseamna ca ai si inteles-o!
Cam tot ce inseamna consum inseamna risipa...domnu' anal-ist!
...in fine...imi pierd timpul aiurea!


Domnilor IT-isti,
Nu pot  fi blocati indivizii de genul asta.
...scrie fiecare orice, oriunde!
Asta e un forum despre un complex rezidential!

#1546
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
@ingerulgabriel

Se vor lua masuri. Putina rabdare.

#1547
sabinilie

sabinilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 04.08.2007
Doamne, ce rau imi pare ca nu am vazut mai devreme... As vi vrut sa particip si eu la frigiderul stimatului domn' Popescu (asta e nume romanesc, nu?)!

Din tot ce imi aduc aminte, cel mai mult am vrut sa-i raspund la asta:

 popescu80, on 7th July 2011, 15:00, said:

Nu aveti nici macar unde sa beti o bere undeva decent in zona, eventual la CORA :))).
Mda, nasol, NU prea avem unde... doar pe terasa proprie...  :thumbup:
Oare in tei, cata gradina ai? Cat spatiu pentru masini? Oare mi-a scapat mie vre-un bloc comunist?


 popescu80, on 7th July 2011, 15:00, said:

Sunt tigani multi in zona si poate fi periculos cu mijloacele de transport in comun, mai ales noaptea.
Mergi intai cu acel "transport in comun" si apoi da-ti cu parerea!  :nonobad:

Speram sa-mi raspund in timp ce scriu, dar totusi, inca ma intreb: de ce m-am obosit sa-i raspund macar?  :deadtongue:

 popescu80, on 8th July 2011, 10:50, said:

- e o casa inchiriata sumpa mea,
ce putem spune... da' chiria lunar si asteapta tu pana cand o sa poti sa-ti iei casa... Sper ca pana atunci sa se vanda tot la linda, sa nu cumva sa ajungi acolo

Edited by sabinilie, 08 July 2011 - 12:55.


#1548
lender

lender

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 04.08.2002
@ingerulgabriel:
din comentariul tau razbate multa emotie, daca vrei sa stai linistit ca "mi-ai zis-o" n-ai decat, nu am de gand sa dau curs...
EU doar incercam sa explic o stare de fapt pe care clar nu o pot schimba eu, cum nu te pot schimba nici pe tine
Tot ce pot sa fac este sa iau decizii inteligente pentru mine.
In preajma unei crash nimeni nu vrea sa auda de ce se intampla, sunt prea manati de emotii negative
Ca sa nu mai poluez forumul ma opresc aici

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate