Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...
 EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 

Carduri

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Vreau sa imi fac un card si am dificultati in privinta bancii. Ma putetii ajuta? Vreau doar sa nu aiba numai sedii in Bucuresti. Care ofera mai multe facilitati?

Edited by max003, 21 May 2005 - 10:04.


#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,833
  • Înscris: 13.01.2005
Poate ne spui ce vrei sa faci cu acel card, la ce banci ai fost si ce probleme ai avut cu fiecare din ele etc. etc.

#3
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Pentru trimis si primit bani, plata unor facturi sau in magazine. Nu am avut pana acum probleme cu nici o banca.
(dificultati in privirea alegerii bancii)

Edited by max003, 21 May 2005 - 10:48.


#4
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 08.07.2003
Iti recomand ING. Iti ofera dobanda relativ mare la banii de pe card. Au bancomante foarte moderne (poti chiar si sa depui banii in cont de la bancomat).

#5
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

andyv, on May 21 2005, 17:03, said:

Iti recomand ING. Iti ofera dobanda relativ mare la banii de pe card. Au bancomante foarte moderne (poti chiar si sa depui banii in cont de la bancomat).

<{POST_SNAPBACK}>

Nu e in toate resedintele de judet!

#6
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004
Eu ti-as recomanda BancPost, pentru ca gasesti bancomate de ale lor peste tot. Eu am Taifun. E bun si ptr plati online, il poti folosi si in strainatate. E ok.  ;)

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,833
  • Înscris: 13.01.2005

Black_Unicorn, on May 21 2005, 18:26, said:

Eu ti-as recomanda BancPost, pentru ca gasesti bancomate de ale lor peste tot. Eu am Taifun. E bun si ptr plati online, il poti folosi si in strainatate. E ok.  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Cam asta ofera toate bancile mari gen BRD, BCR, BancPost, etc. Doar ca te vei lovi de functionari sictiriti :ciocan:

#8
FAKKYU

FAKKYU

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 478
  • Înscris: 21.03.2005
Eu chiar azi am aplicat pt un card ING. Maaare diferenta fata de functionarele acre de la BCR/BP etc Am ramas placut impresionat, sincer vorbind. Recomand oricui - ING.

Problema ar fi ca au putine sucursale/agentii: doar 8 orase. Asta e. Daca stai in unul din acele 8 orase si, eventual, nu faci multe drumuri in tara e OK.

Ca exemplu de dobanzi- la banii de pe card e 9%; bagi si scoti cand vrei.
Pai la BCR/BRD e 9-9.5% dar la termen de 1 an. Mare scofala 0.5% la un an  de zile ( daca ai avea miliarde de lei - ar fi ceva diferenta asta de 0.5%, dar nu ne-ai mai intreba pe noi - ai avea un consultant ). Plus nervii si injuraturile si statul la cozi in picioare pt a fi un "fericit" client BCR/BancPost ( de alte banci nu zic pt ca nu sunt/nu am fost clientul lor )

La descoperire de cont - la ING e 22%. La BRD e 23% parca.

Iti este garantata oirce suma din cont pana in 5.000 $ ( sau Euro - nu mai stiu ).

Inca o chestie: gagica  :rolleyes: de la ING a zis ca imi vine cardul in 5-10 zile. Fata de 2-3 saptamani la BancPost de exemplu ( tot azi am avut treaba si cu cardul BP ).

Deci ING rulz !  :worthy:  :rolleyes:

#9
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Imi pare rau ca nu pot opta pentru ING, din moment ce nu are sucursala in orasul meu! Deci varianta asta cade...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate