Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...
 Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1495
djrazvy

djrazvy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.05.2006

 paparazzi, on 6th July 2011, 14:28, said:

Nu inteleg,  mai nou e un trend ca userii noi sa injure Linda si locuitorii de aici, la prima lor postare? Se da vreun premiu si noi nu stim?

Domnilor @popescu80, @Anutzy, @djrazvy si care mai sunteti in vizita pe aici. Va propun un mic exercitiu.
O familie are nevoie de o locuinta. Are la dispozitie 3 variante: sa ia un credit de la "nemernicii de bancheri" si sa-si cumpere un (...) apartament de la "dezvoltatorii astia hoti", sa stea cu chirie platind aceeasi suma ca si in cazul primei variante, sau sa doarma in gara gratis si sa-i injure pe cei care se incadreaza la primele variante. Voi la care varianta va incadrati?

Va baga cineva mana in buzunar si va obliga sa va cumparati un apartament (...din acestea) asa cum le denumiti? V-a cerut cineva de aici parerea? A-ti suferit atat de tare vazand discutiile in contradictoriu de aici, incat v-ati creat cont pe forum doar sa ne explicati noua ce prosti suntem si ce destepti sunteti voi?

Daca ne-am cumparat un apartament aici, am facut lucrul acesta considerand ca este cea mai buna varianta pentru noi si familiile noastre. Deci, care e problema voastra?
E problema voastra ce faceti cu banii, nu va contrazic, era doar o opinie si nu sunt chiar in vizita, contul meu e creat in 2006.

Edited by euribiontuL, 15 July 2011 - 01:06.


#1496
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Contul tau e din 2006 iar primele 2 post-uri sunt pe aceste topic. Oare de ce ti-ai facut cont pe forum daca in 5 ani nu ai spus nimic?

#1497
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011

 Bodanel, on 7th July 2011, 11:33, said:

Contul tau e din 2006 iar primele 2 post-uri sunt pe aceste topic. Oare de ce ti-ai facut cont pe forum daca in 5 ani nu ai spus nimic?

Quote

@Arock:"Nu cred ca e cazul sa dam socoteala de ce am cumparat la Linda (...).Chiar ii rog sa nu cumpere !!!"

Uite asa a vrut el sa taca 5 ani, e vreo problema? Voi chiar sunteti dea dreptu pur si simplu, ne-am spus parerile gata, discutati ce e de discutat.
Adevaru e ca nu mai poti sa taci:

http://economie.hotn...acte-credit.htm

http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...ent-149524.html

http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...tul-149614.html

http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...rau-149617.html

http://www.money.ro/...ii_1021846.html

Nu stiu daca ai observat, de fiecare data cand am intervenit am avut ceva de spus. (...) doar mi-am exprimat opinia.

Si un articol cu dedicatie pt tine: (scuze ca sunt rautacios, dar meriti)

http://www.money.ro/...ui_1021726.html

Mai vreti si alte articole? Ziarele au inceput deja sa duduie cu probleme, deocamdata la nivel de "citit".
Numa bine.

Edited by euribiontuL, 15 July 2011 - 01:12.


#1498
djrazvy

djrazvy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.05.2006

 Bodanel, on 7th July 2011, 00:33, said:

Contul tau e din 2006 iar primele 2 post-uri sunt pe aceste topic. Oare de ce ti-ai facut cont pe forum daca in 5 ani nu ai spus nimic?
E problema mea cand postez pe un forum si de ce mi-am facut eu cont acum 5 ani, contul a fost folosit si la altceva ca si idee pt tine nu in mod special pt forum.

#1499
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
(...)
>
>
>
(...)


Ia citeste tu tot topicul de la inceput sa vezi ca s-a discutat cu foarte multa rabdare si bun simt cu cei care au vrut sa cumpere si i-au fost aduse la cunostinta atat avantajele cat si dezavantajele achizitiei un apartament aici.

Este ultimul raspuns pe care ti-l dau.

Imi pare bine ca nu vei fi vecin cu noi si sper sa-ti gasesti apartamentul de vis unde vrei tu. Toate bune

@djrazvy

Era o intrebare retorica. Cunosc tipul tau de utilizator (fara nici un sens peiorativ) si nu am nevoie de nici o lamurire.

Edited by euribiontuL, 15 July 2011 - 01:16.


#1500
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011

 djrazvy, on 7th July 2011, 11:53, said:

E problema mea cand postez pe un forum si de ce mi-am facut eu cont acum 5 ani, contul a fost folosit si la altceva ca si idee pt tine nu in mod special pt forum.

Spre exemplu ca sa poti vedea atasamente......

#1501
djrazvy

djrazvy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.05.2006

 popescu80, on 7th July 2011, 00:57, said:

Spre exemplu ca sa poti vedea atasamente......
Sal, ce atasamente ?

 Bodanel, on 7th July 2011, 00:56, said:

(...)
>
>
>
(...)


Ia citeste tu tot topicul de la inceput sa vezi ca s-a discutat cu foarte multa rabdare si bun simt cu cei care au vrut sa cumpere si i-au fost aduse la cunostinta atat avantajele cat si dezavantajele achizitiei un apartament aici.

Este ultimul raspuns pe care ti-l dau.

Imi pare bine ca nu vei fi vecin cu noi si sper sa-ti gasesti apartamentul de vis unde vrei tu. Toate bune

@djrazvy

Era o intrebare retorica. Cunosc tipul tau de utilizator (fara nici un sens peiorativ) si nu am nevoie de nici o lamurire.
Nu stiu ce crezi tu ca ai cunoaste, eu nu te-am jignit nici pe tine si nici apartamentul tau, am zis doar in general ca preturile sunt imense, o zi buna.

Edited by euribiontuL, 15 July 2011 - 01:17.


#1502
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011
Sunt deja disperati oamenii si nu a trecut nici un an de cand sunt acolo, va cred oamenilor, va cred......dar nu va compatimesc, hai cu sanatate si "succesuri"....

#1503
djrazvy

djrazvy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.05.2006

 popescu80, on 7th July 2011, 01:16, said:

Sunt deja disperati oamenii si nu a trecut nici un an de cand sunt acolo, va cred oamenilor, va cred......dar nu va compatimesc, hai cu sanatate si "succesuri"....
M-am uitat pe site-ul celor de la Linda, ansamblul este ok fata de altele, chiar imi place, dar pretul nu-mi place tinand cont ca e in camp totusi.

#1504
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011

 djrazvy, on 7th July 2011, 12:19, said:

M-am uitat pe site-ul celor de la Linda, ansamblul este ok fata de altele, chiar imi place, dar pretul nu-mi place tinand cont ca e in camp totusi.

Exact,si multe altele , ceea ce am spus mai sus. Sa dai o fuga pana acolo si o sa te convingi de mai multe, ar o sa te ingrozesti cand o sa te gandesti ca nevasta ta sau copiii tai vor trebui sa ajunga cu mijloace de transport in comun pana acolo. (...Oamenii) astia paici au impresia ca daca s-au mutat acolo, forumul este al lor. Nu mai oameni, forumul asta nu e al vostru si nici aprtamentele din camp nu sunt ale voaste ci dupa ce le veti termina de platit.

3p3c: omenia salvează România!

Edited by euribiontuL, 16 July 2011 - 01:34.


#1505
silver70

silver70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 20.03.2010
(...Oamenii) astia(cu doi de i)discutau aici problemele care îi interesau,pana sa apara marii economisti sa ne lumineze cum sta treaba cu imobiliarele.Ma gandesc serios sa vand apt de la Linda,acum ca mi s-a dezvaluit adevarata realitate..Daca aici înseamna camp la voi...no comment.

Edited by euribiontuL, 16 July 2011 - 01:36.


#1506
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011

 silver70, on 7th July 2011, 12:58, said:

(...Oamenii) astia(cu doi de i)discutau aici problemele care îi interesau,pana sa apara marii economisti sa ne lumineze cum sta treaba cu imobiliarele.Ma gandesc serios sa vand apt de la Linda,acum ca mi s-a dezvaluit adevarata realitate..Daca aici înseamna camp la voi...no comment.


Intradevar cu doi de i, dupa virgula si punct se lasa un spatiu :)))
Cui sa vinzi?:))) Incearca sa dai un anunt cu 45 k sa vezi cumpara cineva? :))
http://www.money.ro/imobiliare.html
Toate de saptamana asta......

Edited by euribiontuL, 16 July 2011 - 01:38.


#1507
silver70

silver70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 20.03.2010
Iti doresc succes si multa rabdare in asteptarea pretului de 30000 euro/apt 2 cam.Sa ma anunti si pe mine ca vreau si eu vreo 2 bucati.

#1508
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011
Cu mai sa nu fie in camp? Voi ati fost prin imprejurimi sa vedeti ce e acolo???? E plin de gunoi, gunoi cat vezi cu ochi. Am atasat niste poze. Pentru mai multe poze a se vedea pe google earth.

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   38.57K   70 downloads
  • Attached File  2.JPG   31.45K   64 downloads
  • Attached File  3.JPG   22.73K   56 downloads
  • Attached File  4.JPG   30.84K   61 downloads
  • Attached File  5.JPG   21.56K   63 downloads
  • Attached File  6.JPG   27.58K   67 downloads
  • Attached File  Harta.JPG   160.07K   80 downloads


#1509
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006

 popescu80, on 7th July 2011, 12:16, said:

Sunt deja disperati oamenii si nu a trecut nici un an de cand sunt acolo, va cred oamenilor, va cred......dar nu va compatimesc, hai cu sanatate si "succesuri"....

Si uite cum a mai contorizat un post. Copilasilor cu mult creier .... nu vreti sa va luati jucariile si sa va mutati in alta parte? Eventual sa va creati un topic unde sa fiti doar voi, desteptii!

M-am saturat de toti @##@@$%$% ( autocenzura ) care s-au nascut in fundul curtii, dar de cand au ajuns la capitala si au descoperit apa calda la robinet, sapunul, ochelarii de soare, scara rulanta si metroul au impresia ca ei sunt miezul din Fanta.
E adevarat, prostii de noi stam in camp, ca de ...  vrem liniste, aer curat si nu sa traim inconjurati de blocuri de 10 etaje si poluati fonic si psihic de 1000 de vecini pe palier.
Dar cand vi dintr-un loc unde singura placere zilnica este barfa pe ulita si cea mai mare distractie este alergatul gainilor pe traseul dintre "vila" si "toaleta" din fundul curtii ( a se citii WC-ul ), te loveste aerul puternic de Bucuresti la care ai visat toata viata, ai impresia ca neuronii tai se inmultesc si vrei sa le arati tuturor ce destept esti tu si ce prosti sunt altii.

Intradevar suntem disperati, disperati ca exista posibilitatea ca destepti din astia ca tine sa ne devina vecini. Dar ne facem probleme degeaba. Numai noi astia prosti ne-am cumparat aici ... voi desteptii doar dati din gura. Sau din mana.

Rog un coleg de forum, sa ma anunte si pe mine cand va disparea poluarea din acest topic. Pana atunci ... refuz sa imi mai obosesc ochii si mintea citind din maximele savantilor si inteleptilor!

#1510
silver70

silver70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 20.03.2010
Nu înteleg de ce esti asa disperat sa demonstrezi cat de naspa e la Linda.Numai faptul ca ai cautat locurile alea sa faci poze,care nici macar nu sunt în imediata vecinatate,arata ca ai o problema.Oricum unii mai avem si alte treburi decat sa citim tot felul de bazaconii.                       @Arock si ceilalti vecini propun un ignore total comentariilor deplasate.

#1511
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008

 popescu80, on 7th July 2011, 12:50, said:

Cu mai sa nu fie in camp? Voi ati fost prin imprejurimi sa vedeti ce e acolo???? E plin de gunoi, gunoi cat vezi cu ochi. Am atasat niste poze. Pentru mai multe poze a se vedea pe google earth.

Draga domnule, poate nu vorbim aceeasi limba, pentru ca eu vad ca insisti in insulte. Ceea ce ma indreptateste sa raspund cu aceeasi moneda.
Ii voi recomanda dezvoltatorului sa va testeze psihologic inainte de prima vizita.
Ceea ce voi sustineti a fi adevarul dezinteresat este un rahat defapt. Dragilor dezvoltatori mai puneti 10-15 % peste pretul de vanzare, poate ne scapati de astfel de specimene.
Cu ce drept (...) imi spui mie ca sunt disperat?
Cred ca postul meu era destul de clar ca din punctul meu de vedere Linda este cat se poate de OK.
Cum adica sa nu iti pui nevasta si copii sa mearga cu mijlocul de transport in comun? Despre ce vorbim aici? Ia-i masina ... cu ce ai fi vrut sa ajungi acasa? teleportarea nu e inca disponibila publicului larg. au si spatii comerciale, convingetiva patronii sa faca sediile la linda ca sa mergeti voi 2 pasi pana in casa ...
Cine esti (...) tu? Ce, vroiai limuzine sa te ia pe tine de la metrou sa te aduca acasa?
Si ai nesimtirea sa-mi scoti ochii cu poze de la 2 km de complex sustinand ca sunt eu in camp?
Google earth sa-mi arate ce? poze neactualizate de acum 2 ani?
N-avem nevoie de compatimirea ta, avem nevoie sa te duci ****** (autocenzura)

Domnilor tot Bucurestiul este intr-un camp, ia mergeti putin pe la geografia de clasa a 7a


Imi cer scuze colegilor forumisti si actualilor proprietari pentru depasirea limitelor de bun simt, si pierderea calmului.
NU imi cer scuze acestor popescu gheorghe si nutzi ....

3p3c: cal Mare, patruped?

Edited by euribiontuL, 16 July 2011 - 01:49.


#1512
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011

 ARocK, on 7th July 2011, 14:43, said:

Draga domnule, poate nu vorbim aceeasi limba, pentru ca eu vad ca insisti in insulte. Ceea ce ma indreptateste sa raspund cu aceeasi moneda.
Ii voi recomanda dezvoltatorului sa va testeze psihologic inainte de prima vizita.
Ceea ce voi sustineti a fi adevarul dezinteresat este un rahat defapt. Dragilor dezvoltatori mai puneti 10-15 % peste pretul de vanzare, poate ne scapati de astfel de specimene.
Cu ce drept (...) imi spui mie ca sunt disperat?
Cred ca postul meu era destul de clar ca din punctul meu de vedere Linda este cat se poate de OK.
Cum adica sa nu iti pui nevasta si copii sa mearga cu mijlocul de transport in comun? Despre ce vorbim aici? Ia-i masina ... cu ce ai fi vrut sa ajungi acasa? teleportarea nu e inca disponibila publicului larg. au si spatii comerciale, convingetiva patronii sa faca sediile la linda ca sa mergeti voi 2 pasi pana in casa ...
Cine esti (...) tu? Ce, vroiai limuzine sa te ia pe tine de la metrou sa te aduca acasa?
Si ai nesimtirea sa-mi scoti ochii cu poze de la 2 km de complex sustinand ca sunt eu in camp?
Google earth sa-mi arate ce? poze neactualizate de acum 2 ani?
N-avem nevoie de compatimirea ta, avem nevoie sa te duci ****** (autocenzura)

Domnilor tot Bucurestiul este intr-un camp, ia mergeti putin pe la geografia de clasa a 7a


Imi cer scuze colegilor forumisti si actualilor proprietari pentru depasirea limitelor de bun simt, si pierderea calmului.
NU imi cer scuze acestor popescu gheorghe si nutzi ....

Asadar dragilor sper ca v-ati convins de disperarea acestor oameni, care inca nu au inceput sa plateasca la betoanele supraevaluate si deja disperarea pluteste in aer.. Pozele sunt la aproximativ 500 de metri de ansamblu, eu am fost si am vazut imprejurimile, asa arata. Eu am spus realitatea ceea ce am vazut acolo, si am expus sa vada toti cei acre sunt interesati. Sunt tigani multi in zona si poate fi periculos cu mijloacele de transport in comun, mai ales noaptea. Nu aveti nici macar unde sa beti o bere undeva decent in zona, eventual la CORA :))). Din Bucuresti si pan in zona aceea adica la gara Catelu, (apropo sa fiti atenti la caini, sunt ceva prin zona) faci cu masina cel putin o ora, cu mijloace de transport in comun si mai mult, asta daca munciti in oras in Bucuresti. Analizati toate aspectele ca dupa ce va transformati in creditaci in acea zona va fi prea tarziu.
Am atasat o poza in care arata distanta pana la gunoaie. In jur de 500 de metri. (mizeria plueste in aer, intradevar tot Bucurestiul e mizerabil, dar acolo e focar de infectie).
Cascati bine ochi oameni buni, nu fiti iresponsabili ca acesti domni care nu prezinta realitatea asa cum este. Oricum isi merita soarta...
Numa bine

Un articol interesant:
http://media.imopedi...bera-16885.html

3p3c: fotografia întărește opinia

Attached Files


Edited by euribiontuL, 16 July 2011 - 01:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate